nevermore

Musím nesouhlasit s Verbalem, Šáša Lues není obskurně odporná :D Dlouho jsem neviděl lepší nohy :)) Nejen proto mě ten film docela pobavil a klidně mu ty 4**** dám. ()

Kurikmoon

Svižné, zábavné a s čakaním až do konca, ako ten akože vymakaný plán dopadne. Ked je za kamoša scénarista..., všetko je možné. Otázkou ostáva- koho je človek s perom kamarát, hmm. Rusov, američanov alebo niekoho dalšieho... ()

JohnSmith

Na nový Bessonův film jsem se moc těšil, ale poněkud mě zklamal. Nejen tím, že je v něm opravdu spousta chyb, ale i tím, že nepřinesl nic nového, zajímavého a jen natočil akční film, který se dost podobá o něco lepšímu Atomic Blond. Krom toho Sasha Luss mi nebyla vůbec sympatická a nijak mě nezaujala. ()

Autogram

Z Brutálnej Nikity je Brutálna Anna a je o niečo krajšia, vyzývavejšia, akčnejša a dokonca múdrejšia, lebo hraje šach. Teda všetkého viac, čo je osvedčený recept na druhé pokračovanie úspešného filmu. Pridali ešte hlúpe súboje a situácie, ale aj film s Nikitou nevynikal logikou, takže bez zmeny. Dalo sa to s polovypnutým mozgom s miernym záujmom pozerať, takže slabšie tri. –––– Hlavne ste nedokončený kľúč, ktorý ma potenciál odomknúť veľa dverí. –––– Smiem sa ísť vyspať? Či mám zabiť a zmrzačiť ešte niekoho? ()

Hollohlaway

Nečekaně solidní, určitě lepší a mnohem uvěřitelnější než Rudá volavka nebo Atomic Blond na podobné téma. Sasha je holka jako Luss(k) a dokonce i celkem umí hrát. Scénáře jsem se bál, ale nakonec to není tak hloupé jak to mohlo být, fakt to má hlavu a patu. Śedesátikilová holka, co seřeže stokilový chlapy, mě u tohohle typu filmů nijak zvlášť nevadí, pokud to odsýpá a baví. A to tady ano. ()

blackkocour

Tak tohle ne, zase další obdoba hnusné Scarlett a Brutální Hannoitiky. Vychrtlá ruská anorektička, která kosí tucet chlapů jednou kulkou, a každou chvilkou cestuje v čase v devadesátkové Moskvě, kde už dávno používají bankomaty. ()

Soweek

2,5* Besson se bohužel opakuje a dodává nám další Brutální Nikitu s neznámou herečkou, která ale vypadá podezřele až moc jako Mila Jovovich. Bessonův vkus na holky se vůbec nezměnil, zato vkus na kvalitní akční snímek se naprosto vytratil. Na akční film je ve filmu opravdu pramálo akce. Sasha Luss sympaticky nepůsobí a Evans s Murphym nemají moc co hrát. Příběh je na poměry takového béčka poměrně obstojný a ve finále se na to koukat dá. Od Bessona jsem čekal ale popravdě přeci jen více. ()

herr_carter

Špionážní dramata já rád, obzvlášť když se jedná o špionáž uvnitř špionáže, to si pak člověk nemůže být jistej ani svým jménem, natož příslušností. A pokud se jedná o špionáž špionáže v rámci špionáže, pak už je o srandu postaráno. Jsem rád, že se Luc probral z letargie a neutopil se ve vlastních sračkách, jak jsme již byli v poslední dekádě zvyklí. Sice je to místy až úsměvné, když čtyřicetikilová modelína rozjebává naráz 30 a více soudruhů od KGB, na druhou stranu je ale vidět, že si tvůrci dali záležet a veškeré bitky, střílečky a kung-fu prostocviky udělali dosti věrně. Plusovou hodnotu má i fakt, že se Lukáš neztratil v té kličkované a překvapivých zvratech, kterých je ve filmu až až. Suma sumárum, já jsem spokojen. Po všech těch trapných pokusech točit další pokračování téměř kultovních filmů (96 a jedna hodina: Odplata odplaty, TAxi 3496 a třeba Kurýr 18:prequel prequelu restartu), které byly všechny na hovno, konečně vzniklo z péra tohoto hodně skrytého mistra zase něco originálního...........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

