mira007

Brutální Nikita reloaded 2019? Luca Bessona už nebaví psát scénáře, tak oprášil osvědčenou klasiku akorát, že místo story o feťačce, která se stane zabijákem ve službách francouzské tajné služby , tak tady se padlá dívka stane zabijákem KGB s krytím modelky počátkem devadesátek. Trochu jiný děj, zajímavé prolínání časových rovin , nerealistická akce po vzoru videoher, což není úplně můj šálek kávy ( až tak akční to není , ale rozsekání třiceti protivníků naráz standard ) jako neškodná oddechovka neurazilo, ale víc jak dvě hvězdy dávám jenom za českou stopu, protože mne pobavilo, když agent CIA vyhrožoval, že odveze hlavní hrdinku do centrály v ČR, kde si ji podaj a taky za Ivana Fraňka v roli kágébága Mossana, kterého jsem si po hodině všiml. Sasha Luss se sice mihne topless, ale jinak ten film působí spíš asexuálně i přes lesbickou tematiku ( proč to jako cpou do akčního filmu pro teenagery, nevím, asi abych se blbě ptal ) ()

ac3r

Hlavně neposlouchat místní všeznalky a užijte si film. Zábavné, akční a sexy, konečně po delší době skvělá akční jízda se vším všudy. Lawrence se svou rudou volavkou se může jít zahrabat. Jasný 4*, ale dávám 5* na takový film už jsem dlouho čekal, Luc pořád umí, diky:-) ()

WayDott

Něco mezi Brutální Nikitou a Rudou volavkou. Musela jsem se občas vrátit, páč tam bylo hodně časových skoků.Na konci do sebe film celkem i zapadal, když hodila řeč se svými milenci :-D ()

gumolit

Luc Besson je v podstate kultový režisér. Dodnes milujem jeho filmy ako Brutálna Nikita,Leon, Magická hlbočina alebo Piaty Element. Jeho ďalšia spolupráca producenta a scenáristu na bečkových akčnákoch ako Kuriér či Taxi je tiež známa ovšem nie tak kultová. Vlastne poslednými filmami sa už na výslnie nevrátil a prečo? Luc sa síce vracia do svojej histórie no kopíruje sám seba konkrétne snímok Brutálna Nikita.Nanovo prepracovaný príbeh ktorý pôvodnému ako keby z oka vypadol no pár zmien tu je. Anna je Ruska a jej život nestojí za nič. Keď dostane šancu pracovať pre tajnú službu rozhodne sa to skúsiť a stane sa z nej elitný zabijak. Povedomé že? No chyba a novota je len v tom že príbeh nesledujeme lineárne. Besson skáče s ním vpredu, dozadu , do stredu a aj na koniec a potom začiatok. No máte v tom samozrejme chaos a aj keď to znie zaujímavo je to rušivé a zbytočné. Sú tu tie momenty ktoré ste videli už v jeho predchádzajúcom filme napr. prestrelka v bare je s úlohou Nikity totožná až na počet brutálnych scén a počet mrtvych.Hlavná herečka je miestami sexi no miestami pôsobí ako vychudnutá a neatraktívna kosť. Niektoré pasáže sú nesmierne dlhé a zbytočné. Besson sa vrátil s filmom ktorý síce neurazí, ale ako špionážna jedno hubka úplne stačí aj poteší, no vracať k nemu sa neoplatí. ()

perko

Z celého filmu mám pocit, že přesuny v čase tam a zpět byly tím jediným, co ho mělo držet nad vodou.A to mě na tom nejvíc štve. Nemluvě o tom, že opravdu nevěřím, že holka, která váží asi jako moje pravá noha, by zmastila bodyguardy a jiné trénované borce. Existují mnohem lepší a sofistikovanější filmy stejného žánru. Škoda... ()

Milky.

