Garson

O tři roky dříve,o tři roky později,o šest měsíců dříve a tak to jde pořád dokola až se z toho stane celkem zamotaný film,kde se sice snaží tvůrci divákům některé scény tak nějak vysvětlit,ale jde to jen pozvolna.Bylo to o něco lepší než podobný film Rudá volavka,asi to bylo i kráskou v hlavní roli.Neznámá modelka a tak trochu i herečka Sasha Luss(Anna) tu celkem zazářila,ale roli by určitě zvládla i skutečná Anna a to Anna Kellnerová,dcera nejbohatšího Čecha která se mi líbí mnohem víc.Je tu pár dobrých hlášek jako třeba věta v čase 36:15 kterou řekla o Anně zástupkyně KGB:,,Ona není ten typ který hledáme,asi je šukatelná,vhodná ke zlákání,ale nevím co s ní dál dělat"...Popis osobnosti který by potěšil leda nějakou šlapku.Obsah filmu je velmi jednoduchý kde Anna přebíhá od Rusů k Američanům a zase obráceně,zabíjí na zakázku,spí s agentama,nakonec všechny vydírá,aby získala svobodu a nepatřila nikomu.Klasika?Spíš klasická touha někoho kdo se cítí být o tu svobodu ochuzen. ()

Figu

Tak jak mi to vždy bylo proti srsti, po Volavce a teď už i po Anče mi ty hlavní bábovky v rolích drsňaček absolutně nevadí! Když je k tomu ještě kvalitní režie, scénář, akcí nadupaný scénky, parádní obsazení a příběh, není o čem! Jsem opravdu nadšenej a jen podotýkám, že Sasha Luss mě hodně okouzlila, dalo se na ní dívat a fandím ji do budoucna k podobným rolím tipu Aniček. Besson, jak jinak než palec nahoru!!! 80% ()

honajz2

Luc Besson si u mě v Druhých šancích vede ze všech režisérů zatím nejlíp, ale po třech skvělých filmech holt muselo přijít nějaké to zklamání. Fakt dlouhou dobu jsem tomu chtěl dát 3*, protože navzdory všem pitomostem v tom to má dost slušné akční scény a cool vizuál, díky kterému tenhle ve všem o dost slabší remake Nikity aspoň trochu funguje a dlouho si držel moji pozornost, jenže jak se to neustále snažilo překvapovat novými zvraty, stal se z toho v závěru překombinovaný blábol, který tomu tu moji třetí hvězdičku okamžitě odebral. Navíc jsem nepochopil, proč je to celé retrospektivní, když to tam nemá žádný hlubší účel. Takhle to vypadá jako jeden z těch filmů, které jsou retrospektivní pouze proto, aby vypadaly chytřeji, než ve skutečnosti jsou a svoji hloupost se tím pokusili zakrýt. A Anna taková holt je - tváří se chytře a promyšleně, ale je to slátanina. Zvlášť, když to vyloženě připomíná Nikitu a člověk tak má možnost srovnání. V čem je Nikita geniální, to v Anně zoufale nefunguje a díky tomu celý ten film bohužel za moc nestojí. Po filmařské stránce je slušný, určitou atmosféru má, ale jinak je to dost slabé. No nic, snad mi Mafiánovi sednou značně víc. Lepší 2* ()

bourec

Vlastně vůbec nepobírám, kde tohlo hovno splašilo osmdesát procent. Odoosobněná, navoněná bída s neskutečně nehezkou žínkou v hlavní roli. Film má několik časovejch rovin, což mi vůbec nevadilo, ale akce je unylá, umělá, jako když sledujete přípravu na tu samotnou akci, a zbytek děje je obří nuda. A vlastně ani závěr neni nijak zajímavej, zdrcující, je to recyklace pořád jednoho a toho samýho. Nehezkej film. 20%. ()

Nach

Luc Besson musí být dobrý režisér s duší prasáka, který touží v každé scéně mít nějakou polonahou sexy holku, která by jinak v normálu vůbec takto nevypadala. Prostě Anna je maskovaný John Wick v ženském podání, který měl být původně pornem, ale produkce Bessonovi řekla, že místo sexu bude akce a ať se k...a snaží to dobře natočit! A Luc Besson se i s áčkovými herci skutečně snažil. Tu a tam sice zaškobrtá tempo. Rozsekaná dějová linka, která skáče z minulosti do budoucnosti a zpět trochu ubírá na plynulosti vyprávění, i když je takto rozkouskovaná důvodně. Ovšem funguje to skvěle. Má to hlavu i patu. A když u toho nebudete tolik přemýšlet, užijete si to bez vážnějších logických lapsů. Sasha Luss je navíc fakt skvělá a Helen Mirren ji dobře sekunduje. Šanci tomuto filmu určitě dejte. 70% ()

