Černá zmije - Černá zmije II (série)

Blackadder II

Komedie / Historický

Velká Británie, 1986, 3 h (Minutáž: 30 min)

Edmund v druhé sérii dospěl a vychytral. Už není takový magor jako v první sérii, ale dostal pekelně ostrý jazyk a neskutečně prořízlou pusu, kterou pronáší neuvěřitelně jedovaté hlášky. Navíc to Rowanu Atkinsonovi sekne. Jediným minusem je pro mě královna a služka. Ačkoli měli pár podařených vtipů, působili na mě spíš rušivě(14.4.2009)

Az touto druhou serii zacina ta prava orechova Zmije - Edmund je cynick, Baldrick je opravdu potomkem kdoviceho, a hlavne konecne jsou zde ony genialni sofistikovane hlasky, k jejichz pochopeni cizinec potrebuje pomerne dost znalosti z britske kultury a historie :-) a proto se nestydte se si pri divani dohledat kdo je kdo a co je co, protoze jedine tak je mozno plne ocenit toto genialni dilo (a na okraj podotykam, ze tato druha rada je zrejme ma nejoblibenejsi)...(30.8.2006)

Edmundovi stouplo sebevědomí, Percy je pořád stejný kretén a před Baldrickem raději nedýchat. Tři ústřední individua doplňuje krásně potrhlá Běta a když to nikdo nečeká, což nikdy nikdo nečeká, přichází španělská inkvizice. A s ní i Hugh Laurie, který bude Zmijímu rodu statečně čelit ještě další dvě série. Od komediální dokonalosti dělí druhou sérii jenom občasné natahování vtipů, kdy tvůrci chtějí z jednoho nápadu vyždímat více šťávy, než v něm je (příměry „sťatého“ námořníka). Páčko. 90% Zajímavé komentáře: Eddard, gjjm(16.7.2010)

Druha serie je hodne jina nez prvni. Atkinson zde poprve a naposled vypada s vousy jako elegan a predevsim pribira hodne inteligence, mazanosti a podlosti. Prvnim shlednuti jsem si musel hodne zvykat na uplne jineho Atkinsona. Polosilena sexy kralovna a Melchett byli vyborni, ale Nursie uz prilis prehanela. Stejne mi ale dvojka uplne nesedla. V jednice bojoval Edmund o to stat se kralem, ale tady jen o malickosti (lasku, penize, prizen kralovny). A v predposledni epizode se poprve objevuje Hugh Laurie a zustava az do sameho konce.(8.1.2006)

Kvalitní pokračování. Oproti první sérii zde nemám vyloženě nejoblíbenější díl, ale scének by se tu pár našlo. Kladně hodnotím přerod Edmunda v opravdu "Černou zmiji", kdy vypadá jako záporák a ne jako v první sérii. Chůva je nejslabší část této série a královna je někdy také dosti slabá. Celkově je zde velká část vtipů založená na sexuálních narážkách, což je řekněme někdy až příliš laciné. Každopádně se i nadále bavím a hodnotím za 4z5. Edit 2019 - Po letech jsme se k Černé zmiji vrátil a tato série je prostě skvělá. Zvedám hodnocení na 5z5(9.12.2012)

• - V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)

• - Rik Mayall si sám navrhl bizarní oděv, ve kterém vystupuje jako Flash na konci prvního dílu. Ostatní herci jej něměli spatřit, dokud se nezačala filmovat závěrečná svatební scéna a všichni padali smíchy, zatímco Mayall točil. (Kulmon)

• - V epizodě je několikrát vidět mikrofon. (Cheeter)