Čára

Межа

The Line

Krimi / Thriller / Drama

Slovensko / Ukrajina / Česko, 2017, 108 min

Je docela škoda, že Slováci nezachytili ten začátek a udělali ho příliš nadžánrově a až moc provinčně, protože postupně se Čára rozjede na skutečně kvalitní gangsterku, škoda i toho uplnýho konce, který ve mně vyvolal spíš pobavený úsměv, ale to jsou chyby začátečníků. Tomáš Maštalír je charismatickej až půdu a jeho angažování ná provinčního kápa bylo bingo. Vykročili jste dobře bratia a ve 2017 jste nám čecháčkům natrhli ve filmech prdel. (skore 2:1)(7.2.2018)

Veľmi rozpoltený film, čo je veľká škoda, pretože Bebjak každú polohu svojho diela celkom slušne zvláda. Takže najskôr tu máme gangsterku s hláškami za hláškou, takmer skoro ako od Ritchieho a je to vtipné. V druhej polovici tu máme maximálne vážnu drámu, až tragédiu priam antických rozmerov. To zvláda Bebjak tiež solídne. Lenže keď to zlúčime do jedného celku, tak tento dvojaký prístup sa začne biť. Ako mám brať vážne to, čo vidím v druhej polovici, keď si hneď na to spomeniem na nejaký suchý fór zo začiatku? Možno to nikomu ani prekážať nebude, len na mňa to tak bohužiaľ subjektívne pôsobilo. Inak lokácie, atmosféra a herci sú OK. Potenciál stať sa hitom leta a jesene na Slovensku Čiara rozhodne má.(3.8.2017)

Slovensko -ukrajinska hranica a film o pasovani. Vyborny namet na film, sam som tam bol, je to tam pekne, zaujimave . Rezisersky vsak trochu z toho srsi amaterizmus, ale dialogy na urovni, nadherne prostredie a tusim sa spomenula aj EU a hranica Schengenskeho priestoru, lebo to aj v reali tak je : 68 %(6.1.2018)

Vyborny namet. O slovenskych celnicich na ukrajinske hranici si myslim sve, vetsi kundy, aby turista pohledal. Dobre budovana atmosfera, zajimave postavy a vyborny Tomas Mastalir v hlavni roli. Slusna je i kamera. Bohuzel film srazi scenar nebo styl vypraveni, ktery divaka neni schopen poradne vtahnout do deje.(15.1.2018)

Film, ktorý Slovensko potrebuje ako soľ - kvalitne natočený, 100% autenticita, skvelý scenár, herci... navyše sa mi veľmi páči lokácia, tá špina a mafiánske praktiky pretrvajú dodnes, kto vyrastal a býva blízko ukrajinských hraníc (ako ja) to pociťuje doslova. Bebjak sa každým rokom zlepšuje, v socialno-reflexívnych vodách je ako doma.(5.6.2018)

• - Veľmi náročné boli scény s topením ľudí v jazere. Natáčali sa v novembri a kaskadérov museli hádzať do osemstupňovej vody. (Sufferer)

• - Scény topenia ľudí boli natočené v Českej republike, pri Mikulove. Išlo o bývalý kameňolom. V jednej polovici je voda po kolená, v druhej má 15-metrovú hĺbku. Voda bola čistá preto, lebo bola zima. (tetaElla)

• - Film bol slávnostne uvedený na filmovom festivale v Karlových Varoch. Počas podujatia ocenili Petra Bebjaka cenou za najlepšiu réžiu. Na slovensko-ukrajinskú koprodukciu Čiara sa strhla vlna pozitívnych recenzií v zahraničných médiách (The Hollywood Reporter, Variety či ScreenDaily). (WalterIK7)