poster

Čára

 • Slovensko

  Čiara

 • Ukrajina

  Межа

 • USA

  The Line

Krimi / Thriller / Drama

Slovensko / Ukrajina / Česko, 2017, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Hutná dráma s parádnym vystihnutím geografického miesta a jeho sociálnej kultúry (Slovensko je proste "severný balkán"). Hlavne vďaka skvelej kamere a hudbe. Rozpracovanie postáv za touto formálnou stránkou trochu zaostáva, niektoré konflikty a vzťahové súvislosti by potrebovali dokresliť, no pre výsledný, pomerne temný zážitok z filmu je dostačujúce.(3.7.2017)

 • Gothar
  **

  Priemerný film, ktorý má na jednej strane veľmi dobrú kameru, ale dojem kazí zlý strih. Niektoré dejovo významné scény boli krátke, prípadne len tak vložené bez vysvetlenia a ostatné zbytočne dlhé. Zo začiatku sa film tváril aj humorne, potom z toho zrazu chcela byť čistokrvná dráma. A hlavne to zo začiatku pôsobilo iba ako súhrn poviedok z pohraničia, čo sa podpísalo na nulovom rozvoji postáv. 40 %(3.12.2017)

 • Flego
  ****

  Úvodné zoznamovanie sa diváka s postavami a prostredím boli trochu zmatočné, ale po pár minútach bolo všetko jasné. Hutná dráma spred postavenia Schengenskej hranice s Ukrajinou mala silný potenciál a dokázala ho bezosporu využiť. Vykreslená realita, drsné postavy aj dialógy, temnota. Všetky atribúty fungovali a pomáhali im aj herecké výkony. Predovšetkým by som vyzdvihol Eugena Libezniuka a našu hereckú ikonu Emíliu Vášaryovú. Jej postava matky hlavného hrdinu bola démonicky temná a úžasná.(20.8.2017)

 • Lukoboss
  **

  Líbí se mně, že se Slováci pustili do takové tematiky a žánru na pomezí dramatu a thrilleru, v našich končinách to není úplně běžná věc. Dokonce je mně jasný, že se reálně tyto věci dějou, a to nejen kousek za hranicema, ale obecně po celým světě (to není žádná novinka). Nicméně se musím přiznat, že mě ten film vůbec nevtáhl do děje, nechytil mě a celou dobu mně bylo jedno, co se tam stane a komu. To určitě není dobře, takovýhle snímky by měly napínat struny na maximum, aby diváka mrazilo. Herectví se tady ve většině případů smrsklo na zamračený a zachmuřený pohledy a hlubokej (rádoby drsnej) hlas, což je dost málo. Jsou tam dobrý scény (např. topení v lomu), místy i pěkný a zajímavý záběry, ale jinak je to celkově málo. Anebo jsem měl jenom moc velký očekávání.(23.12.2017)

 • Maynard.
  ****

  Můj první slovensko-ukrajinskej film. Velmi exotická kombinace :o)A je to přesně o tom, jak se to jmenuje, takže o hranicích mezi těmadle dvěma státama. Copak Slovensko, tam ještě jako v klidu, sice teda na tomhle vostrým východě se dějou věci jako někde za dob prohibice v USA, ale Ukrajina? To je teprv pořádnej western. Mafijáni jak se patří. Líbilo se mi jejich zbavování těl - dali borcovi pouta, pak ho pořádně objeli řetězem a na konec řetězu pořádnej šutr. A pak hupky duply do lomu, celkem originální počin. Jinak slušně natočenej film, který mu chybí snad jen vyšší hodnocení a lepší hudby, ta mně přišla docela potrhlá. A jestli se ptáš, proč se kurňa koukám na slovensko-ukrajinský bijáky, tak je to proto, že už sem všecky ostatní filmy viděl :o)). Ne, ale rád bych :o)(12.12.2017)

 • - Ve filmu byla i obsáhlá dějová linie, ve které hrála slovenská herečka Vica Kerekes roli policistky.  Celá její dějová linka byla ale vyškrtnuta a vystřižena, protože tvůrci měli až příliš moc materiálu, a proto potřebovali film zkrátit. Volba padla právě na dějovou linku slovenské herečky. (FMJ)

 • - Tři měsíce před natáčením filmu spadla Emília Vášáryová na jevišti a s komplikovanou zlomeninou stehenní kosti skončila na operačním sále. Nikdo nevěřil, že bude natáčet. (blackrain)

 • - Film mal predpremiéru v Michalovciach. (_Jimmy_)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace