Než přišla bouře

• USA Adrift (více)

Ve filmu o přežití natočeném podle skutečného příběhu vyústí náhodné setkání dvou mladých lidí nejdříve v lásku a posléze v největší dobrodružství jejich života, když musí čelit jednomu z nejkatastrofálnějších hurikánů, jaký byl kdy v historii zaznamenán. (Vertical Entertainment)

Miseet

Snaha natočit příběh v přírodních podmínkách, ve kterých by se obtížně natáčelo je těžký úkol. A ani v tomto případě to nedopadlo dobře. Znázornění bouře bylo dle mého názoru nevěrohodné, a vůbec to na mě nepůsobilo dobře. Hlavní hrdinka mě ze začátku byla opravdu nesympatická, ale později se tam nějaké sympatie vynořily. Mužský protějšek byl v pohodě.. No nic, příběh byl určitě zajímavý a to, že se inspiroval skutečnými událostmi ho ještě podtrhlo. Zajímavé bylo také prolínání mezi přítomností a minulostí, díky tomu to nebylo tak stereotypní a jednotvárné. Za to dávám velký plus. Kdyby se příběh vyprávěl od minulosti k přítomnosti, asi bych usnula, jelikož některé pasáže byly opravdu dlouhé. Ve finále to byl hezký, příjemný, byť průměrný příběh. Hodnotím lehce nad 50%. ()

applause

Tento film mě zklamal, dle trailerů jsem čekala, že bude lepší. Nepomohl ani fakt, že byl podle skutečné události. Herečce Shailene Woodley jsem její roli vůbec nevěřila a film jsem prožívala snad jen na konci. Moc nedoporučuji. ()

Lischai

Film střída dvě roviny: pár co je v háji na rozbité plachetnici a flashbacky z minulosti, jak se pár dává dohromady. Zajímavé pro mě teda nebylo ani jedno, a tím méně to fungovalo dohromady. V minulosti pár totiž neřeší žádný vztahový problém: potkají se, od první chvíle se zamilují a všechno je v cajku a sluníčkové. Flashbacky do minulosti tak zobrazují vzrušující momenty jejich vztahu, jako ten večer, kdy šli po ulici a nic se nestalo, nebo osudnou párty, kdy jí dal při tanci pusu a bylo jim spolu hezky. Jako jasně, má to fungovat jako kontra depresi na lodi, ale po třetím už jsem sebou šil v křesle: jasně, jasně, máte se rádi, chápu, ale co dál?! Deprese na lodi je o něco lepší, ale ne tak dobrá jako ten film s Redfordem na plachetnici, kde s hrdinou prožíváme jedno každé vítězství i prohru. Že to tak není tady, je podle mě hlavně tím, že se k těm hrdinům těžko hledá cesta. Nijak si svoji lásku nevybojovali, tak se moc nebojím o to, že o ni přijdou když možná umřou na lodi. Nejsilnější okamžik filmu je tak pro mě úplný konec, kdy ukážou fotky toho skutečného páru, a najednou to jsou normální lidi, ne roboti na bezpodmínečnou lásku. ()

M.i.k.e

příběh ok.Nenabízí sice nic nového,ale každý komu se něco podobného stane (a přežije) má můj obdiv protože já bych to nedal.Každopádně filmy podle podobných příběhů by měly nabízet silnou podívanou a to se tady bohužel neděje.Adrift je hodně podobný Hoře mezi námi,kde bylo taky mnohem víc melodramatu,než survivalu,ale tady to ještě mnohem více tíhne k červené knihovně což mě prostě nedokáže oslovit.Twist,kterého se dočkáme pak není extra neočekávaný a že k němu dojde jsem si myslel už asi od půlky...40% ()

vydumnica

Zial dala som na slabe hodnotenie a komentare na CSFD a nesla na to do kina, pocas pozerania filmu som si tak pomyslela, aka je to skoda nevidiet to na velkom platne. Adrift vrelo odporucam, ale pozor je to film pre zeny:-). Cista romantika a dobrodruzstvo. Film ako stvoreny pre mna. Na konci som mala az zimomriavky. Najviac sa mi paci samotny fakt, ze existuje skutocna Tami, aj som si ju vygooglila. Obdivujem jej odvahu, silu a nebojacnost...obdivujem, ze po tom vsetkom sa este na more vratila....a tiez obdivujem, aky je dobrodruh. Pacilo sa mi tiez krasne prostredie na Fiji (akoze Tahiti) a Shailene so Samom su mi velmi sympaticki, vytvorili krasny filmovy par. Ked tak nad tym premyslam, neviem si predstavit vhodnejsiu herecku ako prave Shailene, je skvela. Nenudila som sa ani chvilku. Zanechalo to vo mne vela emocii, aj som bola napata ako pri thrilleri a dojata ako pri romantickej drame. Mozno len tie dve casove linie sa nemuseli prelinat...Davam 4,5*. ()

Vyhy

Celkem příjemná lehce romantická záchrana holého života. Ze začátku se nám prolínají obě dvě linky (před vyplutím a po bouři), což je fajn, jelikož jsem se obával, že bych se musel první půlku filmu koukat na zamilované pohledy hlavních postav. Vizuál je dechberoucí a opravdu jsem z filmu cítil sílu moře a bouře. Celkem jednotvárný příběh se podařilo natočit tak, že ani chvilku jsem se nenudil. Jo, jsou zde srdceryvné momenty plné ušitrhajících vět, ale hádám, že to k tomu asi patří. Nic, co by se nedalo přežít. Obával jsem se, zda mě záchrana dvou lidí na lodi nebude po chvilce nudit. Přeci jenom co pořád vymýšlet, než ležet, odpočívat a snažit se loď navést někam do civilizace. Ale i zde film překvapil. A neobešel se bez jednoho zajímavého momentu, který se podle mě dal odhalit už na začátku, ale mě to tentokrát nenapadlo a potěšilo mě to. Fajný filmeček. ()

