Zabíjení

• Česko Velká kořist (více)
Trailer

Johnny Clay sa po piatich rokoch dostal z väzenia a chystá sa oženiť so snúbenicou Fay. Je pevne rozhodnutý, že do ďalších kšeftov sa pustí až keď sa presvedčí, že riziko ozaj stojí za potenciálny zisk. Spolu so štyrmi ďalšími mužmi chystá prepadnutie dostihovej pokladne. V hre sú dva milióny dolárov. Lúpež je naplánovaná do najmenších detailov. Zapojený je do nej aj George Peatty, plachý pokladník z dostihovej dráhy. Je ochotný riskovať krk len preto, aby zapôsobil na chladnú a panovačnú manželku Sherry. Sherry mu je neverná s Valom a všetky informácie o plánovanej lúpeži posúva svojmu milencovi. Tak dokáže aj dokonale naplánovaný zločin stroskotať na príliš dokonalej zhode náhod... (oficiální text distributora)

Trailer

Webb

Velice povedený film Stanleyho Kubricka. Film nemá moc dlouhou stopáž ale zato má toho hodně co nabídnout a rozhodně zaujme. Doporučuji. Jen je mi trochu záhadou, proč právě tento snímek není v knížce 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Kdybych se jí pevně držel, o tento kvalitní snímek bych byl ochuzen a to by byla velká škoda. [8/10] ()

Slasher

Po všech stránkách super heist, velmi poutavý a k závěru napínavý, skvěle zahraný. Líbí se mi chytrá, ne zcela lineární časová posloupnost, má to spád a příjemný tah na branku. Bez debat i dnes si dále drží kvalitu, je tématicky relevantní a stojí za pozornost - po právu tak trvale opěvovaný snímek. "Despite a collective hope for the future, they will always be puppets, no matter how hard each tries to cut the strings of fate." ()

Wacoslav1

V rámci sjíždění rané tvorby mistra Kubricka jsem shlédnul tohle dílko a mám lehce pocit, že pan Tarantino je malinko zloděj, protože Gauneři jako by tomuhle filmu z oka vypadli. Škoda až příliš pozvolného a hodně ukecaného rozjezdu, kdy mi taky chvíli trvalo zorientovat se kdo je kdo, ale finální půlhodinka je maso. Ač je celá loupež perfektně naplánovaná, tak se všechno zhroutí, postavy postupně odpadají a ten hodně černohumornej vtípek na závěr už je jenom třešničkou na dortu. Podařená záležitost! 80% ()

tukomaster

Na tu dobu, neuvěřitelně stylový a moderní snímek, který se směle může rovnat dnešním Dannyho Parťákům. Kubrick natočil noir gangsterku se skvělou hudbou, dobře vedenými herci a samozřejmě precizní režijí. Film si drží po celou dobu velmi dobrou atmosféru, která je utvářena přesnými časovými údaji a hlasem vypravěče. Zajímavá byla také práce se světlem. Rozhodně skvělý závěr a hlavně závěrečný záběr! 90% ()

bassator

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Filmová čítanka - film noir (The Killing / THE KILLING / Zabíjení) - Nikdy jsem žánr Film-Noir nevyhledával, proto pro mne příjemné překvapení, že se mi na filmovce docela i líbily, nebo to dělala hlavně ta festivalová atmosféra?... - 28. 7. 2010 - kino Reduta - Velký sál - Uherské Hradiště - 85% ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii. (gogos)

Související novinky

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (více)