Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

Kouzelnik7

Jako většina Kingových adaptací, lepší je kniha a film pokulhává. I když toto zpracování spadá aspoň kouskem do té lepší půlky. ()

intro

Velmi povedený horor s péra mistra pana Kinga. Mary Lambert natočil velmi mrazivý film s vynikající atmosférou. ()

Dlo'h-osh

Velmi slušná adaptace perfektního Kingova románu. Zachovává si atmosféru z knihy a některé scény jsou zde zpracovány ještě děsivěji (zvlášť na tu se znetvořenou Zeldou budu dlouho vzpomínat). Jediným záporem je dost nesympatická herečka v roli Rachel, kvůli které nedávám 5. ()

lake-lake

Mary Lambert bohužel není Roman Polanski. ten dokáže převést knihu na film mávnutím kouzelného proutku a vy jen zíráte s pusou otevřenou ... škoda Řbitova zviřátek, je to úžasná kniha, plná znepokojujících myšlenek. střetává se tady úzkost a strach, že nám někdo blízký umře, a děs a hrůza z toho, co z něj po smrti zbyde. člověk nebude nikdy dost dobře připravený na to, že pokud neumře první, bude muset obstarat poslední věci svých blízkých - ať už zvířat, nebo lidí. a bude-li mít možnost smrt nějak obejít, udělá to, i kdyby tím probudil síly ještě strašnější a tajemnější. chcete-li se jen bát, klidně si film pusťte. chcete-li nahlédnout do temné Kingovy duše a sdílet s ním jeho hrůzy, raději nechte film filmem a přečtěte si knížku ()

Bigfuckman

Atmosféra snímku výborná a u mě zapůsobila jednou tolik pač v době shlédnutí jsem měl stejně starého syna jak hlavní představitel. Celkové hodnocení je 4 (slabší) hvězdy jen kvůli finální akci kloučka silného jak medvěd, když dokázal co dokázal. ()

Dinsberg

Rozhodně stojí za to, vidět tehdy dvouletého Miko Hughese jakožto vraždící monstrum. Naděje umírá poslední, hlavní hrdina to dokazuje každou minutu příběhu. ()

Hjuud

Knižní předloha je skvělá, ale IMHO Kingovy knihy, kde je rozmanitá psychologie postav a až mystická atmosféra, se zkrátka nedají natočit. Snad kromě poslední Carrie, ale i kniha je poměrně jednoduchá a zfilmovatelná. Tenhle film byl naprostá polívka, snad možná až na posledních 20 minut, ale jinak nuda, hroznej devadesátkovej účes Rachel a otravný Pascow. Zkrátka průměrná béčková zábava z dob mýho mládí. ()

Dickator

Tohle bylo myšleno vážně? Skutečně to nebyla parodie? Tak stupidní provedení, tak umělé scény, tak přehnaně umělé herecké výkony a stupidní americké dítě, které vběhne do silnice a neslyší ani náklaďák, kterej dělá neskutečnej bordel ani 100 metrů daleko. Vážně, kam se hrabe soudkyně Barbara a podobné nesmysly, tohle jim všem vládne. A třešničkou na dortu je pseudostrašidelná hovnokočka. Od A do Z stojí za míň než hovno. ()

Nathaniell

Vzhledem k tomu že znám knihu a dočetl jsem ji dnes ráno, ji mám ještě SAKRA dobře v paměti. A pokud podle ní uděláte film o délce 98 min, nemůžete jinak, než příběh jen letmo proběhnout, nedosáhnout žádné atmosféry a nic moc nevysvětlit. Tvůrci ale námět pohřbili ještě víc: Ubrali logiku, přidali věci které v knize nebyly (Church ani Timmy se nechovali tak, jak popisuje film. Church lovil jen větší zvířata a Timmy říkal lidem věci, co nechtěli slyšet, KURVAAAA!!!) ... Navíc je pod scénářem podepsán sám King. A něco vám řeknu: Ona už samotná předloha není žádný zázrak. Na začátku kniha pracuje skvěle, ale pak se z ní stane nesmyslná fantaskní patlanina. Navíc nezfilmovatelná. Dal jsem 1* za herce a za čas který tímhle filmem ztratili. PS: Chápu, proč tuhle knihu nechtěl původně King vydat. ()

Arkagas1989

Film jsem si pustila dva dny po dočtení knihy. A nemám žádné výtky - divný co? Ale je to tak. Film zpracovává příběh věrně, i když na nějaké bližší poznání hlavních postav bohužel není čas. Je to trošku smutné, ale pochopitelné, ostatně od toho jsou knihy. Dějová linka je originálnímu příběhu věrná, jen ty trhané pohyby tu jaksi chybí :) Jako celek jsem si ale film užila a žádné výhrady k němu nemám. Je to filmová klasika, která je stejně stará jako já, navíc je to jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Rozebírat to, že by efekty mohly být lepší nemá absolutně smysl, jelikož v té době to lepší prostě být asi nemohlo. A Church je prostě boží britská kočka. :) Ano, u tohodle filmu se asi dnes už bude bát málokdo, ale i přesto by ho nadšenci rozhodně měli vidět. ()

AgnesDee

Když si odmyslím ty špatné herecké výkony, občas dost vtipné momenty, fakt, že King si neumí zadaptovat pořádně svůj vlastní příběh a tu otřesně veselou písničku na začátku titulků, tak se ten film dá přežít. Atmosféra je skvělá, hlavně v poslední části filmu, kdy jsem se občas i bála, a část příběhu se Zeldou je dokonce strašidelnější než celý fight s Gagem. Bohužel ale ani tahle pozitiva u mě to hodnocení na tři hvězdy nezvedne. ()

Blazkowicz

Celkově je to pomalejší horor. Párkrát jsem si říkal, jestli to náhodou není spíš rodinné drama. Hororu tam, až na tu pištící kočku, moc není. Každopádně aspoň zajímavé téma. 3-* ()

Marg

Jako teenagera mě to docela nadchlo, přišlo mi to jako skvělý horor. Těžko říct, jak bych to viděl teď. No "To" to není. ()

honzic

Filmu nechybí napětí, hororové nálady, hudba a mírně i děj, herecké výkony jsou slabší, celkově je neprůhledný scénář a trochu nelogické a zmatené jednání, některé části jsem nepochopil, knihu jsem nečetl. Atmosféra upoutá, ale závěr je bohužel značně nepovedený. Takže nemůžu hodnotit lépe než 45 %. ()

Aywes

Další stvárnění hororu Stephena Kinga se dle mého názoru celkem vydařila. I když sem nečetl knihu tento hororový snímek mne přilákal svou originalitou a písněmi užásné kapely Ramones. Tato kapela celý film oživuje patřičnou dávkou starého punku. Vynikající scénář, který mohl být sice lépe zpracovaný, ale přesto stále jeto krásná podívaná. Na tento film se s radostí podívám kdykoliv bude příležitost. Gabba Gabba Hey! ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek