Akční typ následovníkem Funése? Zapomeňte na předsudky, volba to byla dobrá. Sylvester Stallone narozdíl od ostatních zlých mužů Hollywoodu hrát skutečně umí (a říkejte si co chcete, dokazuje to po většinu času své kariéry) a i zde se ukázal v dobrém světle. Navíc toto je jeden z mála opravdu dobrých remaků francouzského díla.(21.5.2010)

Hodně lidem se tenhle film nelíbil, ale pro mě je to jedna z nejlepších gangsterských komediíí, jaké jsem kdy viděl. Při většině scén jsem se smál tak moc jako už dlouho ne.Sylverster Stallone ukazuje že dokáže výborně hrát i v komedii.Jeho Snaps navždy bude jedním z mých nejoblíbenějších gangsterů.Podlě mě mnohem vtipnější než originál.Funes nesahá Stallonemu ani po kolena.Celkově tak 4,5 z 5.(16.1.2006)

Zase tak hrozný to nebylo. Oscar je točen s velkou dávkou nadsázky a absurdního humoru a Stallone tady poměrně solidně dokazuje, že dokáže zahrát i komediální rovinu a ne jen drsné týpky, což se bohužel o jeho ex-svaloušském kolegovi s křestním jménem Arnold říci nikdy nedalo. Tahle komedie je zábavná, není uhozená a připomíná průměrné zábavné divadelní komedie se spoustou záměn. 60%(1.5.2010)

"Takže ty peníze, co byly původně šperky, se změnily v prádlo?" Mafiánská crazy ukazuje, že Stallone vůbec není tak špatný herec, jak jsme si všichni mysleli. Navíc je dobře, že se Hollywood nevydal vyšlapanou cestou remaku známé funésovky. Jádrem je zápletka ze hry Clauda Magniera, ale reálie, některé postavy a vztahy mezi nimi jsou značně pozměněné. Nutno říct, že k lepšímu. Nejlepší film Johna Landise. 80 %(8.2.2005)

"A neříkej mi šéfe! Jasně šéfe." Když jsem byl malý, neexistoval pro mě zamotanější film než právě Oscar. Dneska už mi to sice tak komplikované nepřijde, ale smál jsem uplně stejně jako tenkrát kdysi dávno, když mi mafiánský boss Sly poprvé přicapkal ve svých psích dečkách na obrazovku a rozjel tuhle perfektně zamotanou taškařici. Na Slyovi je prostě vidět, že si tuhle roli náramě užívá a pokud ho třeba jinak moc nemusíte, věřte mi, že tady ho budete milovat na každém kroku. Za film 4* + 1* navrch z nostalgie.(24.8.2007)

• - Noc poté, co bylo natáčení dokončeno, zničil požár několik pásek, několik přívěsů herců (včetně toho Tima Curryho), všechny kostýmy a 21 cenných veteránů. Produkce se zastavila na dva týdny, zatímco se znovu vyráběly všechny kostýmy. Strážný, který hlídal auta, se později přiznal, že požár založil. (The_God)

• - Marisa Tomei, která hraje dceru Ornelly Muti, je ve skutečnosti jen o devět let mladší, než její filmová matka. (The_God)

• - Plakát je poctou ikonické scény z filmu O patro výš (1923). (Puxina)