USB disky, barevné notebooky a další vychytávky cca 30 roků zpátky? Není problém. Besson všechno zařídí. Ale upřímně, za moc to nestojí. Když řeknu, že scénář je naivní tak pak nevím co říct o soubojích. No prostě je to úplná pičovina, buchta je vyloženě superman a s postavou vychrtlé (40 kilo s postelí) modelky zmlátí 15 trénovaných chlapů/bodygárdů/vojáků-záleží na scéně, ale biceps na ní prostě nevidíte. Pak je tu ještě špatně-ruský Evans a standardní Cillian. Ono vlastně kromě hrdinky si na obsazení hlavních rolí až tak nestěžuju. Hrátky s časem a přeskakování o roky z toho udělaly rádoby chytřejší film a snažily se zakrýt vady scénáře. Ty ale Bessonovi nějak nevadí a od naposled parádního filmu Leon v podstatě sere na svět a střílí jeden za druhým jakože cool filmy s cool soubojema a mám z něj pocit, že se snaží vytvořit takový nějaký kult kolem sebe jako Tarrantino nebo Ritchie. To sice může, ale určitě se tím nikam nedostane, protože zatím jsou pro mě Bessonovky synonymem tupých a rádoby stylových laciných mlátiček. Bohužel. ()

filipvrbik

Luc Besson stále umí, a umí stále i překvapit. Ze začátku mě to mírně štvalo (v roce 1985 měli všichni mobil - WTF?), ale jak na scénu nastopupí nádherná Sasha Luss, celé se to změní a je to pořádná jízda. Sice nemám moc v lásce neustálé časové skoky o čtyři měsíce zpět a podobně, ale tady to fantasticky funguje, prostě špionážní film, jak má být...80% ()

Brejlil

Na zabití letní nudy dost dobré. Sice mi nápad odříkávat příběh na přeskáčku přišel jako samoúčelný (a navíc dost zabitý potřebou režiséra po každém flash backu dovysvětlit, co se vlastně stalo, takže se několik scén párkrát zopakuje), ale co už. Akce moc není, ale když je, stojí za to. Občas dojde i na humor a nečekaně negativní nakouknutí do zákulisí modelingu. Po Rudé volavce a Atomové blondýně tu tedy máme další vhled do sovětské a ruské líhně pohledných sexy agentek, které ovšem zabijí bez mrknutí oka. Ještě že mají ten správný morální kompas a vědí, na kterou stranu přeběhnout. Bohužel Besson to celé režíruje dost divně. Natolik divně, že jsem měl čas sledovat prapodivné reálie, kdy je sice ještě všude Sovětský svaz, ale ruských vlajek a carských erbů nepočítaně. ()

majec4

Velmi slusny akcny thriller. Sasha Luss si ma ziskala prvou scenou. Bolo to miestami poriadne neuveritelne, no inak ma bavili zvraty. Dej je sice kus predvidavy, ale obsahuje par super napadov, par super bitiek. Tie skoky v case su super a celkovo to dej filmu osviezilo. Netvrdim, ze si tento film budem pamatat roky, no pacilo sa mi to a nemam problem so 4*. ()

Muel

| Lionsgate | Besson prekvapil. Scénar asi najsilnejším aspektom filmu. Všetky minizvraty prekvapili a ja som bol pomerne spokojný. Ale všetko ostatné sa vozí sa priemernej vlne. | Hodnotenie: 6/10 | ()

petikacka

Tak první půlka byla totální kopírka Brutální Nikity ála Russia...A to mi dost vadilo...Pak se to přehouplo do kontrašpionáže a pak kontrakontra , ale bylo to zábavné, dobře vymyšlené a s dobrou pointou...Díky druhé půlce dávám 4*...Za mě 85% ()

