Vánoce mají být časem radosti, míru a dobré vůle. Pro některé obyvatele Bailey Downs se však promění v něco mnohem méně slavnostního. Když je Krampus, démonický opak Santy, přivolán do města malým chlapcem, všichni musejí bojovat o přežití. Jsou to svátky radosti, míru a dobré vůle... tedy pokud nežijete v Bailey Downs. O loňském Štědrém dnu se dva mladíci dočkali v suterénu školy příšerného konce. Nyní, o rok později, se na město valí nová série hrůz. Když tři kamarádi objeví dějiště masakru, zlý duch je tam hodlá držet navěky. Jednoho z prvních policajtů na místě činu postihnou nové komplikace, neboť jeho syn začne vykazovat známky děsivého a násilného chování. A když se místní rodina snaží usmířit s odcizenou tetou, musí náhle v hrůze prchat před Krampusem, démonickým opakem Santy Clause. Teroru se nevyhne dokonce ani sv. Nick, který bojuje s hordou elfích zombíků. Budou to svátky, na které nikdy nikdo nezapomene. (Cinemax)

Morien

Hehehe. Nebo spíš hohoho. Mno, tady na mě ten ADHD faktor zapůsobil pozitivně, protože samostatně/odděleně bych asi u některých kapitol mnohem víc reptala, kdežto takhle měl můj mozeček pocit, že se tam "pořád něco děje" a spokojeně jsem se při sledování v poloprázdném nočním hotelu bála. Ale doopravdy, Shatner propadající se ve svých vsuvkách do svátečního zoufalství mi přišel neironicky skvělý, stejně jako povídky se Santou a dopplerem. ()

*CARNIFEX*

Nie každá vianočná story vzbudzuje tak radostné pocity, aby potešila nejednu šťastnú famíliu. No ale keď už sa samotný Santa musí podujať na kynoženie svojich vlastných pomocníkov, ktorí sa nečakane zmenili na malé zombie beštie, zrejme každému z Vás dôjde, že tento snímok nebude ponúkať klasické príbehy plné pokoja a porozumenia, ale vyobrazí zlo, ktoré si nevyberá vhodný čas a ani obete. Policajt z miestneho oddelenia, ktorý bol na mieste činu pri dvojnásobnej, rituálnej vražde študentov, berie svoju ženu so synom do neďalekého lesa, aby si spílili vlastnú jedličku. Po návrate domov začína malý chlapec vykazovať netradičné správanie. Bohužiaľ, už to viac nie je ON. Trojica študentov vstupuje na vlastnú päsť do areálu školy, aby o daných zločinoch natočila dokument. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že so zlom sa zahrávať neoplatí. Obzvlášť, keď neustále sídli v útrobách školy. Osud je osud. To čo nepostretlo mladú dievčinu so spolužiakmi počas vlámania do suterénu školy, to ju dobehlo počas rodinného stretnutie u starých rodičov. Plánované, pokojné stretnutie naberá nečakaný hororový spád potom, ako mladá generácia preukáže neúctu k starým rodinným tradíciám. Na ceste domov ich čaká neľahký súboj s prebudeným démonom - Krampusom. Výborné štyri samostatne plynúce príbehy, ktoré majú spoločné všetko, ale zároveň nič. Momentálne na čo siahnem, to ma uspokojí viac, ako moja posledná známosť ;) Od zombie cez ducharinu, až po diabolské monštrum. Dá sa kadečo vytknúť. Niečo mohlo byť lepšie, niekedy sa dalo viac pritvrdiť, niekedy sa dalo viac nalakať, ale v konečnom dôsledku nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor. Masky, gore či lakačky pracujú na plný plyn takže spokojnosť by sa mohla dostaviť aj u iných užívateľoch. Škoda len, že táto predčasná vianočná horor story nenabrala viac odvahy - 65% ()

Rodriguez

Jeden z těch lepších vánočních příběhů, kdy sledujeme osud několika lidí, který se v závěru střetne a vše do sebe nádherně zapadne jako santovi sáně do čerstvě napadaného sněhu. Nejvíc mě chytla úvodní melodie, která je velmi vlezlá a ještě dlouho po skončení filmu jsem ji nemohl dostat z hlavy. 80% ()

maddy

Jednotlivo síce nie zlé, avšak pohromade značne nefunkčné. A Christmas Horror Story sa rozhodne nedá uprieť, že dokáže navodiť správne hororovú vianočnú atmosféru, o ktorú sa postará už skvelý hudobný motív v úvode a je na filme aj vidieť, že na neho boli minuté o niečo väčšie financie, než je zvykom pri takýchto hororoch ktoré sa ani nedostanú do kín. Problémom je, že režisérske trio ani dohromady nemá ešte toľko skúseností, aby túto vianočnú hororovú antológiu dokázali zostrihať do jedného funkčného celku, kde by striedanie jednotlivých príbehov malo zmysel, ako to dokázal napríklad ich hororový kolega Michael Dougherty, ktorý sa o niečo podobné a omnoho lepšie pokúsil v Trick 'r Treat, akurát s halloweenskou tematikou. A Christmas Horror Story by totiž oveľa viac sedelo, keby tu každý zo štyroch segmentov stál samostatne, napríklad po vzore ázijských analógii ako Three... Extremes. Neustále striedanie náladovo absolútne odlišných príbehov tu tak znemožňuje užiť si čoby len jeden z nich. Samostatne pritom nie sú vôbec zlé, no keď vám niekto zmieša atmosféricky slušne fungujúcu ducharinu zo školy plnú účinných ľakačiek s totálne uletenou story o Santa Clausovi bojujúcim so zombie-elfami a do toho ešte primieša príbehy o démonickom dieťati a rodinke bojujúcej proti Krampusovi je zle. Čistokrvný duchársky horor totiž nemôže už zo zásady fungovať v spojitosti s hororovým úletom so Santom alebo inými, keď je v jednej minúte so všetkou serióznosťou od diváka vyžadované, aby sa bál a v druhej, aby smial nad prestrelenosťou celého diania. Teda, rozhodne nie v tejto podobe, keď sa príbehy medzi sebou prestrihujú bez jasného zmyslu a chvíľu sledujeme jeden, chvíľu druhý, tretí bez toho, aby strihom na seba scény aspoň nejako nadväzovali. Pritom si viem predstaviť, že jednotlivo by som si dokázal užiť viac menej ktorýkoľvek z nich a tým pádom by som išiel s hodnotením určite o hviezdičku vyššie. V tejto podobe ma to však vyrušovalo do takej miery, že nakoniec som si nedokázal užiť ani jeden z nich. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Frajer42 odpad!

Co tohle mělo kurva znamenat by dokázal zodpovědět snad jen samotný autor a dost možná ani on ne. Celé je to těžce chaotické, skáče se od Santy k negrům. Od negrů do školního sklepa a zase zpět. Žádná dějová linie není ani trošku zajímavá, či napínavá. Divák 99 minut trpí, aby na něj vysokčil těžce ujetý závěr. Pár poprav elfíku je koukatelných. Zbytek se nese ve stylu "Udavte se nudou!" Za mě jasný odpad! ()

• Scéna, v ktorej elf s menom Shiny (Ken Hall) rozseká dvere sekerou a následne povie ''Here's Shiny!'', je odkazom na horor The Shining (1980) a rovnakú scénu s Jackom Nicholsonom. (Marceloo)