Černá zmije - Černá zmije II (série)

Blackadder II

Komedie / Historický

Velká Británie, 1986, 3 h (Minutáž: 6x25 min)

Celou dobu jsem si myslel, že Atkinsonovým vrcholem je Bean. Ale to jsem neznal Černou zmiji. Humor Černé zmije je mi bližší než humor Beana. Zvlášť tato série oplývá typickým suchým anglickým humorem a hlavně "ostrovtipem", kdy se nic a nikdo nešetří. Černá zmije je televizní vrchol sarkasmu a ironie a já už teď alespoň vím, od koho se Hugh Laurie naučil hrát House.(30.10.2011)

Páni, Blackadderovi to tady fakt sluší!! :) Nevím, jestli je to tím vzhledem nebo čím, ale přijde mi, jako by tak nějak zmoudřel... To mu ovšem neubírá na vtipnosti, spíš naopak. Ale 5* stejně nedám, protože se tu a tam objeví i trochu trapnější vtipy (třeba ty s Nursie...). Jinak ale tleskám, paráda!(27.10.2014)

První díl: Máme tady premiéru druhé řady a ta se povedla určitě lépe než u té první. Pár výborných vtípků, trošku cáklá Alžběta a hlavně zabiják Blesk! :D Nadějné, velmi nadějné! **** Druhý díl: Černý humor v celé své kráse, dělat si dvacet šest minut srandu z poprav je docela psycho. I tak mi však přišlo, že je to trochu slabší než minule, proto jdu o půl hvězdičky níž. *** a půl Třetí díl: Pro mne zatím určitě nejslabší díl, zápletka nic moc a větší prostor pro královnu a kapitána mně tak trochu vadil. Ale to cizokrajné víno mě rozsekalo... :D *** a půl Čtvrtý díl: Totální úlet, úchylný kněz z úchylné kněží banky a shánění peněz na dluh. Tenhle díl byl zkrátka super, jen je škoda toho neustáleho "vtipkování" královny, začínám Alžbětu nenávidět! ***** Pátý díl: Dva mejdany zároveň, to nemohlo dopadnout dobře a taky to tak v první chvílích vypadalo. Ale nakonec se z toho vyklubala docela dobrá sranda a vydařený díl, až na ty umělý prsa! :D **** a půl Šestý díl: Hugh Laurie jako Ludvík Nezničitelný tento díl jasně táhne a nebýt jeho, bylo by hodnocení nižší. Ať žije zesměšňování Němců! Béé... **** a půl Celkové zhodnocení (průměr 4,16): Druhá série je určitě lepší než první, Edmund už tu není za takového vola (i když ty ksichty mi tak trochu chyběly), ale na druhé straně by mě nikdy nenapadlo, že by mohl Atkinson hrát tak skvěle a zároveň charakterně (když si představím Beana...). Budu se asi opakovat, ale opět se jedná o skvělý seriál pro milovníky suchého britského humoru, plný skvělých hlášek a bláznivých příhod. Asi plynule přejdu na třetí sérii!(15.10.2010)

Nejlepší epizody: Hlava; Peníze; Pivo. Lord Edmund Černá Zmije ozdoben fešáckým vousem a náušnicí se snaží nějak přežít na dvoře "panenské lokomotivy“ Alžběty I. Asistují mu Baldrick, jehož dědičná degenerace jediné mozkové buňky postoupila vrcholu a amatérský alchymista Percy, jenž je schopen stvořit to nejryzejší zeleno. Nutno sledovat (ostatně jako ostatní série) v původním znění! „Baldricku, doporučil bych ti, aby to vysvětlení, se kterým chceš přijít, bylo fenomenálně dobré..“(8.1.2009)

Genialita! Z Edmunda sa stal typický Brit - samý suchý humor, sarkazmus a prefíkanosť. Cunning plány nabrali na epickosti a lord Percy stratil posledné zvyšky svojho rozumu, ak aj nejaký mal. Zvyšok hereckého ambasálu famózny, toto je vari jediný seriál, kde mi nijaká postava nevadí, práve naopak. Obľúbený diel: Beer Obľúbená postava: VŠETCI(1.6.2011)

• - Formát seriálu Černá zmije se v druhé sérii změnil poté, co bylo BBC značně nespokojenou s první řadou. (Kulmon)

• - Had z úvodní znělky je parodií na znělku seriálu Já, Claudius. (DaViD´82)

• - V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)