Epizody(9)

John Dutton je už sedmou generací Duttonů – rodiny vlastnící a spravující největší dobytčí ranč ve Spojených státech, který se stále rozrůstá, a to i přes rozpory s obyvateli sousedních pozemků. Nemalý podíl na úspěchu ranče mají i Johnovy děti – nejstarší syn Lee se jednou má stát hlavou ranče, Beth je vysoce postavenou manažerkou v jedné z největších amerických bank a prostřední syn Jamie má v pozici generálního prokurátora našlápnuto na slibnou politickou kariéru. Pomyslnou černou ovcí rodiny je nejmladší syn Kayce, který se všemi silami brání návratu a vlivu rodného ranče a se svou manželkou Monicou a synem žije v místní indiánské rezervaci. Vše ale změní zběhlý dobytek, který se zatoulá právě na pozemky rezervace. Při snaze dostat ho zpět na ranč dojde k událostem, které budou mít fatální následky nejen pro Duttonovy… (Paramount Network)

Spiker01

Taylor Sheridan to opět dokázal! První dvojdíl mě sice nechal v lehkém nezaujetí, po kterém jsem se k druhému dílu dostal až po déle než měsíci, ovšem pak už jsem plně našlápl na vlnu a sjížděl jeden díl za druhým. U nás bohužel nerozšířená Paramount Network mě velice překvapila, jakému projektu vlastně dala zelenou a už se nemůžu dočkat druhé série. Sheridan tyhle moderní kovbojky má pod palcem a tady samozřejmě půl práce dělá přímo fenomenální Kevin Costner, kterého posledních pár let v podobných rolích, nebo těch mentorských, vídám strašně rád. A nebál bych se jeho výkon srovnat s démonickým Kevinem Spaceym minimálně z první série House of Cards. Nyní je už bezpodmínečně potvrzené, že televize už dnes není ostuda a prchají sem nejen velká jména, ale hlavně skvělí herci, kteří tu dostanou mnohem více prostoru. Pro někoho to bude možná až moc pomalé, já jsem si užíval každý moment a každý díl a dokonce i hojně kritizované finále mě plně uspokojilo. Proč? Kvůli atmosféře, skvěle napsaným a zahraným postavám, výbornému soundtracku (nad tím intrem jsem slintal devět dílů a ještě je to málo, zatím není na youtubu :/ ) a samozřejmě režii, výpravě, takové to klasické, co člověk u výborně hodnocených seriálů očekává. PS : Loni se hodně chválil netflixový Godless, které má sice výborného Danielse, jinak je to ale proti Yellowstonu takřka poloviční. ()

Soweek

Moderní western, teritoriální válka, indiánská otázka, boj o moc. Proč ne? Ale to by to nesmělo být přitažené za vlasy. Každou chvíli zde někdo někoho zabije jen za špatný pohled, ale je to vlastně v pořádku a nemá s tím problém ani zákon, protože " takhle to tady v Yellowstonu řešíme" Nicméně Costner je zda opravdu démonický a přirovnání od Spiker01 ke Spaceymu z House of Cards vlastně naprosto skvěle sedí a celé to drží nad vodou. Normálně bych asi dál nepokračoval, ale manželka je jiného názoru :-). ()

Davies182

První a poslední epizody jsou spíš jakousi nesheridanovskou telenovelou z Montany o žabomyších svárech několika rodin, jinak je ale co díl, to ryzí dramatická perla. Tahle "řada nešťastnejch příhod z Duttonovic statku a okolí" prostě umí držet diváka v napětí. Plus je to v podstatě celý nahláškovaný ulítlejma životníma moudrama a kýčovitýma metaforama, který prostě nejde nemilovat. ()

jedna_vrana

Ak si pamätáte Dallas, tak toto je iná "telenovela" - ženské intrigy nahrádzajú tie drsňácke chlapské. A diel od dielu sa hlbšie ponárate do rodinných vzťahov, pri ktorých si nevyhnutne musíte predstaviť, ako to na Duttonovej farme funguje. A tie životné múdrosti, čo si v každom dieli vypočujete! Opäť seriál, keď držíte palce "darebákom". ()

Lachtaan

Mnou nejočekávanější seriál posledních několika let konečně doklusal do našich luhů a hájů a přestože to prozatím není na vymodlenou plnou palbu, už teď jsem ponořený v navazující sérii a mít víc času, tak jedu mnohem zběsilejším tempem. Tahle rodina a hlavně tohle prostředí je totiž něco, co chcete sledovat každý den. Sheridan je fakticky bůh současné televize! [viděno na SkyShowtime] ()

• V epizodě si zahrál roli obchodníka s koňmi samotný tvůrce, scenárista a režisér Taylor Sheridan. (Punisher)