Černá zmije - Černá zmije II (série)

Blackadder II

Komedie / Historický

Velká Británie, 1986, 3 h (Minutáž: 30 min)

"Říká se, Percy, že civilizovaní muži vyhledávají dobrou a inteligentní společnost, aby se učenou rozpravou mohli povznést nad své hrubé okolí a přiblížili se Bohu. Nicméně já dávám přednost začít den s totálním trotlem, aby mi připomněl, že jsem nejlepší." Lord Edmund zapracoval na svém smyslu pro humor a vytříbil ho do ryzího cynismu. Druhá řada je mnohem chytřejší, kultivovanější, lépe zahraná i dabovaná a já jsem konečně pochopil, proč je Černá zmije tak oblíbený seriál. Od plného počtu ho dělí jen maličkosti.(22.7.2014)

Od prvni serie neskutecnej kvalitativni posun, tohle je proste komedialni extratrida. Herecka sestava tu je opet stejna, tudiz idioti McInnerny a Robinson, ale Atkinson je tu az skoro k nepoznani. Pryc je pobihajici smesne vypadajici hovado, s bradkou mu to skvele sekne, vypada charismaticky a i kdyz tu je furt za loosera, dokaze sem tam vymyslet nejakej inteligentni plan a Beana nepripomina ani omylem. A jelikoz je postava lip napsana, ma co hrat a vyuziva toho naplno, takze hraje perfektne a do toho sazi jednu hlasku za druhou a nevyhejba se ani nejakejm sprostarnam. Kazdej dil ma navic zajimavou zapletku a je proste cemu se smat v jednom kuse. Jedina chyba na krase je misty otravna sestava Richardson a Fry, ktery tu jsou sice potreba, protoze kolikrat Atkinsonovi nahrajou na nakej vtipek a jsou v kazdym dilu, ale obcas je ta jejich buzerace otravna, treba v dile, kdy si z Atkinsona neustale delaj legraci mi lezli na nervy. Ale oba hrajou dobre a jsou tu jeste dost mlady. Celkove jasnejch 5*.(24.12.2008)

Druha serie je hodne jina nez prvni. Atkinson zde poprve a naposled vypada s vousy jako elegan a predevsim pribira hodne inteligence, mazanosti a podlosti. Prvnim shlednuti jsem si musel hodne zvykat na uplne jineho Atkinsona. Polosilena sexy kralovna a Melchett byli vyborni, ale Nursie uz prilis prehanela. Stejne mi ale dvojka uplne nesedla. V jednice bojoval Edmund o to stat se kralem, ale tady jen o malickosti (lasku, penize, prizen kralovny). A v predposledni epizode se poprve objevuje Hugh Laurie a zustava az do sameho konce.(8.1.2006)

O triedu lepsie ako prva, nevydarena seria. Zaujimave je, ze sa pribeh presunul z 15. do 16. storocia a postavy Ciernej Zmije a Baldricka sa vymenili, tzn. Cierna Zmija zacal byt ten chytrejsi a naopak z druheho menovaneho sa stal najvacsi tupon vo vesmire. Okrem noveho scenaristu sa pridali do zoznamu skvelych hercov Stephen Fry a Miranda Richardson. Vo dvoch castiach sa dokonca objavil Hugh Laurie.(9.6.2013)

První díl: Máme tady premiéru druhé řady a ta se povedla určitě lépe než u té první. Pár výborných vtípků, trošku cáklá Alžběta a hlavně zabiják Blesk! :D Nadějné, velmi nadějné! **** Druhý díl: Černý humor v celé své kráse, dělat si dvacet šest minut srandu z poprav je docela psycho. I tak mi však přišlo, že je to trochu slabší než minule, proto jdu o půl hvězdičky níž. *** a půl Třetí díl: Pro mne zatím určitě nejslabší díl, zápletka nic moc a větší prostor pro královnu a kapitána mně tak trochu vadil. Ale to cizokrajné víno mě rozsekalo... :D *** a půl Čtvrtý díl: Totální úlet, úchylný kněz z úchylné kněží banky a shánění peněz na dluh. Tenhle díl byl zkrátka super, jen je škoda toho neustáleho "vtipkování" královny, začínám Alžbětu nenávidět! ***** Pátý díl: Dva mejdany zároveň, to nemohlo dopadnout dobře a taky to tak v první chvílích vypadalo. Ale nakonec se z toho vyklubala docela dobrá sranda a vydařený díl, až na ty umělý prsa! :D **** a půl Šestý díl: Hugh Laurie jako Ludvík Nezničitelný tento díl jasně táhne a nebýt jeho, bylo by hodnocení nižší. Ať žije zesměšňování Němců! Béé... **** a půl Celkové zhodnocení (průměr 4,16): Druhá série je určitě lepší než první, Edmund už tu není za takového vola (i když ty ksichty mi tak trochu chyběly), ale na druhé straně by mě nikdy nenapadlo, že by mohl Atkinson hrát tak skvěle a zároveň charakterně (když si představím Beana...). Budu se asi opakovat, ale opět se jedná o skvělý seriál pro milovníky suchého britského humoru, plný skvělých hlášek a bláznivých příhod. Asi plynule přejdu na třetí sérii!(15.10.2010)

• - První dvě epizody měly být původně opačně. To vysvětluje, proč se Percyho plnovous objevil poté, co si ho v první epizodě oholil. (Kulmon)

• - V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)

• - V epizodě je několikrát vidět mikrofon. (Cheeter)