Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

lumi3r3

Anchovies meets percentages. Tempo nie je pomalé ale adekvátne. Vleklé pulp scény + svojsky inteligentné konverzácie + rozpracovanie bočných línií ústiacich do finále zatlačia diváka do kresla a zalepia mu konečne držku. Akurát pred pádom ľadovej sprchy. Muzika len z autorádia ako v živote. Possum. Refridgerator. Dead rat. ()

Stanix

Tohle vůbec nebylo špatný, Cáler nám pěkně obšírně vizualizoval útrapy fízlovské sledovačky, ze které máme v každé kriminálce pouze krátkou scénu kdy kluci vyhodí koblihu a kávu z okna, zakvičí gumy a jede se po grázlech. Z tohoto pohledu je to neokoukané, což se ovšem nedá tak docela říct o Melovi, tedy né o něm samotném, nýbrž o jeho postavě, ze které je notně cítit pachuť recyklátu Martina Riggse. Mel by měl prostě hrát už jenom ty gaunery, to mu jde samo. Na ňákyho Mirka Dušína už je prostě starej. Celkově mě to zaujalo, ale na další produkci si už asi čas neudělám, není důvod to vidět dvakrát. ()

Mkartaylas56

Craig Zahler je tu s novým snímkem a opět je to skvělá podívaná. Má to hodně příjemný oldschoolový feeling, překvapivě i povedený humor, skvělou ústřední dvojici, které vévodí stále pořádně charismatický Mel Gibson a děj, který je naprosto nepředvídatelný a tudíž zafungovaly na výbornou všechny možné zvraty, při kterých jsme se mohli kolikrát dočkat i pořádných brutalit. Dokonce mi ani nevadilo, že i přes více než dvou a půl hodinovou stopáž se toho ve filmu moc nestalo a ve finále se to všechno seběhlo během asi dvou dnů. S čím už ale u mě Na špatné straně neuspělo, tak to byla zaprvé ne úplně povedená gradace příběhu a zadruhé jsem od toho čekal zbytečně obrovské věci. Ono na jednu stranu se není čemu divit, protože poté, co jsem se namlsal fantastickým Blokem 99 jsem logicky čekal podobný subces i tady, ale hold se nemusí vždy zadařit tak moc, jako právě u Bloku. Každopádně to nic nemění na faktu, že Dragged Across Concrete je dalším skvělým a originálním snímek vycházející režisérsko/scénaristické hvězdy Craiga Zahlera, jehož budoucí tvorbu se určitě vyplatí sledovat, protože si klidně dokážu po dalších x filmech představit, že by z něj mohla být velká hvězda. 80% ()

Shitonit

Předlouhá dokonalost, propletená výbornými dialogy, děj který má smysl a film, který přes svou dééélku, letí jako střela přesně do divákovy spokojenosti. Zvrat střídá zvrat, do poslední vteřiny nevím co přijde. Super film. ()

ANTYCHRYST

Tohle není nic pro mě.. Utahane.. První hodina o ničem.. Než se něco stane.. Stopáž dlouhá jak hovno.. 30% nezachrání to ani dvojice Gibson a waughn.. Samé dialogy a nic z toho.. ()

Maniik88

Hmm. Musím uznať, že som ani v najmenšom nečakal čo ma bude čakať. Tempo filmu je vražedne pomalé. Ak vám prišla dlhá scénka príchodu vlaku Vtedy na západe, tak tu to bolo ďaleko horšie. Polovicu filmu presedíme v aute pri sledovačke, akcie je málo a je trochu zbytočne brutálna (ale tam kde je Gibson často strieka krv a tratia sa časti tiel). Mrzí ma, že neukázali ani len celú lúpež v banke (možno nechceli dávať návod?). Ale film mal akési čaro, nečakané finále a mal pár dobrých kecov. No na 2,5h to bolo podľa mňa málo. ()

J.e.r.e.c

Přesně, jak jsem předvídal a jak jsem doufal – do třetice všeho dobrého tu máme konečně pořádnou pecku a nejlepší film Craiga S.Zahlera. Předchozí dva snímky jasně ukázaly, že jejich autor má krutě originální styl a čekalo se jen na to, až se jedinečná forma potká s kvalitativně odpovídajícím obsahem. Což se stalo právě tady! Dragged Across Concrete (skvělý název!) je drsná atmosferická kriminálka, která se táhne jako kouř z vajglu pohozenýho na betonovým parkovišti. Zahler tentokrát omezil svoje brutalitky na dvě, tři libově prasečí scény, a daleko víc sází na napětí pomalu hořícího doutnáku od soudku se střelným prachem, což celé věci jenom prospívá. Film stojí především na výkonech Gibsona s Vaughnem v rolích osobitých poldů (kdo kleje slovy „ančovičky“?) a asi si nevzpomenu, kdy naposledy jsem někomu fandil tolik jako jim dvěma. I proto, že záporáci jsou tentokrát opravdu mimořádné svině. Dost mě bavila i nikterak násilně cpaná, a přesto neskrývaná kritika současného stavu věcí z řekněme „konzervativního“ úhlu pohledu, přestože se jinak považuji spíš za „liberála“. I v tom je Zahlerova pozice v současné „politicky korektními“ trendy ovládané kinematografii výjimečná. 80 % ()

