Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

Trailer

EvilPhoEniX

Očekávaná věcička a letí okamžitě do topky. Úvodní znělka fantastická, krásná vánoční atmosféra, vynikající masky,triky i vizuál, zábavný průběh, fajn tempo a nejen, že je zde i hezky zpracované gore, ale dokonce fungují i lekačky ( Z jedné jsem spadl z postele). Máme tedy 4 příběhy vzájemně propletené, ale nijak na sebe nenavazující. Nejlepší příběh je definitivně se Santou Clausem, který bojuje proti Zombie elfům a o useknuté hlavy či skalpy není nouze. Ve druhém můžeme vidět Evil Child, který dostane chuť na krev a nejblíže po ruce mu budou rodiče. Ve třetím máme skupinu kamarádů, kteří se vloupají do školy za účelem natáčet dokument, ovšem zde bude strašit duch. A v posledním máme rodinku jedoucí na vánoční výlet, ale místo krásných prožitých vánoc zažijí samotného Krampuse a boj o život. Jsou zde místy díry ve scénáři, občas některé jednání či příběhy nedávají smysl, především závěr je velmi divný, ale tak hezky natočených hororů kor s vánoční tématikou vidíme jednou za 10 let. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 8/10, Akce 7/10, Zábavnost 8/10=80% ()

Bloody13

Předvánoční nadílka vánočních povídek, která urazí málokoho, ale nepřekvapí asi nikoho. Segmentům se nemůže upřít snaha o budování nějaké té atmošky (tady na plné čáře vyhrál ten o zlobivém děcku), u některých však selhává závěrečné rozuzlení nebo rovnou celkový význam (jasně, povídka ze školních sklepů - ta nemá ani náznak Vánoc). Jako nešťastnou volbou se ukázalo rozhodnutí odvyprávět všechny příběhy naráz; celkem dlouho se tak čeká na onen moment, kdy se skutečně rozjedou. Díky jejich rozmanitosti těch 50 minut ale rychle uteče. Pokud se ptáte na nejpovedenější díly tohoto svátečního koláče, je to rozhodně již zmiňovaný segment o zlém harantovi a povídka o "Santu Clausovi", která nepostrádá brutalitku, fajn masky a hlavně vtipnou pointu. Nakonec tedy dobré, ale od brzkého Krampusu čekám daleko víc. ()

Marceloo

Dej tohto hororu sa odohráva rok po tom, čo na Vianoce záhadne zahynuli dvaja študenti miestnej školy. Policajt, ktorý sa účastnil vyšetrovania, sa spolu s rodinou vyberie do lesa pre vianočný stromček, lenže jeho syn sa na chvílu zatúla preč od svojich rodičov a po príchode domov sa z neho stáva krvilačný netvor. V rovnakom čase sa do školy, v ktorej sa minulý rok našli mŕtvoly, vydávajú traja žiaci natáčať dokument. Tí zostanú v škole uväznení a zistia, že na škole straší duch, ktorému budú musieť čeliť. Ich kamarátka sa tohto projektu nemohla zúčastniť kvôli rodinnému výletu. Rodinu však namiesto výletu čaká boj s démonom Krampusom. Aby to nebolo všetko, všetkých elfov, ktorí pracujú pre Santa Clausa, postihne nákaza, ktorá ich zmení v Zombie. Vyzerá to, že tento rok to na Vianoce nedopadne dobre. - Keď som minulý týždeň písal v komentári k hororu Hellions o tom, že mám obavy z toho, že scenárista napísal scenár aj pre A Christmas Horror Story, netušil som, že sa moje obavy naozaj vyplnia. Scenár bol rovnako nevyrovnaný ako u Hellions. To je ale pre mňa jediné negatívum. Hneď v úvode diváka navnadí parádny soundtrack. Príbehy sú celkom chaotické a nijako na seba nenaväzujú, ale jednotlivo sú velmi dobré. Masky sú úplne perfektné. Hlavne Krampus, ale ostatné taktiež nezaostávajú. Divák sa dočká aj nejakého gore, ale nie je to nič extrémne brutálne. Elfovia, ktorí neustále hrešili tými smiešnymi hlasmi sa mi tiež velmi páčili. Záver bol pre mňa prekvapivý a mierne nedotiahnutý, ale celkovo som velmi spokojný. Aj keď si myslím, že keby som to videl v čase pred Vianocami, bolo by to ešte lepšie. EDIT: 24.12.2015 - Tak som si to v deň Vianoc zopakoval a musím uznať, že v tomto roku je to pre mňa jedno z najvýraznejších hororových prekvapení. Soundtrack je naprosto dokonalý a pomedzi svetielkami v našej obývačke dokonale vynikol aj vizuál. Som rád, že sa konečne so mnou na nejaký horor pozrela aj mamka, ktorá síce skonštatovala, že je to totálny nezmysel, ale aspoň tatkovi sa to páčilo. Je velkou škodou, že tvorcovia nezvolili postup tradičnej antológie, v ktorej príbehy nasledujú po sebe, ale striedali ich v rôznom poradí. Záver je však zvládnutý velmi prehladne. Pre mňa sa tento horor zrejme stane klasikou. EDIT: 24.12.2016 - Takže som sa k tomu tento rok opäť vrátil a po roku mi to znova urobilo nesmiernu radosť. Po treťom zhliadnutí si začínam stále viac uvedomovať, že to rozdelenie a časté prestrihy medzi jednotlivými poviedkami neboli až takou zlou volbou, za akú som to považoval po prvom zhliadnutí. Soundtrack úplne top, ale to netreba pripomínať, pretože mi na mojom hororovom track liste hrá v podstate každý deň po celý rok. Už sa nemôžem dočkať momentu, keď si to na Vianoce v roku 2017 zase pustím po tom, čo sa na to 365 dní za sebou budem tešiť. EDIT: 24.12.2017 - Po štvrtom zhliadnutí sa z toho stáva horor, ktorý som v posledných rokoch videl najviac krát. A tiež sa to pre mňa stáva klasikou, ktorú milujem každým rokom viac a viac. EDIT: 24.12.2018 - Opäť nepopísatelne krásny zážitok, na ktorý sa celý rok oplatilo čakať. EDIT: 24.12.2019 - Piate Vianoce po sebe a ešte stále ma to neomrzelo. Keďže som tento rok vela hororov nevidel, tak som si tieto sviatočné užil o to viac. EDIT: 24.12.2020 - Milujem ten pocit, keď tento horor počas vianočného večera skončí, a okamžite začnem rozmýšlať, čo všetko sa udeje, než ho na ďalší rok uvidím opäť. A preto mu po siedmych zhliadnutiach celkovo a šiestich po sebe nasledujúcich zhliadnutiach na Vianoce konečne dávam päť hviezd. Má síce kopu nedostatkov po technickej stránke, ale stal sa neoddelitelnou súčasťou môjho života, takže ich tvorcom odpustím. + herec z Diary of the Dead + herečka z Torment ()

J*A*S*M

Vánoční hororová antologie se čtyřmi příběhy, vyprávěnými celkem netradičně zaráz. A to je jádro problému. Harvey, Sullivan a Hoban totiž nejsou Wachowští s Tykwerem, aby dokázali smysluplně zesíťovat vyprávění několika náladově dost odlišných příběhů tak, aby mělo nějakou přidanou hodnotu. Tady jsou ty povídky rozstříhané a jejich části naházené hala bala vedle sebe, aniž by to čemukoli sloužilo - naopak se jednotlivé dílky mezi sebou dost bijou, takže když po znepokojivé scéně s posednutým dítětem přijde zábavně béčková scéna, v níž Santa likviduje zombie elfy, snižuje se účinnost obou dvou. Vlastně jsem přesvědčen o tom, že kdyby byly povídky vyprávěny odděleně (přičemž by se nic jiného nezměnilo), měl bych z filmu lepší zážitek a udělil bych o hvězdičku vyšší hodnocení. Jediný (samo)účel, ke kterému zdejší narativní forma vede, je příprava půdy pro překvapivou pointu jednoho z příběhu (zrovna toho santovského), což by se ale dalo udělat velmi lehce i jinak. Jako vánoční hororové béčko je A Christmas Horror Story nicméně sympatické, zábavné, občas příjemně strašidelné a s relativně schopně zakončenými příběhy. Také ale trochu zamrzí, že největší kus stopáže zabere příběh, který má s vánoční atmosférou nejméně společného. ()

Slasher

Pokud si chcete nadělit vánoční hororovou velesračku, cvičení jak po dobu devadesáti minut vytrvale NUDIT DIVÁKA, tak beze všeho ;) Santa má autoritu vikingskýho bezďáka, objeví se tu pár zombí elfů a trollíků, Krampuse si užijete možná minutu (spravím si brzo u Doughertyho) a je to škoda, protože vypadá docela skvěle a rád bych se s ním dobře seznámil. Zbytek tak nezajímavej, že vám mozek ani nenačte o co celou dobu těm všem postavám šlo, kdo jak zhebnul nebo jak vůbec kdo vypadal. Závěrečný šokující twist už máte v píči úplně. Prostě low budgetová, časo-ztrátová kokotina, jakých vychází měsíčně deset a nikdo po nich ani neštěkne... tak že já idiot se na to nachytal. ()

• Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)