Šarmantní a výmluvná newyorská vdova Dolly Leviová (Barbra Streisandová) je široko daleko vyhlášenou dohazovačkou. Umí dát dohromady nejrůznější páry a využívá přitom jak svou proříznutou pusu, tak především inteligenci a předvídavost. Jedním z jejích klientů je bohatý venkovský podnikatel Horác Wandergelder (Walter Matthau), jenž chce pro svou neteř najít vhodného ženicha. Sám Horác byl až dosud zapřisáhlý starý mládenec, avšak nedávno usoudil, že jeho domácnost potřebuje ženskou ruku, a tak se rozhodl vzít si za ženu newyorskou modistku Irenu Molloyovou (Marianne McAndrewová). Jenže netuší, že prohnaná Dolly si jej vyhlédla pro sebe. O tom, kdo si koho vezme za manžela, totiž odjakživa rozhodovala ona. A tak rozehrává velkou a rafinovanou hru… (Česká televize)

Barak

Taky tě zdravím, Dolly, ale asi nebudeš mým hodnocením moc nadšená. O mě je všeobecně známo - :) -, že muzikály v oblibě zrovna nemám.. někde někam přijde, roztančí všechny okolo a pak s něma vesele poskakuje, zpívá, raduje se - to není nic pro mě. Hello, Dolly není žádnou muzikalovou výjimkou - hezké kostýmy, skvělá hudba, povedené herecké výkony a rozmanité taneční kreace do nichž je vložen jednoduchý děj, při kterém se občas trochu zasmějete nějaké té lepší hlášce. Hasta la Vista, Dolly.... ()

sarkareifova

Měla jsem tu možnost vidět muzikál naživo a byl to skvělý zážitek a pak jem viděla i film a řeknu narovinu, že je to boží. Dobové kostýmy a účesy herců jsou dokonalé. Barbra Streisand je skvělá herečka a obdivuji ji. Děj je jednoduchý ale i tak vás pohltí. Skvěle jsem se bavila a Dolly Leviová v podání Barbry Straisad vždy byla a bude tou nejlepší. ()

Trixi

Barbra Streisand v roli neodbytné dohazovačky je prostě skvělá. Mám ráda filmy, které mají šmrnc a jsou plné barev. A když jsou navíc plné hezké hudby, tak to prostě nemůžu jinak a dávám 5 hvězdiček. ()

Bobšule

Učebnicový příklad, jak má vypadat muzikál. Nádherná hudba, skvělé pěvecké výkony, perfektní choreografie a nádehrná výprava. Dolly Lewiová je více než cokoli jiného především silná ženská a Barbra ji takovou umí zahrát velice přesvědčivě. Energie, která z ní čiší v každé vteřině filmu, je neuvěřitelná. Radost na pohled i na poslech. ()

Petulka88

Bez mučení přiznávám, že nemám rád muzikály a na Streisandovou mám podobný názor jako tvůrci South parku. Nicméně věhlas Hello, Dolly! mě přesvědčil, že bych svůj odpor měl překonat. No, je to v podstatě klasický muzikál (z mého pohledu). Většinou otřesně přehrávající herci, neuvěřitelně trapný humor, jedna písnička jako druhá... Ale přece jen je tady trošku něco jinak. Občas se dá i něčemu zasmát, choreografie tanečního čísla číšníků v Zahradě hojnosti je neuvěřitelná, objeví se i Louis Armstrong, Walter Matthau je prostě skvělý a ani Barbra Streisand mi nevadila, naopak, role Dolly je jí ušitá na míru. Místy jsem se i bál, to když kamera sjela nebezpečně dolů a hrozilo, že dojde k odhalení co že to má Barbra pod sukní... Ale i přes můj postoj k muzikálům jsem se docela bavil. Jenže přece jen, čím víc se blížil konec, tím víc mě to uspávalo, stopáž více než 140 minut je vážně smrtící. A s každým dalším tanyny tanyny jsem se nudil víc a víc. I v těchto chvílích film zachraňuje Walter Matthau. Ale vidět to už znova nemusím. Muzikály prostě nejsou nic pro mě... ()

quixote

Ambiciózní nablýskaný kolos, který nakonec zdárně dojel do cíle. Výtky, které se tu objevují, jsou zanedbatelné. Tento muzikál je prostě dítětem své doby. Napadají mě hlavně dvě slova: perfekcionismus a profesionalita. Hudební čísla jsou dokonalá, choreografie dodnes ohromí. Něco takového se už v podobném pojetí nedá natočit znovu a je to tak dobře. ()

Austen

Hello Dolly nepatří k mým oblíbeným muzikálům. Podle mě to má jen jeden šlágr a to na konci. Příběh o dohazovačce (když si představím českého Kecala, tak mizí všechna romantika), která si chce dohodit někoho, kdo jí nechce, mi nesedí, tak cením spíše provedení filmu, a to je velmi dobré. ()

Petus

Miluju muzikály. Prostě na ně trpím. A tenhle s famózní Barbrou, kterou nejde zastavit (ta by o výhodnosti sňatku dokázala přesvědčit snad i samotného papeže s kouzlem sobě vlastními) a kterou nejde nemilovat, patří mezi ty nejlepší, jaké může Hollywood nabídnout. Nejlepší Dolly všech dob, ať už ji v budoucnu následně hrál kdokoli, ta pravá byla a bude jen jedna. A nejpřekvapivější kreace Waltra Matthaua, kterou bych si jinak nedovedla představit ani v té nejšílenější tripové halucinaci. ()