Clark_Kent

To je přesně to co jsem potřeboval, konečně něco chladnějšího do žíly. Poslední dobou se odevšad serou jen samý superhrdinský CGI a další unuděný počiny. Kníratý Mel Gibson zahrál krásně, pořád umí. Nádherná práce s charaktery, krásné a nekompromisní dialogy, paráda. P.S. Taky nesnaším tu přehnanou problematiku politické korektnosti. ()

hazdrova

Zaujímavý príbeh, ale spracovanie bolo na mňa príliš pomalé. Mám rada, keď to fičí a keď už to nefičí, nech som aspoň v napätí. Ani jedno sa nestalo, ale príbeh a paralela policajta a kriminálnika sa mi páčila, uznávam. 3,2* ()

dkas

Hóódně pomalé a utahané. A to včetně akčních scén, kterých tu teda moc není. Příběh zrovna nepovzbudí, snad nikoho nenapadne to napodobovat, jako třeba Heat. Chemie mezi hlavními "hrdiny" celkem funguje, ale ztotožnit se s nimi v podstatě nelze. Takže jen nezaujatě sledujete, jak se to líně odvíjí. ()

papadoce

Malo to strašne zhnité tempo. Nechápem o čo Zahlerovi išlo. Tomahawk nebol nijako spádovitý film, ale mal svoje momenty, ktoré všetko vynahradili, a zas tie pomalé neboli tak ubíjajúce. Block 99 to zas sypal na prvú a od istého momentu bez prestania. A tu, tu sa dvojica absolútne dokonalých sympaťákov (prvotriedny výber hercov) ťahala a ťahala. Mudrovali, jedli, spali, opäť klábosili, jazdili, jedli, klábosili, spali, ale najubíjajúcejšie boli tie mlčky medzi vetami v dialógoch ty kokos. Lenže film to nebol vôbec špatný. Celý problém vznikol v strižni, kde sa im očividne otupili nožnice a Zahler nechcel pustiť ani sekundu toho braku z ruky. No a tak ostal skvelý film s výbornými hercami a chrumkavým námetom vo svojej panenskej podobe a v dĺžke približne 474250383 minút amerických. Toto by zabilo aj Berzerkera, kokos. Pritom sa skutočne jedná o kvalitný snímok. Vlastne si nespomínam v histórii filmu na takto zle postrihanú záležitosť, ktorá by ale zároveň vykazovala také známky kvality v tom zbytku, ktorý postrihaný byť nemal. 125, to mali byť tie minúty, kde sa trebalo zastaviť. Je to večná škoda. Trochu zbytočná mi prišla detailnejšia odbočka ku krátkej príbehovej línii bankovej pracovníčky. Bola síce zaujímavá, ale rozhodne nie potrebná. No dal by sa na nej vystavať v zásade samostatný príbeh. Zahler našťastie ostal verný zvyku mať surového a prvotriedneho zloducha a opäť mu to vyšlo na výbornú. Tento film nie je slabý, lenže mal na viac. Na ďaleko viac a strih mu to celé dosral. Tieto štyri hviezdy ma celkom bolia. Strašne by som chcel dať päť. A záver je bomba. Ešte dodám, že každým ďalším snímkom mám radšej a radšej Vinca Vaughna. Desne mu sedia vážne role. No ... napriek hodnoteniu som sklamaný. Toto mala byť päťka jak oči. ()

Ex_Machina

„Pozor nech neprerežeš pečeň, ten smrad by sme nevydržali.“ Asi tak by som charakterizoval surovosť a reálnosť tohto snímku. Keď ani po poctivej ťažkej celoživotnej práci nemáte možnosť dať svojej rodine bezpečnejší domov, šéf vás začne buzerovať a vyhliadky na lepší zajtrajšok sú v nedohľadne, tak začnete konať. Okradnúť zlodeja nemôže byť predsa také zlé. Dokonca ani keď ste policajt. A tak Mel zlanári parťáka Vinca na riskantnú jazdu v ktorej pôjde o veľa. Na romantiku tu rozhodne zabudnite, je to old school záležitosť, ktorá vám vlezie pod kožu. Pomalé zábery a  gradovanie napätia vás posadia na zadok a zodvihnete sa až keď bude po všetkom. Záverom sa chcem zamyslieť čo všetko ľudí s malým platom donúti urobiť ich finančná situácia. A preto by sme sa mali mať na pozore, jedného dňa to miesto Mela a Vinca môže byť partia učiteľov. ()

alldo.raine

Taková slabší Tarantinovka. Zahler ale rozhodně nezklamal v tom, ze jsem ve finiši opět nedýchal. Mel Gibson to má pořád v sobě a chtě nechtě jsem si zde musel vzpomenout na Odplatu! ()

dogma97

Silná 4 nebo slabší 5. Výborný scénář, který by lepší režisér dokázal proměnit v kultovní kousek.  Ale i tak dokážu ocenit, když rejža nechá áčkovou herečku umřít v pětiminutové roli... ()

celticek

Roky zpět jsem u toho předpokládám vytuhl:) Něco jsem si totiž pamatoval. Je to sice takový cajdák, ale kolikrát mnohem napínavější, když jsou dialogy na úrovni. Děj se nám pěkně proplete až do závěrečného finále. Ještě, že nedostala více prostoru "Dexterova sestra", jelikož něco tak asexuálního aby člověk pohledal. Mel a Vince v roli švestek obstáli skvěle. Líbila se mi celá ta jejich sledovačka. Chemie funguje. Všechno vypadá dost reálně. Suspendace, problémy s barevnými ve čtvrti. Záporáci jsou skvělí. Jo a - Liannet Borrego je neskutečná koc!!! ()

horor2

S. Craig Zahler potřetí a opět mě nezklamal. Trochu se oproti Blok 99 umírnil, ale jeho provedení kriminální retro mi sedlo. Opět by se dalo očekávat něco jiného, ale já byl v celkovém hodnocení filmu spokojen. ( 90% ) ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)