Vánoční horor

A Christmas Horror Story

Horor

Kanada, 2015, 99 min

• Frajer42

Co tohle mělo kurva znamenat by dokázal zodpovědět snad jen samotný autor a dost možná ani on ne. Celé je to těžce chaotické, skáče se od Santy k negrům. Od negrů do školního sklepa a zase zpět. Žádná dějová linie není ani trošku zajímavá, či napínavá. Divák 99 minut trpí, aby na něj vysokčil těžce ujetý závěr. Pár poprav elfíku je koukatelných. Zbytek se nese ve stylu "Udavte se nudou!" Za mě jasný odpad!(1.1.2016)

• FAITH.BABE

Utrousim dvě hvězdičky. První za nápad. Kdyby se sešla správná parta lidí, mohl z toho bejt super film. No a druhá hvězda za masku Krampuse, kterýho si bohužel musíte ve filmu zapauzovat abyste si ho mohli řádně prohlédnout. Hlavní bubák ej kj ej Krampus se totiž celý film objevuje a nakonec filmem prolítne takovou rychlostí jen v pár záběrech, že mi je až škoda toho času, kterej nad výrobou masky strávili....(20.10.2015)

Docela solidní antologie, která ale doplácí na snad to nejhorší vyprávění příběhů. Proč proboha nechat každý příběh hrát 5 minut a pak přeskočit do jiného. To bylo stupidní. Navíc jsem čekal nějaké hlášky od Shatnera. Taky se nestalo. Ale na druhou stranu příběhy byly zábavné a chytře napsané. U tohohle filmu si člověk dobře odpočine a připrav na vánoce(což v tomhle vedru potřebuju :-))(28.7.2018)

Očekávaná věcička a letí okamžitě do topky. Úvodní znělka fantastická, krásná vánoční atmosféra, vynikající masky,triky i vizuál, zábavný průběh, fajn tempo a nejen, že je zde i hezky zpracované gore, ale dokonce fungují i lekačky ( Z jedné jsem spadl z postele). Máme tedy 4 příběhy vzájemně propletené, ale nijak na sebe nenavazující. Nejlepší příběh je definitivně se Santou Clausem, který bojuje proti Zombie elfům a o useknuté hlavy či skalpy není nouze. Ve druhém můžeme vidět Evil Child, který dostane chuť na krev a nejblíže po ruce mu budou rodiče. Ve třetím máme skupinu kamarádů, kteří se vloupají do školy za účelem natáčet dokument, ovšem zde bude strašit duch. A v posledním máme rodinku jedoucí na vánoční výlet, ale místo krásných prožitých vánoc zažijí samotného Krampuse a boj o život. Jsou zde místy díry ve scénáři, občas některé jednání či příběhy nedávají smysl, především závěr je velmi divný, ale tak hezky natočených hororů kor s vánoční tématikou vidíme jednou za 10 let. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 8/10, Akce 7/10, Zábavnost 8/10=80%(23.9.2015)

Nie každá vianočná story vzbudzuje tak radostné pocity, aby potešila nejednu šťastnú famíliu. No ale keď už sa samotný Santa musí podujať na kynoženie svojich vlastných pomocníkov, ktorí sa nečakane zmenili na malé zombie beštie, zrejme každému z Vás dôjde, že tento snímok nebude ponúkať klasické príbehy plné pokoja a porozumenia, ale vyobrazí zlo, ktoré si nevyberá vhodný čas a ani obete. Policajt z miestneho oddelenia, ktorý bol na mieste činu pri dvojnásobnej, rituálnej vražde študentov, berie svoju ženu so synom do neďalekého lesa, aby si spílili vlastnú jedličku. Po návrate domov začína malý chlapec vykazovať netradičné správanie. Bohužiaľ, už to viac nie je ON. Trojica študentov vstupuje na vlastnú päsť do areálu školy, aby o daných zločinoch natočila dokument. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že so zlom sa zahrávať neoplatí. Obzvlášť, keď neustále sídli v útrobách školy. Osud je osud. To čo nepostretlo mladú dievčinu so spolužiakmi počas vlámania do suterénu školy, to ju dobehlo počas rodinného stretnutie u starých rodičov. Plánované, pokojné stretnutie naberá nečakaný hororový spád potom, ako mladá generácia preukáže neúctu k starým rodinným tradíciám. Na ceste domov ich čaká neľahký súboj s prebudeným démonom - Krampusom. Výborné štyri samostatne plynúce príbehy, ktoré majú spoločné všetko, ale zároveň nič. Momentálne na čo siahnem, to ma uspokojí viac, ako moja posledná známosť ;) Od zombie cez ducharinu, až po diabolské monštrum. Dá sa kadečo vytknúť. Niečo mohlo byť lepšie, niekedy sa dalo viac pritvrdiť, niekedy sa dalo viac nalakať, ale v konečnom dôsledku nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor. Masky, gore či lakačky pracujú na plný plyn takže spokojnosť by sa mohla dostaviť aj u iných užívateľoch. Škoda len, že táto predčasná vianočná horor story nenabrala viac odvahy - 65%(24.9.2015)

• - Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)