Film Vymazaný kluk vypráví odvážný příběh Jareda Eamonse (Lucas Hedges), syna baptistického pastora v malém americkém městě, který musí překonat následky přiznání své homosexuality rodičům (Nicole Kidman a Russell Crowe). Ti bojují s tím, jak uvést v soulad svou víru s láskou k synovi. Ze strachu ze ztráty rodiny, přátel, komunity se Jared nechá dotlačit k návštěvě terapeutického programu přeměny. Během pobytu se dostane do konfliktu s jejím lídrem (Joel Edgerton) a začíná jeho cesta k nalezení vlastního názoru a akceptování sama sebe. (Magic Box)

Lacike

Je k neuvereniu, že ešte aj v súčasnej prehnane politicky korektnej dobe existujú v USA tieto prevýchovné lágre pre gayov. Trochu vtipné mi pripadalo, že sa chudák zmätený gay má stať heterákom na mieste, kde je oblokopený takým množstvom bukvíc ako nikdy v živote. A aj všetci dozorcovia, ehm pardon vychovávatelia pôsobia ako chlapi, ktorí si potlačanú homosexualitu vybíjajú na mladých chudákoch, ktorých tam väčšinou poslali správni zbožní kresťania, aby z nich toho gay diabla vymietli. Scény v antigay lágri boli celkom zaujímavé. Bolo fascinujúce sledovať akými primitívnymi metódami sa snažili z človeka vyhnať gay diabla. Aj keď sa nejedná o nič prekvapivé. Trochu fyzického a psychického a hneď si rozmyslíte, či budete tvrdiť, že ste stále gay alebo už nie. Bohužiaľ táto línia tu nemá až toľko priestoru. Často je narúšaná spomienkami ako si hlavný hrdina postupne uvedomil, že je gay, čo pôsobilo skôr rušivo. O niečo zaujímavejšie pôsobí línia v ktorej sledujeme ako sa vyvíjal vzťah medzi hlavným hrdinom a jeho otcom - babtistickým kazateľom - hnusne vypaseným Croweom. Zase sa ukazuje, že keď rodičia nemajú pochopenie pre svoje deti, nech sú akékoľvek, tak je rodina v riti. Takže téma zaujímavá, ale radšej by som bol, keby sa celý film venoval buď tomu lágru, ale aspoň bol zostrihaný chronologicky. 6/10. ()

tomeš

Dobrej film o důležitým tématu, člověka fakt mrazí z toho, že se tohle děje ve 21. století.... Tím pravým pokladem filmu a vskutku pastvou jsou však výkony výběrového ensamblu. Lucase Hedgese žeru už od dob Manchester by the Sea a fantastickýho Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, rozkošná je Nicole Kidman, hodně mě tu bavil ex-gladiátor Russell Crowe, kterej si gay postavu taky zahrál (viz The Sum of Us /1994!/), parádním překvapením pro mě byl sám režisér snímku Joel Edgerton v roli psychotickýho pana Sykese, naprosto přesvědčivej byl v roli z jednoho chovanců další (můj oblíbenej) režisér Xavier Dolan a vůbec jsem netušil, jak pěkně hraje Flea z RHCP. Zářezem je pro mě pak rolička mýho milovanýho youtubera a muzikanta Troye Sivana, skrz kterýho jsem se o filmu původně dozvěděl a kterej k filmu dělal i hudbu (za což má nominaci na Zlatý glóbus!). No a třešničkou na dortu je dokonalá scéna Lucase Hedgese a ďábelskýho Kanaďana Théodore Pellerina, kterýho jsem si nedávno oblíbil v mrazivým Never Steady, Never Still a zahlídnul po boku ikonickýho Gasparda Ulliela v Juste la fin du monde. Tuhle smečku jsem si teda na plátně zatraceně užil. ()

spaceboyCZ

Bohužel film nevyniká opravdu ničím..možná tak soundtrackem, který je líbivý. Scénář mi přišel nedodělaný, spousta scén zbytečně useknutá, kamera jako by se nevěděla rozhodnout, zda chce být prozaicky lyrická nebo akční.. Příjemným bonusem tak zůstává pouze Xavier Dolan a Troye Sivan ve vedlejších rolích.. ()

