Hřbitov domácích zvířátek

Cintorín domácich zvierat

Horor / Fantasy

USA, 1989, 98 min

• Divočák

Řbitov domácích zvířátek (jak zní originální český překlad názvu Pet sematary) patří mezi Kingovy nejlepší a mezi jeho fanoušky nejoblíbenější knihy (jak můžete vidět například tady www.stephenking.kbx.cz ). I když se ale sám mistr na vzniku filmu podílel a dokonce o něm potom sám prohlásil, že je s jeho podobou spokojený (co mu taky zbývalo, když sám napsal scénář. Nemohl být přece za blba:)), výsledek tomu rozhodně neodpovídá. Hlavní vina ale leží především na režisérovi. Ten je totiž béčkař jako jetel a nedokáže před kamerou vyčarovat hororovou atmosféru, ani kdyby se na hlavu stavěl. Základní problém je už v tom, že absolutně nekontroluje světlo a tmu, natož aby s nimi dokázal nějak pracovat. Hlavní hrdina jde na hřbitov vykopat tělo svého syna za plného denního světla a potom blik, na dalším záběru už kope za temné noci. No prostě Ed Wood hadra. Další zásadní chyba Řbitovu je neskutečně zmršený konec. Kdyby to všechno skončilo, když hrdina naposled odchází na hřbitov, neměl bych námitek. Ale tohle... No, je mi to líto, ale víc než na 2* jít nemůžu. A kdyby King slyšel, jaký homosexuální hlas propůjčil jeho cameu český dabing, věřím, že by hodnotil stejně.(24.8.2007)

Solidní adaptace Kingova románu, která má dost hutnou atmosféru a některé scény kromě zvedání žaludku probouzí v divákovi u Kinga tak častý pocit bolesti. Povedené jsou vložky, hlavně děsivé retrospektivy (spinální meningitida!), ale ten "dobrý" průvodce ze záhrobí docela rušil, stejně jako herecké výkony a různá klišé, ale i tak se z knihou udělalo asi maximum, na papíře si akorát více pohrává s postavami, ale na to by film musel mít o dost delší stopáž.(20.2.2009)

• ripo

Dlho som sa rozhodoval medzi dvoma a troma hviezdičkami. Režisérka naozaj nemohla za zmrvený český dabing. Strih bol otrasný a zopárkrát sa stalo, že herec bol v inom postavení ako v scéne predtým .... Čo sa týka strachu, nebolo ho veľa, ale ani málo. Prvé scény so Zeldou boli naozaj vydarené. Výkony hercov , rodičov, boli strašne toporné .... Nakoniec mi z toho jednoznačne vyskočili hviezdičky dve ...(21.8.2004)

Pěkně vystavěný horor. Atmosféra je ze začátku taková nijaká, ale to se dá v klidu překousnoust, protože potom pořádně zhoustne a vygraduje. Nemohla jsem se dočkat až se na scéně objeví malý ďábelský Gage. Nemohla jsem ho potom dlouhou dobu dostat z hlavy. Ten prcek byl dokonalý. The Ramones mě potěšili a samozřejmě i sám King v mini roličce.(28.10.2013)

"Ja sa k tebe vrátim." "Chcem ti pomôcť Louisi, pretože ty si chcel pomôcť mne." Režisérka Mary Lambertová, známa svojou epizodou k Tales from the Crypt (Season 1, Episode 6 Collection Complete) sa predviedla s Pet Sematary dosť kvalitne, atmosféra na nás dýcha z každej strany až po cintorín, napätie funguje a vzťahy rodiny trošku odlišne, pretože sa Midkiff raz tvári veselo, raz smutne a raz akokeby ani nechcel hrať. U ostatných zúčastnených to je normálne, hudba je výborná až desivá (myslím tú pesničku od Ramones), objaví sa tu aj sám Stephen King v roli farára ale len na chvíľu 80 percent.(5.1.2009)

• - Debut pre Mika Hughea, ktorý mal pri natáčaní 3 roky. (rador)

• - Mačky v úlohe Churcha boli špeciálne trénované. (rador)

• - Nabídku na režírování tohoto filmu dostal původně Tom Savini, ten však tuto možnost odmítl. (TheRaven)