Černá zmije - Černá zmije II (série)

Blackadder II

Komedie / Historický

Velká Británie, 1986, 3 h (Minutáž: 30 min)

Páni, Blackadderovi to tady fakt sluší!! :) Nevím, jestli je to tím vzhledem nebo čím, ale přijde mi, jako by tak nějak zmoudřel... To mu ovšem neubírá na vtipnosti, spíš naopak. Ale 5* stejně nedám, protože se tu a tam objeví i trochu trapnější vtipy (třeba ty s Nursie...). Jinak ale tleskám, paráda!(27.10.2014)

Blackadder II oproti úvodní sérii nabízí výrazný posun v kvalitě, což mě nesmírně potěšilo, protože jsem již začínala pociťovat lehké obavy z toho, že by mě toto kultovní dílo nezaujalo tak, jak bych chtěla. Scénář je již značně vyšperkován vtipnými a odzbrojujícími perlami v podobě salvy hlášek v každé epizodě. Dokonce i na ten dabing jsem si již zvykla. A v posledních epizodách této série se setkáváme se skutečnou legendou, Hugh Lauriem:)(7.12.2012)

Edmund Blackadder podruhé. A narozdíl od předchozí řady ještě lepší. Epizody díky změně charakteru Atkinsona jsou zábavnější. Podlézavost, mazanost u tohoto lorda nemá obdoby a i přes to že v jeho vychytralém plánu se něco zvrtne je tato řada uplně jinde než ta předchozí. Podmínkou toho aby jste se bavili je originál, dabing sice je ale je...no není příliš povedený a často kazí atmosféru, ostatně jako veškerý dabing.(31.10.2010)

Rozhodně lepší než jednička. Lord Černá zmije už není potrhlý strašpytel, ale stal se z něj sebevědomý, chladnokrevný a vychytralý intrikán. Dalším plusem je změna image, Atkinsonovi to s knírkem a bradkou neskutečně sekne a jeho postava dostává úplně nový ďábelský rozměr. Prostředí alžbětínské Anglie se podařilo jaksepatří využít.(23.1.2011)

Nebýt prvních dvou / tří dílů, které ještě nebyly tak umě vyšperkované Zmijovými kousavými poznámkami, byl by plný počet. Všichni herci se již odprostili od stupidního humoru a imbecilních gagů první série, zamkli je v truhle, klíč spolkli, zapili čajem o páté a naplno rozjeli ten vynikající suchý anglický humor. A především pak Atkinson zde exceloval a vytvořil úlisnou a neobyčejně srandovní karikaturu středověkého šlechtice. Ty jeho nekompromisní stěry1!1 90%(19.8.2007)

• - V epizodě je několikrát vidět mikrofon. (Cheeter)

• - Had z úvodní znělky je parodií na znělku seriálu Já, Claudius. (DaViD´82)

• - První dvě epizody měly být původně opačně. To vysvětluje, proč se Percyho plnovous objevil poté, co si ho v první epizodě oholil. (Kulmon)