Stephanie (Anna Kendrick), matka a blogerka, se snaží odhalit pravdu o náhlém zmizení své nejlepší přítelkyně Emily (Blake Lively) z jejich městečka. Do napínavé hry plné nečekaných zvratů, tajemství, odhalení, černého humoru, vztahů, lásky, zrady, oddanosti, vraždy a odplaty se zaplete i Emilyin manžel Sean (Henry Golding). Nebezpečný koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá Vám namíchá režisér Paul Feig. (Vertical Entertainment)

venca163

Takovej svižnej kecačka-thriller, ke kterýmu když si teď nezapíšu žádný podrobnosti, tak se na něj za rok budu moct podívat znova. Ale vim, že mě to celkem bavilo a protože ty holky vypadaly dobře, tak dávam spíš 4. (75%) ()

Soweek

Asi jsem nečekal, že nám ženy milující režisér Paul Feig ještě někdy přinese nějaký dobrý film, leč stalo se. A simple favor je asi nejdivnější žánrový mix, který jsem měl tu čest za poslední dobu vidět. Představte si jakoukoliv typickou tuctovou komedii s Annou Kendrick, zamíchejte do toho pubertální humor a navíc ještě trochu té potemnělé fincherovské kriminálky typu Gone Girl. Feig navíc mezi těmito žánry přepíná rychleji, než když mimino objeví vypínač od světla. Jakkoliv divně to zní tak to rozhodně působí svěže a netypicky a táhne to celý film. Blake je zde navíc neskutečně sexy. Role jí sedla na míru a kombinace její nekompromisní povahy společně s kostýmky je prostě pastva pro oči. ()

herr_carter

Opakované pokusy dnešních filmařů vytvořit zamotanou zápletku, kterou vloží do ještě zamotanější zápletky, aby to pak celou stopáž motali a motali do ještě větších chuchvalců, se závěrečným " tramtadadáááá, všechno je nakonec zcela jinak", již přestávají být účinné, a čím víc se tlačí na pilu, tím dřív se vylámou zuby. Do poloviny mě to hodně bavilo, pokud pomineme přehrávání obou titulních hrdinek (jedna je až moc hysterická, druhá až moc arogantní a že se stanou nejlepšími kamarádkami, byť na fázi zneužití naivity jedné z nich, je pravděpodobné asi stejně, jako že do svého dalšího filmu obsadí Spielberg Kikinčuka). Jenže po slušně vygradované a budované fázi přichází fáze 2, plná zvratů až zvratků, kdy netušíte, která bije. Nazývat v popisku tenhle film jako koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá je stejný zločin, jako tvrdit o Krytinářovi, že byl nedoceněným velkým hercem....................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Lukoboss

Těch žánrových škatulek se tady otevřelo tolik, že by ani jeden nevěřil, co všechno se dá do jednoho filmu nacpat. Komedie (o tu se stará především A. Kendrick, které tyto role prostě sedí), thriller (na to tady máme "chlapsky" tvrdou B. Lively, krimi (celkovej příběh je jedno velký vyšetřování) a ještě pár dalších. No, nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil, ale jak se říká, míň je víc. Tady se to všechno tak střídalo a míchalo (rozhodně víc než jednoduchý Martini), až to bylo na škodu, nejvíc je to pak vidět v závěru, kde se tvůrci pokusí udělat několik zvratů. A vůbec, klidně bych to i o trochu zkrátil, ke konci už film ztrácí dech. ()

Tejkina

Obsahuje spoilery: Strašně jsem se na film těšila a vlastně je mi strašně líto to nechat jen na průměru, protože mě to moc bavilo. Ale..... bylo toho na mě v jednom filmu prostě nějak moc. Je to takový mix všeho, kombinace thrilleru, krimi a černé komedie. Poměrně jasně předvídatelné už ve čtvrtině (to, že je Emily naživu).. za to mě ale překvapil zvrat s dvojčetem a potom i samotný konec filmu. Navíc i když to místy možná působilo hloupě, film si celou dobu udržel mojí pozornost a to je důležité. Ale žánrově to vidím spíše jako úsměvnou černou komedii než jako napínavou kriminálku. ()

kenkaku

Neskutečně uvolněná a zábavná podívaná. Osobně jsem vůbec netušil co čekat a čím déle film běžel, tím více mě překvapoval (mile). Podívaná může být braná jako "nenáročná" protože scénář nechává spoustu drobků divákovi který si všímá, aby viděl, že věci nejsou úplně přesně tak jak se zdají. Nebo také proto, že občas to co se tam děje nemá logiku a je vyloženě debilní (scéna s "Priusem v akci" je jeden za všechny). přesto to jako celek funguje spíše zábavně a roztomile, než otravně a nudně. ()

