Reklama

Reklama

Po zásahu proti drogovému dealerovi jsou detektivové Brett Ridgeman a Anthony Lurasetti postaveni na šest týdnů mimo službu bez platu. Důvodem bylo jejich násilí, které kdosi natočil a video pak předal médiím. Zatímco pro Lurasettiho, který je o několik let mladší než Ridgeman, se jedná jen o komplikaci v jeho snaze získat Denise, ženu snů, pro Bretta Ridgemana se postavení mimo službu jeví jako katastrofa. Brett má totiž doma vážně nemocnou ženu Melanii a dospívající dceru Sáru, která je šikanována pouličním gangem mladíků ze čtvrti, ve které Ridgemanovi bydlí. Brett slíbil ženě, že se ze čtvrti odstěhují. K tomu ale potřebuje právě peníze. Brett má svého života policajta tak právě dost. Proto vyhledá mocného místního muže, Friedricha, který mu dluží laskavost. Brett kdysi zametl pod koberec problémy se zákonem mladého Friedricha. Friedrich dá Brettovi tip na jakéhosi Vogelmanna, který nedávno ve městě sháněl tajný byt. Brett v noci po schůzce zavolá Lurasettiho, nechá se jím dovést před byt, který si Vogelmann najal, a prozradí Lurasettimu své plány. Vogelmann totiž podle Friedricha jede v nějaké velké špinavosti, zřejmě v prodeji velkého množství drog. Lurasetti sice není z Brettova plánu nikterak nadšený, ale nakonec souhlasí, že společně Vogelmanna oberou o peníze. V té době je z vězení propuštěn Henry Johns. Henry by rád začal nový život, ale doma ho čeká kupa problémů. Henryho a malého bratra Ethana, který je na vozíku, opustil otec. Rodina se teď protlouká, jak může, matka se kvůli tomu dala i na prostituci. Henry se od ní dozvídá, že jim hrozí exekuce. Proto nakonec kývne na nabídku svého kamaráda Biscuita, aby pro Vogelmanna udělali malou práci. Vogelmannovi další společníci už na tuto „práci“ opatřili peníze z loupeže v místním obchodě a pancéřové auto. Oba policisté Vogelmanna a jeho kumpány v tajném bytě sledují. Jedné noci nad ránem Vogelmann se svými lidmi vyrazí s pancéřovým autem do města. Brett s Lurasettim auto sledují, to se jim ale ztratí v centru města. Když policisté Vogelmannovo auto znovu objeví, zjistí, že Vogelmann se svými kumpány už přepadl místní banku. Oběma policistům je jasné, že loupeži nemohou zabránit. V bance zatím Vogelmann se svými kumpány, mezi kterými jsou i Henry a Biscuit, vraždí zaměstnance. Brett s Lurasettim gangstery alespoň na jejich útěku z banky sledují. Zatím Henry s Biscuitem zjistí, že práce, na kterou byli najati, se jim poněkud vymkla z rukou. Vogelmann oběma slíbil, že při loupeži nikdo nezemře, ale teď v bance leží pět mrtvých lidí a v autě s nimi je i jedna unesená zaměstnankyně. Když Henry s Biscuitem protestují, dá jim Vogelmann za pomoci samopalu jasně najevo, že mají mlčet a poslouchat. Henry je chytrý a pochopí, že Vogelmann chce i je dva zabít. Proto Vogelmanna neinformuje, že jejich auto kdosi sleduje... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (464)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