Trevor

Misia splnená, v programe našich televízii v piatkový večer bol jeden film s homosexuálnou tématikou, druhý o rasizme (nečakane zameranom tak že rasisti boli belosi a čierny vrah pomstiteľ bol obeť) a tým pádom je vytieranie mozočkov ľudí, ktorí si ich vymývať našimi televíziami splnená...nevýrazný, stereotypný príbeh. ()

M.i.k.e

silné téma,ale bohužel vyprávěné v docela uniformním a až na pár drobných momentů sterilním dramatu,které v mě nevyvolalo zhola nic...60% ()

Martin741

Mne  homosexuali vobec nevadia, fakt ne. Sak  to nie su moje telesne otvory a preto ani utocit nebudem, ne, ne. Kazatel ma syna, ten holduje zbuznelej homoromantike a tak dotycny vyrazil na kruciatu za jeho odbuznenie. Ja nikoho odbuznovat nebudem, lebo mne je jedno ked buzny pichaj buzny a za druhe som leniva kurva, ktorej sa proste nechce. Takto mne je jedno aj to ked si buzny skusaju vsetky telesne otvory. Kapku mam problem ked sa v pritomnosti mojej velactenej prdele zacinaju zjavovat ovalne a valcovite predmety - vtedy sa zo mna stava eserocka, spolocnost s rucenim obmedzenym, cize ludovo rucim za seba len obmedzene. Som pocul, ze homosexual sa boji prasata, lebo ze prasa zerie bukvice. Jo a aby som nezabudol : som funda kazdeho homosa, ktory sa odjebe do kozmu, bez prdele 50 % ()

Streeper

Pro mě je to velké zklamání. Čekala jsem od Joela daleko více než nudný utahaný příběh o chlapci, kde se vlastně skoro nic nedělo. Úplně nesmyslné flashbacky, které by tam nemusely být, kdyby se to natočilo postupně. Možná kvůli tomu jsem se nedokázala vcítit s hlavní postavou. Scény v "léčebně" byly dobré, ale očekávala bych více dramatu nebo wow momentů. Bohužel mě snímek nezasáhl emočně natolik, aby mě bavil a dala mu lepší hodnocení. ()

dr.fish

Nápravné zařízení pro křesťany homosexuály je povedená instituce, kde toho démona z vás zkrátka vyženou. Víra je holt dobrý sluha, ale špatný pán, ti lidé mají velmi svérázný přístup k psychoterapii. Je dobré, že film vznikl, je to zajímavá informace. Překvapili i Russel Crowe a Kidman ve velmi civilních rolích. 70% ()

SniperG1

Zajímavé téma a výborné herecké obsazení, jen škoda, že film začal být zajímavý až poslední necelou půl hodinku do konce. Takže příště už ne e...60% ()

Johnny.ARN

Tieto cirkevno-nábožensko-sektárske gay filmy sú tak katastrofálne, že vždy sa pýtam, ako je možné, že majú také obsadenie? Nerozumiem tomu. A všetky, absolútne všetky sú na jedno kopyto. Rozvrátená rodina, cirkevná sekta snažiaca sa o nápravu a veľké odhalenie na záver. Načo? 2 z 5 ()

elanius

(31/2023) / Hutná slowburn dráma s hviezdnym obsadením. Mne to celé sadlo a užíval som si to fakt pomalé tempo. Dôležité je, že príbeh mal hlavu a pätu a Joel presne vedel, čo nám chce sprostredkovať. Boy Erased je presne ten film, kde netreba nasilu dolovať bohvie aké emócie, stačí cez kvalitné postavy vyrozprávať príbeh. Ostatné je už na každom divákovi. Na záver, každé nastavenie zrkadla bigotým kresťanom a konzervatívcom sa proste ráta. V USA momentálne duplom. (8/10) ()

Mishqo

Not bad, but ... Snímka sa snaží poukázať na to zlé, čo konverzná terapia so sebou prináša, čo je chvályhodné, avšak úplne opomína pozitívne aspekty uvedomovania si vlastnej sexuality a totálne zlyháva vo vytváraní hlbšieho spojenia medzi postavami a divákom. Herecky však solídne! ()

