New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... OSCAR je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone , nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

Trailer

Oskar

"Takže ty peníze, co byly původně šperky, se změnily v prádlo?" Mafiánská crazy ukazuje, že Stallone vůbec není tak špatný herec, jak jsme si všichni mysleli. Navíc je dobře, že se Hollywood nevydal vyšlapanou cestou remaku známé funésovky. Jádrem je zápletka ze hry Clauda Magniera, ale reálie, některé postavy a vztahy mezi nimi jsou značně pozměněné. Nutno říct, že k lepšímu. Nejlepší film Johna Landise. 80 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Vaše dcera není Vaše dcera a prachy, který byly předtím šperky, ty jsou teď prádlo." Měl jsem v tom trochu zmatek, ale nedostižně nechápavý gangster Connie mi v tom udělal jasno. V podstatě šlo jen o narovnání rodinných vztahů, trochu lingvistiky a záměnu kufrů, ale já jsem se bavil. A toho poučení, co tam bylo: 1) Rovnej křivák je protimluv. 2) Když jsi nic neviděl, tak budeš žít déle. 3) Zkrouhni bližního svého dřív, než zkrouhne on tebe. Díky za tebe Oscare, i když jsi jen remake. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::: Přemýšlel jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Sice jsem se bavil, někdy i zasmál, hlášky byly super a Stallone nám tady předvedl, že je dobrý herec, ale taky jsem se docela nudil a celé to mohlo být pojaté trochu zábavněji. To ale neznamená, že je film špatný, to vůbec ne, právě naopak ! Musí se Vám ale prostě hodit do nálady. Jen na mě neudělal tak šíleně velký dojem, že bych si ho chtěl brzy pustit znovu. Originál s Funesem jsem neviděl, takže ani nemůžu srovnávat a myslím, že by to bylo i vůdči tomuhle filmu neferér. Za to, že miluju konverzační filmy, muluju Stalloneho a nádhernou a skvělou Marisu Tomei, dám 4 ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

TeeAge

Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :) ()

tron

„Čo si to za sviňu, že kradneš peniaze z výpalného?“ John Landis (CESTA DO AMERIKY) si inteligentne vystačiac s jedným parádne zariadeným domom a priľahlou uličkou. Snímka pôsobí divadelným dojmom. Možno preto, že vznikla podľa divadelnej hry. Ústrednou postavou je mafián (skvelý Stallone), ktorý umierajúcemu otcovi (boxer Kirk Douglas) sľúbi „návrat k hodnotám“ a tak sa chce stať dôstojným bankárom. Zo svojich zabijakov urobí komorníkov, nadáva im, ak ho oslovujú „boss“ a zakazuje im nosiť zbrane. Lenže neustále je pod dohľadom FBI (ktoré verí, že je to len čudná hra, ktorou maskuje svoje krvavé zločiny) a navyše ho čaká vyčerpávajúci deň. Pokladník sa mu práve priznal k láske k jeho dospievajúcej dcére (a že ho okradol, ale to je vedľajšie), dvojica krajčírov chce dať výpoveď (lebo už je slávna - ich oblek je na titulnej strane, prederavený pár guľkami, ale to neprekáža, skôr naopak) a v najbližších 24 hodinách toho bude oveľa viac. Oskar je improvizačným dojmom pôsobiaca konverzačná komédia o tom, že niektoré veci sú rovnaké v roku 1934, ako v roku 2009. Extra rozkošný je Chazz Palminteri, ustavične odkiaľsi ťahajúci nové a nové búchačky. ()

• Noc poté, co bylo natáčení dokončeno, zničil požár několik pásek, několik přívěsů herců (včetně toho Tima Curryho), všechny kostýmy a 21 cenných veteránů. Produkce se zastavila na dva týdny, zatímco se znovu vyráběly všechny kostýmy. Strážný, který hlídal auta, se později přiznal, že požár založil. (The_God)
  • Jméno koně, na kterého sází jeden z Provoloneho mužů, je High Hat. Tak se jmenuje kůň, na kterém jezdí Harpo Marx ve filmu Kobylkáři (1937). (The_God)