maty39

Po celou dobu sledování Anny jsem si říkal...tak kdy přijde zvrat. Když přišel, tak začalo čekání na další, atd. Ano všechny zvraty se dají čekat, ale Besson je ani neskrývá. Vždycky dá scénu, která říká, že se něco stalo, ale že vy zatím nevít co. Příběh je tak krásně béčkově vystavěný. Už jen zbývalo vyplnit ho pořádnou adrenalinovou jízdou a Annu udělat charizmatickou postavu, která film potáhne i v hluchých místech. Ani jedno se však nestane. Besson nedokázal Annu vystavět jako postavu se kterou by se divák identifikoval a fandil jí. Nevím jestli je to vina Bessona scénáristy, nebo představitelky Anny. Možná obou. Sasha Luss viditelně není příliš schopná herečka. Má jeden "Segalovský" výraz a přes to vlak nejede. Scénář jí občas protáhne podivnou scénou, kdy jsem si myslel, že sleduji parodii (celá ta část s jejím ruským přítelem je divná). Akce vypadá, že choreagrafové nebyli totální dřeva, ale zdá se mi, že ostatní nevěděli jak jí prodat. Vypadá tak nějak televizně z 90. let. A Sasha Luss v ní také není příliš přesvědčivá. V restauraci je to ještě jakž takž zakryté. Během celé bitky v pozadí utíkají lidé a to ruší pozornost od choreografie. V druhé akční scéně musí ke konci bojovat v chodbě a tam je vidět, jak to nefunguje. Atomic Blonde byla výrazně lepší. ()

JM87

Mám rád filmy u kterých nevím na čem jsem. Něco si myslíte, ale ono je to ve skutečnosti jinak. Za mě pět hvězdiček! A ideální si o tomhle filmu nic nezjišťovat, prostě si to jen pusťte :). PS: Sasha Luss je působivá. ()

Klajnik

Luc Besson zde recykluje námět nám známý už z Nikity. Obsahově to ale není ani zdaleka tak chytré, jak by být mělo, abych to mohl považovat za dobrý film. Jedná pokleslejší film, béčko, které však hraje více na dramatičnost než zábavu, což je základní chyba. Pokud se snažíme o silné drama, musíme aspirovat na kvalitnější scénář. Chceme-li pouze bavit, neměli bychom nudit plytkým dramatem. Herečka v hlavní roli je sice krásná modelka, ale herecky mě moc nebavila. Nejpřesvědčivější byla - což je zvláštní - právě v akci. Anna má totiž velmi kvalitní choreografii akčních scén, čímž ji můžeme řadit k filmům jako akčňákům typu John Wick, Kate nebo Vyproštění. Sasha Luss v nich je velmi sebejistá. Navíc občas schytá ránu, že přeletí přes stůl. Nutno dodat, že akční sekvence jsou nadprůměrné, ale žádná nedosahuje té úrovně, jaké dosahuje sekvence na schodišti v Atomic Blonde, což je film Anně podobný a rovněž také film, který bych spolu s vážněji pojatou Rudou Volavku a výše zmíněnou Nikitou, doporučil spíše. ()

noelcoward73

Anna je pro mě již 6. režijní setkání s Luc Bessonem (ovšem jako scenáristu jsem ho „viděl“ v trojnásobku filmů + mém oblíbeném seriálu Nikita). Podle traileru jsem očekával, že to bude dost podobné jako Lucy, byť bez scifi vložky. Ale bohužel tomu tak není. Pro mě osobně je největší výtkou málo akčních scén (například pouhá jediná automobilová honička). Nutno ovšem podotknout, že jsou výborně natočené (top je samozřejmě ta v restauraci, kde jsem ocenil, že byla natočena na jeden dlouhý záběr a použití rozbitých talířů jako výborné zbraně). Drobnější výtkou je časté skákání v čase. A nakonec jsem také očekával, že to bude více o střetu mezi KGB a CIA. Plusem jsou bezchybné herecké výkony (zejména titulní postava v podání Sashy Luss; z vedlejších rolí mě nejvíce zaujala Helen Mirren). Celkově tedy slabší 4*. ()