Jak lépe porozumět ženám, než že se jimi stát? Typický příběh o napravení nejen špatného názoru, ale i osobnosti. Ale vtipný, skvěle zahraný a celkově protkaný všemi možnými druhy emocí. Možná si najdu větší výtky. Jako třeba fakt, že hrdinovi/hrdince tak snadno prošel nástup do práce, nebo že události v druhé polovině začaly být předvídatelné. Plus jsem postrádal potitulkovou scénu, která by se vzhledem k jedné scéně z konce filmu hodila. Ale jinak? Asi jedno z nejlepších děl, co česká kinematografie vyprodukovala za posledních 10 let. Já se příjemně bavil. 80%(24.9.2018)

• xxmartinxx

Je mi fakt smutno, jak u nás vypadá rutina. Protože Po čem muži touží není film extrémní svým šovinismem a tupostí (vlastně je skoro bezpředmětné řešit šovinismus - postavy se jako svině chovají vždy vůči všem a vytýkat z toho zrovna tento typ špatnosti je skoro redundantní), protože jiné české komedie poslední doby zašly ještě dál. Špatný je tím, že je sám o sobě přesvědčený, že je "střední cestou" a ve skutečnosti je moudrý a pokrokový - představa, že si autoři myslí, že nastavují laťku, je k pláči.(25.9.2018)

Jednoznačne babský film. A dobrý film. Chlapa by som naň neťahala. Polívková hrá excelentne, strašne sme sa nasmiali. Highlight večera bol, že babenka, čo som s ňou bola v kine, nepoznala Polívkovú a po skončení filmu skonštatovala, že ten chlap, čo hral ženskú, bol fakt vtipný. Tak to ma dostalo. Ľahká dobrá komédia, ktorá sa zaobišla bez klišé, trápností a vulgarizmov. Milé prekvapenie večera.(26.9.2018)

Je to takových slabších 70%. A docela velké překvapení, protože o českém filmu nemám již delší dobu valné mínění. Původní plán byl jít na Bohemian Rhapsody, ale to bylo již několik dnů dopředu plné, takže jsme zvolili jako náhradu toto. Začátek fajn, vtipné, Langmajer v pohodě. Jakmile došlo k proměně, začátek byl trošku potřeštěný, trošku přehrávaný a takový moc grimasový. To mi moc nesedlo, nemám to rád. Potom se to vrátilo tam, kam na začátku, do solidního a rozumného humoru. Ať už slovního či situačního. Je opravdu třeba vyzdvihnout výkon Anny Polívkové, hrála parádně, byl to její film. Příběh od začátku do konce jasný, ale šlo to dobrou cestou, takže to nevadilo. Bavil jsem, někdy pousmál, někdy hodně zasmál a jen tu chvilku jsem si říkal, že to snad nepůjde takovým směrem - nešlo. Takže za mě spokojenost a milé překvapení. Howgh!(17.11.2018)

Musím se přiznat, že ačkoli se čeké kinematografii vyhýbám jak to jde, včera jsem udělala vyjjímku a zašla na tento snímek a byla jsem příjemně překvapena. Může to být způsobeno tím, že jsem měla dobrou náladu, dobrou společnost, tak mě to prostě bavilo. Dokonce to bylo i vtipně vtipné, že jsem se i já, ledová královna, smála. Ani Jiří Langmajer mi tentokrát nevadil, možná to bylo tím, že tam byl jen chvilku a většinu času za něj hrála Anna Polívková. Celý průběh byl svižný, nikde se to moc nezasekávalo a mělo to všechno dobrý rychlý spád. Pátou hvězdičku ale dát nemůžu, neboť námět mi přišel trochu na hlavu a klišé. Ale sranda byla.(26.9.2018)

• - Herečky „pomučili“ maskéři ve scénách, které zná důvěrně každá žena – při aplikacích pleťové masky. Naštěstí se jim nepodařilo vyděsit režiséra, takže mohl štáb po několika nočních frekvencích slavnostně zaklapnout poslední klapku. (Zdroj: CinemArt)

• - Anička Polívková, jako vítězka jednoho z ročníků StarDance, se i nadále věnuje tanci, a tak jí stabilita a chůze na podpatcích nedělá vůbec problém. Ve filmu však musela (jako přeměněný Karel) chodit v botách s vysokými podpatky a také v nich padat. Režisér padacími scénami a klopýtáním s nalitou kávou nešetřil, takže Anička některé filmovací dny padala mnohokrát za sebou. A nepadala vlastně jen ona, i Jiří Langmajer má ve filmu svoji padací scénu. (Zdroj: CinemArt)

• - O Matějovi Hádkovi je známo, že je milovník jízdy na kole, kolo používá v podstatě od jara do podzimu skoro každý den jako dopravní prostředek. Takže celý natáčecí den, kdy herci sjížděli kopce, a naopak vyjížděli stoupák… režisérem nazvaný „u pověšence“, si Matěj velmi užíval. (Zdroj: CinemArt)