Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

kingik

Ještě než spáchám z nudy autofelaci u art(yčokových) stupidit Wind River, Volyň, Shot Caller aj., které jsem nudou uprostřed vypínal, nemám je tudíž ohodnoceny, čekajíc na druhou šanci, nechám svá čidla spočinout na prvotřídním braku z produkční dílny Netflixu a nahlédnu do duše šílené děvky na hlídání, která touží po odpanění dvanáctiletého outsidera tak moc, až do jeho domu nakvartýruje pestrou partu šílenců a šílenek, kteří zde chtějí vykonat satanistický obětní rituál. McG je režisér, který má zkušenosti z velkých produkcí, natočil kupříkladu Terminátora 4, jeden by se ale divil, jak se tentokrát nekorektně odvázal a naservíroval originál hororovou jízdu na hraně parodie v nepolevujícím tempu, co diváka přikove do křesla a nechá ho zírat na snůšku vulgarit, to v první třetině filmu, následně mu explodují bulvy, to až film přifrčí s gore, kdy krev cáká po litrech, a malý Cole bude unikat partě, kterou vede sexy blond satanistka Bee, do které je zamilovaný, a která mu ochotně naslouchala a dokázala vtipkovat o všem možném, než se z ní vyklubalo krví posedlé monstrum. Kdo viděl spřízněný "Better Watch Out", má možnost tyhle dva filmy porovnat, rozhodně to není od věci, určitá podobnost zde rozhodně je a každý vyniká v něčem jiném. Kdo viděl "(M)Amityvole: Probuznění", bude úplně mimo z herecké proměny Belly Thorne, tentokrát není za hodnou a příkladnou gothic chick, je z ní pomatená slečna v úboru roztleskávačky, a ve filmu nedopadne dobře. Pro Bellu je to čtvrtá hororová zkušenost, na role šílenek je nečekaně stavěná, takže rád bych, aby něco podobného ještě do budoucna prubla. Celá parta satanistů je prostě až moc vražedně cool, tudíž je zhola zbytečné stavět smrkáče Coleyho do roviny, kdy mu divák přeje, aby z toho vyvázl živý. Neměl jsem potřebu mu nepřát, aby našel způsob, jak z toho ven, nicméně proti bezvadně obsazené partě se u mě na přehnané sympatie moc nechytal, i když jeho představitel, málo známý Judah Lewis, hrál navýsost kvalitně. Režie disponovala kvalitou i vizuálními hříčkami, režisér neopomněl nemálo scén natočit vizuálně atraktivně i vychytaně, i bez vychytaných rad Klády Pušky, originální představení party u hry "flaška", žhavá líbačka i jiné. Samara Weaving, kterou znám jen z menších seriálových rolí, do filmu vnesla hodně sexuálnosti, drzé a svěží herectví. A přece mám k filmu, kde luxus gore, akční ráz i napětí bezva fungují v ideální žánrové pospolitosti i rovnováze, pár výhrad, jsou malé, přesto jsou. Ve filmu mně chyběl extra zvrat, prostě něco, co mně rozjebe mozek na kaši, nabízelo se, že ta malá holka a Coleyho kamarádka ze sousedství bude v područí party, ne, nebyla. Absolutním top šílencem z party se ukázal Robbie Amell, film ale jeho psychopatických služeb nedokázal využít pro pořádné zmasakrování dostatečně naplno. To je moc škoda. A ve filmu chybí nahota, v tom jediném mně přišel cudný, až na celkem vtipnou "rodičovskou" masturbaci pod peřinou, se nic v tomto ohledu nedělo. McG se konečně našel, poté, co skončil v seriálových vodách, je tohle pořádné očistné vzkříšení jeho talentu i režijních schopností. 10/10 () (méně) (více)

Kudly4 odpad!

