Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :)(6.1.2009)

Tenhle film je bomba. Smál jsem se celou dobu, ani jedna část mě nenudila, je to dotáhlé k dokonalosti, a způsob jakým je film zahrán je perfektní. Funez je komik, ale jestli si někdo myslí že jeho film byl vtipnější, může si rovnou pustit nedělní chvilku poezie. Vážně jsem se tlemil jak blázen, doporučuju každýmu.(31.8.2009)

Je to vydarená komédia so Sylvestrom Stallonom. Má dosť dobrý príbeh o mafiánskom bossovi, ktorý svojmu otcovi na smrteľnej posteli sľúbi, že skoncuje so svojou zločineckou kariérou a tak sa plánuje stať bankárom, ale v ten deň ho čaká množstvo problémov. Spracovanie je výborné, už samotný základ je dostatočný pre slušnú komédiu, ale našťastie len pri ňom nekončí, film si ma získal úž úvodnou scénou s otcom a následnými perfektnými titulkami, jedny z najlepších, s akými som sa kedy stretol a potom už len nasleduje skvelo prepracovaný príbeh, ktorý sa síce prakticky celý odohráva v jednom dome, ale je tu plno zaujímavých postáv so svojimi vlastnými starosťami a zaujímavými vzťahmi medzi sebou. S humorom som nadmieru spokojný, je ho tu dosť, síce výrazne smiešny je len občas, ale takto mi to plne vyhovuje, niekoľko hlášok a situácií je perfektných a tie priemernejšie sa vždy udržia na dobrej úrovni, o žiadnej trápnosti, čo je bežné pre súčasné komédie tu nemôže byť ani reči. A navyše celý film má tak príjemnú pozitívnu atmosféru, takže aj pri tých menej kvalitných situáciách som sa nemohol zbaviť úsmevu na tvári. Herecké obsadenie je výborné, až prekvapivo dobrý Sylvester Stallone, ktorý tu podáva skvelý herecký výkon, niečo takéto som skutočne nečakal a nespočetné množstvo zaujímavých vedľajších, tu snáď nie je ani jedna postava bez ohľadu na množstvo priestoru, ktorá by niečím neprispela. Réžia a technická stránka sú výborné, v rámci žánru výrazný nadštandard. A k tomu ešte príjemná hudba. Pre mňa je tento film prakticky úplná novinka, Stallona mám rád od detstva a tak som vedel aj o tomto filme, ale nikdy ma moc nezaujímal, komédie moc nevyhľadávam a tak som ani nemal potrebu ho pozrieť. Ale teraz som sa rozhodol doplniť si medzery v jeho filmografii a vidím, že som robil chybu, jeden z jeho najlepších filmov a rozhodne najlepšia komédia s nejakým americkým akčným hercom v hlavnej úlohe. Som veľmi spokojný. 77%(1.6.2012)

"Takže ty peníze, co byly původně šperky, se změnily v prádlo?" Mafiánská crazy ukazuje, že Stallone vůbec není tak špatný herec, jak jsme si všichni mysleli. Navíc je dobře, že se Hollywood nevydal vyšlapanou cestou remaku známé funésovky. Jádrem je zápletka ze hry Clauda Magniera, ale reálie, některé postavy a vztahy mezi nimi jsou značně pozměněné. Nutno říct, že k lepšímu. Nejlepší film Johna Landise. 80 %(8.2.2005)

Oscara som videl už veľmi dávno, ale výborne som sa pri ňom zabával. Originál som nevidel, čo je zrejme výhoda, pretože Stalloneho drevený otravný výkon s jeho neustálymi gestikuláciami by určite v porovnaní s Funesovým prirodzeným komedianstvom neobstál. Ale scenár je zábavný a atmosféra doby celkom slušne vystihnutá.(28.1.2013)

• - Noc poté, co bylo natáčení dokončeno, zničil požár několik pásek, několik přívěsů herců (včetně toho Tima Curryho), všechny kostýmy a 21 cenných veteránů. Produkce se zastavila na dva týdny, zatímco se znovu vyráběly všechny kostýmy. Strážný, který hlídal auta, se později přiznal, že požár založil. (The_God)

• - Marisa Tomei, která hraje dceru Ornelly Muti, je ve skutečnosti jen o devět let mladší, než její filmová matka. (The_God)

• - Anthony řekne Angelovi, že jeho dceru potkal v Clubu 33. Club 33 je ve skutečnosti pětihvězdičková restaurace v Disneyworldu a je přístupná pouze členům. Jejich počet je omezen na 487. (The_God)