Havaj8

Čekal jsem taky trochu víc. Žádný velký dobrodružství na moři, žádná extra romance mezi těma dvěma. I ta Shailene, jak se mi dřív líbila, tak tady to prostě nebyla ona. A nebýt toho zvratu, tak by to byl propadák jak blázen. Přepínání scén před a po bouři mi až tak nevadilo, tomu se dá rychle přizpůsobit. ()

Martin741

A ja ze si pozriem nejaky dobry film o preziti hurikanu od rezisera Komara Bajkonura, pardon, Baltasara Kormakura - a dostal som len slaboduche dialogy a priserne tempo. Woodleyove hrat nevie, cosi mala do seba len ta romanticka zoznamka, inac velka bieda : 30 % ()

Streeper

Velmi mě zaujal trailer k filmu, proto jsem se rozhodla na něj zajít do kina a jsem ráda, že jsem to udělala. Shailene, i když není žádná kráska, tak si dokáže celý film ukrást pro sebe a to se vážně hodně cení, dokazuje tím, že je skvělá herečka. Mezi Shai a Samem to ve filmu opravdu jiskřilo a dodávalo to tak na realitě. Bylo to napínavé, emotivní, veselé a smutné. Konec mě zasáhl asi nejvíce, jelikož jsem to vůbec nečekala a byla jsem docela dost překvapená. Určitě se v budoucnu vrhnu i na knihu, která posloužila jako předloha k filmu. ()

PROCESOR

Tak je to sice předvídatelný, ale i tak sem neměl pocit, že bych přišel o čas. Všem těmhle dobrodruhům patří můj respekt! Já vím, jak je člověk v prdxx, když zrovna nefunguje něco co nutně potřebuje….Ta romantika, moře, krásná loď a zamilovaný mládí, co víc si přát… ()

Juto

Napriek predvídateľnosti, spomienkovým skokom a kýčovitým líniám film vezme divákov na výlet krásnou kinematografiou a výkonmi. 6/10 ()

HorrFi

Absolutně nevyužitej potenciál.. mrzí to o to víc, že podobnejch filmů moc neni.. to střídání dějovejch linek každejch 10minut ubíralo na napětí, takže z drsnýho survivalu se stala spíš nuda.. prej 67% - asi jsem viděl jinej film :D ()

vnimatkrasu

Subjektivně nekonečný pohupování po moři, co končí zvratem, o kterej nikdo nestojí. Už dlouho mě žádná intimní romance tak moc emocionálně neminula. ()

chelseaman22

Břéťu Korkorána mám rád především proto, že jsem si s ním potřásl rukou a obdržel vřelý úsměv. Proto jsem z filmu v rozpacích, protože stál za nic. 48 % Celosvětový příjem k 14. 3. 2019: $59,945,012, což je 1,71 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Trailer mě koncem letošní zimy ihned zaujal, co mě sem ale opravdu táhlo, byl samosebou Sam Claflin, kterého bych jako opačné pohlaví okamžitě chtěl za muže. Nejcharismatičtější člen britské herecké omladiny se po boku tentokrát stejně výborné Shailene Woodley upsal místy až depresivnímu dramatu podle skutečné tragédie, která se ze začátku jevila jen jako velmi nepříznivý boj s osudem. Nebudu ale těm, co ještě Adrift nezhlédli, prozrazovat, co se dělo dál. Jen mohu upozornit, že se nejedná o další romantické klišé, převedené pouze na vskutku neohrané otevřené moře. Zásadní zvrat musí dostat do kolen každého. ()

Tosi

Díky mizernému scénáři bez nápadů, nedokázal ani slovutný režisér udržet tenhle nudný film nad hladinou. ()

viperDavid

Nedaří se mi moc vytknout. Už v první scéně kdy jsem viděl ztopořené bradavky Shailene, jsem věděl, že se mi film bude líbit. Ale od prasáren zpět k faktům. Příběh je silný a zvrácený zároveň, nedovedu si představit podobnou situaci. Celé to stálo a končilo právě na Shailene, což je pro mě překvapení, protože jsem ji za herečku nikdy moc nepovažoval. Adrift je naprosto příšerně přeložené i když výstižné. Pět hvězd ()

Johnny.ARN

Islandský Kormorán Baltazárovského typu si zase vybral príbeh podľa skutočnosti, zase išiel točiť do nehostinných podmienok a zase chcel diváka rozplakať a ukázať mu nezlomnú silu ľudského ducha. Osobne sa mi ale viac pod kožu dostal Everest. Toto bolo skvelo natočené, ale s dvoma postavami na polopotopenej lodi veľa morskej vody neprefiltruješ. Rozhodne je tam cítiť jeho rukopis keby to robil nejaký rutinér, bola by to katastrofa. Tak je to aspon príjemná, pozeratelná dráma o tom, ako prežiť na otvorenom mori, nepodľahnúť haluškám a poriadne preskúmať loď. 3 z 5 ()

PF 2018

PF 2018