Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

zahadum

Predstavte si,že je niekto na výbornej svadbe...zažil skutočne výbornú zábavu....a teraz vám má povedať svoje dojmy....akokoľvek farbisto a živo bude opisovať to čo tam zažil už to bude len ako " lízať med cez sklo " Aj keď King osobne napísal scenár, všetko to bolo prirýchle a prikrátke na to aby to aspoň prijateľne opísalo atmosféru z báječnej knihy. ()

Aurus

Od tohoto hororu jsem čekal minimálně průměrný horor ale dostal jsem podprůměrný. Příběh je docela ok, postavy jsou až na toho dědka totálně nezajímavé a hudba je celkem dobrá. Já byl tak rád když ten film skončil. Na remake z roku 2019 to nemá ani náhodou. Na pokračování z roku 1992 se kouknu ale asi tak za týden až dva. Za mě 2/10. ()

Folky

Rozhodně povedené. Herci se snaží a atmosféra je perfektní po celou dobu. Knihu jsem nečetl takže nemůžu porovnávat, ale i když scénář nepatří k těm nejpovedenějším myslím že mohlo být mnohem hůř. ()

Writter

Klasika, ktorá Vás vtiahne do deja a drží si Vás počas celého deja, mám rád filmu tohto typu. Neustále čakanie na to čo bude ďalej, kam nás zavedie starý pán a aký príbeh so sebou prinesie. ()

fablefavorit

Znepokojivý výčet událostí ze dle mého názoru velice kvalitní knižní předlohy. Film působí celkem uspěchaně – například by se šiklo hlouběji prozkoumat vzájemné vztahy postav – a pro nezasvěcené možná i dost nesmyslně. Děj se prostě jaksi ubírá, místo toho, aby jej tvořili samotní herci. Výsledně pospojované scény však ve výsledku fungují docela dobře a já byl navzdory nic moc hodnocení mile překvapen. Chtělo by to remake. ()

Rathalos

Ked sa rozhodnem pozriet nejaky starsi horor,takmer vzdy je zaruka,ze to bude stat za to a aj v tomto pripade to tak bolo,zaujimavy namet na film,fajn herecke vykony,masky i triky,no nie je co vytknut,jasnych pat hviezdiciek...:-) ()

helloween93

“Throwback Thursday #42” - O exsitenci této adaptace Kingovy knihy jsem věděl, ale doposud jsem ji neviděl, pouze ten remake z roku 2019. Ten patřil mezi nekhorší kino horory, které jsem za poslední roky viděl. O to víc jsem čekal, jaká bude původní adaptace. Je lepší, ale zase ne o tolik, má atsmoféru a docela creepy scény s mrtvou sestrou hlavní hrdinky - Zeldou. Přes co ale u mě nejede vlak je prostě ten final showdown, kdy malý kluk do 5 let zabije dva dospělé a skoro přemůže i třetího. Pet Sematary má podle mě zajímavý námět, ale jeho realizace je nešťastná. Film v kinech vydělal, takže tvůrci přišly s dvojkou, která skončila komerčním neúspěchem. Shlédnuto na SkyShowtime. 2* ()

fr3ak

Film co nefunguje ani jako adaptace, ani jako soběstačnej horor. Louis se chová jako naprostej lempl a i když od jisté chvíle moc dobře ví, kam povede když udělá vy víte co, tak to stejně udělá a doapdne to přesně podle očekávání. V ten moment už jde všechno do háje. Trošku to zachraňuje posledních zhruba dvacet minut, kdy je aspoň zábava film i přes svoji hloupost sledovat. Slabý tři. ()

Raaavenek

Nevím proč, ale vyjma pár hrdinů (například Darabont) nikdo nedokáže řádně zfilmovat Kingovu knihu... zatímco kniha patří mezi to nejlepší co King napsal, film postrádá atmosféru a místo aby řádně budoval napětí, proletí jak odbržděný vlak. Člověk se ani nestihne začít bát a je po všem... ()

RobLord

Tenhle Kingův příběh má vše, co ke správnému hororu patří. Podle mého soudu se jedná o vynikající vizualizaci knihy. ()

cogi

Režisérovi se podařilo zkazit moji nejoblíbenější knížku ..... nemám slov, ale místo zkouknutí tohoto paskvilu si radši přečtěte knížku, stojí opravdu za to ()

VerenaLord

Tento typ hororů považuji za ty pravé, děsivé. V současných rádoby hororech vidíme krev, násilí, zbraně... V těchto starších dílech je strach podmíněn hudbou, potemnělou atmosférou a samotným příběhem. I když herecky se jedná o poměrně znatelný podprůměr, celkově to není špatné. Ale přestože se jedná o předlohu, která sama o sobě nepatřila mezi ty lepší, ani film neposkytuje lepší dojem. ()

Kingjiri

Příběh je občas předvídatelnej, ale díky slušný atmosféře, tempu vyprávění a nečekanou umrtností postav vlastně ani nemůže začít víc nudit. Objeví se však dost divnej motiv (sestra Rachel) a zbytečně nastavovanej závěr (kde Louisovo chování připomíná jedince po rozsáhlý lobotomii), který trochu kazej jinak pozitivní dojmy. Po herecký stránce slušnej standard (malej Gage fakt dobrej) a příjemně překvapily na svou dobu kvalitní triky. Neuškodila by nápaditější výprava, ale chápu, že v rámci žánru nebyl tenhle atribut zase tak důležitej. Velmi sympatický béčko s předlohou od Stephena Kinga, kterej je i v tomhle případě jistou zárukou kvality, čtyři slabší hvězdy. ()

Dienzenhofer

Nebýt některých příšerných hereckých výkonů, tak je to perfektní adaptace. Bohužel na co film tak trochu poukázal, že ani samotná kniha není dokonalá. Chování některých postav je opravdu trestuhodný. Scénář je slušný a režie taky není špatná. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek