Nepřátelé mého nepřítele (S02E05) (epizoda)

The Enemies of My Enemy

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2016, 52 min

Komentáře uživatelů k epizodě (12)

Obsahuje spoilery. Mnohí nepredýchali nečakanú smrť jednej z najsympatickejších postáv univerza v štvrtej epizóde a už je tu piata. Carrillovi fanúšikovia si k nej zrejme sadali s rovnakým rozčarovaním a smútkom, ako ja. Čo nám tvorcovia môžu dať, aby sme po tom odpornom twiste v predchádzajúcej časti znova tento seriál sledovali s nadšením? Ale už od prvých minút je jasné, že to títo páni vedia veľmi, veľmi, veľmi dobre. Carrillova poprava, nech bola akokoľvek obludná, v skutočnosti odštartuje taký hon na Escobara, že už v tejto časti vám tej skurvenej svini začne byť tak trocha ľúto. Svojím spôsobom. Ono je to totiž o hierarchii. Za istých okolností môžete v hre zlikvidovať aj takého silného hráča, akým Carrillo bezpochyby bol. Musíte ale popredu počítať s tým, že si tým svojím spôsobom podpisujete rozsudok smrti. Možno nie hneď, ale váš koniec je neodvratný. Proste sa mu nemôžete vyhnúť. Escobara zabila jeho vlastná nadutosť a pýcha. A fakt, že bol masovým vrahom.(28.11.2016)

Repetitivní díl, který jsme v trochu obměnené podobě už mohli několikrát vidět předtím. Vlastně se čeká kdy už někdo Pabla sejme.(10.10.2019)

Spoilery! Pablo Escobar po delší době působí jako usměvavý a milý tatínek od rodiny. Není to příliš překvapivé. Po odstranění úhlavního nepřítele v předchozím dílu, nyní může opět klidně spinkat. Dopustil se však zásadní chybičky, když nesprovodil ze světa Marizzu, či jak se ta půvabná slečna jmenovala, hned poté, co ji zneužil ke své pastišce na plukovníka Carrilu. Slečna práskla Limóna a konečně některou chytrou hlavu napadne, že by nemusel být špatný nápad, se právě na šampónka Limóna zaměřit. Limón dovedl DEA k Pablovu oblíbenému plešárdovi a tluštík z něj mohl vymučit pár informací. Jináč došlo k poměrně zajímavé spolupráci mezi mezi Oberynem Martellem a drogovým kartelem. Taktika je momentálně taková, že se Pabla pokouší jeho konkurence odstřihnout od penězovodu. Možná je na čase, začít vykopávat zakopané penízky.(7.11.2016)

Escobar už vytočil toľko ľudí, že po mnohých zmarených príležitostiach dáva do kooperácie DEA agenta a Kartel z mesta Cali. Páči sa mi ako toto nebezpečné spojenie dostalo gentlmenský šmrnc a pluje čisto na profesionálnej vlne. Úprimne, nečakám, že to dlho vydrží a sledovať ako Pablovi muži padajú sťa muchy je prinajmenšom uspokojujúce.(24.9.2016)

Pátá epizoda podle mého očekávání nebyla tak skvělá jako předchozí díl, ale v žádném případě nevidím důvod, proč bych jí ubíral hvězdičku. V ději opět došlo k zajímavému vývoji, v Medellínu vypukl ještě větší chaos, než tu bylo obvyklé a závěr zůstal sympaticky otevřený.(6.2.2018)

I pan Pablo má smysl pro humor... ale jak říká jeden slogan seriálu Breaking Bad: All Bad Things Must Come To An End. Tato epizoda byl takový "počátek konce".(30.1.2017)

"Centra Spike was still busy gathering intel. The brass was still reviewing and approving it. And it was still finding its way to us. But shit man, you can have all the intelligence in the world, but if nobody's there to act on it, what's it worth? Nothing."(21.7.2019)

Napriek tomu, že Pablo v poslednej epizóde vyradil eso, ktoré jeho protivníci vytiahli z rukáva, slučka sa začína okolo neho pomaly ale isto uťahovať. Už totiž nestojí len proti prezidentovi, polícii a Američanom, ale do hry vstúpili aj jeho konkurenti z podsvetia. V dalších epizódach očakávam útok na samotného patrona.(29.12.2016)

Pablo pusobi klidne a spokojene. V predchozim dile se.zbavil sve nocni mury plukovnika Carilly a tak se zda, ze zavladla pohoda. Opak je pravdou. Od tohoto dilu az do konce serie cekam spoustu krve Pablovych lidi i nejblizsich.(4.2.2017)

!SPOILER! Myslel jsem si že po smrti Carrila bude mít Pablo chvíli klid. Vidím že nejspíš ne, a proto to Velasco schytal. Mám pocit že se pomalu ale jistě blíží konec. Uvidíme.(19.11.2017)

Očividně si Pablo zabitím Carrilla vůbec nepomohl. Spustil něco, co určitě spustit nechtěl. Tady se začíná lámat chleba.(27.1.2019)

Tempo i po minulém dílu nepolevilo, což se mi ulevilo. 88%(26.8.2019)