Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

burg

Druhá řada o hodně lepší, než první. Jako trouba zde vystupuje spíš lord Percy a do konce čtvrté řady už mu to zůstane. Hlášky jsou vybroušenější a humor ještě černější, než minule. ()

kuře17

Výborné, u některých dílů jsem se řezal skoro celou dobu. Hlavně díl Hlava, ten mi přišel asi top z celé řady. Když bych měl porovnávat s Beanem, tak mi ve Zmiji přijde humor o kus inteligentnější:) ()

vena199204

Zbožňuji všechny díly, ale tady je Edmund asi nejúdernější. Neskutečný nášup vtipných gagů, dělá z druhého dílu můj nejoblíbenější. ()

Sadova302b50

Edmund s jeho sbírkou bestiálních vlastností a s kousavými poznámkami v doprovodu nikterak chápavého sluhy a Percyho, jenž na tom není o moc lépe, je přesně to, kam se Černá zmije měla ubírat již v první sérii. Druhá série na dvoře pěkně švihlé královny Alžběty má ode mě 4 hvězdy. ()

artudytu

Fletcher, Curtis a Atkinson jsou zkrátka géniové. Ta lehkost a nadsázka s jakou si dovedou tropit legraci z tak pravdivých historických situací a různých epoch je velice povznášející. Jeden z nejvtipnějších televizních počinů historie. Udělá radost kdykoliv, kdekoliv. Vše doplňují věrohodné lokace, kostýmy, hudba. Jen škoda, že mi nejde přelouskat ten Londýnsky mluvený originál, to musí být teprve pecička. ()