Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

inachisio

Až na velice časté přehrávání a celkově dost nekvalitní výkony VEDLEJŠÍCH postav se jedná o velice vtipnou podívanou. Avšak s nadbytečnými scénami a nadbytečnými herci si měli dát tvůrci víc práce. ()

derek007

Komické, praštěné, ale lidské. Kde jsou ty časy......Miluju Ameriku, tak svobodná země, lidi si tu můžou házet sklem po ulici. Sexybonbónky... ()

#47

Každopádně jde o jeden z nejlepších Eddieho filmů...navíc mám rád když si někdo dělá legraci z američanů...o to víc když si jí dělají sami ze sebe. Prostě jde o parádní oddychovku, kterou už jsem viděl opravdu hodněkrát. ()

Pradlík

Spolu se Záměnou je tohle asi jediný skvělý film s Eddiem Murphym, kterého jinak příliš nemusím, hlavně kvůli jeho novějším filmům jako Zamilovaný profesor, Norbit nebo poslední Seznamte se s Davem, kde jde pouze a pouze o fekální humor. Naopak Cesta do Ameriky je vtipná, což je velké plus a dokáže zpříjemnit odpoledne. Akeem: Dobré ráno, sousede. soused: Polib mi prdel! Akeem: Jo, jo, polib mi ji taky! ()

kacirek_

Tuhle komedii sem měla ráda dřív a teď sem jí opět ráda shlédla, baví i podesáté. Komedie o africkém princi, ketrý se vypraví do Ameriky hledat nevěstu je dobrá. Asi jedna z velmi mála komedií, kde mi nevadí Eddi Murphy. "váš královský penis je čistý":-):-):-) ()

Wolvie

Snad poslední Murphyho hraný hit,který mě baví.A to tak,že hodně.Cesta do Ameriky je vkusná,hodně vtipná a neskutečně pohodvá komedie,která si na nic nehraje a ani to nemá zapotřebí.Bez problémů totiž obstojí sama o sobě. ()

helloween93

Známá a velmi zdařilá 80's komedie o princi, který hledá v Americe nevěstu. Nejlepší scéna pro mě prostě je, když přijde celá delegace i s králem do hotelu a král se zeptá: "Kde je můj syn?" :D // viděl jsem film asi po 13 letech a je to furt cool komedie, nechávám 4. ()

BeranSon

Krásně pohodové. Film s Eddiem v hlavní roli... no co více dodat. já osobně jsem si celý film naprosto užil a užiji vždy když na něj koukám. 7/10 ()

merigieren

dva chlapíci hledají v bronxu princeznu a přitom s nadšením vytírají podlahu a rozdávají peníze. Myslím že se filmu povedlo vytvořit uvěřitelný svět kde král nechodí ani sám na wc, no a když sem se přesunul do tohodle světa, tak mě dokázali rozesmát i uklízeči na stadionu. Určitě je to povedená komedie :-). ()

Rathalos

Kultova komedia s Eddiem Murphym v hlavnej ulohe,ktoru si rad pozriem kedykolvek v telke,lebo je to prijemne straveny cas...:-) ()

GMVajgl

Je to taková silně blue-pillová pohádka ze světa, kde se muži v životě skoro nemusí snažit. Je jedno, jak jsou úspěšní, vždycky snadno potkají krásné ženy. Konkurence skoro neexistuje a když ano, tak je to namyšlenej šamponek. Stačí tu holku pozdravit a chvíli si poslechnout její problémy. To je vždycky klíč k její vagíně. Prostě stejný sci-fi jako že si bohatej podnikatel nabrnkne prostitutku nebo prostá holka díky třem oříškům sbalí prince. Nad vodou to drží charisma protagonisty. ()

crha

Asi nejlepší negerská komedie se sympatickým obsazením. Nicméně jsou dva dabingy a já snesu jen ten starý. ()

Besyn

Jó,tehdy Murphy ještě válel.Opravdu skvělá,inteligentní a černošská komedie,která pobaví i po stém shlédnutí.A jestlipak někdo ví,kolik postav si zde Murphy střihnul? ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)