poster

Sweet Country

 • Austrálie

  Sweet Country

 • Slovensko

  Zasľúbená krajina

  (festivalový název)
 • Kanada

  Sweet Country

 • Nový Zéland

  Sweet Country

 • Velká Británie

  Sweet Country

 • USA

  Sweet Country

Western / Drama / Krimi

Austrálie, 2017, 110 min

Střih:

Nick Meyers

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Heather Wallace
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (40)

 • desade
  *****

  Po Hostiles tu máme zase jeden "slušný" western (s čistým morálnym presahom, tak ako je u tohto žánru záhodno). Lebo nejakú dobu predtým sa nám tu vyrojila priehršť divadeľných a kostýmových srač..., pardón, pokusov (ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", "O Matador" alebo "Hickok"), tak bolo už načim postaviť sa k tomuto žánru zodpovedne. Vyzdvihol by som herecké výkony hodné starých westernových časov, osobitne Bryana Browna v roli seržanta Fletchera, a tiež Matta Daya v roli sudcu Taylora. Ten to snáď ani nehral, ten to rovno súdil... P.S.: Ak sa chcete dozvedieť, kam sa neskôr posunul vzťah whitefellas k domorodým Aborigénom, prezradí vám to snímok Charlie's Country.(19.7.2018)

 • POMO
  ****

  Osobité drama z australského venkova, jemně a chytře nahlížející do problematiky rasizmu, střetu protipolních kultur a spravedlnosti. Důkladně propracované postavy, s nezapomenutelnou minimalistickou kreací neherece Hamiltona Morrise. Postava Sama Neilla je překvapivě nejméně rozvinutá. Pomalý film pro diváka, který rád naslouchá a zkoumá, bez hudby, které funkci zde zastává atmosférický šum větru na vyprahlých pouštních scenériích. Střihové vsuvky, reflektující pocitové momentky postav, či podněcující přemýšlení nad dějovými souvislostmi, film dělají jiným a výjimečným. Filmová meditace, která mi dala více, než jsem čekal dle zdejšího většinového hodnocení.(9.8.2018)

 • Cervenak
  ***

  Myšlienku to má, ale tá je jasná od začiatku, inak je to charakterovo a vlastne aj dejovo úplne prázdne.(8.12.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $104,297Tržby Celosvetovo $1,846,000▐ Určite zaujímavý príbeh aj keď skôr taký komornejší ale poctivo natočený. Ponúkne to dobré nečakané zvraty. Príbehy o domorodom austrálskom obyvateľstve bývajú dosť smutné, milý kolonizátori angličania tam zanechali peknú stopu. /60%/(10.12.2018)

 • Fr
  ****

  „JE TO VŠECHNO JEDNO ZKURVENÝ PLEMENO…“ /// Je zajímavý, že kin míří právě tenhle western. Minuli je totiž zajímavější kousky jako je Brimstone nebo (možná?) Hostiles. Tady jde o lehkou multikulturní propagandu, ale podotýkám, že v dobrým slova smyslu. Jednak nahlídneme na kolonializmus a nacionalizmus v Australský historii, poznáme nějaký domorodce a (nepřekvapivě) zjistíme, že lidi jsou všude stejný. Nakonec film zůstane i chvilku v hlavě. Ale ne kvůli příběhu, kterej vypráví o násilí a rasismu zadřených hluboko pod kůži. Jde totiž o to zpracování, který přes svoji „obyčejnost“ dejchá zvláštním domorodým životem. Domorodí herci totiž vnáší do příběhu (kromě herectví) přesně to co očekáváte - pocity, který v nich vyvolává „duchovní“ spojení s jejich vlastí. V roli seržanta Fletchera pak exceluje Bryan Brown a řekl bych, že je to jeho film. Líbí se mi to Australský prostředí. To nutný minimum herců, zastupujících obě strany. Ta jednoduchost, se kterou je příběh odvyprávěnej a přestože je natáhlej do dvou hodin, nenudí. Aspoň teda westernovýho fandu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Hledám nejjednodušší recept na býčí koule. 3.) Zjistím, že domorodec, kterej nectí tradice… je prostě domorodec bez tradic – takže vlastně běloch. 4.) Thx za titule „desade“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(21.8.2018)

 • LiVentura
  ****

  Silné a až na ty "feedbacky" nenucené, plynulé.. Aboriginsové byli utlačováni angloamerickými přistěhovalci všude ve světě a zcela zbytečně a hloupě.! Všichni jsme lidé...(25.7.2018)

 • pepo
  **

  Vobec ma to nedokazalo zahackovat. Pribehom, filmarcinou, atmosferou ani postavami. Takze som sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto nudil. 4/10(20.6.2018)