C0r0ner

Zvláštní, že modře hodnocená Atomic Blonde a Anna se mi líbí, zatímco červenou Rudou volavku považuji za solidní sračku. Pokud bych totiž odhlédl od nějakých těch nesmyslů, kdy se chtěl Besson přiblížit rákosnickým masakrům (Zátah), je to parádně natočené špionážní drama s bezva zvraty. 75% ()

Martrix

Na to že jde o "bessonovku", je Anna překvapivě průměrná, bez drajvu a nápadu. Na téma ruských agentů bylo natočeno mnoho lepších filmů a hned jako první mě napadne Rudá volavka 2018 která Bessonovu průměrárnu válcuje na všech frontách. A bohužel na tom nic nemění působivé kulisy Moskvy devadesátých let, ani velmi sympatický výkon Sashy Luss, nebo účast hereckých bardů Helen Mirren, Luka Evanse či Cilliana Murphy. Té šedi nepomáhá ani způsob vyprávění, kdy sledujeme nějaké dění, pak následuje skok časem zpět, kde je nám ukázáno, co tomu předcházelo. A toto se stane tuším třikrát, nebo čtyřikrát. Žánr akčního špionážního thrilleru Anna ničím neobohacuje, scénu, která by se vám vypálila do paměti, jako byla třeba bitka na schodech v Atomic blonde, v celém filmu nenajdete...je to docela zbytečný film, jehož jediná přidaná hodnota je to, že je o ruskoamerických agentech... . ()

PavelVanekArt

Další z vrhu špiónských femme fatale. A je to stejnej nemastný jak Red Sparrow a Atomic Blond (která je z nich jediná k zapamatování). 3* a.k.a 40% ()

Juto

Luc Besson už nie je taký dobrý režisér ako v minulosti. Ale mýlil som sa keď ho niečo baví a netoči na zákazku tak to ide. Špionážne filmy ma bavia a tento je výborný. Akčné scény sú prehľadne a kamera sa bláznivo netrasie. 6/10 ()

BoXBe

This was fun. Zábavná lobotomie :-) Nudit se u toho moc nedá, přemýšlet taky ne :) Kvalitní produkce, rozhodně je v tom spousta vtipných detailů, ke kterým se rád vrátím. Kill Bill + Brutální Nikita + Bourne + whatever you like :) ()

majo0007

Dve pozitíva k filmu sú: že tu v "rámci korektnosti" neuvidíte jediného negra, akcia je lepšia než u Atomic Blonde (a to už je čo povedať... že Keanu Reeves), na druhú stranu mínusom je hľadanie klitorisu v rámci lesbickej komunistickej strany. Ukázalo sa, že Peppermintom a A Vigilante cesta k money nevedie.Komu sa nepáčila LUCY, ruky preč, pretože by vám pretrhlo bránicu. Nejaká nímandová Sasha Luss sa hrá na hvezdu. POMO a verbal dal tejto žumpe 5* , musí vám načisto jebať! ()

alchac

Lukáš Běsoň si zjevně definitivně uvědomil, že přinejmenším jako scénárista je již zcela impotentní a jal se tedy páchat už asi čtvrtý (nebo kolikátý) nepříliš invenční rymejk slečny Brutální. Jako je již jeho dobrým zvykem, tak s nějakým svým novým plochým objevem v titulní roli a tentokrát též ve znamení návratu ke kořenům, neb vykrádá sám sebe poměrně důsledně (což je ovšem třeba hodnotit s ohledem např. na Johanssončin asijský psychovýlet spíše kladně), brutálních Nikitů je v tomto snímku velmi početný jateční kompars a ústřední rachitička se silně podobá Míle. Nebýt toho, že se ovšem tvůrce opět nebyl schopen pozvednout nad hladinu své již standardní dějové demence a také kdyby do toho nenablil tolik dějových zvratků, až byly tyto zhruba stejně překvapivé jako hepatitida C u zasloužilého degustátora heroinu, byl bych tentokrát téměř nadšen – z toho, že nejsem sledováním mírně nuděn. ()

StanislachKo

Čo sa Bessonovi musí nechať je to, že nech od neho pozerám čokoľvek, či už z režisérskej, scénaristickej, ba dokonca aj produkčnej dielne, v 99% prípadoch sa bavím a drží ma to od začiatku do konca a to aj pri filme, ktorý je fakt hovadina (a že takých má na triku nemálo!). Hádam s výnimkou frenčíze Taxi, tá ma nikdy moc nebrala. Ale toto je fakt sakramensky vyšperkovaná vec. Je to inteligentne napísané (plottwisty a preskakovanie chronológie kupodivu dávajú zmysel), sexy natočené, akcia prekvapivo vypiplaná (márovačka v reštike je naprosto úžasná, čo do strihu, kontaktnosti, krvavosti, či kamery... Takáto pedantnosť sa len tak často nevidí.. Teda ak nepozeráš zrovna nejaký ten fajnový ázijsky merantau... ehm :-). Všetky 4 hlavné postavy som si užil, ale nedá mi nevypichnúť: Kto je to Sasha Luss a kde ju SAKRA vyhrabali?! Ja som sa pristihol, že pri pohľade na ňu sa mi v pár momentoch otvára papula. Wou! ()

dr.fish

Helen Mirren neošidí žádnou roli a v téhle se vytáhla. Ta mne bavila určitě nejvíc. Jinak je to oddychovka a to průměrná. Ovšem velmi slušně natočená. Brzo na ni asi zapomenu. 65% ()

Radiq

Tak trochu variace na Brutální Nikitu (taky od Bessona), ne? Ale to bych zas tak neodsuzoval, protože tohle téma je chytlavé a nadčasové a dá se s ním pracovat dokola a dokola. Co mi ale vyloženě vadilo bylo to, že i když si to hrálo na retro, spousta věcí tam na rok 1990 vůbec neseděla - různé technologie, styly oblékání a účesů atd. Pak byl dost zmatek v tom X years/months earlier/later. Objevovalo se to tam tak často, že 1) začal být trochu zmatek v tom, kdy se co odehrává, 2) dalo se předpokládat, že to tam ještě několikrát bude, což bude znamenat zvrat = předvídatelnost. Herecky celkem ok, ale že bych byl ze Sashy Luss nějak extra odvařenej, to se říct nedá - existují podle mě mnohem přitažlivější herečky. Naopak Helen Mirren se do role ošklivé špionky KGB dokonale hodila, protože mi to připadá, že ona snad hraje jen samé takové podobné role, ne? Je to taková oddechovka, na kterou brzo zapomenu. ()