S. Craig Zahler u mě začíná mít punc novodobého amerického filmaře, jehož filmy jsou nekonečnou porcí zážitků. Už potřetí tomu tak je a potřetí tomu tak je v podobném duchu. Precizní dialogy, které nejsou tolik popkulturní jako od Tarantina, ale pořád jsou parádně úderné. K tomu zjevná brutalita, která nešetří nic a nikoho. Zároveň pořád přemýšlíte, kam až ve filmu zajít, aby to bylo adekvátní a nebylo to už přes čáru. Tady minimálně jedna taková scéna je a mám pocit, že si ji režisér neodpustí snad v žádném ze svých filmů. Navíc je zajímavé i to, že si filmy točí na základě svých scénářů a podkresluje je svojí hudbou. Jestli to značí genialitu, tak pak tu máme současného vítěze. Na špatné straně na mě navíc nastoupilo perfektní dvojkou Gibson - Vaughn, která jak kdyby vypadla z dobových akčních devadesátek a nějak se pozapomněla v čase. No, bomba. Co Vám budu povídat. Snad jenom kratší délka chyběla k pětihvězdičkové dokonalosti. Chápu, že režisér některé scény natahoval schválně pro podpoření atmosféry, ale občas to bylo až moc. Pořád ale hodně solidní žánrový kousek a jeden z těch nejvýraznějších za posledních několik let. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Absolutní filmová nirvána. Do posledního záběru jsem se ani nehnul a hltal každou scénu a dialog netušíc jaký obrat vezme příběh v následující scéně. Mistrovský kousek, kterýmu sluší velký plátynko a jsem rád, že nám Febio fest tenhle zážitek dopřál. Černohumorné strhoé dialogy, dva hlavní hrdinové, všichni tak trošku záporní, ale ve filmu jsou jedini záporní nesympaticky a druzí záporní sympaticky, mimochodem politický názor tohoto filmu je mě docela blízký. Na postavách si tu nechal někdo sakra záležet a Mel je pořád charimastickej až na půdu, pokud jde o Vince Vaughna, tak jeho agent zjevně dělá přečasy, protože on je prostě všude i na Febiu měl dva filmy. Stará drsná škola s poctivou filmařinou navrch nemůžu si přát víc, možná jak říká Pomo, celou scénu v bance, ale to bylo asi fakt hodně drsný. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Procedurální rozbor jednoho (ne)policajního zákroku s dlouhou expozicí a nepředvídatelným vyvrcholením. Černá, krutá alternativa k milované mainstreamové Lethal Weapon, ve které se poručík Martin Riggs definitivně otočí systému a politické korektnosti zády, a po dirtyharryovsku namíří na sakra upgradovanou verzi nihilistických zm*dů z Big Lebowskiho. Na to, jak je film dlouhý, se toho v něm uděje málo. Jeho události bych přestříhal do prvních dvou hodin a pak teprve rozpoutal v poslední půlhodině absolutní inferno, které mu tak trochu chybí. Inferno s více rozpracovaným záporákem Thomasem Kretschmannem. Holt nás Zahler rozmlsal vybroušenějším, koulervoucně dokonalým Blokem 99. I přesto je ale Dragged Across Concerete pořád hodně cool jízda, která baví jinakostí a u které pěkně mrazí. A ve které Zahler sympaticky dohrává předešlý masterpiece, třeba postavou Jennifer Carpenter, která zde políbí nožičky svého batolátka. P.S.: Scénu v bance bych ukázal celou. [Sitges FF] ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Po nudném, ale výživném Kostním Tomahawku a zábavném a záživném Bordelu v bloku 99 si to Plátce na Kreku do třetice všeho zlého přiufonil s nudnou a nezáživnou Držkou po betoně. Mel Nemel, je to tentokrát, jako by vás utahaná čtyřicítka pozvala na multiotvorovou noc plnou bezuzdné vášně a pak, po třech úmorných hodinách plivání vám svých životních mindráků do xichtu, na vás unyle tasila vytahaného olezlého bobra s divnou vyrážkou. A to rozhodně není po stopadesáti minutách žvanivé prudy očekávaná katarze, která by vyvážila předchozí martýrium jako u Kostního tomahawku, tudíž jeden radši chytne od Kreka akutní záchvat impotence a otočí se k tomu rychle zády doufaje, že přes ten v nose utkvělý pach zatuchlé rybiny a jím vyvolanou chuť žluklých krevet na patře usne dřív, než se poblije. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Kiná sú plné superhrdinských veľkochujovín a poza festivalové bučky sa zakrádajú skutočné filmy pre dospelých ľudí. Nikto netočí také filmy ako S. Craig Zahler, a ani tento sa nedá k ničomu prirovnať. Tie zvláštne papierové dialógy takmer bez vulgarít a plné zaujímavých myšlienok a slovných obrazov sa už stávajú jeho trademarkom. K tomu nepredvídateľné a ukrutne brutálne násilie (scéna v banke, WTF?!) a najmä réžia sústredená akoby na celkom iné veci ako bežná kinematografia. Nie je to dokonalé, niekoho to možno uspí (má to 2 hodiny 40 a rozhodne nie dravé tempo), ale už len preto, ako veľmi je to iné, som musel nasoliť plné hodnotenie. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (14)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v kanadskom meste Vancouver a začalo 17.7.2017. (MikaelSVK)
  • Podle filmového ratingu MPAA, užívaného v USA, byl film zařazen do kategorie R. Na film s ratingem R smí mládež do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Filmy s hodnocením R mohou obsahovat hrubý jazyk, výrazně násilné scény, nahotu spojenou se sexualitou nebo užívání drog. Zde šlo především o násilí. (Tonula)
  • Ve filmu se střídají pro různé záběry dvě auta, Melovo Chevrolet je buď model Caprice ročník 1986 anebo model Impala ročník 1980. Při závěrečné scéně je v jednom záběru auto schované v garáži bílé SUV Dodge Durango, ale jinak je to Chevrolet Tahoe. Dvě úplně jiná auta. (350cuiV8)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů…

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu…

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války…

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)…

Reklama

Reklama