Ty krávo, takovou sračku jsem opravdu nečekal. Já jsem se tedy ani jednou nezasmál (což jsem podle zdejších komentářů měl) a střízlivý jsem nebyl, Horor ?! Ani náhodou. Zde to nezachránila ani pěkná čubka, ani Gore, vůbec nic. Nemám rád horory s dětmi, ale tohle je opravdu na vrcholu žebříčku toho nejhoršího. Tenhle "příběh" by se měl zkrátit o dost zkrátit a poslat ho do pořadu Věřte - Nevěřte. ()

Yoshitsune

Tak tohle bylo super, je to vtipný, je to brutální a je to hrozně originální, a to nejen co se týče úmrtí, ale originální v tom jak je film situován a to jak se záporáci, po celou dobu chovají. Možná trošičku škodí, že ve filmu nejsou nějaké výraznější hororové prvky, ale i tak se jedná o zábavný krvavý film, který stojí za pozornost. Navíc každého určitě potěší, odkazy na různé filmy od hororů až po Star-Trek Nová generace, navíc McG je šibal a složením záporných postav, odkazuje na svoje první filmy ano, ano, ano odkazuje na Charlieho andílky ! Né že by Charlieho andílci, byli bůhví jaké terno, obě filmům sem dal jednu hvězdičku, ale v tomhle kontextu, je to vtipný odkaz. Dobrá práce. ()

silentname

"The Babysitter" sa nakoniec ukázalo ako celkom schopná hororová komédia. Je pravda, že nie všetko sa podarilo, no film ako taký funguje. Vie čím chce byť a ide s tým od začiatku do konca. A ja som si to užil. Musím povedať, že Samara Weaving bola skvelá voľba do tejto role. V prvom momente ako som ju uvidel som si hovoril, že dievča nebude normálna a vôbec ma neprekvapuje, že bude členkou satanského kultu. No súčasne by som povedal, že spolu s Judahom Lewisom fungujú veľmi dobre. Všetky scénky medzi nimi sú spracované tak, že im nemám problém uveriť. Dokonca aj posledné dve pôsobili veľmi úprimne na oboch frontoch. A keď Bee vyroní na konci slzu, niečo v tom skutočne bolo. Ostatné postavy sú lepšie a horšie. Max je celkom dobrý a vie ma pobaviť. Prial by som si viac užiť Sonyu, ktorej Hana Mae Lee dala ohromnú charizmu. John je dokopy zbytočný a filmu toho moc nepridá. V podstate tu slúži dokopy na jeden fór. A Allison v podaní Belly Thorne je miestami skutočne otravná. Rodičov moc nevidíme nakoľko film o nich moc nie je. A čo sa týka humoru filmu, tak ja som sa úprimne bavil. Je to trošku čierna komédia na niektorých miestach, no funkčná. Sú tu trápne miesta, sú tu dobré miesta. Uvidíme čo chce McG priniesť do pokračovania. Len aby to film nepokazilo. Hodnotenie: B ()

eLeR

Peknučký chlapec je ten Judah, a aký odvážny .. a dievka mala neustále super frizúru a make up .. to sa cení. Začiatok celkom nuda, potom dva nože do hlavy a hneď je o zábavu postarané. Ale že by som z toho padla na zadok? Muzika miestami výborná a miestami opakovania hodné scény. ()

Chrustyn

Chvilku trvá než se film rozjede, ale poté se něj docela slušně kouká. Nenáročná blbina, která nevyděsí, nijak zvlášť nepobaví ani není dostatečně brutální, aby z ní mohla být kultovka. Přesto slušné ()

korbitch22

Naprosto ujetá šílenost která kašle na jakoukoliv logiku, za to servíruje porci té nejupřímnější zábavy, akce a krve. Takhle nějak mělo vypadat Better Watch Out. McG je moderní videoklipař a podle mě natočil jednoznačně svůj nejlepší film. Úderná a jednoduchá zábava, u které jsem se s mladou hodinu a půl bavil a nahlas se smál. Splnilo účel dokonale. Víc takových filmů bych prosil.75%. ()

Marze

Solidní režie a působivé představení. Občas prostě potřebujete bláznivý hloupý hororový film. A někdo prostě chce jen morbidní zábavu. ()

heyda

Ulítlé, zábavné, svižné, se super hudbou... Jako horor to nefunguje, ale jako krvavá komedie na 100%. Záleží co od toho očekáváte. Já neočekával nic a bavil jsem se náramně. ()

Stanislaus

Chůva na zabití v sobě snoubí prvky hororu a černé komedie a nebere-li divák MCG-ův film tak moc vážně, může si ho i celkem užít. Film má ideálně krátkou stopáž, nemálo wtf-momentů a v nejedné scéně připomíná Sám doma (s R-kovým ratingem). Některé momenty, ať už krvavé či humorné, byly povedené, některé zase méně (což bylo názorné např. u odkazování na filmy), nicméně vcelku se jednalo o sympaticky ulítlou blbinku na právě jedno zhlédnutí. ()

rollman1

Já osobně jsem spokojený. Chůvička mi dala přesně to, co jsem nedostal od nedávného Better Watch out, který byl zase příběhově o něco vymazlenější. Každopádně se jedná o fajn krvavý, nahláškovaný kousek, kde nechybí krásné slečny a polonahý Robbie Amell. Jedná se rozhodně o Krvavější verzi Sám doma, kde si malý Cole podává výtržníky jak po másle. Já dostal přesně to, co jsem čekal. ()

hansel97

Myslím si, že komediální horor musí najít dobrou vyváženost mezi strašidelným a vtipným. Dobře se to podařilo třeba Better Watch Out, ale tady jde o laciné gore, které by natočil vážně kde kdo. Kdyby to mělo aspoň nějaký zvrat, budu o dost spokojenější, ale je to jen zabíjení mladých hot lidí. ()

TheEvilTwin

Béčková ptákovina, která je místy až moc hloupá, ale paradoxně to úplně nevadí, protože film sází hlavně na (skoro) všudypřítomný humor, hlášky, nečekaně podařené gore a solidní bodycount. Jen škoda, že filmu chybí menší jiskra, která by udržela divákovu pozornost a ani sexy Samara Weaving to úplně nespasí, ale když je filmová nouze, 90 minut se najde... ()

Karamanlis

Mám rád odľahčený, no pritom inteligentný druh humoru, akým sa prezentuje The Babysitter. Je to v podstate kravina, ktorá sa ale ani nesnaží tváriť ako čosi sofistikované a svoju primárnu úlohu pobaviť žánrové publikum myslím vcelku slušne napĺňa. ()

eraserhead666

Jsem už možná z těch osmdesátech prostě zblblý, ale rozjezd filmu mi hrozně připomínal osmdesátkového ducha filmů o mladých chlapcích, kterak se strachu zbavují a vstříc dospělosti kráčejí. Prostě až dokonalé, byť v mnoha ohledech teatrální a jaksi pozlátkově ikonické. Když se to pak zvrhne v řežbu, nastupuje humor a už to není tak skvělé (i když první zabití je skvělé). Docela mi vadilo až okatě nepřehlédntuelné napovídání, co se v příběhu bude dít, ať už jde o radu, jak na šikanující zmetky, scéna s řízením auta a nebo s nožem v kuchyni. To prostě hned víte, co to znamená. Což je škoda. I když v takto pojatém snímku asi moc ne. V podstatě ústřední tři postavy (kluk, jeho kamarádka a chůva), jsou fajn. Postava Belly Thorne je hrozně zábavná. To jsem se fakt smál nahlas, ta se povedla. Nejen pro to, že mám pro Bellu slabost. Je to fajn (pozlátkový) mládežnický film plný jen nádherných a krásných lidí, je to fajn komediální thriller, ale s horrorem je to trochu horší. 2.5* ()

claudel

Nevěděl jsem vůbec do čeho jdu, nečetl jsem obsah. O to více jsem byl překvapený při první hororové scéně. A dále se mi to už jevilo jako nějaká zběsilá hororová parodická variace na Sám doma. Myslím, že divák musí být zhulený, zfetovaný či úplně namol, aby se mu to líbilo. Takže pokud si někdy pustím druhý díl, bude to jedině tak, že moje smysly budou něčím otupeny. ()

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)