Série(2) / Epizody(16)

GTS_PUNK

Tínedžerskí Bonnie a Clyde v podaní streamovacej služby Netflix? Kdeže! Maximálne otravná a nesympatická dvojica James (Alex Lawther) a Alyssa (Jessica Barden) v príbehu, v ktorom títo sociálni vyvrheli utekajú pred svetom, zákonom, životom a samými sebou. Dokonalý seriálový príklad, pri ktorom sa potvrdzuje, ako veľmi dokáže zdanie klamať. Vo všeobecnosti prevažne pozitívne prijatý počin ani zďaleka nie je taký dobrý, za aký ho mnohí majú. Kvalitne napísaný? Vtipný? S dobrými postavami? Miestami sem-tam možno - ako celok v žiadnom prípade. Ústredná dvojica s charizmou na bode mrazu a jasne pokrivenou psychikou, mysliaca si stupídne myšlienky a vyslovujúca ešte stupídnejšie prejavy (platí najmä v prípade neskutočne otravnej, drzej a blbej Alyssy), putuje krajinou nevedno kam, dostane sa do problémov a skončí v problémoch ešte väčších. Snaha tvorcov príbehovo kombinovať niekoľko žánrov predstavuje v konečnom dôsledku nefunkčný koncept, ktorého výsledok je nezáživný a nezaujímavý výtvor. Minimálne v prvej sérii, na ktorej konci sa divák musí potešiť, že ju má za sebou, určite. Tá druhá začína o čosi lepšie. Objavuje sa nová postava Bonnie (Naomi Ackie) a úvodná epizóda sľubuje iné poňatie a zaujímavejší príbeh. Nadšenie však netrvá dlho a seriál sa rýchlo ocitá späť v "starých koľajach" všeobecnej mizérie. Ústredná dvojica je možno dokonca ešte horšia, otravnejšia a stupídnejšia. Aj napriek tomu, že má seriál spolu iba šestnásť epizód, pozrieť ich všetky dá zabrať. Nie kvôli ich dĺžke. Tá je, našťastie, miestami až milostivo krátka. Skutočnou výzvou je vydržať pri nezáživnom príbehu a nesympatických postavách. Za minimálne zvláštnu je nutné označiť aj seriálovú výpravu. Hoci všetko naznačuje tomu, že sa dej odohráva vo Veľkej Británii, prečo nič nevyzerá ako vo Veľkej Británii? Divák má pocit, že chvíľami sleduje príbeh zasadený do lesov Severnej Ameriky, inokedy do Škandinávie, ba miestami všetko pôsobí nerealisticky, sterilne a umelo ako z prostredia seriálu Black Mirror. Zvláštne pocity z neurčitého prostredia (a keď sa to tak vezme aj času) navyše zvýrazňuje soundtrack, ktorému dominujú skladby z päťdesiatych a šesťdesiatych rokov 20. storočia. Hudobná zložka je snáď jediným pozitívom celého seriálu. Chce byť The End of the F***ing World oslavou tínedžerskej rebélie a vzbury proti svetu, oslavou inakosti, ničiteľom stigiem a spúšťačom rozhovorov o dôležitých témach týkajúcich sa mladých ľudí? Alebo je to iba zlý seriál so zlými postavami? Tým prvým byť môže, tým druhým určite je. Zmizni Alyssa a už sa nikdy v žiadnej produkcii nevracaj späť! ()

MERKATtv

Tak... Ďalší seriál čo mi niekto odporučil a bol... úžasný!!! Páčil sa mi štýl ako seriál bol natočený a soundtrack... Seriál je krátky tak odporúčam si spraviť maratón pokiaľ nepoznáte... Škoda že som koncu nepochopil... Ale inak ***** ()

Don82

Jednohubka, za měsíc si na ni nevzpomenete, ale to neznamená, že vás nemůže zabavit na skoro tři hodiny. Seriál primárně těží z bizarnosti děje a šílenosti obou postav. Prvotní náznaky podivností vystřídá cesta za sebepoznáním. Ale žádné filozofování se nekoná. Tvůrci chytře míří na mladé publikum, které moc nic řešit nechce. Ale to nevadí, seriál šlape a divák se prostě baví tím, jak jsou lidé jiní. Musím ale pochválit i režii a kameru. Tady někdo investoval hodně času a úsilí aby ty scény vypadaly hodně filmově a povedlo se. Když to shrnu: nejde o kdoví jak originální počin, ale jistým způsobem se vymyká běžným teenagerským seriálům a každý si v tom najde tu svoji touhu se občas chovat šíleně a dělat věci, jako by nebylo následků. ()

