poster

Čára

 • Slovensko

  Čiara

 • Ukrajina

  Межа

 • USA

  The Line

Krimi / Thriller / Drama

Slovensko / Ukrajina / Česko, 2017, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  ***

  Filmová výzva 2018 - Slovensko. Menší zklamání, protože jsem čekal nějakou mimořádnou záležitost, ale po slušném a nadějném začátku film upadal a upadal, až se ztratil v nejasném a zmateném konci, jako by scénárista zabloudil do slepých uliček a už v nich navždy uvízl. Tomáš Maštalír vypadá jako by rovnou přešel ze seriálu Za sklom, postavu, kterou hraje Andy Hryc, nemohli obsadit lépe. Ale celkově nic moc.(15.2.2018)

 • kajas
  ***

  Bebjaka jsem zaregistrovala už díky fantastickým "Případům 1. oddělení", jeho další kriminální seriály (ať už "Mordparta" nebo "Specialisté") mě ale zaujmout nedokázaly. Ke slovenské filmové tvorbě navíc nemám přílišnou důvěru a "Čáře" jsem ve Varech dala šanci hlavně díky představiteli hlavní role Maštalírovi, slovenskému Dr. Houseovi. Projekci uvedla početná (tuším 21členná) delegace plná sympatických tváří od herců přes kameramana až k režisérovi a já jsem jim moc přála úspěch. Kromě Maštalíra potěšili hlavně Hryc s Kaňkovským, kterým to spolu šlapalo už v "Příběhu kmotra". Téma pašování nejen drog, ale i lidského "tovaru" bylo zpracováno pěkně, tvůrci dovedli i vhodně střídat dramatickou rovinu s komediálními prvky. Na druhou stranu mě rušily některé scény, které pro celkové vyznění snímku neměly pražádný vliv (cikáňata v růžovém autě, mrtvola v rakvi mrkající na kameru). Na Bebjakův další počin budu ale zvědavá. Skoro 4*.(7.7.2017)

 • elanius
  *****

  (138/2017) / Niekedy sa treba nechať uniesť inak by bolo hodnotenie filmov iba snaha nájsť objektívnu dokonalosť :). Čiara je film na ktorom by sa dalo nájsť kopa mušiek. Priniesol ale ovela viac pozitív, v slovenských filmoch (novodobej éry) nevídaných. Namakanú dynamickú a inovatívnu kameru, hutnú atmosféru a skvelé postavy. Bolo super zažiť, že aj slovenskí, do istej miery mediálne podceňovaný herci (hlavne Maštalír a Fialová) vedia zahrať prvú ligu ak majú čo hrať. Cítiť bolo vplyv slovenskej ale aj európskej a americkej produkcie, to spolu so zaujímavým, až exotickým prostredím slovensko-ukrajinskej hranice vytvorilo tú unikátnu atmosféru filmu. A znalci si určite mohli všimnúť inšpiráciu Jakubiskom, či neskorým Uherom alebo Hanákom, čo tiež potešilo. Samozrejme ak by Bebjak pridal ďalších 20-30 minút na psychologické dokreslenie postáv, ich činov a motivácií pomohlo by to, ťažko by to bolo ale asi pre distribútorov a produkciu schodné. Dúfam, že film Čiara je prvým znamením, že sme konečne na dobrej ceste smerom k modernej európskej kinematografii. (9/10)(13.9.2017)

 • cheyene
  ***

  Filmy slovenské provenience příliš nesleduji, tudíž ani neznám mnoho tamních tvůrců, avšak s Bebjakem a Maštalírem jsem již v minulosti měl tu čest, tudíž jsem neměl důvod si nepustit nový počin Čára. Snímku nelze upřít syrovost, hutnost prostředí i příběhu, parádní herecké představení hlavního hrdiny, ale také kvalitu celkového zpracování. Dojmově se však nedostanu na více než 3*, neboť jsem možná očekával ještě o něco víc.(18.12.2017)

 • Pepinec
  ****

  Do souvislostí si tady já nedám vůbec nic, protože to všechno jde úplně mimo mě. Ale jako film je u mě Čára hodně vysoko, naši bratia se vytasili s něčím, co bych rád viděl i u nás. Hlavně slovenský Statham Maštalír skvěle zahrál člověka, o kterém vlastně nevím co si přesně myslet, ale vždycky bych ho chtěl mít spíš na svojí straně. Hutná atmoška a dobré tempíčko, nerozumím jen tomu, proč potřebuje slovenština české titulky...(27.10.2017)

 • - Ve filmu byla i obsáhlá dějová linie, ve které hrála slovenská herečka Vica Kerekes roli policistky. Celá její dějová linka byla ale vyškrtnuta a vystřižena, protože tvůrci měli až příliš moc materiálu, a proto potřebovali film zkrátit. Volba padla právě na dějovou linku slovenské herečky. (FMJ)

 • - Veľmi náročné boli scény s topením ľudí v jazere. Natáčali sa v novembri a kaskadérov museli hádzať do osemstupňovej vody. (Sufferer)

 • - Film bol slávnostne uvedený na filmovom festivale v Karlových Varoch. Počas podujatia ocenili Petra Bebjaka cenou za najlepšiu réžiu. Na slovensko-ukrajinskú koprodukciu Čiara sa strhla vlna pozitívnych recenzií v zahraničných médiách (The Hollywood Reporter, Variety či ScreenDaily). (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace