Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

kubal18

Vážení, tomuhle se říká horror! Vynikající film podle knižní předlohy S. Kinga. Když si vzpomenu na škodolibý smích malého Gageho, tak mi ještě teď běhá mráz po zádech.. ()

Henry Morgan

Tohle bylo zneuctění mistra. Sice jsem to nečetl, ale z jiných knih mi je jasné, že to zdaleka nevystihlo atmosferu. A pokud posoudím samostatně film, tak atmosféra nebyla naprosto žádná. Nic děsivého, ani trocha napětí, i když se ho tam jakýmsi zmateným způsobem snažili vytvořit a navrch v samém závěru došlo k naprosto komickému ztvárnění zabíjáckého parhcantěte, což podtrhlo ubohost a béčkovost celého filmu, který od samého počátku nestál ani za vidění. Kingův scénář a Lambertova režie ztvořili naprostý paskvil a znehodnotila vysoký potenciál knihy. ()

danny_21

Víceméně přesné převedení Kingovy novely na plátno, jak by ne, když Mistr napsal i scénář. Když to tak shrnu tenhle snímek je jedna z těch lepších adaptací ( co si budeme povídat, patent na adaptace Stevových děl má jen Frank ) má svou atmosféru a několik slušných scén, vidět ho o 15 let dřív, pár procent bych i přidal. Ale ten dabing, škoda mluvil - nešťastníka Gage dabovala ženská a samotného faráře Kinga v cameo roličce si asi dal nějakej eunuch :-) - 60 % ()

filipes.lu

Tohle prostě nefunguje. Jsem obrovským fandou S.Kinga a ze všech přečtených knížek se mi nelíbila jenom jedna (Žhářka), škoda, že stejná statistika se netýká i jeho filmových adaptací. Je to nuda, Church není Church, ale obyčejná Britka, ze který jde strach asi jako z Krtka, co se snaží dostat ze žvýkačky. Atmosféra nula, napětí žádný. Co byl ale pomyslný vrchol- českej dabing. Nikdy a nikdo se na tenhle film s ním nedívejte. Sice za to film, jako takovej nemůže, ale stejně za to jde hvězda dolů. Kladně hodnotím pouze a jenom poslední třetinu filmu. Hawk. ()

lakart

V tomto případě bych se přikláněl k tomu, aby King nedělal na scénáři své knihy, protože to byla naprostá katastrofa, která se nedala chvílemi poslouchat. Takhle stupidní dialogy jsem už dlouho neslyšel. A v tom také spatřuji největší kámen úrazu. Celkově to není zase tak špatný, ale herecké nevýkony a scénář to srážejí hodně hluboko až skoro na absolutní brak. Za pár hodně dobrých momentů dávám 40% ()

RypavaDvojka

Přiznávám, že jako první jsem viděl remake a to přímo v kině. Nedalo mi to a zatoužilo se mi i po původním díle. Musím hned zprvu říci, že remake měl několik nesrovnalostí s dějem (volná adaptace? např. zde zemřel chlapec, v adaptaci dívka. zde děti na konci byly zabity, v adaptaci všichni "spolu"). Musím říct, že toto zpracování mi přišlo mnohem lépe zpracované i k přihlédnutí k rokům vydání. 85% a doporučení! ()

Hellknight12

Dnešná prémiéra . Predlohu som nečítal takže neviem posúdiť. Každopádne film aj. Napriek tomu, že ma cez 30 rokov je to slušné spracovanie či už režisérsky alebo herecky. Detské výkony sú zas a znova príjemné zahrané. Zaujímalo by ma kam na tie deti chodia . Rola manžela bola za mňa zahraná veľmi dobre. Manželka sa snažila ale na môj vkus celý film spravila nejakým urýchlením. Mne príde celý film nejaký rýchli. Začiatok nenazdam sa už je stred a už aj koniec. Pri dĺžke 98min film je za mňa ako som už spomínal nejaký rýchli mohlo to trvať dlhšie. Charaktery sú dopre či už napísané alebo zahrané. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Euchrid

Kozel má pravdu, na svojí dobu natočené parádně a asi docela pomohlo i to, že jsem předlohu neznal, což je docela divné. A i když žádné příběhové překvapení nikde nečekalo, napínavé to ozaj bolo. A to už je pak na debatu o Kingovi, na kterého mám podobný názor jako většina tady, akorát že je můj vlastní!! 8-) ()

hero_bk

Knižní adaptace je v podstatě strašně těžký žánr, protože kniha je vždy moc obsáhlá na to, aby film pobral všechno, co v knize bylo, a když jednotlivé části vystříháte, tak to nebude držet pohromadě, a když to pak upravíte tak, aby to pohromadě drželo, odchýlíte se od knihy a naštvete ty, co knihu četli. Tento film se vydává druhou cestou, tedy nejlepší pro ty, kdo knihu četli, ale chápu, že pro ty, kdo knihu neznají, může být děj zmatečný a zkratkovitý. Jediné, co vadilo mně, který jsem knihu četl, bylo to, že se dost scén odehrálo ve dne, ačkoli v knize byly v noci... Celkově ale zdařilá adaptace. ()

topi80

Nejprve si zhodnotíme tak tři čtvrtiny filmu. Atmosféra na jedničku, lekačky fungují, vychytávka s manželky sestrou to ještě okoření, takže z filmu jde více než (ne)příjemná mrazivá hrůza. Celé je to velmi působivé, byť logika jednání hlavního hrdiny i jeho souseda poněkud pokulhává, ale co bychom chtěli od horroru. Jenže pak přijde finále. A místo, abyste se opájeli jeho působivostí, přemýšlíte nad hloupostí a naprosto iracionálním jednáním hlavního hrdiny, u kterého vám dojde, že se to táhne vlastně celým filmem. Ať tak či tak, snímek se zařadí mezi díla mnou doporučovaná k dalšímu zhlédnutí. ()

beso74

Horor, ktorý pomaly ale iste kráča k svojmu osudovému a nevyhnutnému koncu. Príbeh rodiča, ktorý sa, ak ide o blaho jeho vlastného dieťaťa, neštíti odhodiť plášť racionality a prekročí krehkú hranicu medzi svetlom a tieňom. Pokiaľ spočiatku sa na plátne príliš toho nedeje, prichádzajúca tragédia visí vo vzduchu, atmosféra hustne ako ovzdušie, ktorým prejdú stovky kamiónov až dôjde k osudovému stretnutiu a obrovskej chybe. A ako je známe, ak chceme rýchlo odstrániť jednu chybu, spravíme ďalšiu a ešte väčšiu. A Stephen King chyby neodpúšťa. Atmosféra výborná, gore slušné, akurát Denise Crosby sa mi ako zronená matka príliš nepozdávala, ale to zas bohato vynahradil Fred Gwynne ako sused pokušiteľ. Rozhodne to lepšie, čo nám 80. hororové roky nadelili. ()

Scraffy

Určite sa jedná o lepší film podľa Kingovej knihy. Prvú asi hodinku sa film rozbieha veľmi pomaly a pripravuje nás na niečo, čo má prísť neskôr. Herecké výkony v tomto filme nie sú zrovna dobré. Jediný herec, ktorý od nich vyčnieva je len ten šedivý sused. Inak je ale film veľmi priemerný. P.S. Kingove cameo je super. ()

liberita

Verná adaptácia Kingovej novely, v ktorej si menšie cameo vystrihol aj sám majster hororu osobne. Atmosféra filmu by sa dala určite vybudovať lepšie, obzvlášť v scénach na cintoríne, pár strašidelnejších momentov sa však predsa len nájde (sestra Zelda). Herecké výkony obzvlášť pôsobivé nie sú, najviac z nich zaujme predstaviteľ suseda Juda. Som zvedavá na porovnanie s novou verziou, pripravovanou pre rok 2019. ()

celticek

Kniha je absolutně super, ale většinou se převod "kingovek" na plátno nepodaří. Snad ten letošní remake bude lepší. ()

wolverine

Narozdíl od odpadní verze je tenhle film skvost. Samozřejmě, nemá konkurenci. Tak dobré jsem to nečekal. Film se daleko víc drží knížky. Konec byl tedy trochu jiný, ale bylo to fakt dobrý. Scénárista odvedl slušnou práci. No, ale knížka je vzďy lepší !!! ()

Luki.V

Jediné co kazí celkový dojem z tohoto velice povedeného hororu jsou hodně slabé herecké výkony v poslední třetině filmu a jeden jediný nepovedený efekt (gumové dítě pro zasvěcené). Jinak řadím Pet Sematary k B-hororové špičce s místy pěkně děsivou atmosférou. Důležitá scéna s "pouštěním draka" je naprosto dokonalá a mrazivá. Kdo říká že žena namůže natočit pořádný horor? Mary Lambert se nezastavila před ničím a co se třeba gore týče ukáže nám toho mnohem víc než takový Eli Roth v sračkózním Hostelu. ()

LuNaj

Kniha je jedna z nejslabších, co jsem od Kinga četl. Film se drží věrně předlohy, ale když už kniha byla poměrně slabá a nudná, co s tím zmůže film? ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek