Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Arsenal83

Dnes s odstupom mám aj iné pocity, ako pozitívne. Najmä na Spaceyho sa nedá po prevalení tých vecí veľmi pozerať. Ale v dobe vydania to bol silný film, s krásnym posolstvom a dojímavým záverom. Haley Joel Osment bol azda najlepší detský herec, aký kedy hral. Žiaľ, v dospelosti sa z neho stal neukojený požierač McDonaldov a celý talent ostal spláchnutý do stoky. ()

heyda

Myslím, že se tu shodneme na tom, že ten konec byl zbytečný a dost přitažený za vlasy. Troufám si tvrdit, že je to dostatečný důvod pro snížení hvězdiček. Nicméně i film celkově není úplně tak dokonalý, jak by mohl být. Jde o to, že vypráví dva příběhy. Jeden, který se týká vztahu a lásky mezi Kevinem a Helen Hunt a druhý, který se týká záchrany světa tím, že pomůžeme třem dalším lidem. Problém filmu je v tom, že ani jednu tuto linii zcela nevyčerpává, ale pouze lehce nastiňuje. Je to škoda, protože námět je to fakt dobrý a pod taktovkou lepšího režiséra, mohl vzniknout film, o kterém by si všichni vykládali a možná by se našel i někdo, kdo by to chtěl taky vyzkoušet. ()

jojinecko

Kevin Spacey je skvelý herec (ale na pochopenie tohto faktu nepotrebujem vidieť Pay It Forward) a myšlienka bola povedzme pekná...Inak je to celé jedna obrovská, PRÁZDNA, klišoidná, manipulatívna a umelá americká sračka, ktorá si nezaslúži ani jednu slzu, ani náznak zamyslenia. A za ten záver, ktorý to celé fenomenálne dorazil, by som niekoho nakopal, bŕŕŕŕŕŕ...Odporný infantilný film rovný telenovele!!! A to som empatik so silným sociálnym cítením:) ()

Stanislaus

Když jsem zapnul ráno televizi, dávali zrovna Pošli to dál - v titulkách se mihla zvučná jména Helen Huntové, Kevina Spaceyho a Haleyho Joela Osmenta - a když jsem dále zjistil, že hudbu k filmu skládal můj oblíbenec Thomas Newman, tak jsem jsem neotálel a zůstal u televizoru. Je sice pravda, že jde o typický "filmový stroj na emoce", ale bylo to podáno tak sympaticky a příjemně, že to "pohladilo po duši a ohřálo u srdce". Zkrátka nadprůměrný rodinný film o jednom "neuskutečnitelném" plánu malého chlapce, který těží zejména z hereckých výkonů a nádherné hudební stránky. ()

honajz

Uplakaná slaďárna, která vydírá, co to jde a rozpočet a herci dovolí. Přitom by takové téma šlo natočit decentně a jednoduše, a zapůsobilo by daleko víc. ()

Roman.Ticka

Buď je to tak lajdácky zahrané, nebo obsahem prázdné, doslova duté. Pro mě neuvěřitelné, což by mělo, jak bylo zřejmě tvůrci myšleno. Závěr zpackaný, už vím, co chtěl tady někdo říct, že došlo na (a)typické klišé a že herci ani moc nehráli. Plný souhlas. ()

SOLOM.

Slušný americký „doják“ u kterého ve finále ukápne nejednomu i nějaká ta slza. Já sice podobně laděné filmy moc nevyhledávám, ale když už to bylo v televizi a já neměl co dělat…Tvůrčí myšlenka dobrá, realizace místy trošku pokulhávala, ale mělo to hlavu i patu, hrálo se tu na city a vyšší „poselství“, dobré herecké výkony většiny zúčastněných a náprava některých lidí by vážně stála za to. Navíc Helen Hunt to tu neskutečně seklo a kupodivu to nebyl Spacey, kdo táhl celý film sám, ale zdatně mu tu sekundoval i mladý hrdina… ()