sedm.1

Pokrok nezastavíš, a tak zatímco jsme před téměř 25 lety mohli sledovat strhující, syrové a nekompromisní thrillery, tipu Sedm, či 8MM, tak dnes nám tvůrci servírují v tomto žánru takové „pecky“, jako je právě tento „veselý thriller“, který bych nazval „sluníčkovým napínákem“. A proč sluníčkovým? Všichni jsou totiž v tom „nervy drásajícím“ bijáku usměvavý, spokojený a ústřední thrillerovou linii tvoří otázka, zdali nová kamarádka sluníčkové hospodyňky je skutečně kamarádkou, anebo to na ní jen hraje. No představte si to, potvora jedna 8D. Uff, fakt drsný. Mezi pátráním se pak dozvíme pár nových rad do domácnosti a i nějaký ten receptík na velmi chutnou bábovku, prostě bonus, který nelze odmítnout. Ale abych nebyl až tak zlý, dojde zde i k jedné vraždě, no nejsou to ti tvůrci řeznící?, a samozřejmě ve „strhujícím“ finále nepřijdeme ani o „šokující, vygradovanou“ pointu, po které ovšem máte už jen definitivně chuť dát zařízení, na kterém onu bombu sledujete, volnost, nejlépe z šestého patra přímo na beton. Atmosféra mi pak nejblíže připomínala tu z Pravé blondýnky a napětí vyplývalo jen z toho, jestli to dám až do konce, nebo to srabácky vzdám. Bohužel jsem vydržel, a tak jsem si mohl až do závěru zároveň ještě vytrpět otravné (ne)herectví nesympatické Anny Kendrick a přešlap při výběru rolí sexy Blake Lively, která tu vážně neměla co dělat. V této podívané nefunguje zkrátka absolutně nic, v žádném směru, není to vtipné, ani napínavé, je to nuda a hloupost, prostě doporučuji naprosto ignorovat. ()

adam9

I přes násilně překombinovaný závěr má tedy film co nabídnout. Konzervativně naladěnému divákovi může žánrové nezařazení vadit, ale jinak bude tahle blesková dvouhodinovka jednoduše bavit a rozhodně nebude nudit. Ocenit lze navíc i to, že pod komediálním, detektivním i mysteriózním kabátkem rozebírá Nebezpečná laskavost docela závažná společenská témata. Ať už jde o dysfunkční manželství, vzájemnou nedůvěru a chybějící upřímnost mezi lidmi jako takovými či o povrchnost rádoby perfektních přátelství. V případě Stephanie pak jde hlavně o osamělost. Více v ext. recenzích. ()

666Carnage

Mysteriózní komedie. Abych byl upřímný koukal jsem na to vůli Blake Lively a ono se to dalo. Bylo to, svižný, vtipný a dobře zamotaný. Z toho co Paul Feig natočil je tohle asi jeho nejlepší počin. Má to skoro dvě hodiny a nikterak jsem se nesetkal s nudou. Detektivka ani komedie roku to není ale určitě je to příjemný film na který se dobře kouká. 70% ()

ChrisBa

Návštevu kina som oľutoval.. Prečo dávať tomuto filmu viac ako 2*? To naozaj neviem.. zopár vtipných scén síce pobavilo, ale dramatická, či trilerová zložka zlyháva, zlyháva aj hlavná postava a to najmä v tom, že je tak trápna a hlúpa, že jej nemôžete fandiť.. nemôžete tam fandiť takmer nikomu, pretože z postáv a ich chovania Vám niktorá neprirastie k srdcu.. Zbytočný film.. ()

Hanys_

Až moc pomíchaný mix nějaké divné komedie (aha, Feig) a detektivky. Kendrick nemám moc rád, tady víceméně ok. Celé to ale hlavně táhne živelná Lively, jenže ten překombinovaný závěr ani ona nezachrání. ()

Castorr

Půlku filmu jsem hltal scénu za scénou a říkal si, že sleduji skvěle natočený thriller a kdyby to tak pokračovalo, nebál bych se ohodnotit 5*. Bohužel druhá polovina mě přišla strašně zmatená a řekl bych až komedialně pojatá, což je velká škoda. Normálně bych teď hodnotil za 3*, ale díky božské Blake Lively, si to tu jednu hvězdu navíc zaslouží :-) ()

kolemjdouc

filmu uškodila úporná snaha dělat srandu za každou cenu.Složeno ze dvou paralelních příběhů jako když pletete cop a na konci ty prameny spojíte dohromady napevno gumičkou.Dala jsem se nachytat trailerem ()

angloumene

Další z řady filmů někde na hranici průměru a mírného nadprůměru. Dost těžko se popisuje o čem vlastně Nebezpečná laskavost je, protože ji ze všeho nejvíc vystihuje naprostá žánrová rozlítanost. Ale tak určitě se můžeme těšit na pěkně oblečené herečky (sekne to oběma, jen se v průběhu trochu mění které víc), krimi až čistě detektivní linku, romantiku, komedii a možná i něco jako telenovelu. Jako plus beru to, že se to tvůrcům nějakým záhadným způsobem podařilo udržet všechno pohromadě a snímek nejenže dává hlavu a patu, ale dokonce má i nějaký ten spád. ()

orkadimenza

Často doporučení mé sestry na nějaký film díky odlišnostem v našich žánrových preferencích (já jako milovník dramat a odpůrce mainstreamu, ona jako vášnivý kinový fanoušek s oblibou v akčních thrillerech či hororech) beru s rezervou, u tohoto filmu bych ale udělal velkou chybu, kdybych nedal na její radu. Nebezpečná laskavost je zpočátku simple jako část jejího originálního názvu, přičemž sledujeme vztah dvou naprosto kontrastních žen s takovým tím pocitem, kdy je vám trapně za jednu z postav (v tomto případě za Stephanie). Pak se ale rozjede výborná krimi detektivka s thrillerovou příchutí, ale hlavně s naprosto skvěle prokombinovaným scénářem, že jednotlivé informace a propojení nestačíte vnímat. Asi půlhodinu před koncem jsem uvažoval o plném hodnocení. Ovšem čeho je moc, toho je příliš a nebýt závěrečných již překombinovaných 30 minut, opravdu bych jej udělil. Závěr, ač teda snímek NENÍ podle skutečné události, hodně uzemní a tak se z mých silných čtyřech hvězdiček u Simple Favor stává jedno z největších překvapení tohoto roku. ()