Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pětatřicetiletý Adam Krajňák je otcem tří mladých dcer, ale především hlavou slovensko-ukrajinského gangu, který se zabývá pašováním cigaret. S blížícím se vstupem Slovenska do Schengenského prostoru se však chystá velké zpřísnění hraničních kontrol a mezi pašeráckými skupinami vzrůstá napětí. Kvůli náhodně zmařenému kontrabandu nemůže Adam splatit dluh mocnému ukrajinskému mafiánovi Krullovi; navíc se staví proti jeho plánům na pašování tvrdých drog. Události nabírají příliš nečekaný spád a Adam bude muset překročit i hranice, které pro něj dosud byly tabu… (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (317)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Slovenské filmy vidím v průměru dva za uherský rok, ale vždy si trhám vlasy a lámu zuby nad totálně odporným herectvím. V tomto případě tomu nebylo jinak. Snímku neskutečným způsobem podkopávají vlastní nohy všechna ta neschopná nemehla, které se k tomu nachomýtla. Bezkonkurenčně nejodpudivějším výkonem se blýskl Tomáš Maštalír - to bylo něco příšerného. V takových těch technických směrech si snímek nevede vyloženě zle, ale s tím obsazením to tvůrci opravdu nevychytali. Nikomu jsem nedokázal uvěřit jediné slovo. Ani děj mi nepřišel kdovíjak zajímavý a úžasný. Takové slovenské "Narcos" o otravném borcovi se začínající plešinou, který zabezpečuje rodinu. Trpěl jsem a zcela mi unikají relativně vysoké ohlasy kolem. Za něco stojí asi jen poslední dvacetiminutovka. Lepší hvězdička. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Scénář možná potřeboval ještě trochu dopilovat (nebo něco nemělo skončit ve střižně), přece jen jsou ve filmu občas scény, které k ničemu dalšímu nevedou. Ale jinak všechna čest, film je rozhodně lepší než všechny české krimi pokusy z posledních let, což jsem od režiséra řady průměrných českých televizních kriminálek opravdu nečekal. (Slovenština s českými titulky je podobný bizár jako růžový mercedes – ale mladí jí prý nerozumí. :-/) ()

Reklama

Lucjen 

všechny recenze uživatele

O tom, že ide o slovenský film vás uistí hneď prvých päť minút, kedy zaznejú všetky možné nadávky nášho národa - anglické titulky k tomuto filmu musia byť veľmi nezáživné. Ťažkú, temnú atmosféru veľmi rafinovane, zľahka prelína humor - no naozaj iba na chvíľku, aby vás nasledujúca scéna prudko schladila (niekedy doslova). Všetko podporuje fakt, že reálie sú bezchybné (možno až na ružový mercedes... i keď, ktovie.) Bebjak sa nevyhýba brutalite - no nestavia na nej. Mala by som pár výhrad k vlažnému záveru a práve preto nemôžem dať plné hodnotenie. Možno stačilo vymedziť trošku viac priestoru aj psychológii postáv. Veľká škoda, pretože si oň film naozaj kričal. Keď sa Slováci nesnažia zo slovenskej kinematografie spraviť niečo, čo nie je, sú naozaj výborní. Nie som hrdá na to, o čom Čiara hlavne prostredníctvom postavy Andyho Hryca hovorí - o tom, že sa v tejto krajine dá za peniaze kúpiť všetko a každý - no za to, že na Slovensku vznikol takýto film sa rozhodne nehanbím. Spolu s Únosom plnia aj inú úlohu než len zábavu - pripomínajú, čo sa tu neustále deje. PS: Neodpustím si to, som predsa iba žena - Maštalírovi to v tých obtiahnutých tričkách naozaj seklo! ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zvlastny film. Technicka stranka je spickova a vyrovna sa zahranicnym filmom. Ale prilis mi nesadol styl. Nevedel som, co mam od toho cakat, ale dufal som nieco serioznejsie. Predstavte si, ze ocakavate Kmotra a namiesto toho dostanete absurdny film od Terryho Gilliama v ktorom su nahodou nejaki gangsteri. Ten divny humor mi nesedel. A to neustale kokotovanie ma po chvili sralo. Postavy ma nezaujali. Hlavny hrdina sa hra na megadrsneho kmotra, ale vsetko sa mu poserie preto, ze v skutocnosti ziadny drsniak nie je. Priemerny film to nie je, ale mna bavil iba priemerne. 5/10. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Veľmi nudné a veľmi rozťahané. Tieto typy filmov milujem. Bez duše, bez zaujímavých postáv. Takáto snaha o vážny film si vyžaduje menej divadelného herectva a väčší dôraz na ľudskejšie scény. Začína mi naozaj vadiť, že len toto sa robí na Slovensku. Vážne, nihilisticky ladené filmy, kde postavy nemajú ani kúsok ľudskosti. A to zaujímavé z prvých desiatich minút sa vytratí všetko veľmi rýchlo. Zaváňa to papierom, berie sa to veľmi vážne a hlavne to nemá mne ako človeku a divákovi čo povedať. S kým sa stotožniť. Áno cirkev má svoje konexie aj na zlých ľudí - áno, nie je ľahké uživiť rodinu v ťažkej dobe a bla bla bla. No a čo? Je naozaj tak zlé čakať od filmu aj niečo aktuálne? Niečo hodnotové? Všetko v tom filme je predvídateľné. Úplne všetko. Týmto filmom sa skončil môj záujem o akúkoľvek ďalšiu tvorbu Petra Bebjaka. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (23)

  • Film se veřejně šíří ve dvou lehce rozdílných verzích. V té distribuční se na přání producentky mrtvoly chovají jako mrtvoly, ve festivalové jsou dle slov režiséra Bebjaka magické jako kraj, s nímž je příběh spjat, smějí se a mávají rukama. (klukluka)
  • Původním představitelem Adama Krajňáka měl být Alexander Bárta. V rámci první fáze natáčení s ním vzniklo několik scén. Po pauze vynucené nedostatkem financí musel být z důvodu nedostatku času přeobsazen. (klukluka)
  • Film sa umiestnil na 39. mieste v rebríčku 50 najnavštevovanejších európskych filmov roka 2017. (Raccoon.city)

Související novinky

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (více)

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

17.04.2018

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici, která se pravidelně koná v Českém Těšíně a polském Cieszynie, se blíží. Letos se uskuteční od 27. dubna do 3. května 2018.… (více)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (více)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (více)

Reklama

Reklama