Hřbitov domácích zvířátek

Pet Sematary

Cintorín domácich zvierat

Horor / Fantasy

USA, 1989, 98 min

Rutinná práca, striktne natočená, bez akéhokoľvek režisérovho rukopisu, čo je koniec koncov aj dobre. Neviem ako môže vnímať film divák, ktorý nepozná knižnú predlohu, ale mne sa pri zoznámení Creedových a Juda Crandalla vyčaril na tvári obrovský úsmev. Najväčšie sympatie si však získal perfektne zahraný Victor Pascow (Brad Greenquist). __ Záverečná 15 minútovka bohužiaľ pôsobila skôr smiešne než hrôzostrašne - úplny opak knihy, kde posledných 20-30 str. bol dokonalo vygradovaný záver.(21.7.2011)

Další průměrné zpracování,průměrného Kinga.Už v počátku filmu vás trkne taková prazvláštní atmosféra,ovšem ani ne tak děsivá,jako prostě divná.Předvídatelnost některých situací a demence chování některých postav,opravdu místy hraničila s tupostí.Když jem do toho šel,věřil jsem v roztomilé béčko,kde bude pobíhat parta nedomrdlých oživlých zvířátek,která budou likvidovat malé městečko a ono to nakonec bylo úplně vo něčem jinym :-D Potěšila místy,opakuji místy slušná atmoška,skvělý kocour,hudba od Ramones ;-) a lehce děsivé děcké ha...ha...ha..haha :-D Jinak opravdu spíš pitomina,u které jsem přemýšlel....v čem je zakopaný pes :-D 50%.(23.7.2011)

• Divočák

Řbitov domácích zvířátek (jak zní originální český překlad názvu Pet sematary) patří mezi Kingovy nejlepší a mezi jeho fanoušky nejoblíbenější knihy (jak můžete vidět například tady www.stephenking.kbx.cz ). I když se ale sám mistr na vzniku filmu podílel a dokonce o něm potom sám prohlásil, že je s jeho podobou spokojený (co mu taky zbývalo, když sám napsal scénář. Nemohl být přece za blba:)), výsledek tomu rozhodně neodpovídá. Hlavní vina ale leží především na režisérovi. Ten je totiž béčkař jako jetel a nedokáže před kamerou vyčarovat hororovou atmosféru, ani kdyby se na hlavu stavěl. Základní problém je už v tom, že absolutně nekontroluje světlo a tmu, natož aby s nimi dokázal nějak pracovat. Hlavní hrdina jde na hřbitov vykopat tělo svého syna za plného denního světla a potom blik, na dalším záběru už kope za temné noci. No prostě Ed Wood hadra. Další zásadní chyba Řbitovu je neskutečně zmršený konec. Kdyby to všechno skončilo, když hrdina naposled odchází na hřbitov, neměl bych námitek. Ale tohle... No, je mi to líto, ale víc než na 2* jít nemůžu. A kdyby King slyšel, jaký homosexuální hlas propůjčil jeho cameu český dabing, věřím, že by hodnotil stejně.(24.8.2007)

Nečítal som predlohu. Neviem čo znamenal ten zjavujúci sa duch obom hlavným predstaviteľom chlapca čo na začiatku zomrel ani manželkine spomienky na nejakú monštróznu ženu a vo výsledku tohto filmu to bolo aj zbytočné, ale napríklad cintorín bol pekný, pohrebisko fantastické, oživená mačka správne nepríjemná ale inak prvé 2/3 nič moc. Až od návratu chlapca ako nemŕtveho to dostalo tie správne hororové grády, tzn. atmosféru a napätie. Fajn song od Ramones priamo k filmu „I dont want be buried in pet semetary...“.(30.10.2008)

Řbitov zviřátek kdysi koloval intrem včetně mýho nočního stolku, a ač mi příběh racionálně připadal jako konina, byl tak úžasně napsanej, myšlenkový pochody pana doktora, jenž se z čistý lásky nechová moc uvědoměle, byly do mrtě vysvětleny a mrazivá úzkostná atmosféra s vraždícím dítětem byla tak geniální, že se stal hororem, na kterej nikdy nezapomenu. Adaptace knížek není hračka, tahle rozhodně není špatná, ale papír je papír. Protože, jak se říká: papír to unese. Film nemusí.(23.9.2012)

• - "Churcha" hralo vo filme 7 mačiek. (rador)

• - Ve snímku se nachází oproti knižní předloze několik změn. V knize má například Jud Crandall za manželku Normu. Ve filmu je již vdovec. (Nach)

• - Debut pre Mika Hughea, ktorý mal pri natáčaní 3 roky. (rador)