O tomhle filmu nemá smysl se ani rozepisovat. Dějově zoufale debilní, ale brilantně natočené. U Luca Bessona by se měli všichni tajtrdlíci co si myslí, že umí natočit akční scénu (a přitom jen volí zběsilý střih a třesou kamerou) učit. Luxusně přehledné a poutavě natočené. Až na ten scénář no... ()

sedm.1

Po Charlize Theron jako Atomic Blonde a Rudé volavce Jennifer Lawrence přichází třetí nekompromisní agentka, tentokrát Anna, v podání zcela neznámé Sashy Luss a pod taktovkou Luca Bessona, kterému nyní díky tomu mohu ale s nadšením a ve stoje aplaudovat, neboť právě jeho Anna mě dostala nejvíce z výše zmiňovaných do neskutečného varu a já už si dlouho neužil nějaký film tak, jako právě tuto famózní jízdu, za kterou si největší obdiv a úctu zaslouží právě její režijní i scenáristický otec Luc Besson, jenž tu alespoň pro mě zatím dosáhl svého tvůrčího vrcholu a napsal a natočil jednu z vůbec top nejlepších žánrovek. Já této podívané nemám zkrátka skutečně absolutně co vytknout, od první minuty mě to neskutečně chytlo a nepamatuji si tak působivou symbiózu mezi kvalitní zápletkou, jejím zpracováním a akcí, neboť vše tu funguje tak luxusním a strhujícím způsobem, že jsem si to jen vrchovatě užíval a slintal blahem. Neuvěřitelné množství fantastických zvratů, neskutečně působivé a promyšlené „skákání“ v čase, vrchovaté množství napětí a dech beroucí vyvrcholení, k tomu choreograficky dokonalá akce, nekompromisní a krvavé souboje, syrová a podmanivá atmosféra a samozřejmě obsazení, s nádhernou sexy dračicí Sashou Luss v čele, která tuto svou náročnou roli zvládla s až neuvěřitelným přehledem a zaujala především i přesvědčivým výkonem, nicméně nelze zároveň ani opomenout další hvězdy filmu, jako Helen Mirren, Luke Evans, či Cillian Murphy, ti všichni tu též odvádí parádní práci, zkrátka tohle vše dělá Annu dokonalým filmovým zážitkem, který dosahuje až naprostého vrcholu, natolik jsem totiž z této podívané nadšený!!! ()

Maynard.

Celkem slušná podívaná se zajímavou herečkou. Občas se tam vyskytne nějaký to překvapení, občas (teda spíš hodně často) se to dějově vrací dopředu a pak zase dozadu. Tím je to takový zajímavý. Dva agenti, jeden KGB a druhej CIA sou ostřílený pánové, který už mají něco za sebou. Příběh je zasazenej do ještě komoušskýho prostředí, ale moc se toho člověk nedozví o tom jak to tam fungovalo. Hodně dobře to dává paní z KGB, ze který jde strach i takle přes TV :o). ASi na tohle za chvíli zapomenu, ale ještě se na to asi někdy podívám. ()

Lukoboss

Tak nějak už jsme tenhle princip a styl filmu viděli. Už tady bylo Atomic Blonde, stejně tak Red Sparrow, kde se mladá holka (samozřejmě pohledná) stane tajnou agentkou té nejvyšší úrovně. Mám obecně rád snímky o tajných službách, přece jenom je to náhled do něčeho, co existuje, aniž bychom o tom pořádně věděli. No ale taky to musí mít nějakou logiku, hlavu a patu. Tady pak nastanou situace, jako je bitka v restauraci (ano, z akčního hlediska velice slušně natočená), která postrádá logiku - hubená blondýna tam vymlátí hospodu s asi 50 mafiánama, aby na sebe následně hodila kožich a v klidu odkráčela pryč. Není náhodou cílem tajných služeb být v utajení a nepoutat na sebe pozornost?! A pak nesmí chybět ani částečná romantická linka, bez toho by to nebylo ono! Hlavní pozornost tak zaslouží především H. Mirren, která starou hnusnou bábu z KGB hraje tak dobře, že všichni ostatní jsou v jejím stínu. Teda čekal jsem od L. Bessona větší nálož - s odřenýma ušima tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Prekvapivo fajn odsýpajúci špionážny triler, ktorý síce nie je tak napechovaný akciou ako Wick alebo jeho nepodarený ženský klon so Theronkou Atomic Blonde, ale na druhú stranu je krásne "prekombinovaný" ale pritom "zruzumiteľný". Neriešim chybičky v použitých technológiách danej doby, nie sme na dejepise alebo technike, ale fajn sa na to pozeralo. Luke Evans by si zaslúžil s tým svojim faceom nejaký fakt drsný ála Wick meets Equalizer snímok a potešil aj Cillian Murphy, ktorému som toho "inteligentného" agenta fakt zhltol, keďže som si živo predstavil, ako ma perfektne prekvapil kedysi dávno v Red Eye. Sasha Luss bola síce na moje pomery až príliš anorektická, ale to sa do tej doby a hlavne jej vedľajšáku ála modelka a zároveň aj skutočného zamestnania mimo filmu (tiež modelka) hodilo. Takže čo dodať na záver? Good luck Mr. Besson, znovu dobrá jazda ako za starých čias. ()

Flaveus

Vyzdvihl bych zejména výběr hlavní protagonistky. Jako první herecká role zvládnutá s naprostým přehledem, je vidět, že v roli modelky je jako doma. Stejně jako když zachovává chladnou tvář při likvidaci svých cílů. Třešničkou na filmu je parádní role Helen Mirren :) ()