Zl0

Spracovanie a dialógy sú ďaleko lepšie ako dej samotný a takisto prvé cca 4 diely majú navrch pred zvyškom. Niekedy v polovici sa to nejak preklopilo z 'WTF Bomba' do 'celkom fajn' v štýlovom kabáte. Nejak proste zabili ten potenciál zábavnosti ktorý sa rozbehol v tom dome s bazénom. ()

fellaZ

Sice má tenhle seriál spousty chyb a je to tak trošicku nelogická hloupůstka, ale já si prostě nemůžu pomoc - nepamatuju si, kdy jsem se naposledy tak strašně bavil. ()

incognito

Tohle byl pro mě docela úkaz. Naprosto nečekaný. Při sledování jsem měl pocit jako bych se díval na něco od Tarantina. Má to prostě takový Tarantino feeling :-) Oba hlavní představitelé hrají jako o život a jejich výkony jsou jedním slovem skvělé. Epizody mají jen okolo 20ti minut a to je rozhodně u podobného seriálu vítaná změna. Rozhodně doporučuji. ()

petisek

Nečakané prekvapenie! Výborná seriálová jednohubka, ktorá poteší netradičným námetom, britským čiernym humorom, filmárskou originalitou, výborným soundtrackom a výberom ústrednej hereckej dvojice. Tých dvoch, bez ohľadu nato, ako veľmi strelene sa chovajú, proste musíte mať radi a držíte im palce na ceste na koniec poj***ného sveta. ()

mar11

Líbilo se mi, že obě hlavní postavy prošly určitým vývojem, který odpovídal dějovým zvratům. Oceňuju taky ideální délku epizod (o skvělým soundtracku ani nemluvím..). ()

dalibor.durcak

Jednohubka přesně podle mého gusta. Šílený road trip s několika zajímavými twisty o lásce a vztahu dvou dospívajících. Líbí se mi netradiční způsob vyprávění, kamera a hlavně hudba, ta je fakt povedená. ()

Mistr_Moon

Ta holka sice mluví jako dement, ale v jejím podání je to naprosto úžasné. Ten kluk nemluví skoro vůbec, ale v jeho podání je to naprosto úžasné. ()

Matthew013

Celkem dobrej příběh, až na ten konec. A nelíbí se mi jak moc zdémonizovali toho Tátu - drogovýho dealera. Média mají holt silnou moc udělat si to k obrazu svému (včetně Netflixu - tvůrci pořadu). ()

koblenzer53

Pro mě určitě zajímavá a fajn jednohubka, která mě bavila po celou dobu. Jamese jsem si oblíbila, dokonce i Alyssu, která byla trochu od rány. ()

Lyx

Perfekcia. Počas pozerania tohto úžasného 8-dielneho seriálu, to vo mne lomcovali všetkými možnými emóciami (možno preto, že som teenage a nejak som to s nimi viac prežíval). Raz som sa smial, raz plakal, niekedy sa to prepletalo navzájom.... Každá epizóda ma príjemne prekvapila, na nič sa nehraola a bola podaná 100%-tne. Najviac u mňa zabodoval miestami zložitý, no do detailu prepracovaný scenár, bezchybná kamera a skvelí herci. Záver nečakaný a dobre podaný. Dlho som si seriál takto neužil. Mená James a Alyssa mi budú v hlave mátať ešte nejakú tú dobu... Moje hodnotenie: 100% ()

Mkartaylas56

U prvních dílů jsem si neustále říkal jakou šílenou podivnost to Netflix skutil, ale postupně jsem přicházel na chuť jak stylu příběhu, tak i humoru, který se v tomto seriálu hojně využívá. Co mě každopádně bavilo už od začátku byl skvělý výběr hudby, kamera a ústřední dvojice postav, která působí tak nesympaticky a netradičně, že jsem si je nakonec oblíbil a to hlavně díky hercům, kteří je hrají skvěle. Navíc se mi líbilo obsažení vnitřních monologů Jamese a Alissy, které o něco víc ozvláštnili styl vyprávění a nebýt nich, tak je prakticky divák nemá možnost více poznat. Za mě tedy velmi slibná první série, na kterou jsem si sice zvykl až po nějaké době, ale hlavně i díky krátké stopáži a věcem, které jsem zmínil jsem si ji užil tak nějak jak jsem čekal a už teď očekávám sérii druhou. 75% ()

iz67

Pohodova zalezitost, ktera nebude vyzadovat vase extremni soustredeni, ale ktera neni ani samoucelna divarna. Kus postaveny na ujetejsich postavach, takove Malostranske povidky po 150 letech. A herci ty postaicky davaj vic nez dobre ... ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot