Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kaučuk03

Klasická komedie, která asi ničím nepřekvapí, ale je tu řada výborných hlášek no a Eddie je záruka. Zkrátka nic nového pod slunce, ale takový pohodový film se vám prostě nemůže nelíbit. ()

Kingjiri

Jedna z mála černošských komedií, která neni trapná a místama je navíc ještě zábavná. Zdejší princ, kterej je tak bohatej, že mu služky zavazujou tkaničky nebo myjou při koupeli jeho "královský penis" zatouží po normálním životě a tak se ho vydává zažít do USA. A zábava je na světě, i když teda jistý rezervy by se našly. Na muj vkus se zhýčkaný princ choval v běžných životních situacích (začít chodit do práce; jít na sportovní zápas apod.) až příliš normálně na to, že to nikdy nezažil. Určitě by taky neuškodilo zkrácení stopáže a víc gagů nebo hlášek. Takhle je z toho spíš jenom lepší žánrová jednohubka, která nezkazí pohodovej večer za tři silnější hvězdy. ()

PavelZava

Princ Akeem přijíždí do Ameriky hledat nevěstu a na letišti říká svému sluhovi Semmimu : Pamatuj, že tady neví, že jsem z královského rodu. Musím vypadat jako obyčejný člověk. Ááni neceknu. (následuje záběr na E.Murphyho a jeho sluhu ověšené zlatými řetězy a na čtyři portýry vezoucích na rudlech kufry). Celý film a většina vtípků je postavena na kontrastu pohádkového bohatství a chudoby. Princ Akeem obdaruje bezdomovce, kteří byli boháči ve filmu Záměna, i se tak postavy jmenují Randolph a Mortimer. :-) Jde zároveň o koncert herců Eddieho Murphy a Arsenia Halla, kteří vystupují jako několik dalších postav. Další vtipnou sérií forů je restaurace pana McDowella a její naprostá podobnost s McDonald’s, vysvětluje rozdíly : Víte, když vidím někoho od McDonaldu .. máme takové právní nedorozumění. … Oni jsou McDonald já jsem McDowell e , oni mají zlaté obloučky, já mám zlaté oblouky. Oni mají Big Mac, já mám Big Mick, oba máme dvojité hamburgery, zvláštní omáčku, salát, sýr, kyselé okurky a cibuli, ale oni na pečivo dávají sezamové semínko, já né … ()

chrispe

Jeden z filmů, který u nás jel skoro non-stop, když jsem byla malá. Na Eddieho lázeň na začátku filmu jsem koukala z vyvalenýma očima a vždycky se kochala těmi princeznovskými šaty v závěru. Výborná komedie u které se vždycky hodně nasměju! Kéž by se Eddie k takovým vrátil. ()

Mara97

Good morning my neighbours! - Hey, fuck you! - Yes, yes! Fuck you too! Nejlepší hláška, díky které jsem se k filmu také dostal. Jak tato legendární hláška, tak ale celý film je docela hloupý, humor je prostý a místy až trapný, aby ho pochopil i ten nejvíce hloupý a jednoduchý Američan (třeba právě z toho Queensu). Tvůrci si asi nedali dvě a dvě dohromady, protože film soudržně nedává smysl - nejdřív koupí princ holce náušnice za 500 000 dolarů, aby ji získal bohatstvím, najednou potom otočí a dělá ze sebe extrémního chudáka? Pokud se takhle nakládá s bohatstvím vedoucích struktur v Africe, není divu, kde se hospodářsky i společensky nachází... Eddie Murphy ale baví, na film se i přes několik omylů a chyb příjemně dívá, je to prostě taková ta nenáročná podívaná opravdu pro každého. ()

Razzor_82

"Nikomu to neříkej. Chci si najít manželku." Pohádková romance dvou zcela odlišných světů. Skvělá chemie mezi Murphym a kouzelnou Headley. Staří páprdové v holičství sypou parádní fórky. Vše plné nesmrtelných gagů doplněno jemným vtipem. Výjimečné role obou otců. Murphyovka z osmdesátek na kterou nedám nikdy dopustit. Na tomhle jsem prostě vyrůstal, takže musím dát plný počet.  9/10 ()

Hpatrik

Solidní produkční kvality a zábavný námět v pozadí jednoduché love story, slibující spoustu potencionálních vtípků a gagů, které zůstanou ale víceméně nenaplněny. Murphyho, který tu hraje jak hlavní tak i několik vedlejších rolí, je tu víc něž dost. ()

kilobyte

Na tomhle filmu jsou zajímavé dvě věci. Ve filmu jsou asi 3 běloši a jednoho z nich hraje Eddie Murphy. Po každém zhlédnutí mám potřebu se jít vykoupat, jenže mám asi nějak rozbitou myčku, protože to není ono. :D ()

Zombo

Jedna z mála ještě vtipných Murphyho komedií, překvapivě i s dobrým a přehnaně řečeno originálním námětem. Více než samotný Eddie mě rozesmíval rozmazlený "sluha" J. Amos a potěšila minirole S. L. Jacksona, který mě dostal už jen když vystřelil brokovnicí do stropu. Konec (a vlastně celý film) nemohl být asi předvídatelnější, ale i tak splnil svůj úkol kvalitně pobavit i se snesitelnou dávkou americké romantiky. ()

D.Paulus

Eddie Murphy v těch lepších časech, kdy nikdo netušil, že vznikne nějaký Zamilovaný profesor nebo Norbit. Úžasné hlášky a vtipné situace. "Sexy bonbónky!!" :-) ()

*JIN

Nejlepší černošská komedie o princi Akimovi a jeho cestě z království Zamundi přímo na ulice Queensu. Jednoduše řečeno, toto je má srdeční aritmie. Můj nejmilejší Evergreen (koukám se na to už přes 18 let). Ještě na stařičké nahrávce VHS a jak frčí. Nazpaměť vám odvykládám polovinu filmu a změním i hlasy. Od mala počítám kolikrát se který herec převléká v jinou roli / Eddie Murphy a Arsenio Hall mají každý po více rolích např. kapela Sexy bonbonky, holičství, ../. A v neposlední řadě výroky typu - *Váš královský penis je čistý* - *Jdi do hajzlu* - *Od ctitele, ne Daryl* - *Polib mi prdel - Jó jó polib mi ji taky!* - *Óho, je mi jednadvacet, myslíš že bych mohl být jednou v koupelně sám? - Legrační nápad pane, Obsluha!* .. atakdále a nakonec vtip se lžící!! > ()

Armin82

John Landis sice není režisér světové extratřídy,ale tohle se mu teda povedlo :)Opravdu zábavná komedie se vším,co má komedie mít...Eddie Murphy jako vždy bezchybnej a k tomu super scénář a nápad,jak se dědic trůnu sebere a jede do špinavý Ameriky hledat manželku, makat jako uklízečka a spát s krysama :D tenhle film mi vždycky zábavu zajistí a je jedno kolikrát to uvidim :) naprosto dokonalá komedie...90% ()

Nocturno culto

Pecková komedie plná gagů a vtipných hlášek, Murphy v nejlepší formě, srovnatelné s mimořádným výkonem v Policajtovi v Beverly hills, to je doplněno skvělými parťáky v podání Halla, Jonese a v neposlední řadě Jackson v roli gangstera v McDowellu ..úžasná podívaná.. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)