 • Slarque
  ***

  Takový normální western, jen je o rasismu vzhledem k původním obyvatelům Austrálie. Jediným ozvláštněním jsou krátké prostřihy, které někdy ukazují minulost a jindy budoucnost.(6.7.2018)

 • Big Bear
  *****

  Australáci nám čas od času připraví opravdickou lahůdku. Kdo mně zná, a čte mé komenty, ví, že po těchto záležitostech vyloženě jdu. O tomhle filmu jsem se ale dozvěděl jen díky kamarádovi desade, který mu udělal i sk titulky, za což mu patří můj dvojnásobný dík ! Sice jakž takž rozumím, ale ta australácká angličtina je zase přeci jen o level jinde... Tyhle australské historické dramatické filmy (nerad to nazývám westerny) jsou samostatný žánr, podobně jako severské kriminálky. Nikde jinde nic podobného netočí a kdo tomu přijde na chuť, bude hladově čekat na každou další věc. Většinou se v nich málo mluví, hodně putuje a hlas dostávají spíše všelijací kvákající ptáci či cikády... Záběry jsou dlouhé a v těchto filmech jde většinou vždy o něco dost zásadního. Hrdinové putují nebo žijí v čarokrásné krajině, kde by ale našinec rychle pošel žízní či kousnut nějakou tou jedovatou bestií na kterou by si lehl nebo ji si ji ráno obul s botou... Prach a pot jsou rekvizity, které k těmto filmům patří jak k agentu 007 - Aston Martin. Vzpomeňme na skvělý Proposition nebo Trackera! Tady tomu není jinak. Obsah zase jednou tak trochu prozrazuje více než by se mělo u obsahu prozrazovat, což mne vždycky umí nakrknout. Naštěstí jsem jej záměrně četl až po filmu. Ten. ačkoliv se dehrává někdy těsně po první světové, v tom buši by jste to nehádali a film mohl být klidně z poloviny devatenáctého století! Jak píše desade, Sweet Country je filmem o morálce a zlu. Zlu, které dokázal napachát jediný člověk vyšinutý z hrůz války, kterou zažil a přežil. Strašně mně potěšila účast Bryana Browna v roli zarputilého muže zákona i Sam Neil v pro něj trochu nezvyklé roli velmi pobožného farmáře (i když v Tudorovcích pravda hrál rovnou arcibiskupa z Yorku! :-). Skvělí byli i domorodí herci. Vždy když je sleduji, strašně si uvědomuji jak rád bych s nimi strávil někde tam daleko v planině nějakou noc pod otevřeným nebem a poslouchal jejich vyprávění a příběhy jejich předků... Tedy pokud by se ovšem nechovali jako ti tam v kmenovém území... Bohužel osud Aboriginijců je téměř shodný s tím co se stalo s indiány. Stejně i je kolonizace převálcovala, stejně i je je vykázala do rezervací a udělala z nich občany druhé kategorie. Rasově nenáviděné a diskriminované. Je, původní obyvatele jimž Austrálie skutečně patřila. A stejně jako potomci slavných indiánských kmenů i oni dnes živoří na sociálních dávkách nezřídka kdy zcela pod vlivem drog či alkoholu s vysokou mírou kriminality... jen pár z nich zná ještě staré příběhy a báje, jen pár z nich zná tance a zpěvy svého lidu. Film byl parádní! Házím tedy 5 bumerangů. * * * * *(30.7.2018)

 • DwayneJohnson
  ***

  Objektivně někde přesně na pomezí tří až čtyř hvězd, ale to mentorování Sama Neilla až úplně na konci, mi sebralo trochu kuráže, takže dnes zůstáváme na třech. Nadprůměrný film, pro mě s očekávaným koncem, který určitě je k zapamatování i zamyšlení zároveň. I když trošku podobný Proposition, ten zůstal pro mě osobně zdaleka nepřekonán.(24.8.2018)

 • Goldbeater
  ***

  Domorodí obyvatelé Austrálie musí snášet útlak bílých přistěhovalců v době, kdy spravedlnost je relativní pojem a každý si ho vykládá po svém. Zahrané je to skvěle (Sam Neill a jeho zpěv!), ovšem prostřihy do minulosti či budoucnosti postav jsou poměrně zbytečné a záběry jsou někdy opravdu až příliš dlouhé, což má za následek, že se snímek mírně vleče. Jsem rád, že tento film vznikl, protože má značný přesah, nicméně vyhovovala by mu o něco kratší stopáž. [KVIFF 2018](3.7.2018)