SeanLSD

Besson žije! - aspoň keď môže riešiť tie svoje ženy. On je totiž podobne ako Michael (Bay) alebo Guy (Ritchie) najlepší, keď robí to svoje, čo má sám najradšej, čo svojim spôsobom vynašiel alebo priviedol do súčasnej ikonickej filmovej podoby.. V jeho prípade sú to silné ženské postavy, ktorým sa venuje už 30 rokov nielen v štylizovaných pózach akčne-špionážnych zápletiek. Luc je vlastne ženský režisér, aj keď by som sa úplne neodvážil tvrdiť, že je feminista, skôr ženy naozaj musí milovať. Ženy – či už reálne, na realite založené/z reality vychádzajúce alebo úplne fantazmagorické – sú to, čo vie, chce alebo ho baví spracovávať... a keď opustí motív silnej ženskej hrdinky, výsledky sú väčšinou kostrbaté. V BRUTÁLNEJ ANNE predvádza rekonštrukciu a rekapituláciu skoro všetkých z nich vo figúrke sinalo bledej Mášenky a jej šéfovej a jej milenky a jej milencov z KGB a CIA a ich misií a jej života a jej mizérie a jej perfekcie... ANNA je ruská NIKITA z tých najhorších pomerov, ktorá sa dopracuje k tomu, že bezchybne bojuje ako nejaký 6 ELEMENT a pritom bezchybne konšpiruje na trojitej úrovni ako LUCY aspoň na 64 percentách. A jej tatko Besson nám ten príbeh, v ktorom vlastne kriesi (alebo vytvára) mýtus všemocnej, nemilosrdnej, ale súčasne aj (vo veľmi sparťanskom duchu) spravodlivej KGB, čo dokáže aj z nejakej viac-menej priemernej sovietskej dcérenky spraviť superženu, podáva s energiou ako zamladi. K tomu ale ešte zmúdrel a kompilátorstvom po všetkých tých svojich dievčatách v efektných historických súvislostiach, surovo naturalistických detailoch a naratíve moderného prekombinovaného akčne-špiónsky-dramatického dobrodružstva vytvára taký neodolateľný, precízny bessonovský guláš, že sa jeden musí pri sledovaní (aj na viackrát) oblizovať od rozkoše. ___ Ale rypnúť si musím, pretože s ohľadom na reálie a prehnanosť bojových schopností jeho hrdinky napokon vlastne zamrzí, že sa nerozhodol upustiť od komiksovej hyperbolizácie a nereálnych bojových schopností superženy v záujme vážnejšie poňatého filmu. Pretože vo svojej psychológií je ANNA fakt nádherne brutálna a vo svojej narácií úžasne prefíkaná – umožňuje totiž vychutnať si príbeh vo viacerých možnostiach a hlavnú postavu vo viacerých variantách – napríklad tej úvodnej, mnou zbožňovanej, kde vytiahnu obyčajné dievča z ruského trhu do žiarivého sveta supermodeliek. Potom je tu podivuhodná anachronickosť prostredia. V prvom rade neautentickosť historických reálií – tak v 1987 máme v ZSSR prvý bankomat, ale už o 3 roky neskôr tam volajú s mobilmi, ktoré nie sú veľké ako tehla a dáta ťahajú šialenou rýchlosťou na flashdisky – to asi tá nedostižná sovietska technológia, čo vyhrala studenú vojnu. Toto a tie videoherné prvky, kde sa Anna „dělám pro KGB, zlato“ potýka so zástupmi chlapíkov na odstrel akoby si dávala aerobikovú rozcvičku, najviac kazia prvotriedny koncept. Presvedčivosť Sashy Luss je iná kapitola. Uznávam, že sme už videli vo filmoch aj drevenejšie modelky, pretože tam, kde som to dokázal uveriť Mille alebo Charlize, prečo nie ešte mladšej, ešte štíhlejšej a ešte krehšej kráske, aj keď vyzerá, že sa zlomí pri silnejšom poryve vetra ? Vieme predsa, že ruské baby sú pekne drsné! – a Sasha to vlastne dáva veľmi v pohode, keď si uvedomíme, po boku akých hercov hrá. Takže sme znovu len pri nepresvedčivosti fyziognomickej, súvisiacej opäť iba s prestrelenými akčnými scénami. Nie je ich totiž tak veľa, aby tvorili nevyhnutnú zložku príbehu ako napríklad v ATOMIC BLONDE. Ale užil som si túto story rovnako - a užijem ešte mnohokrát, lebo Lucov filmársky duch ma znovu raz úplne opantal. () (méně) (více)

Sabrewulf odpad!

Nevím, co se roztrhl pytel s akčními nevěrohodnými ženskými hrdinkami, čistě u Bessona už ale musí jít o nějakou sexuální úchylku (nejspíš subík, co si nechá napráskat od dominy), protože v jeho filmografii je jich nějak moc. Ještě k tomu je to jen Nikita v bledě modrém. Nicméně tady výraz 40tikilová vs 100kiloví chlapi nabývá zcela nový rozměr, protože zde se jedná už o totální anorektičku, která by se ve skutečnosti při jakémkoliv akrobatickém kousku zlomila v pase. Ve scéně, kdy byla oblečená v uplém korzetu, mi bylo ze záběrů z profilu skutečně fyzicky nevolno a první, co mě napadlo, bylo: "Dejte, proboha, někdo té kostře najíst!!!" Není ani hezká, na filmovém plakátu to docela klame, protože je zepředu a z tohoto úhlu nejde vidět její hnusně našpulená držka. Co mě ale iritovalo nejvíc, byl způsob akce. Jsem přejezený rychlé, naprogramované choreografie typu John Wick. Je to totiž stejný princip jako s japonskými,černovlasými holčičkami v hororech. Rozuměj,  zombíky, upíry můžou v hororech používat do zblbnutí a pokaždé mě dokáží pobavit, holčičky s vlasy přes obličej jsou ale tak silně specifické, že jejich časté používání začne velice rychle otravovat. To samé old school akce vs tahle moderní "matematicky přesná", strašně mi to leze krkem už. Poslední film, ve kterém jsem to ještě za doprovodu "wow" snesl, byl Kingsman. Ale dost, stačilo. ()