Komentáře uživatelů k filmu (116)

 • vitekpe
  ****

  Vtipnejsi, nez jsem si pamatoval. Story s rustinarkou je dokonala. Uz dlouho jsem Gabrielu nevidel, a opet pobavila... :-) 4+(30.12.2013)

 • pan_Bily
  ****

  S tímto filmem to má stejné jako s Vrať se do hrobu - když jsem to viděl prvně, nepovažoval jsem to za nic extra, ale s každým dalším zkouknutím se mi to líbí čím dál víc, a víc a víc se u toho směju. Asi jsem až věkem dozrál na tento druh humoru :-)(29.10.2016)

 • krokodlak
  ****

  Svěží perestrojková satira je dobrým dobovým dokumentem a Lasica je v hlavní roli skvělý. Nicméně, film nedosáhl pronikavosti Prodavače humoru s jeho souputníkem Satinským.(25.4.2019)

 • Duiva001
  ****

  Skvělá učitelka ruštiny...:-)(13.6.2004)

 • St@B
  *****

  Pro mě osobně je tohle jeden z vrcholů československé kinematografie. Vynikající výkon M. Lasici a vůbec všech zúčastněných. Plno nesmrtelných scén a hlášek, zajímavý příběh, bezvadný humor. Pět hvězd je jasných.(26.1.2008)

 • mfanta
  **

  50% - Pomerne neskodna normalizacni (rozumej v dobe normalizace vznikla) komedie, s tu jemnymi, tu ostrejsimi ostny satiry tepe do normalizacnich zvyklosti a obyceju. Minimalne 10% ma na svedomi bravurni vykon MIlana Lasicy.(15.7.2009)

 • ToddB
  *****

  S rostoucím věkem oceňuji bravurně Lasicou zahranou krizi středního věku v kulisách krize pozdního socialismu. Film napěchovaný hláškami i vizuálním humorem. Tak to mám rád. Jediné, co na mě působilo rušivě, byla dějová linie s dementními dcerami. Neposouvala film vůbec nikam a byla naprosto zbytečná. I tak film patří mezi to nejlepší z československé kinematografie mezi lety 1970 až 1989.(21.1.2010)

 • Leotardboy
  ****

  ....ale no tak, soudruhu! Videl som tuto komediu na sklonku padu komunizmu v kine, mal som vtedy sice iba 15 rokov a s nostalgiou si na to spominam dodnes ako som sa dobre na tom pobavil.(19.1.2011)

 • kozlos
  ****

  Hodně dobrá a odvážná komedie, Lasica s Hlaváčovou se k sobě výborně hodí. A nápad na továrnu na hajzly je taky super. Občas trochu moc ukecaný, ale pohoda jazz.(1.3.2011)

 • JerryPilsen
  *****

  Opravdu výborn komedie u které jsem se dosyta nasmál i při druhém shlédnutí po dvaceti letech.Tenkrát opravdu drsná a odvážná kritika,dnes výborná parodie na minulý režim.(14.1.2012)

 • JARDAHONDA
  ****

  Trpce veselý příběh z konce 80. let minulého století líčí soukromé a pracovní trable " současného " úředníka, který nechtěl být " současným " úředníkem. Sny referenta, později proti vlastní vůli náměstka ředitele továrny na zdravotnickou keramiku Bohouše Fischera o užitečnější skutečně tvůrčí práci se nakonec rozpadnou tak, jako se při bouřce rozpadnou jediná kachlová kamna, jež vlastnoručně postavil a na něž byl, tak hrdý. Milan Lasica předvedl výborné herecké umění, jež hodnotím, jako nadstandart ****(1.11.2012)

 • jossC
  ****

  V roce 1989 jedna z předzvěstí,že bolševik umírá.Jinak by to nepovolil.Nádherný film,narvaný kina. Na západě ať se bojej.Nezaměstnanosti,pánaboha,komunistů.Ale my se přece nemusíme ničeho bát.Jak seš jednou nahoře a nezakopneš politicky,dolů tě už nikdo nedostane.(24.4.2016)

 • andy60
  ***

  Místy vtipné, místy zdlouhavé. Olmeruv snímek Jako jed, hrající přibližně na stejnou notu, se mně líbil kapánek víc, ale i tak - slušná práce. Zawadská tehdy a dnes = proměna téměř k neuvěření.(6.12.2016)

 • pupidup
  ****

  Vážení přátelé,ano! Je to prostě kulturni zazitek pro náročné.. páni Satinsky a Lasica byli vzdy zarukou kvality. A tema neni jen komunisticke. Je totiz nadcasove. Ono to dnes nebezi o mnoho jinak,rektalni alpinismus je blby provozovan dal,jen uz je temer vse rozkradeno... a to i to,o cem se komousum ani nezdalo! 😀 a jeste jeden aspekt jsem jako ekonom/manazer na statni pozici po 45 silne pocitila,a to beznadej a zbytecnost prace, o ktere jsem driv mela vysoke mineni. Citim to stejne... nic za mnou neni,nic jsem nevytvorila a nestekne po mne ani pes. Klanim se remeslnikum,co jeste neco dokazi vyrobit nebo opravit.(30.12.2016)

 • WillH.
  ***

  Na prvý-krát ma tento film naozaj veľmi zaujal, ale s odstupom času (pár mesiacov) som v ňom hľadal tie povestné divácke vtiahnutia do atmosféry, zo začiatku "vážení priatelia, aj áno" – nachádzal som ich, ale časom to akosi vyprchalo. Po celý čas bola asi najzaujímavejšia myšlienka, že tento film vznikol ešte v čase komunizmu (hoc – už pomaly umierajúceho), ktorý začal byť už ale "šíleně down" :-D Prehnitosť, skorumpovanosť, chorosť a zvrátenosť vtedajšieho režimu sú v tomto filme demonštrované s tak neuveriteľne silným sarkazmom a výsmechom, až by človek s krátkou pamäťou (že komouši ?! :-P ), alebo medzerami v krátkodobých dejinách našej bývalej čs.vlasti bol schopný neuveriť, že to všetko bola – nie tak dávno – skutočná realita životov a vtedajšej doby. Čo sa týka Lasicu, tak on bol pre túto úlohu priam stvorený – až som si miestami myslel, či to náhodou nenapísal on. No a príjemnou spomienkou taktiež zostane snáď aj zakaždým vidieť stvárnenie akejkoľvek postavy Julom Satinským (hoc tu naproti Milanovi L. - nedostáva toľko priestoru). „člověk celej život čeká, že něco příde, nějakej zlom a vono nakonec nepříde nic. Jenom ten podělanej konec. Vážení přátele, ano!“(8.7.2017)

 • StarFsh
  *****

  Vynikajúca, trochu zabudnutá komédia, ktorá prezentuje absurdity socialistického systému.(18.12.2018)

1 2 3 4 5 6 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace