Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

moviesfan

Velmi dojemný film, který má (filmové) poselství, a to pomáhat lidem. Není to náročný film, ale má jistou krásu. To je u mě velké plus. ()

jahol

Ano, ten film těží z velmi zajímavého námětu, hrají v něm výborní herci - herectví Kevina Spaceyho a Helen Huntové, to je lahůdka a Joel Osment jim to rozhodně nekazí. A ten film má taky strašně patetickej konec (tak patetickej, že to dokonce zarazilo očekávanou invazi slzných kanálků i u Jahola, kterej poslední dobou bulí u všeho, co je jen trochu důvěryhodný) a to dokonce ve dvou scénách - Spacey a Huntová těsně po natáčení ve třídě a pak poslední minuta... a zpracování námětu do scénáře je občas trochu šroubované. Ale čtvrtou hvězdičku mu musím přidat za ty dvě otřepaný pravdy, za který jsem vždycky rád: 1) SKOREM každý z nás stojí za to 2) zlo NENÍ dělitelné na malé a velké. ()

liquido26

Tématicky zajímavé drama, které je spíš takovou pohádkou. Slzu u toho sice člověk neuroní, ale užil jsem si to :-) ()

DDT

Tohle je přesně typ filmu, ze kterýho dostávám osypky... Skvělí herci hrající v příšerně vykalkulovaným, citově vyděračským hollywoodským výrobku. ()

curunir

Komorná dráma o odvrátenej tvári amerického sna. To, čo sa dá filmu najviac vyčítať je posledná scéna, keď si Joela Osmenta príde uctiť snáď polovica Ameriky. ()

mis-ko

Keďže všetci čakajú po tak emocionálne silnom (a presne vykalkulovanom) filme záver v duchu najlepších hollywoodskych klišé, vôbec nie je prekvapivé, že sa ho nedočkajú. Vlastne sa to alo čakať. ()

keddy79

Nechápu kritiku znějící na závěr filmu. Kdyby to neskončilo takhle, řekla si, "hm, zase otřepaný hollywoodský konec" a dala nanejvýše za 4. Ano, tento snímek hrál na city, měl dojmout k slzám, ale nijak kýčovitě se u toho netvářil na čemž se bezpochyby podíleli výborní herci. Nemusí být všechno reálné, může to být klidně utopistická vize, jen když má v sobě myšlenku, která osloví a přivede k přemýšlení. ()

Turiec

Urob tri dobré skutky, také, ktoré naozaj niečo zmenia. Ako odmenu žiadaj, aby v tom pokračovali – poslali to ďalej. Pomôžeš tak zmeniť svet k lepšiemu. Táto reťaz dobrých činov dorazila až do L. A., ale kto tú reťaz začal? A je to vôbec dôležité? Film sa zameral na jedinú myšlienku a tej sa venuje do hĺbky. Aj napriek tomu, že sa zaoberá tienistými stránkami každodenného života, nesie v sebe veľký pozitívny náboj. Hurá! Popri už tradične dobrých hereckých výkonoch Kevina Spaceyho a Helen Huntovej treba vyzdvihnúť presvedčivé herectvo malého Haley Joela Osmenta. ()

MartinezZ

Promiňte, ale to myslíte vážně? Sentimentálnější a nesmyslnější slaďárnu jsem už dlouho neviděl. Jsou snad scénárista a režisér v nějaké sektě? Hollywoodštější srágoru aby jeden pohledal. Umřel jsem u toho nudou, dvakrát. A mám cukrovku, vosumkrát!. ()

Ridick

ucelovo dojemne, ale funguje to. herecky koncert predviedol stary znamy spacey a doplnal ho vcelku dobry osment.... ()

blackrain

Někdy neuškodí se zamyslet nad skutečnými hodnotami a nelpět jen na malichernostech, ve kterých se tak rádi babráme. Lidskost nám začíná unikat a to je chyba. Musíme i dávat nejen brát. Nemusíte mít nutně miliony a jachtu u moře, aby jste někomu pomohli. Obyčejný domácí úkol přišel s neobyčejným řešením problémů mezi lidmi. ()

René.girl

"You can fix a person." Tenhle film je prostě úžasný. Nádherná myšlenka, skvělí herci a celkově výborně natočený. Podle mě patří k filmům, které by měl aspoň jednou za život vidět každý. 100% ()

kajas

Helen Hunt mám čím dál radši, ale tady byl hlavní hvězdou Haley Joel Osment a Kevin Spacey podal také skvělý výkon. Konec mě naprosto dodělal! ()

Vědma

Výborné obsazení, civilní herectví Kevina Spaceyho, mě osobně nesympatická Helen Hunt a mnou osobně oblíbený Haley Joel a nádherný nevyužitý Jon Bon Jovi a slzopudný nečekaný konec. Pejsek a kočička (teda spíš kočička) z toho upekla dort, který je chvílemi stravitelný a chvílemi vázne v krku . Ale vcelku to je film sledovatelný. ()

sofiapetra

Začala jsem se na to dívat téměř omylem, tedy ani ne od začátku. A říkala jsem si, že je to vlastně docela hezký film, ale jakmile vytáhly ke konci děti tu kudličku, bylo jasné, že je zle. A že celý záměr a poselství filmu jde háje. Otřesný závěr. ()

Diamant

V originálnom znení je to veľmi pekný film. Preklad - dabing v češtine (respektíve v slovenčine) je však žiaľ zavádzajúci, a to z jediného dôvodu: v originálnom jazyku sú rodičia hlavného hrdinu predstavovaní ako druh a družka, kým v preklade z nepochopiteľných príčin ako manželia, čo pre tých, ktorí zastávajú nerozlučiteľnosť manželstva je veľký rozdiel - v prvom prípade má manželstvo medzi matkou a učiteľom zelenú, v druhom červenú. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006