Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

JoeCare

Měl jsem strach. Hlavně po zhlédnutí, protože v rodině máme taky stejnou kočku. A nemůžu si pomoct, ale můj malý bratranec vypadá hodně jako ten roztomilý blonďáček, který si už chce hrát s tebou. ()

huhulalka

Musím nesouhlasit s názorem že výkonu herců byly toporné, možná tatík měl slabé chvilky, chybičky se vloudily, největší asi do scény na hřbitově, kdy absolutně nesedí dva po sobě jdoucí záběry, ale jinak příjemná podívaná. ()

Via

Velmi dobře zfilmovaná kniha od Stephena Kinga - Řbitov zvířátek... Určité hranice by se skutečně neměli překračovat... zvláště, když vás někdo varuje... ()

MetalLizard

Četl jsem knížku, viděl jsem film. Kniha je rozhodně lepší. To vše však nic nemění na faktu, že film je koukatelná kvalita. Zajímavé komentáře : Pumiiix ()

Tweety11

Pro mě, jako pro velkého příznivce Stephena Kinga byl tento film zklamáním. Je známo, že filmy podle Kinga (tedy až na výjimky jako třeba Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank) nejsou zrovna nejlepší, ale žádný mě nezklamal jako tento. Jde o to, že scény u kterých při čtení knihy tuhne krev v žilách jsou ve filmu zanedbané. Mám na mysli konkrétně například scénu, kdy jde Louis s Judem pochoval kocoura - v knižní verzi je všude tma a vy, když to čtete, čekáte, kdy na postavy něco vyskočí, kdežto v té filmové tam jdou téměř za světla ... Takových případů je ve filmu víc. Bohužel. Nebýt těchto detailů, tak je pro mě film Hřbitov domácích zvířátek skvělou adaptací jedné z nejlepších Kingových knih. ()

djbarrel

Vcelku obstojný horůrek se zajímavou atmosférou, ale mnoha logickými chybami (jako třeba dědula co ví, že pochovávat mrtvé na jistém místě není dobré, ale sousedovi to poradí a pak ví že je to špatně ....), které dost snižují mé hodnocení. Moc jsem nepochopil, ani přítomnost "ducha" zemřelého po havárii a když se to vezme doslova, tak v tom hřbitov mazlíčků nehraje skoro žádnou roli. Nicméně i přes to všechno jsem si film užil, nejprve jsem chtěl hodnotit o jednu hvězdu výš (z nostalgie), ale myslím, že bych film přeceňoval. Škoda, že atmosféra nebyla hustší a děj trochu zajímavější. Film má potenciál, ale nebyl plně využit. 66 % ()

Perchta6

Film i předloha, kterou jsem předtím četla, se mi líbily. Zhodnotím to jednou větou: Ať nikdy nepotkám kocoura Churche... ()

Martanecek007

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi prostě líbí a vždycky se na něj ráda kouknu. Horory z 80. let jsou prostě lepší než dnešní blbosti (při kterejch nikdo neumí níc nového vymyslet). Film na mě působí díky pohřebišti tajemnou atmosférou a díky skvělému konci si odemně vysloužil 4 hvězdičky. Hudba od Ramones je moc povedená! ()

Keen.lady

První polovina filmu značně předčí tu druhou. Po incidentu s kočkou je už jasné, jak se děj bude odvíjet dál. Škoda, že jsem nespočítala, kolikrát po silnici přejel stejný kamión, protože mi připadá, že tam podobné záběry byly snad 10x. Malý chlapeček mě ke konci zklamal, jen jeho hláška ''It´s not fair.'' mě vážně rozesmála. Hudba skvělá, dostal mě především mrazivý moment z dětství manželky hl. postavy. Chtělo to lepší herce. ()

J.Mayen

Da se rict ze miluju vsechna filmova ztvarneni podle Kingovy predlohy, jsou to filmy na kterych jsem vyrustal a knihy ktere jsem cetl a mam moznost srovnani. Ano vse z knihy se do filmu samozrejme vejit nemuze, ale tohle je logicke a divak tohle slyset nemusi, protoze je to zbytecny. Ja tu proto nemuzu hodnotit jinak nez plnym poctem. ()

Brucey

Čakal som mierne nadpriemerný osemdesiatkový horor s peknou strašidelnou atmosférou, no miesto toho som dostal výborný film, ktorý mi poriadne potrápil nervy. Síce mu miestami škodila malá dávka povrchnosti a unáhlenosti a nie je to žiadna Carrie (ktorú považujem za vrchol kingovských adaptácií), no 5* si odo mňa rozhodne zaslúži. ()

blondboss

Pet Cemetary je len ďalším z radu priemerných hororov, ktoré v konečnom dôsledku splnia účel, ale nenaberú na takých obrátkach, aby to mohla zaujať pravého hororového diváka. Napríklad u mňa tých pár strašidelnejších scén to nespravilo nejaký dojem a celkovo to malo skôr taký thrillerový nádych. Vizuálne to bolo peklo. 55 % ()

Nikolas__

Četl jsem knihu). Jedna z nejlepších adaptací Stephena Kinga. Naprosto úžasný film, a vydařená adaptace. Je to obsáhlejší než nová verze, a nějaké postavy jsou lepší než v nové verzi (Rachel), a nějaké horší (Ellie, Jud). Celkově ale fakt síla. Podařené hixploitation. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek