Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hadža

Vas kralovsky penis je cisty!Hlavni hlaska filmu.Nekdy by nebylo byt spatne tim kralem,alespon ve vane! Tehdy byl Eddie ve forme.. ()

Colonist

Jeden z těch filmů, které bych si sám od sebe nikdy nepustil, ale když běží v televizi a já mám zrovna čas, tak ho zhlédnu od začátku od konce. Takže se dá říct, že ho mám vlastně rád. Je to dobrá komedie s výborným Eddiem Murphym a legendárními hláškami. ()

Fanucci

Perfektní komedie. Jedna z mých nejoblíbenějších, při které naplno vynikne talent Eddie Murphyho i Arsenio Halla, který byl svého času jedním z nejoblíbenějších komiků v USA. Myslím, že kdo tento film neviděl v originále, je o dost ochuzen. Murphyho geniální měnění přízvuku v různých rolích je totiž skutečně vynikající. ()

dyfur

....priemerná - pozerateľná komédia z obdobia,keď Eddie Murphymu ešte nedrbalo na hlavu z latexových prevlekov.... ()

BoredSeal

Black Panther, kdyby Wakanda neobjevila vibranium? Kdepak, nuda k chcípnutí. Na komedii má film málo vtipů a odvíjí se opravdu pomalu, řada vtipných scén na dnešní dobu trvá hrozně dlouho, než se dojde k pointě, kterou už jste mezitím asi uhodli. Film je spíš romantický, ve stylu naivních dobroserských amerických filmů z třicátých let. Ne, že by neměl potenciál, ale režisér ho prostě nevyužil a radši nás mučí otravnostmi jako dlouhá taneční sekvence na začátku, drzého humoru typu "princův úd je čistý" obsahuje bohužel málo. Eddie Murphy hraje slušně, jeho parťák Hall je vtipný a pár komických figurek jako správce budovy pobaví, měl to ale dělat někdo lepší. ()

rakovnik

V jednom dílu seriálu HIMYM prohlásil jeden z hrdinů, že Samuel L. Jackson hraje snad ve všem. Nejinak je tomu i v tomto filmu, kde se mihne jako gangster. Pohádka o popelce nebo princovi v hadrech, který nepoznán hledá tu pravou lásku. Samozřejmě od sexy kočky, o vzhled jde v první řadě a spolu s ním o balík peněz... Ukázka toho, jací jsou američané burani a sem tam povedený vtip, tak na mě tento film působí. ()

Innuendo1987

Pro mě neskutečně kouzelný a nostalgický film. Eddie Murphy zde má šmrnc a charisma, které u jeho současných snímků hledám marně. "Královský penis je čistý Vaše výsosti". ()

honajz2

Landis má i lepší filmy a i když se mi tenhle líbil víc než Burke and Hare, stejně bych ho řadil mezi to slabší co natočil, ale i tak nemůžu říct, že by mě zklamal. Naopak, kdyby to nemělo nutně dvě hodiny (které to nedokáže gagy dostatečně pokrýt) a kdyby to nemělo vyloženě kouzelný happy end, ale přirozeněji podaný, klidně bych tomu tu čtvrtou hvězdu dal. Ono je to totiž příjemné, ani ne zrovna tupé, hezky se to vyhýbá veškerému fekálnímu humoru, Shari Headley se mi tu osobně velice líbila a i ten Eddie Murphy tu hrál velice sympaticky, jen to prostě není tak dobré, jak by to mohlo být. A zvlášť když vím, že Landis umí líp. Ale rozhodně to není špatné a ani to hodnocení mě nepřekvapuje, vzhledem k tomu, že je to jedna z těch lepších a inteligentněji působících romantických komedií. Silné 3* ()

cariada

Princ jednoho Afrického království se nechce oženit s nevěstou ,kterou mu rodiče vybrali a tak s přítelem odjíždí do Ameriky ,kde se nechá najmout jako pomocník v rychlém občerstvení. Samozřejmě z nového světa nic nezná a dělá ze sebe obyčejného člověka. Zakouká se do dcery majitele restaurace kde pracuje. A zamtky se jen hrnou. Další povedená komedie kde exceluje Eddie Murphy. Ps-"královský penis je čistý" kdo by si takový koupelnový personál nepřál. ()

Attta

Vynikající Eddie Murphy v jedné ze svých nejlepších komedií. Superkomedie plná vynikajích hlášek se skvělým příběhem. Pro mě je tento film i dost Vánoční záležitost, a tak si často tento kousek pustím mezi svátkama a můžu s klidem říct, že po těch letech se mi stále líbí a ničím mě neomrzel! PS: Samozřejmě pobaví i Murphyho multirole a v závěrečných titulcích se divák nestačí divit, koho všeho to tu ten "všivák" zase hrál. :D ()

DruidKarel

Jakože je tohle majstrštyk v podobě Eddieho Murphyho, opravdu vynikající podívaná. Skvělej příběh, plno vtipnejch černochů a člověku se to fakt líbí. Pro mě tohle bylo dětství, 5*. ()

C0r0ner

Byly doby, kdy Murphy ještě hrál v dobrých filmech. Cesta do Ameriky je podle mě nejlepším z nich. Osmdesátky byly totiž zlatým časem scénářů a tady je to také moc dobře vidět, protože nejenom celý příběh, ale dokonce každá jednotlivá scéna je promyšlená a vtipná. 95% ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)