Zabíjení

Zabíjanie

Krimi / Drama / Thriller / Film-Noir

USA, 1956, 85 min

Nejlepší Kubrick.(13.12.2007)

Že Kubrick byl génius, to jsem věděl už dávno. Ale že to byl právě on, kdo jako jeden z prvních zkusil nelineární a retrospektivní vyprávění (z čehož dnes čerpají nejen filmy, ale i moderní seriály typu Lost) to jsem netušil. A právě tohle se mi na The Killing líbilo nejvíc - vždy, když šlo do tuhého, střih, jdeme jinam, k jinému členovi party, abychom pak postupně dostali výsledný "obraz" (loupež). Nebudu tu psát dlouho, vše už bylo napsáno a lépe, za mě 100 % pro tento skvělý snímek. P. S. Všimli jste si, že Kubrick (či román, podle kterého je film natočen) krásně upravuje přísloví "Za vším hledej ženu." a "Náhoda a čas jsou dva největší tyrani na světě."? P. S. 2. A už mi zbývá jen snímek Fear and Desire a budu mít zhlédnuto vše, co tento génius natočil.(27.3.2012)

Úplně mě zarazilo, jak dlouhou cestu musel Stanley Kubrick dojít ke "Spartakovi", "Divnoláskovi" a už vůbec k "Vesmírné odyssee". "The Killing" je totiž úplně standartní film-noir s úplně standartní loupeží. Jasně, nenudí, příjemně to odsýpá, černý humor je OK, ale neviděl jsem v něm nic výjimečného. S tolik porovnávaným "Rififi" téměř nesrovnatelné. Lepší průměr. 60%.(2.5.2009)

Interesantní mix Dannyho parťáků, Rašomonu, Sunset blvd. a Srdcové sedmy (nevěra :-) v řemeslně precizní režii S. Kubricka. Od pohodové zábavy ke geniálníimu umění. Většinou to bývá naopak...(30.11.2003)

Působivé, ale od Kubricka znám lepší filmy. Na toto téma znám také lepší filmy a tak nějak vůbec znám lepší filmy.(17.2.2008)

• - Pracovní názvy filmu byly Day of Violence a Bed of Fear. (gogos)

• - Jedná se o první film Stanleyho Kubricka, kde nepůsobil i jako kameraman či střihač. (gogos)

• - Spoiler: Vypravěč byl do filmu přidán až na naléhání studia. Kubrick byl tímto nápadem rozhořčen, a proto informace, které vypravěč poskytuje, jsou lživé nebo mylné. (gogos)