Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

lvi_psouk

Tenhle fiml žeru! Od začátku do konce. Jedna ptákovina vedle druhý! "Kde je náš káďa? Vyměnil jsem ho za mikrofon.." :-) ()

Bluerider

Pro mě srdeční záležitost jak po hudební, tak po filmové stránce. Vím, že je to v podstatě béčko, které prostinkou zápletku látá a nastavuje hudebními čísly, výstupy hostujících hudebních a filmových hvězd a především dlouhatananánskými automobilovými honičkami, ale mám ty dva hláškujícící lůzry v černém rád. S nimi jsem spatřil světlo a můj život se navždy změnil... let's good times roll. We'll meet at 1060 West Addison. ()

nickymilka

Škoda te zaverecne sceny. Jako super vtip, ale vrtulniky, stovky aut a us army v plne zbroji, to nemuselo byt. Stacil by naznak. Jinak ale vyborna komedie s hvezdnym obsazenim. ( v jakem jinem filmu spatrite tolik jazzovych legend najednou?) Ach ta hudba je proste bozi a suchy humor dvou man in black of 80´s k tomu. Ja jsem spokojena. ()

gizi

Přes celkem slabý scénář jsem se bavil od začátku a čím dál víc. Je to jen taková spíš bláznivá jednoduchá komedie, od které se nedá nic zvláštního čekat. Pokud k tomu tak přistoupíte, nebudete zklamáni. A pokud vám sedne hudba, nemá to chybu. Viz též komentář např. Javert. Kouzelná je Aretha Franklin se svým šibalským úsměvem (i když při dané scéně má být naštvaná, ona se prostě jen dobře baví a já s ní). Díky skvělé hudbě nemohu dát méně než 5*, 90%, 11.1.2014. ()

DannyBurino

Začátek byl trochu zdlouhavej, ale zbytek filmu byla totální prča. Soundtrack byl chytlavý, postavy jsou zapamatovatelné a byla tam jedna z nejlepších, nejulítlejších a nejdelších honiček co jsem kdy viděl. ()

RoyBatty444

Je to taká dobrá oddychovka s silnými bluesovými odpalovákmi a nekonečným plechovým riadením.1974 Dodge Monaco, 1977 Dodge Royal Monaco, 1973 Dodge Polara IMCarDb ()

montel

Beru že je to americká klasika, taky beru že jsou zde vidět hodně známé tváře, film mě ale celkově nejenže zklamal svými debilními honičkami ale vyloženě mě srali taky ty písničky, to že si herci nesundali brýle, prostě mě to celkově všechno vytáčelo včetně děje, který je tak ubohý jak jen to jde. Kromě dvou nebo tří povedených vtipů, je to jen jedno velké předlouhé bezvýznamné nic. Dokoukáno na šestkrát. 20% ()

Bohulib

Hlavním cílem filmu je udělat velké škody, rozbít hodně aut a dát do kupy velké množství slavných osobností, hlavně muzikantů, s princeznou Leiou jako třešničkou na dortu. Docela se to povedlo. Ostatně, kde jinde uvidíte Stevena Spielberga v roli daňového úředníčka. ()

BigBen87CZ

Everybody need somebody. Film jehož děj se dá vyjádřit jednou větou. Potřebujeme peníze na siročinec a hrajeme blues. Film založený na spoustě hvězd (Pamatujete na zmínku o Arethě Franklin ve škole Rocku, nebo na biografický film Ray o Rayi Charlesovi ? Oba můžete vidět :-)). Plyne si tak poklidně, což nejlépe člověk vidí na nostalgickém klidu obou bratrů. Ať se děje co se děje, tihle dva jako by žili absolutně mimo realitu. Žijí ve světě, kde je jejich denním chlebem blues a všechno ostatní, jako stovky policajtů, náckové, sklamaná něvěsta s vražednými sklony a jiní, co jim jdou po krku, je prostě míjí jako vlak zastávku, kde jenom projíždí. Žijí tam, kde Amélie z Montmartru. Hudba: skvělá. Skeče: úžasné. Herecké výkony: perfektní. Pro mě, jeden z nejklepších filmů všech dob. ()

m62

Film, ktorý má možno nedostatky v deji, ale vynikajúca hudba, prílev energie a chuti do života mi vždy zdvihnú náladu, keď ho vidím. A čerešničkou na torte sú tanečné kreácie Akroyda s Belushim. ()

Khotzilla

Stačí dvě slova: Boží poslání! Jednoduchý děj (jako ostatně ve skoro každém muzikálu), ale spousta nezapomenutelných hlášek, vynikající muziky (i když překvapivě nikoli bluesové), skvělé obsazení herecké i muzikantské, jasný názor na nácky, jaký v žádném českém filmu nenajdete, a k tomu skvěle zparodované honičky s desítkami zničených aut. Plus vynikající scény s naštvanou milenkou a country omezenci a akční spád bez hluchých míst. Resume: kdo se u tohohle filmu nebaví, tak asi nejspíš moc nebude mít smysl pro humor. Navíc film, který rok od roku zraje. Kultovní záležitost. ()

StaryMech

Monetovské procitání velkoměsta jako předehra vzbudí naděje, které dalších pár minut nestačí zhatit. Záhy se však naplno rozjede akce bez hranic. Landisova veselohra-muzikál o dvou bílých bratrech nasáknuvších v sirotčinci černou muzikou bohužel nestaví jen na Chicagu a jeho blues, ale i na hloupém scénáři, ještě hloupějších dialozích, nadbytečných nebo dramaturgicky nešikovných výstupech Jmen (John Lee Hooker, James Brown, Aretha Franklin, Ray Charles, Cab Calloway, Chaka Khan ; mihnou se i Frank Oz, Twiggy a Steven Spielberg, příznačně razítkující šek) a ze všeho nejvíc na bezbřehé zkáze hmoty, jež má u řadové oběti Hollywoodu vyvolat svého druhu duševní orgasmus. Hlavně díky ní "Bratři Bluesovi" neboli "Bluesoví bratři" stáli bezmála třicet milionů dolarů čili údajně víc než všechny filmy Charlieho Chaplina, Bustera Keatona, Laurela a Hardyho, Charlieho Chase, Harryho Langdona a Bena Turpina dohromady. ()

ricardo2803

Prapodivný příběh, který jsem dodnes nepochopil, nicméně písničky a jednotlivá vystoupení jsou naprosto luxusní a přebíjí ten zvláštní pocit nicotnosti. ()

PowPow

Zkrátit stopáž o půl hodiny a dát tomu konzistentnější děj, mohl to být kult. Ve filmu se objeví obrovské množství starších hudebních legend, a hudební scény fungují velmi dobře. Jednotlivé skeče ujdou, ale jsou nesouvislé a dlouhé, takže člověk začne pomalu, ale jistě ztrácet pozornost a zájem. Jako blesk z čistého nebe ale přijde závěrečná sekvence se snad stovkou roztřískaných aut, která je naprosto boží a film celkově zachrání. ()

Kubas1994

Hudebně špičková záležitost. Velká hodnota filmu spočívá právě v zainteresování hudebních ikon jako Arethy Franklin, nebo Raye Charlese a v jejich skvělých hudební vystoupeních. Pozadu ale hudebně za hudebními ikonamy ústřední dvojice Blues Brother rozhodně nazaostávají a i díky jejich výkonům má film v dvou a půl hodinové metráži velice solidní tempo. Ve fantastické zápletce lze vidět spousty dobře vypointovaných scén s velkou dávkou humoru, s velkou dávkou nadsázky na americký způsob v tom pozitivním slova smyslu. Pátá hvězda je zde právě za hudební složku. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars