Komediím s akčními herci jsem se většinou vyhýbal, tudíž mi dlouhé roky unikal i Oscar. John Landis natočil parádní snímek, u kterého se divák pobaví od první až do poslední minuty. Pochválit musím český dabing, ale zejména herecký výkon Sylvestra Stallona, jenž opět prokázal, že umí zahrát na úrovni. Vedle Rockyho 1 a 6, Ramba 1, Creeda a jedné scény v Expendables 2 je Oscar dalším filmem, v němž opravdu hraje.(29.5.2016)

(7x) Snaps Provolone a jeho povedená rodinka zažívá první den legálního způsobu života. Dny mafiánského praní peněz a vůbec nekalých praktik jsou sečteny. Jak prosté, v 9:30 zkouška nového obleku bratrů Finucciů, v poledne schůzka s bankéři a podpis smlouvy. Lze si vůbec představit nějaké komplikace? Ale kdo to žijete? V roce 1931 je možné zkrátka cokoli. Náš drahý Snaps se stává podruhé otcem dospělé dcery, dává své manželce za pravdu, vyřeší těhotenství své první dcery, jeho účetní si také přijde na své, stejně jako náš báječný lingvistický zázrak. Neříkáme přece "skáknout", že ne? Oscar je dokonalá mafianská crazy komedie v tom nejlepším slova smyslu. Už abych si také zašla na koncert Rudy Valléeho.(25.1.2011)

Tak to byla teda motanice, to se jen tak nevidí. Francouzký originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Nic to však nemění na tom, že jsem se po chladnějším rozjezdu skvěle bavil, protože co poté přijde je bezkonkurenční, tolik zápletek, záměr a zvratů na hodinu a třičtvrtě víc než dost a navíc skvělé hlášky a skvělí herci. 70 %(23.4.2010)

Ujetá, svižná komedie rodinných trampot se zápletkou jako vystřiženou z veseloher 30. a 40. let. Já se ale nad veškerá očekávání dobře pobavila, i přesto, že se celý příběh odehraje víceméně za zdmi jedné luxusní vily a humor nabývá místy absurdních rozměrů. Nekončící výměny černé kabely jsem sice nestíhala sledovat, ale jakmile Provolone potřetí teatrálně vysype prádélko na stůl, na logiku jsem se vykašlala. Hudba z Figara filmu bezvadně sedne, hlášky v českém znění neměly chybu a nepamatuju se, kdy byl Stallone větší štramák. Kromě toho tady dost dobře hraje. Jo a Tim Curry rocks.:)(8.1.2012)

Neutíchajúce slovné prestrelky, prekombinovanosť z akej sa zatočí hlava a dej páchnuci divadelnou predlohou. Tak vyzerá gangsterka čo sa prakticky nepohne z baráku a zakladá si len na hravých prešmyčkách a do posledného herca známych tvárach. Škoda iba väčšieho priestoru pre nudnejšie momenty a zvýšeného afektu slečny Oscarovej.(29.8.2014)

• - Anthony řekne Angelovi, že jeho dceru potkal v Clubu 33. Club 33 je ve skutečnosti pětihvězdičková restaurace v Disneyworldu a je přístupná pouze členům. Jejich počet je omezen na 487. (The_God)

• - Marisa Tomei, která hraje dceru Ornelly Muti, je ve skutečnosti jen o devět let mladší, než její filmová matka. (The_God)

• - Jméno koně, na kterého sází jeden z Provoloneho mužů, je High Hat. Tak se jmenuje kůň, na kterém jezdí Harpo Marx ve filmu Kobylkáři (1937). (The_God)