Epizody(9)

John Dutton je už sedmou generací Duttonů – rodiny vlastnící a spravující největší dobytčí ranč ve Spojených státech, který se stále rozrůstá, a to i přes rozpory s obyvateli sousedních pozemků. Nemalý podíl na úspěchu ranče mají i Johnovy děti – nejstarší syn Lee se jednou má stát hlavou ranče, Beth je vysoce postavenou manažerkou v jedné z největších amerických bank a prostřední syn Jamie má v pozici generálního prokurátora našlápnuto na slibnou politickou kariéru. Pomyslnou černou ovcí rodiny je nejmladší syn Kayce, který se všemi silami brání návratu a vlivu rodného ranče a se svou manželkou Monicou a synem žije v místní indiánské rezervaci. Vše ale změní zběhlý dobytek, který se zatoulá právě na pozemky rezervace. Při snaze dostat ho zpět na ranč dojde k událostem, které budou mít fatální následky nejen pro Duttonovy… (Paramount Network)

AndrewNewman

Zatiaľ len slušné tri hviezdy. Najprv spomeniem klady. Tou najväčšou z nich je Kevin Costner v hlavnej úlohe. Tomu sa na staré kolená podarilo ukoristiť perfektnú rolu. Typ starého, hrdého mafiána vlastniaceho ranč mu sedí na výbornú. Druhým najväčším plusom Yellowstoneu je to, kde sa odohráva. Prostredie Montany, ranč, kovboji kam sa len pozriete. Drsné prostredie pre drsných chlapov a pre ešte drsnejšie ženy. Len ťažko tomu odolať. Teraz ale prejdem k záporom. Prvá epizóda je príliš zdĺhavá a okrem prvotnej extra drsnej scény si z nej nič nepamätám. Takisto ma mrzí, že Sheridan často stavia dialógy medzi postavami v takom zmysle, že divák si musí mnohokrát domyslieť, o čom sa vlastne rozprávajú. Sem tam som mal pocit, že Sheridan nevie, či chce točiť drsnú drámu na štýl Pernikového tatka alebo nostalgickú dramedy v štýle Kutcherovho Ranču. V posledných približne štyroch epizódach to však naberie spád a má to bližšie k drsnej dráme, než k nejakej pohodovke. Určite ma to celkovo nalákalo aj na ďalšie série, ale klamal by som, ak by som sem nenapísal, že som nečakal trochu viac. ()

PeteBuck

Pre mňa príjemné prekvapenie. Historkami o cowboyoch som riadne prežratý už z minulosti, tentokrát som si myslel, že uvidím lepšie natočený Dallas. Ale nebolo to tak. Našťastie som ako prvý seriál od Sheridana videl 1883, takže mi tam viacero vecí dochádzalo skôr. Čo tu vidíme? Týpka, v podaní Kevina Costera, ktorý sa snaží zachrániť svoj ranč pred developermi a Indošmi, ktorí sa vďaka prachom z kasín rozhodli vziať si späť svoju pôdu, o ktorú ich bledé tváre obrali. V čom je problém? Asi v ničom, keby sa rodina Kevina Costnera  neskladala z osôb, kde je každý v podstate kriminálnik, jednotliví členovia sa nenávidia, a tak sa tam dejú veci, ktoré neuvidíte ani u rodiny Addamsovcov. Rozhodne by som nechcel pracovať na ranči, kde ak ste bývalý kriminálnik, tak si Vás označia ako dobytok, a keď máte chuť odísť, tak miesto odstupného dostanete guľku do hlavy. Každý na ranči je väčší hajzel než J. R. Ewing a zároveň s riadnou dávkou komplexov, že by na to nestačil úväzok ani celého tímu psychiatrov (či už ide o stále krásnu Kelly Reilly, ktorú tam scenáristi často vyzliekajú, alebo o Kayceho, čo sa rozhodol žiť s Indiánmi, právnika, čo vyzerá ako metrosexuál a adoptovaného Ripa, ktorý je niečo ako býk s ľudskou podobou). Ak je toto aspoň trochu realistická sonda do života bežných Američanov, tak nás Boh ochraňuj nielen od Rusov ale aj od nich. Som zvedavý na ďalšie série. Slušne napísané, dobrí herci, všetci si tam idú navzájom po krku, jeden by neveril, že seriál plný intríg a mŕtvol môže byť aj naozaj slušne napísaný. ()

sus

Jsem celkem v šoku jakou má seriál kvalitu a nechápu to vlažné hodnocení cca 80%. Špíny a krve je tam dost, o emocích ani nemluvím. Čekal jsem něco jako trochu zmodernizovaný Dallas, přesto si říkám, že za zkoušku nic nedám, ale...🙂 ()

