Po úspěchu satirické komedie o divoké tenisové rivalitě "7 dní v pekle" se HBO a trio tvůrců tohoto speciálu – představitel hlavní role Andy Samberg, scénárista Murray Miller a režisér Jake Szymanski – znovu spojili ke spolupráci, tentokrát na parodickém dokumentu o dopingu v cyklistice. V "Tour de doping" je Sambergův a Millerův specifický smysl pro humor zasazen do prostředí profesionální cyklistiky a pozornost se soustřeďuje na rozbujelý doping ve sportu. (HBO Europe)

herr_carter

Po prdeli z Wimbledonu přichází prdel z tour de France a i když závěr už je dosti natahovaný a přemrštěný, i tak jsem prvních cca 20 minut zažíval neskrývané výbuchy smíchu. Prostě zase dokument, jehož tvůrci se s tím moc neserou. Pobavili i hlavní představitelé tour, které z dokumentárního hlediska v dnešní době představují Lundgren, Glover, Bloom, Ormond, Bacon a třeba Goldblum..a takový Marsden v roli pojízdného komentátora taktéž září, nezbývá tedy, než stejně jako u 7 dní v pekle i tady nastřelit plnou !...................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Soweek

Po úspěchu 7 days in hell se nedivím, že se Andymu Sambergovi podařilo přesvědčit HBO, aby zainvestovalo další mockument, tentokrát na téma dopingu cyklistiky. Tour de Pharmacy je opět prošpikované slavnými jmény, která si nebojí utahovat téměř ze všeho, co je ve sportu svaté. Můj dojem je opět spíše průměrný. Ač mám tyto Sambergovini rád a vždy se na ně hodně těším, tak se ve finále nenasměju tak moc, jak před snímkem očekávám. ()

sedm.1

Po nevýrazných Sedmi dnech v pekle přichází prakticky totožný tým tvůrců s dalším, jen těžko zařaditelným projektem, Tour de Doping, ovšem tentokrát je to o několik levelů zábavnější podívaná, tohle je totiž vážně totálně ze řetězu utržený nářez, který mě nějakých těch čtyřicet minut nenechal absolutně vydechnout, jen jsem se chlámal a chlámal jak hovado, neskutečný fóry byly střídány jak na běžícím páse ještě těmi lepšími, a i když povětšinou měli hodně na mále, aby nesklouzli k naprosté trapnosti, ani jednou se to nestalo, pokaždé působily naprosto destrukčním dojmem, přímým zásahem do černého, nekompromisní, nekorektní, brutální, pokaždé ale dokonale funkční. Samotná zápletka je samozřejmě unikátní prostoduchá blbůstka, zároveň se dá ale označiti za značně originální a nápaditou, plnou výrazných momentů a nezapomenutelných špeků. K zábavnosti nicméně obřím způsobem přispěl i ultimátní casting, kde se veškeré postavy, respektive jejich představitelé, trumfují nehoráznými hláškami a tak masakrálními hereckými výkony, že si vesměs zasluhují potlesk na otevřené scéně, všichni se zde neskutečně odvázali, Bloom, Bacon, Lundgren, Goldblum, Marsden, Glover, ale i vážně všichni ostatní tu jsou opravdu nevídaně zábavní, o „muži ve stínu“ pak ani nemluvě, geniální 8D. Mně Tour de Doping zkrátka fakt hodně sedl, po dlouhé době jsem se zas od srdce upřímně zasmál a těch čtyřicet minut musím vážně doporučit skutečně každému, neboť stojí za to! ()