fleker

doba pokročila tak daleko že neska už se dá poslat snad skoro všechno................... ZALEPIT ZALEPIT, NAPSAT BRNO POSLAT DÁL....todle mi rekli hned první den, nic jinýho prej při týdle práci nebudu potrebovat............jo, a este abych v práci nespal...ze se to prej nevyplácí... KDESI V DŽUNGLI KRABIC: ššššš---neviděli ste někdo jarouše? fffff-vod pauzy ne.... ššššš-to zas někde někde balí ty svý džonty žejo? fffff-tak to určitě ne ššššš-no jasně, ty abys ho nekryl... jarouš je svatoušek vid? fffff-no to taky, ale hlavně šéfe, jára je koksovej ššššš-bože rači už mi nic nerikej nebo nas tu vsecky zavrou O HODINU POZDEJI.... ššššš-takžes ho teda nevidel! fffff-sem snad rikal ze vod pauzy ne... O 10 MINUT POZDEJI... ššššš-tak už ho našli, je ve strakonicích fffff-ve srakonicich jo ? a co tam dělá ššššš-prej pije kafe fffff-von rozváží jo?ulejvák jeden, a me rikal ze dneska tu s nama bude az do konce ššššš-byl zalepenej v bedně, naka pani ho rozbalila ............v tvojí bedně!! fffff-to není možný,jak můžeš vědět že v mojí.. ššššš-podle písma fffff-tiskací tu snad používáme všichni nebo ne?! ššššš-tysi tu jedinej kdo kreslí vedle adresy zákazníka hrobeček fffff-tak to už potom nevim ššššš-a že nejseš nijak zvlast rozhozenej,to koukam, tobe to pripada normalni? fffff-no normalni zrovna ne, ale nějak mi to neprekvapilo, me uz se totiz neco podobnyho jednou stalo, ale neprislo se na to, a toho cloveka uz sem nikdy potom nevidel. ZPROSTREDKOVANE, DEN POTÉ- ZPOVED JAROUSE CESTOVATELE ....tak dala mi facku no,,,, ani ji moc neprekvapilo to že sem byl uvnitř, jako spiš to že tam společně se mnou nebyla ta lednice ,tak mi hned jednu třískla.... prej: přinesla sem manželovi z hospody džbán piva a nemám ho kam dát v tomhle vedru ....a já ji povídám,: "paninko zácházejte se mnou jako s chladničkou, no šup ho tam" a dostal sem druhou, za ty kecy ()

Sofia

Závěrečných pět minut sráží film o třídu níž, protože tak vlastně poselství celého filmu přišlo vniveč. Fungovalo by to i bez zbytečného melodramatu. Skrz naskrz průměr, i herecké výkony (kromě malého Haleyho Joela Osmenta) byly takové nijaké. ()

evapetra

Přemýšlím, jaký by mi k tomu filmu seděl konec, když s tím skutečným jsem nebyla spokojena. Celý ten děj se plácá mezi velmi silnými a pozitivními momenty a mezi neskutečně klišovitými okamžiky. Takže jakýkoliv takhle rázný závěr by mi připadal poněkud násilný, ať už pozitivní nebo zlý. Buď je celý svět krásný a nebo stojí úplně za hovno. Copak mezi tím už nic není? Nemám pocit, že k určitému zamyšlení nad smyslem Trevorova snažení bylo nutné až takto šokovat. Viděno v rámci projektu 52 Films by Women. ()

Kimon

Úmyslné, až průhledné manipulace svými city si opravdu nemusím nechat líbit. Trevor je opravdu naivní chlapec a asi by se měl více věnovat chlapeckým problémům svého věku, než přemoudřele řešit "světabol" lidstva, který ostatně stejně nikdo nevyřeší. ()

oLí

Musel jsem být ostražitý a hlídat si zaťaté půlky, aby mi tenhle film nevlezl do prdele a psychicky mě nenarušil, nespustil hysterické brečení s dlouhým smrkáním. Pane bože ! co tohle bylo ? O filmu jsem dlouho dopředu věděl, měl o něm z okolí jisté informace, čekal jsem solidní snímek. I díky hlavním hercům. Tohle bylo ale strašný. Divím se, že na konci nehořely svíčky po celé galaxii. I přes docela zajímavý nápad a jisté kvality se nemohu zbavit dojmu, že mě celý film chtěl znásilnit cukrovou vatou, tohle fakt ne! Rozhodně ne, špatný. 4/10 ()