Sany33

V poslednej dobe sa mi často stáva, že úplnou náhodou natrafím na film s homosexuálnym podtónom a zistím to až pri pozeraní. Zas na druhú stranu si nepozerám trailery a nečítam obsahy pred zhliadnutím, tak si za to asi môžem sám. V podstate silný príbeh, ktorý má zásah aj do skutočnosti. Na jeho smolu vyrozprávaný nevýrazným hlavným hrdinom a režisérom ktorý sa do námetu nedokáže poriadne obuť a vyzúriť sa na fundamentalistoch, ktorý sú tak zaslepený svojou vierou že obetujú aj životy svojich blízkych len aby bolo bohu učinené zadosť. Ako ale hovorím silný príbeh uchopený zo zlého konca a tak sa stáva jeho vyprávanie nudným a všedným. 49% ()

VanTom

Necitlivá převýchova (normalizace) mladého homosexuála ve jménu Boha a rodiny (a viny za iluzorní hříchy) se v první polovině svou subtilní výpovědí skutečně zarývá do srdce a svědomí. Mnohem úspěšněji, než závěrečné doslovné melodrama sklouzávající ke kýči, které právě tak moc chce poukázat na onu nesprávnost a omezenost. ()

JohnSmith

Chápu, že pro pastora a pobožného člověka musí být šok, když zjistí, že jeho syn je gay. Ale modlitby tady fakt nepomůžou. A rádoby léčebna už vůbec ne. Každý jsme nějaký a s tím se musí ostatní smířit. Film je to zajímavý, ale poněkud nudí a mě se osobně zvedal žaludek z toho, jak je náboženství omezené. ()

TroiMae

No jsem v očekávání :) Dle nízkého hodnocení a komentářů nehetero lidí… :) Tak jako v jiných LGBT +filmech výčitky, že se nic neděje :D Zatímco já, když se na ty filmy dívám, tak je to drama… protože když se vás to týká a znáte to. Tak uvidím…e. ()

Danikaa

Homosexualitu svojich synov prijímajú otcovia ťažko, či už sú veriaci, alebo nie. No snažiť sa vyliečiť niekoho, kto chorý nie je, to asi nepôjde ani v Amerike. Ešteže Jared mal svoj vlastný rozum a odvahu zariadiť si život po svojom. Výborné obsadenie. ()

sedm.1

Joel Edgerton je sice velmi dobrý herec, ovšem jako scénáristu a režiséra ho prozatím nemohu v žádném případě uznávat. Je pravdou, že si pro svou tvorbu vybírá velice silná a působivá témata, ovšem jednoduše nemá talent na to, aby si s nimi dostatečně přesvědčivě a působivě poradil a ve výsledku diváka nenudil. A právě Vymazaný kluk je toho ukázkovým příkladem. Hodně silné téma, působivý příběh a k tomu skvělý herci, ovšem celkový dojem z filmu je vyloženě neuspokojivý. Edgerton si zde totiž prakticky s ničím nedokázal příliš poradit, celé se to strašně táhne, absence emocí je tu doslova neúnosná, v dramatických momentech totálně tápe, nedokáže z nich vytáhnout téměř nic, působivost a naléhavost příběhu je utopena v lavině bezvýznamných slov a nicneříkajících scén, postupná gradace se vůbec nedostavila a finální „zúčtování“ je chladné, odtažité. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou jen rychle a hlavně nepřesvědčivě načrtnuty, proniknout se do nich v žádném případě nedá, čímž pak ještě jen navíc dochází i k jisté lhostejnosti vůči veškerému zde se odehrávajícímu dění, i osudům jednotlivých postav. Herecky tu pak, až na titulního hrdinu, prakticky všichni jen paběrkují a Lucas Hedges k tomu bohužel není zrovna ten typ kluka, který by dokázal utáhnout takovýto film sám, nicméně pozastavit se musím ještě u samotného Edgertona, kterého jsem sice hned na začátku zmiňoval jako skvělého herce, ovšem do té role zde se vůbec nehodil a dovolím si tvrdit, že jí vážně nezvládl. Vymazaný kluk se tedy zkrátka sice zabývá skutečně výrazným a silným tématem, ale jeho zpracování mě vůbec nechytlo, nebavilo, nepřesvědčilo mě, takže za mě prostě dost bída. ()