Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. (Bioscop)

klukluka odpad!

To je ale hezká oslava alkoholismu! Opravdu tleskám. P.S.: Kolik peněz stála státní pokladnu léčba Holubové a Klepla, aby se dostali z těch sraček..? A oni bez uzardění vezmou roli v něčem takovým... ()

Gogo333

Jaj, tak to byla ale nuda. Pár světlých momentů by se našlo, ale celkově velmi slabé. Polívková mi do role moc nesedla. Monology na kameru mě vyloženě štvaly. Hudebně to taky nijak nezaujalo. Škoda času. ()

Asmodin

Na český film roku 2018 je velice pěkný a romantický, zajímavě natočený místy vtipný. Na české filmy se nedívám vůbec. ()

Prochy38

Sympatická sestava zaručuje sympatickou zábavu. Nejde o žádnou pecku, ale zklamání, nebo snad dokonce pohoršení se u mě nedostavilo. Malinko mě iritovala linka s J. Pleslem, ale něco se tam dít muselo. A A. Polívkové přicházím čím dál víc na chuť. Pohodová vesnická zábava. ()

mira007

Debil, kretén..píča - tak další česká rozverná vztahová komedie se slovníkem, který se mi vryl do paměti. V rámci žánru už několikátý film roku 2018, který i přes nijaký nevtipný začátek se rozjede do kvality převyšující všechny ty Špindly, Tvá nevěrná, Zoufalé ženy, ale nedosahuje to zábavnosti a lehkosti třeba Bezva ženské s Hřebíčkovou. Jestli tady něco stojí za dvě hvězdy tak výkon Aničky ( a Plesl sekunduje na jedničku) a kapela Brutus. ()

jasse

Krátce před tímto filmem jsem zhlédla film "Chceš mě, chci tě". Nemůžu si pomoct, ale Dvě nevěsty a jedna svatba je jím silně inspirován. Těžko říct, jestli je to náhoda, nebo úmysl...každopádně i když teď Anička Polívková jenom kvete, přeci jen to není Katherine Heigl...a prostě celé je to jeden velký děs. ()

filipvrbik

Marně jsem hledal v titulcích Bolka Polívku, jako v doslova každé české komedii - a ejhle, on v tom nehraje, místo něj je tu jeho dcera Anička, a výsledek není vůbec špatný (teda na českou komedii), je to celkem vtipné, nepůsobí to úplně trapně a Bohumil Klepl s hárem je fakt cool...50% ()

KNicole

Film s Evou Holubovou bych si pustila, i kdyby kývla na roli v Čelistech. Ale tady mě kromě ní přitáhlo i duo Polívková a nejmladší Geislerová - obě představitelky archetypálních trubek a poděsů, co na normálního chlapa nenatrefí, a když jo, uteče jim od oltáře. Samozřejmě už z titulu filmu tady jejich role nebyla v ničem jiná. Akorát to tentokrát hrály obě naráz. Ale příjemně mi tu sedly, a co víc - šokovala jsem samu sebe, když mě to v prvních minutách dokonce začalo bavit a několikrát jsem se spontánně zasmála. Bavily mě nasbírané stereotypy o dezertérovi z Moravy, co jednou ročně opustí Prahu a přijede na oběd k široké rodině ("To se tam teď u vás nosí?" "Ty ses tam ale spravila!"), i výkon opilé Polívkové, která po všech slivovicích vypadala zcela totožně s opilým Polívkou v Dědictví. Bohužel nastavená laťka celkem rychle klesla na klasický český podprůměr, a zvlášť od druhé poloviny se to táhlo tak nesnesitelně, že jsem se modlila, ať už si tam toho Plesla konečně některá vezme. Boba Klepla s Holubovou ale v manželském páru stojí za to vidět v každém dalším filmu. Na českou kotlinu lepší než drátem do oka - takže dvě hvězdy. ()

IvcaSammet

Znovu zdůrazním, že nenávidím romantické filmy. A přesně toho jsem se taky bála, když jsem lístek do kina kupovala - že zase půjde o stupidní romanťárnu a i když mě trailer vcelku pobavil, očekávala jsem, že všechny vtipy vystříleli právě v něm. Jarda Plesl je ale Jarda Plesl a proto jsem s návštěvou kina nijak neváhala. Přiznám se, že mě Dvě nevěsty a jedna svatba velmi příjemně překvapily jak už dlouho žádný film. Film vtipem více méně jenom srší a i když se najdou scény, které jsou mi proti srsti, celkově jsem z kina odcházela hodně spokojená. I když se to ze začátku nezdá, jedná se o zajímavý námět, který byl velmi dobře zpracován. Filmu dominuje humor, romantická linka spíš děj dokresluje. Anna Polívková jako vždy střihla svou roli naprosto výborně a přiznám se, že se mi na ni s Jardou po boku opravdu krásně dávalo :) Dokonce ani samotný závěr mi nijak nevadil, i když jsem v tom viděla Hollywood jako přes kopírák. za začátku mi taky dělalo problém zvyknout si na komentář promlouvaný do kamery, tento typ vyprávění nijak zvlášť nemusím, ale protože se jednalo vesměs o vtipné poznámky, i to jsem nakonec překousla. Je pravda, že jsem uvažovala, jestli filmu napařit hned všech pět hvězdiček, nízké hodnocení zde na ČSFD mě ale přesvědčilo. Dvě nevěsty a jedna svatba je v porovnání s tím, co se dnes točí *ehm, hlavně na Nově, ehm*, vcelku nadprůměrný film. ()

dee.n

Velmi překvapivě to nebylo až tak zlé. Film hodnotím v rámci žánru: Česká komedie současnosti. A tam si ty tři hvězdy asi opravdu zaslouží. Ano bylo to chvilkama hloupé, místy velmi velmi naivní a nerealistické, konec pak už vysloveně stupidní. Ale je to film s poměrně solidním a symaptickým hereckým obsazením - Anna Polívková, Bob Klepl, Jaroslav Plesl, tihle všichni dělají snímek koukatelnou a pohodovou komedií. Aneb má očekávání byla tak malá, že film mohl v podstatě jen mile překvapit. ()

Greg25

Anna Polívková je komediální talent a bez ní (a bez Jaroslava Plesla... Ester Geislerová a Jan Dolanský nejsou špatní, ale jejich postavy jsou tak hrozně moc účelové, že toho moc nezmůžou) by tenhle film byl hodně moc špatný. Nevyčítala bych tomu nepravděpodobnost a podobné (to je u amerických romantických komedií taky a nikdo to nekomentuje). Jde spíše o poněkud násilné a trapné vsuvky - dvojka Bohumil Klepl a Eva Holubová hraje tak dlouho ty samé role, že si vytvořili vlastní verzi karikatur. Často trapné a bezúčelné a takových míst tam je bohužel více - oproti Bezva ženské na krku, nebo novějších Po čem muži touží až žalostně nevtipné. Dvě nevěsty, ale prohrávají i s lehčí (rozuměj ne vtipnou, jako spíš romantickou) verzí romantické komedie LOVEní. Ale abychom zase byli poctiví - oproti české romantické komedii Všechno nebo nic se stále jedná o koukatelné dílo, kterému, když nic jiného nejde upřít jistý druh nadsázky (bohužel jen místy). 40% ()

adelina8

Proč herci jako Plesl nebo Holubová mají potřebu v podobném skvostu hrát? Proč romantická komedie musí být v českém podání téměř vždycky naprosto debilní? Upřímně jsem se zasmála jednou, maximálně dvakrát. Což by nevadilo, kdyby tam aspoň fungovala ta romantika, ale mezi hlavními postavami to prostě nejiskřilo. Takhle tedy fakt ne...:/ ()

nonick1 odpad!

Film by se měl spíše jmenovat "Po dně tam a zase zpátky", neboť jede na stejném sklepním levelu, jako 40 let omílané kolovrátkové skladby obstarožní tancovačkové kapely Brutus, která bůhvíproč tvoří hudební doprovod této české „komedie“: „Vopijem sé, vopijem sé, vopijem sé!!!“ – aneb neoficiální hymna okresních přeborů českého venkova v pití kelímkového piva (jak jinak, než "brutusácká") zní na pozadí scén, které jsou spíše k pláči, než k smíchu. Z nepochopitelných důvodů je do hlavní role TV star a potenciální nevěsty obsazena „Anička“ Polívková, která má asi tolik šarmu a půvabu, jako cimrmanovská obryně Stáňa – o hereckém výkonu nemluvě (ne, že by ostatní herci ve svých rolích nějak excelovali - viz komentář antoinetta0 ). Prostě, klasická „holírna“, kdy je třeba vyvařit sponzorské love. Za mě „odpad“ - a nejen proto, že do filmu bylo nasypáno i z kapes daňových poplatníků. ()

noelcoward73

Nebyl to špatný český film (které od určitého roku pečlivě vybírám). Ale vtipů a komických scén mohlo být více. Z poslední doby se mi více líbily Renčovi Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Ale dobrý byl námět, víceméně dobré zpracování a herecké výkony, konec sice očekávaný, ale jinak by to snad ani nešlo. Režiséra znám spíše jako dramatika populárních Srnek, které se v současnosti uvádějí s velkým úspěchem v libereckém Malém divadle F. X. Šaldy. ()

Bozvav

Po dlouhé době vcelku slušná komedie. Pravda, nebýt skvělé a ve své roli excelující Anny Polívkové, která, co si budeme namlouvat, celý film táhne dopředu jako osamocený burlak loď po Volze, stálo by to již tradičně za psí štěk. Takto jsem se vcelku dobře bavila. Stejně tak pro mne byla velkým plusem kapela Brutus, nostalgie z mládí udělala své. Jako celek za mne lepší průměr, tedy tři a půl hvězdičky. ()