Rodin

Dobré až lepší. Prvně jsem to viděl jako kluk, a když se objevila na plátně pro mě tehdy neznámá Barbra Streisand, říkal jsem si - proboha, na TOHLE budu muset koukat přes dvě hodiny? No nakonec jsem to přežil díky tomu, že Barbra umí vcelku zpívat, ostatní na rozdíl od ní hráli, a přidanou hodnotu představoval božský Walter, který opravdu neměl chybu. 75%. ()

Zuzitto

Velice příjemný, zábavný, vtipný, romantický muzikál, u kterého jsem nenašla chvilky nudy. Báječná choreografie a kostýmy. Po celou dobu jsem si přála být tam s nimi :) Tančit, zpívat a užívat si života!! A věta, která mi utkvěla v paměti?? "Bohatství neštve lidi tolik, jako dobrá nálada!" ()

Lennie

Dolly má skvělou choreografii, dokonalé písně, a to jak hudebně, tak textově. Příběh je skvěle zamotaný, romantický, vtipný...ale možná trochu protahovaný dlouhými písněmi. Přesto se nemůžu vyhnout srovnání s Funny Girl, která má podle mého lepší příběh, po němž ve mně zůstala nějaká stopa...viděla jsem tyto filmy hned po sobě, a z Funny Girl jsem byla dojatá, z Dolly nadšená, ale drobět rozpačitá. ()

carter...

85% 5* dávám za obrovskou snahu udělat krásný muzikál, která z díla vyzařuje. Kostýmy jsou vynikající, choreografie se plně rozvine až v polovině filmu v Harmonie Gardens, ale i tak jsem čekal od ní více. Hlavně proto, že se režie ujal Gene Kelly. Ikdyž ústřední dvojice jsou výbornými herci (Streisand, Matthau), očekávál bych, že budou mít také velký prostor v taneční choreografii, což se nestalo a osobně to u mě filmu ubírá na hodnocení (z tohoto pohledu se nabízí otázka vhodnosti obsazení obou hlavních protagonistů, především pak u Walter Matthaua). Muzikál je to na svou dobu opravdu velkolepý , ale přesto nad ním doporučím skromnější Zpívání v dešti Proč vidět: 1) Energická Barbra Streisand 2) Poctivý a sympatický taneční muzikál v taktovce Gena Kellyho 3) Kostýmy ()

ostravak30

Další slavný muzikál, kterým si plním kulturní povinnost. Na Hello Dolly! jsem byl vážně zvědavý, neboť některé melodie z muzikálu znám a samotné dílo je dnes už legendou. Navíc jsem dosud neměl možnost nikde vidět Barbru Streisand (navíc je tohle teprve její druhý film) a Waltera Matthaua pouze v Dennis - postrach okolí ve značně pokročilém věku a prvně jsem též spatřil Louise Armstronga, kterého velmi obdivuji a mám jeho hudbu rád, navíc v barevném , což je pro mě třešnička na dortu. Nejznámější píseň z filmu znám nejvíc, pak jsem si připomněl ještě jednu. Tvůrci si opravdu značně pohráli s kostýmy, které si právem vysloužili nominaci na Oscara. Fascinující jsou i některá taneční čísla, která se pyšní naprostou originalitou a vypadají velmi působivě. Strašně se mi též líbily slovní výpady mezi jednotlivými postavami, dialogy se též opravdu povedly. Celkově se mi Hello Dolly líbilo více než jiná práce scénáristy Ernesta Lehmana West Side Story, ale méně než moje milovaná My Fair Lady. ()

Lewaso

Jeden z mála muzikálů americké provenience, které se do Čech dostaly záhy po premiéře. Každý další pokus o ztvárnění osudů Dolly Lewi nemá šanci. Barbra byla první a jedinečná. ()

sirrgulo

Jo vědět o pěti minutových kurzech tancování pod taktovkou Dolly Leviové, uměl bych lépe tancovat než po několika měsíční návštěvě tanečních, ze které si pamatuji možná tak walz. No jo není učitel jako učitel. Zprvu mě snímek moc nebavil. Čekal jsem, že Dolly bude podobně vtipná a střelená jako Fanny, ale to jsem se spletl. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na písničky i na hlavní hrdiny, ale s příchodem do New Yorku už jsem se vážně skvěle bavil. Ano přišlo mi, že ve filmu byla slabší místa (vůbec mě nabavilo taneční číslo číšníků, moc zdlouhavé, bez chytlavé písničky), ale jako celek je snímek opravdu dobrý a Dolly to má vše výborně naplánované. ()

rawboy

Teatrální herecké výkony, šantanová choreografie, jedna písnička jak druhá. Průměrný film s nadprůměrnou délkou. ()

Gig

Skvělá hudba, výborná choreografie - ala skoky a tance přes lavičky, restaurace, vlak a já nevím co ještě a raz, dva, tři, raz, dva, tři, já jsem tančil :), no a jako bombónek Luis Amstrong. "Hello, Luisi!" ()

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Grind News

Grind News

02.03.2007

Dnešní Novinka bude krátší, zato plná zajímavých informací, které byste si neměli nechat ujít - tak, jak jste si přáli. Podíváme se na připravované a dlouho očekávané projekty dvou akčních hereckých… (více)