Roby

Ač to nebylo tak dobré a vtipné jako Sedm dní v pekle, tak se Szymanskimu opět podařilo stvořit parádní komediální sportovní dokument. Potěšil mě výkon Johna Ceny a Andyho Samberga, který má humor v krvi. Snad se Szymanski ještě jednou podaří udělat nějaký sportovní dokument 65%. ()

borec999

Na popis filmu sa mi skvele hodí jedno české slovíčko: Nářez! Cyklistika je šport, ktorý ide úplne mimo mňa a príde mi veľmi vtipné, ako sa každý rok na 2 týždne každý Slovák stáva zanieteným fanúšikom tohto športu aj napriek tomu, že pred úspechmi Sagana nikto ani len nevedel že nejaká cyklisitika existuje. Možno aj preto som si Tour de doping tak vychutnal. Chválim tvorcov za odvahu a aj za množstvo nápadov, ktoré do skromnej dĺžky vtesnali. Scény s Dolphom Lundgrenom(cheetah- cheater) a závodmi výborné a tie s Lanceom Armstrongom ešte lepšie a s kultovým potenciálom už dnes. Celé je to samozrejme veľmi uletené, prehnané, zveličené ,satirické a útočné. Teda presne také, aké to má u správnej paródii byť. Dúfam, že Samberg a spol. niekedy natočia aj nejakú tú celovečernú paródiu, pretože tento žáner je v dnešnej maximálne korektnej dobe, takmer mŕtvy... Veľká spokojnosť a u mňa zaslúžený plný počet. 95% ()

Hanys_

Stačí si přečíst, že to je parodie na nejslavnější cyklistický závod a mrknout na to obsazení a je jasné, že dvojice Miller-Szymanski zase bude perlit. Blooma jsem poznal asi až v polovině a Armstrongovi bych po tomhle všechny tituly z Tour vrátil zpět. ()

666Carnage

Tady se humorem taky moc nešetřilo a občas to bylo dost hustý. Nevím co u toho ty lidi berou za drogy ale doufám, že budou pokračovat. 75% ()

MiaMahoney

Perfektní parodie na nejslavnější cyklobuzipřehlídku depilovaných hajzlových pavouků s permanentním vlkem a v žužu dresech, ve které nechybí ani sám pan Lance "EPO" Silnopažník osobně. Ale to jsem možná neměla prozrazovat, neboť je zde sofistikovaně udržován v utajení! Každopádně super kraťas nejen pro fanoušky beranů, galusek a přerostlé zeleniny podél trasy... A jeden tematický nakonec: "Lance, we're going to name an asteroid after you." - "A steroid?" ()

husokachna

Kdo už viděl 7 dní v pekle, od těchto kluků taškářů a má rád tenhle mix absurdního, dementního a zároveň inteligentního humoru, ten ví, co má čekat, nebude překvapen....a bohužel ani mile. Je to v podstatě to samý, ale předchozí sportovní počin ze stáje SMS mi přišel vyladěnější a víc konzistentní. Tohle je pouze smršť absurdních scének, někdy geniálních, jindy méně. ()

majec4

Tiez zabavne, ale nedosahuje to uroven 7 dni v pekle. Potesil Lance Armstrong, ktory svojou tajomnostou pobavil kazdeho. Ocenujem hlavne akou formou poukazuju na tento problem - humorom. Nie je dovod davat menej ako 4* hviezdy. ()

nonick1

Jeden z té hrstky filmů, u kterých člověk přestane řičet smíchy až po závěrečných titulcích. Murrayi Millerovi se podařilo napsat ještě lepší scénář, než k předchozí tenisové taškařici Sedm dní v pekle. A kdo rád Monty Python nebo Borata a jeho "dokumentaristiku", rozhodně by si tuto ve všech směrech šílenou cyklistickou anabázi neměl nechat ujít. ()

Fifer

Prosím víc takových filmů, vůbec nevadí, že to má jen půl hodiny! Ulítlý humor mám vážně rád. ()

Luk Skywalker

Smál jsem se, takže parodie účel splnila. Těžko říct jestli je to lepší než 7 dní v pekle, ale každopádně v základní myšlence bohužel pravdivé. Vtípky jsou dotažené do absurdna včetně obsazení Lance Armstronga, až se divím, že na to kývnul, asi má smysl pro humor. ()