 • ledzepfan
  ***

  Jéééj.... ti než se vyžveeeeejknoooou.... Ale tak jako jó.. Austrálie je krásná a místní původní obyvatelé jsou fakt celkom inačí..(31.7.2018)

 • Chrysopras
  **

  Tohle bylo dost zklamání. Přišlo mi to moc vykalkulovaný. Ve stylu Proposition, ale se slabšími herci. 53. KVIFF(6.7.2018)

 • kaylin
  ****

  Drsný, nepříjemný film o lidské nenávisti a hlouposti.(7.8.2018)

 • Morholt
  ***

  Od australského westernu automaticky očekávám nádherné scenérie a pomalé přemýšlivé tempo, které z filmu dělá víc, než obyčejnou žánrovku. A obojího se mi tady dostalo. Důležiotu roli hraje i rasová otázka, ale narozdíl od amerických černochů tady neuslyšíte řeči o rovnoprávnosti, svobodě a blablabla. Místní domorodci působí tiše a rezignovaně a ona rezignace je do určité míry i jejich odporem. To působí sympaticky a nenuceně. Potěšili i herci včetně těch domorodých, jejichž projev byl přirozený. Bohužel režie místy klopýtá. Thornton se občas zadumal až příliš a některé scény neuvěřitelně natahoval. Kdyby se to stalo dvakrát třikrát, tak se nad tím dá ještě mávnout rukou, ale tady se to dělo snad co čtvrt hodinu. Nepochopil jsem ani účel něustálých skoků do minulosti či budoucnosti. Nedávalo to smysl a někdy to bylo i matoucí. To všechno celkový dojem pokazilo. Nicméně i tak tenhle kousek stojí za vidění, byť svůj potenciál úplně nenaplnil. 60%(3.8.2018)

 • alchac
  *

  Marně lovím v paměti, kdy si v zámoří naposledy nepletli western s audiovizuálním uspáváním insomniaků a kdy do něj ještě nefušovali můzami od hlavy k patě posraní specialisté na natáčení dvouhodinových jednozáběrových dokumentů o schnutí klokaního trusu uprostřed buše. A nebýt mého naprostého zoufalství z řečeného, tak bych se patrně s tímto na první trailer silně angažovaným a extrémně nezáživným dežo ví na Batmanovo vyprovázení Maguy do Pelhřimova a dalším hřebíkem do rakve žánru nesetkal. Tohle musí na festivalech sbírat ceny jak na běžícím páse.(5.8.2018)

 • Martin741
  ***

  Asi nastal zazrak, lebo uzivatel Liventura okomentoval film logickym suvetim, kde vety navzajom na seba nadvazuju a dokonvca davaju uceleny zmysel. Uz to nie su tie bezduche vykriky do tmy :"Prilis jednoduche -prizemne". Gratulujem! Ako, jo, to spoluzitie Arorigencov s bielymi kolonizatormi bolo komplikovane a pre Aborigencov to dopadlo extremne zle. mame tu stret civilizacii, rasizmus a tuzbu po spravodlivosti. To vsetko este zasadene do nadhernej australskej prirody. Zaujalo, aj tempo na urovni, len skoda, ze chyba ucelenejsi pribeh a myslienka . 50 %(11.12.2018)

 • Tosi
  ****

  Otrocký příběh násilí a odplaty z dob, kdy byl v Austrálii koloniální rasismus zakořeněný hodně hluboko. Pro našince jsou filmy z australské divočiny pastvou pro oči a Sweet Country patří bezesporu k těm nejlepším. 80%(30.7.2018)

 • Johnny.ARN
  odpad!

  Samovražda plastovou vidličkou mi pri tomto filme prišla ako veľmi dobrý nápad. ODPAD!(3.12.2018)

 • Marze
  ****

  Zápletka je westernová. Meditační záběry sluncem a větrem ošlehané krajiny a děsivé přírody film povyšují na umělecké dílo. Snímek je plný rasismu a nenávisti a uvažujeme, zda je naděje na změnu. Režisér Thornton prostříhává do budoucnosti, což diváka povzbuzuje těšit se dopředu. Všechny postavy v Sweet Country nějak pramení z toho, že všechny charaktery tu nějak překročí své špatné stránky. Ale některé věci nelze tak snadno vymazat. Nakonec si uvědomíme, že za zlem se skrývají jen lidé.(30.9.2018)

 • Hanys_
  ***

  Další z řady neveselých westernů, které se na nás v poslední době vyvalily. Sweet country má jednoduchou premisu, pár postav a docela jasný vzkaz. Ale prostě mě to nedokázalo tak úplně vtáhnout.(14.12.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace