Hřbitov domácích zvířátek

• Austrálie

Pet Sematary

Horor / Thriller

USA, 1989, 98 min

Pár hodin po dočtení Kingovy knihy jsem se pustil do filmu s očekáváním slušné adaptace. Toho se mi dostalo a žádné překvapení či nepředvídatelná událost se nekonala. Trochu jsem měl problém s postavami. Fred Gwynne sice zahrál Juda Crandalla přesně tak, jak jsem si představoval, ale s Luisem a Rachel jsem spokojen moc nebyl. Narozdíl od svých protějšků v knize si zde moc nezískali mé sympatie. Atmosféra slabá, řbitov působil trochu uměle. Na knihu to prostě nemá, ale stále je to slušně odvedená práce.(9.9.2011)

• MIG29

Pri čítaní knihy mi behali zimomriavky od hrôzy, kapitola v ktorej hlavný hrdina príde o syna mi vrazila do očí slzy a na konci som mal hrejivý pocit u srdca a úsmev na tvári zároveň. O filme sa to povedať nedá. Slabučká réžia, nevýrazní herci s nulovými charaktermi, zle zakomponovaná hudba, niektoré scény boli natočené doslova príšerne. 2* dávam len s úctou k Kingovi, (pretože sú natočené aj oveľa horšie filmy podľa jeho nepochopiteľných fantazmagórii ) a hlavne za titulný song od Ramones(4.8.2012)

Film poslouží jako ta nejlepší antikoncepce, páč po tomhle si už nikdo uvědomělej nemůže pořídit žádný zatrachtilý bejbátko, když se tu na otce zakladatele (zombíků) vrhá se skalpelem v tej svojej malej pracičce... Brrr, never! :-) Njn, typická Kingovina, i když určitě jedna z těch lepších, už jen díky tomu skvělýmu námětu, co byl později nejednou zopakován, příp. zparodován. A do toho duch s půlkou mozku venku, nasraná čičinta, to vše za zvuků The Ramones- epic! :-)(19.9.2014)

Další průměrné zpracování,průměrného Kinga.Už v počátku filmu vás trkne taková prazvláštní atmosféra,ovšem ani ne tak děsivá,jako prostě divná.Předvídatelnost některých situací a demence chování některých postav,opravdu místy hraničila s tupostí.Když jem do toho šel,věřil jsem v roztomilé béčko,kde bude pobíhat parta nedomrdlých oživlých zvířátek,která budou likvidovat malé městečko a ono to nakonec bylo úplně vo něčem jinym :-D Potěšila místy,opakuji místy slušná atmoška,skvělý kocour,hudba od Ramones ;-) a lehce děsivé děcké ha...ha...ha..haha :-D Jinak opravdu spíš pitomina,u které jsem přemýšlel....v čem je zakopaný pes :-D 50%.(23.7.2011)

Řbitov zviřátek kdysi koloval intrem včetně mýho nočního stolku, a ač mi příběh racionálně připadal jako konina, byl tak úžasně napsanej, myšlenkový pochody pana doktora, jenž se z čistý lásky nechová moc uvědoměle, byly do mrtě vysvětleny a mrazivá úzkostná atmosféra s vraždícím dítětem byla tak geniální, že se stal hororem, na kterej nikdy nezapomenu. Adaptace knížek není hračka, tahle rozhodně není špatná, ale papír je papír. Protože, jak se říká: papír to unese. Film nemusí.(23.9.2012)

• - Stephen King si zde zahrál cameo kněze na pohřbu. (-Bomba-)

• - Debut pre Mika Hughea, ktorý mal pri natáčaní 3 roky. (rador)

• - Nenápadnou súčasťou v príbehu Stephena Kinga "Pet Sematary" je aj jeho obľúbená punkrocková skupina Ramones. Do románu zakomponoval nejednu narážku na túto kapelu a ich pokrik "Hey Ho Let´s Go" je pre knihu povestný. Vo filmovej adaptácii sú použité dve ich skladby. "Sheena Is A Punkrocker" a pieseň "Pet Sematary", ktorá bola urobená špeciálne pre tento horror a úzko sa týka témy. Jej plná verzia odoznie počas záverečných titulkov. (MM_Ramone)