Pôvodnú hru ani verziu s Funèsom som nevidel, ale pri tomto filme som sa náramne pobavil. Človek tak nejak tuší, ako to celé nakoniec vypáli, ale vôbec to neprekáža. O vtipné scénky nie je núdza, zápletiek viac ako dosť. Tie s taškami chvíľami pripomínajú triky pouličného "škrupinkára". Celkovo veľmi svižná, zábavná komédia.(1.8.2013)

Tenhle film je bomba. Smál jsem se celou dobu, ani jedna část mě nenudila, je to dotáhlé k dokonalosti, a způsob jakým je film zahrán je perfektní. Funez je komik, ale jestli si někdo myslí že jeho film byl vtipnější, může si rovnou pustit nedělní chvilku poezie. Vážně jsem se tlemil jak blázen, doporučuju každýmu.(31.8.2009)

Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :)(6.1.2009)

Zcela oddechový film. Při replikách jako: "To je jako když odzbrojují Německo" nebo "Tys mě tu věznil jako vězně ve vězení" popřípadně "Samé blumy Tummy" jistě nezůstal ani jeden obličej zamračený. No tak lidi, nebuďte alibističtí a uznejte, že se vám také líbilo něco na nižší intelektuální úrovni. Viděli jste snad krásnější ztvárnění postavy Oskara?:)(24.4.2009)

Nemôžem si pomôcť, a bude to znieť kacírsky, ale táto verzia sa mi páčila viac ako s Funesom. Asi preto, že tento film som videl skôr ako ten z r. 1967 a ešte k tomu v letnom kine a na obrovskom plátne. Ono asi predsa len bude platiť pravidlo, že viac bodov získava ten film, ktorý ste proste videli ako prvý. Oddychový film na piatkový večer.(24.6.2011)