Jeff Goldblum žije nezajímavý život, dokud ho na letišti nepožádá vyděšená Michelle Pfeifferová o pomoc. Prosbě vyhoví, ale sám se ocitne v ohrožení života... Ed Okin snídá jako vždy se svou ženou Ellen a stejně jako již mnoho nocí i tuto nemohl spát. Po cestě do práce se s tímto problémem svěřuje kolegovi Herbovi, který mu v žertu doporučí výlet do Las Vegas, jelikož tam nikdo v noci nespí. Ed se v práci cítí unaven a za stolem klimbá, tudíž se v poledne rozhodne odjet domů, aby se trochu prospal. Před domem uvidí cizí auto, a tak jde raději přes dvůr k otevřenému oknu, kde uslyší vzdychání. Zdrcen nasedne do vozu, vrátí se zpět do zaměstnání a večer dělá, že o ničem neví. Když jeho manželka Ellen usne, rozjede se na letiště, dojede až do letištní garáže a přemýšlí co dál. Rozhodne se vrátit domů, nastartuje, ale do toho přiběhne mladá vyděšená žena Diana se žádostí o pomoc...
Ed ji nechá nastoupit a rychle z garáže odjede. Diana ho požádá, aby ji zavezl do přístavu a poté do bytu k bratrovi. Potom už dojde Edovi trpělivost a chce vědět, co se děje a proč přepadení a zabití jejího známého v garáži nechce ohlásit policii. Diana se mu svěří, že pašovala do země smaragdy, které patřily příteli, ale nároky na ně si dělá i jeho teta...
Ed se rozhodne, že jí bude pomáhat dál. Nakonec se jim podaří dostat se k Jackovi, jehož chtěla Diana požádat o pomoc už od začátku. Jack vyslechne, co se stalo, a poradí jí, aby smaragdy prodala zpět majitelce. Diana s Edem společně vymyslí rafinovaný plán... (TV Prima)

J.F.B.

"You must be stronger than you look." Velmi slušný rozjezd (přesněji celé první dvě třetiny), který mi hodně připomněl o tři roky novější Miracle Mile, kde je také hlavním hrdinou obyčejný človíček, jenž se úplnou náhodou ocitne jedné noci ve správný (nebo špatný?) čas na správném místě, což jej učiní důležitou postavou prazvláštních a velmi dramatických událostí, jež změní jeho život navždy. I zde se nám bohatě dostane nočního Los Angeles, i když jeho atmosféra se od té v Miracle Mile liší – je o něco méně pohádková, přesto však nepostrádá určité kouzlo. Také příběh je o dost méně ulítlý, bizarní, absurdní a bláznivý, což je trochu škoda, ale stejně se mi, až na pár věcí v poslední třetině, opravdu líbil. Je tu hlavně skvělý Jeff Goldblum, kterého si nelze neoblíbit, když se se svýma vykulenýma očima a někdy trochu nejistým úsměvem proplétá pro něj tak nezvyklými situacemi. Michelle Pfeiffer jako Edova vpravdě osudová žena je též velmi dobrá, nesčetná camea (většina vedlejších rolí) zaujmou, ačkoliv mi byli v podstatě všichni mimo Dona Siegela (a Bowieho) zcela neznámí. Návštěvy krásných rezidencí a hotelových apartmánů, luxusní auta a dokonce jedna jachta také potěší. Když k tomu připočtu povedený soundtrack, tak to budou nakonec velmi silné tři hvězdy. ()

RomanHyde

Mám rád tyhle osmdesátky. Ovšem zde místy tento kriminální trihller sklouzává ke komedii a působí tak jako parodie. Jistě i zde pochroupal zub času, ovšem na jiných klasikách které tak moc nesázely na jednoduchost diváka, se až tolik nepodepsal. Jeff Goldblum hraje výborně, zdárně mu sekunduje i nádherná Michelle Pfaiffer, ovšem více ji to slušelo v Báječných Bakerových hoších. I proto, že jsem je koukal nedávno, nemůžu tomuhle snímku přidat. Rozdíl je opravdu velký. ()

crozet

Takové lehce nevysoustružené nebo spíš nedotažené, jako by tvůrci ve finální fázi práci uzavřeli bez ohledu na to, zda je hotová.. Ne že by to ale nakonec výrazně vadilo - film dobrodružně plyne, občas se i upřímně zasmějete a potkáte prima pěkné dámy. Samozřejmě výborný je Jeff Goldblum - těžko si představit typově lepšího představitele hlavní role chorobně nevyspalého hrdiny, pohybujícího se tímto neustále v magickém světě bezčasí a překotně se rozvíjejících dobrodružství. No a pak samozřejmě epocha 80. let, do které je film zahalen (od módy, přes účesy, interiéry, modely vozů až po něžné doteky)... - je sice cheesy, ale čistá a proto krásná:) ()

zahadum

Priznám sa mal som problém film dopozerať do konca...film je to nudný, plno záberov ktoré mali skončiť na podlahe v strižni, ústredná zápletka sa zaplietla sama do seba a finále je toho dôkazom. ()

Puol

Thriler/komédia z ktorej cítiť 80.roky. Pár krát som sa celkom zasmial. Poteší hlavne krásna Michelle Pfeiffer a zabiják Davida Bowieho. Inak to už je z dnešného pohľadu skôr nuda. ()

Ygnor

Hodnocení leží přesně mezi trojkou a čtyřkou. Jelikož však jsem se u filmu několikrát musel nezadržitelně a nahlas (snad až cynicky) zasmát, výkony herců mě veskrze nadchly, jako kamera a zvuková stránka …, přikláním se však po druhém shlédnutí ke trojce a musím konstatovat, že tohle ne příliš známé dílko doporučuji jako příjemnou neintelektuální a multižánrovou oddychovku. ()

josieaddms

Úplně průměrný thriller. Zápletka jemná, bez dalších zákrutů. Mám takový pocit že v osmdesátých letech vzniklo takovýchto filmů strašně moc, a jejich intelektuální hodnota bývala vždycky dost slabá. Šlo v nich především o dobré obsazení, kvalitní zápletky, vtipné hlášky, nebo nečekané charaktery. Ovšem mladá Pfiffer je něco velmi nepěkného, a Goldblum který je za normálních okolností mým velkým oblíbencem, tady více méně zanikne. Ani mu to tu moc nesluší. Zajímavou složkou je zde nejvíce asi David Bowie, kterého by člověk v tak nemastném neslaném projektu vůbec nečekal. Jeho postava není nijak bizarní ani nečekaná. Stejně tak jako celý film. Který trpí absencí vtipu i něčeho co by ho drželo na úrovni filmů které stojí za to vidět vícekrát než jednou. Zajímavý možná byl zvláštní atmosférou noci a nevyspání. Ale to těžko může potáhnout celý film. Je to moc nudné. ()

TheRay97

Hned jak na scénu přijde Michelle Pfeiffer, už je to jen přestřelka, útěk, oddych a to celé odznova. Není to atypický příběh, ale zároveň nepostrádá akci. ()

Křepi

Jako hlavní hrdina, ospalé a nerozhodnuté. Prvky komedie a thrilleru, i když samy o sobě docela dobré, se tak divně míchají dohromady. Je to škoda ()

Pitryx odpad!

Tak jsem si říkal, že se budu dívat vždy až do konce, než napíši hodnocení. Ale pak jsem si povšiml, že tato blbost má skoro dvě hodiny a vzdal jsem to. Myslím, že 55 minut čekací doby je více než slušnostní a protože jsem se celých 55 minut kousal nudou, vzdal jsem to. U popisku je napsáno akční/drama/komedie/thriller. Chybí tam lomítko a zatím napsáno nuda. Ani jedno ze čtyř žánrů jsem ve filmu nějak nezachytil. ()

johnsnow odpad!

Menej známy film a ani sa nečudujem, pretože v tomto filme nefunguje nič, humor nefunguje, napätie nefunguje, chémia medzi dvojicou nefunguje. ()

(fjw)

Jeff Goldblum je opravdu vážně dobrý herec. A Michelle Pfeiffer je opravdu hezká a i umí hrát:) Naprosto pohodový filmík. Taky se asi někam vydám do noci, ale buď se totálně nic nestane a odchytí mě policie s nějakým podezřením proč se toulám jen tak v noci po ulici. A nebo mě někdo přepadne a popřípadně zabije:) A rozhodně nenarazím na hezkou kočku jako Jeff:) ()

PROTIVETRU

Miestami trošku pomalšie, miestami vtipnejšie, miestami "iba osemdesiatkové". Jeff ma trochu sral s tými rukami vo vačku ale vyvažovala to Michelle, ktorá mi prišla krajšia a zvodnejšia ako kedykoľvek inokedy. ()

p.a.douch

Příjemný film. Jeff Goldblum v pohodě, Michelle Pfeiffer taky a do toho všeho ještě její sestra Dedee, David Bowie, Dan Aykroyd, David Cronenberg i sám režisér John Landis. Herecky zkrátka bez problémů. Hudba velmi dobrá. Poctivých 80 %. ()

Pythonator

Co to jako bylo? Není to nejhorší film Johna Landise? Měl se držet komedií. Ty mu šly daleko lépe, než tento pokus o podivného hybrida thrilleru a čehosi nudného a nepopsatelného. Kdyby tam nebyla Michelle, tak nemá smysl se na to dívat. ()