Handle

Řekl bych, že z takového námětu se toho přeci jen dalo vytěžit víc, ale rozhodně to je zajímavý snímek k zamyšlení. Ani ne tak sentimentální, jako nesourodé a nedotažené. Nejhorší je na filmu asi ten konec, který opravdu nebyl potřeba. I tak je to však moc pěkný snímek s kvalitními herci. A těch myšlenek, kterých tam padlo! 70%. ()

Lacike

Nadherna dojimava drama so zaujimavou myslienkou. Sice naivnou, ale svet by bol hned ovela krajsi, keby sa nou ludia inspirovali. Ustredna trojica hercov podava skvele vykony. Uzavrety Spacey s mindrakom z minulosti, Helen Hunt trapiaca sa s alkoholizmom a maly v tej dobe este prijemne vyzerajuci dobrak Osment. Film je sice od zaciatku koncipovany ako prvoplanovy dojak, ale svoju skatulku sa mu dari naplnit velmi dobre az na samotny zaver, ktory je jak z ineho filmu. Je to podobny WTF podraz ako napriklad pri filme Message in a Bottle.. Jak keby chceli byt tvorcovia za kazdu cenu originalny a tak to vyriesili takto hnusne a namiesto totalneho dojatia som zakazdym pri zavere akurat najebany. Skoda, pretoze zvysok filmu je fakt skvely. 7/10. ()

Tommassi3

"A neskákej mu do řeči !! To taky nesnáší.." - "A to se mám jako vždycky přihlásit ??" ;) Ta cynická bestie ve mně na tak veliký špek v podobě monstrózně polopatistického a slzopudného konstruktu prostě neskočí ani za dva jaguáry.. A Mimi Leder mi už prostě nejspíš nevysvětlí, proč se o ní svého času mluvilo jako o hollywoodském zázraku, byť tedy tentokrát zaručeně vinou Leslie Dixon, která však nesmírně baví vtipnými dialogy, aby vzápětí kazila dojem z kvalitního scénáře plačtivým moralizováním a tlačením na pilu, ačkoliv jí v tomto smyslu povětšinou tvrdohlavě se držící předlohy Cathy Ryan Hyde těžko vyčítat, stejně jako mě Thomas Newman nepřesvědčí o tom, že měl za posledních patnáct let nějaký nový nápad.. O faktu, o jak herecky skvostnou záležitost se jedná, včetně tentokrát nesmírně otravného Osmenta, však není třeba vést nějaké delší diskuze.. Nicméně pokud si stejně jako já nemyslíte, že svět nestojí úplně za hovno, prosím, pošlete to dál !! ()

bouncer

Velice nadprůměrné obasazení vcelku průměrného dojáku. Tento film určitě nenaštve, ale že byste u něj omdlévali nadšením se také říct nedá. ()

Agatha

Tento film zaujme především nenapodobitelnými hereckými výkony Haley Joela Osmenta, Kevina Spaceyho a Helen Hunt, která ze sebe vydala maximum a svou rolí si mě získala. Scénář má sice trhliny, ale námět je zajímavý a originální. Hudba, která doprovází scénu jak H. J. Osment jede na kole a setkává se se záhadným bezdomovcem, mi nápadně připomínala hudbu ze snímku Erin Brockovich. Ale možná je to jen můj dojem. Konec je sice moc americký, ale dojemný byl určitě. ()

rreal13

Pekný film se zajímavým příběhem. Po začátku jsem nečekal, že mě to tak chytne, ale stalo se a všem vřele doporučuji ;) ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006