Crust

Tenhle seriál byl natočen asi na zakázku pro mě. Mám totiž slabost pro Montanu a přírodu Skalistých hor. Mám slabost pro popularizaci palčivých témat spojených s dnešními potomky amerických indiánů, žijích v rezervacích. Mám slabost pro charismatické herectví Kevina Costnera a mám slabost pro moderní westerny, kde se drsní chlápci a jejich obrovské moderní pick-up trucky a SUVéčka prohání po odlehlých silnicích, kde se chodí za zábavou na rodeo a do dřevených barů, kde se pije pivo z malých lahví a pro ránu nejde daleko. Ale zároveň jsou tu výjevy ze života v luxusních srubech, před spaním se pije sklenka whiskey, nebo bourbonu a občas se musí pořešit byznys v kravatě, přesto jde jinak o život ve stájích, v ohradách, blátě a prachu a na pastvinách. Takže jsem první sérii po pár letech odkládání zhltnul za pár dní jako malinu. Přesto není bez chyby a vykreslení některých postav mi připadá trochu schématické a klišovité. Costner tu vlastně hraje takového J.R.Ewinga, prostě obávanou hlavu elitní a nevkusně bohaté rodiny a i ostatní členové tu  určitým způsobem připomínají Dallas - nejmladší benjamínek, prostý kovboj, by byl tátovým nejoblíbenějším potomkem, ale žije v indiánské komunitě a s jednou indiánkou má dítě. Ale hlavně neuplyne den, kdy by se naprosto nelogicky nedostal do nějakého průseru, který na první pohled vypadá jako dobráctví, které by přece udělal každý chlap. Jeho sestra je obávaná byznysmenka, která je jinak veskrze cynická arogantní kurvička a propijí se do záhuby. Zároveň sourozenecky soupeří s dalším z bratrů, úspěšným a schopným právníkem, který není zrovna tátovým oblíbencem a jak se zdá, je to jen proto, že je oholený a chodí v obleku a není zarostlým kovbojem ve flanelce. Reálně je pro mě první série tak 87%, což ovšem ve spektru hodnocení na ČSFD znamená 5 hvězd. ()

Mr.Jokker

Jak americká ulice, nebo ordinace. Slabší scénář, samý klišé ale plánuje koukat dál a uvidíme. Nicméně ano je to hodně koukarelne i přes veškeré hlouposti. První serie za 3* ()

Joachim36

Po prvních dvou epizodách, jsem byl zvědavý jestli tvůrci vydrží držet nastavenou laťku. Po třetím dílu jsme o tom fakt pochyboval.... mrtvol už bylo na můj vkus fakt moc. Ale ono se to opět chytlo. A ono to fakt není hloupý. Fakt to otevírá aktuální otázky. Co s námi, kterým je skoro 40 a nemáme děti? Co s  rodiči, kteří děti maji, ale "nevychovávají" je? Co s dětmi jejiž rodiče jsou pedantští partiarchové rodu? Co to znamená, že někomu něco patří? Co to znamená, že někde už někdo byl a žil? Co znamená slovo "pokrok"? Co to je svoboda? Co to je zodpovědnost? Kdo jsme? A kam jdeme? A proč vlastně? Říkejte si co chcete, ale toto není jen moderní Dallas. ()

Tomulka

Hlavně díky hereckým výkonům je tato řada super. Rozehrávání karet. Měl sem to štěstí vidět tento seriál po 1923 a tím to pro mne bylo asi ještě lepší. Rozehraná šachová partie. Uvidíme dále. ()

matous20063

První série je krásný odpal skoro až homerun takového seriálu. Je to ze zajímavého prostředí, s dobrými herci, zajímavým příběhem a s tunou akce. Nejvíc se mi líbí ta surovost, vlastně tady není žádný hrdina, všichni jsou tak trochu zmrdi, někdo mín, někdo víc. K tomu započtěte americkou faunu a nejvíc cool týpky USA a méme zajímavej seroš. 80% ()

EricNor

Spoilery. Dívá se na to dobře. Příroda je nádherná, kovbojové hrajou tvrdě, ale málokdy fér. Yellowstone je přehlídka křivých egoistických charakterů, z nichž mi je sympatický snad jen Kayce. Postavy tam všechno hrotí, John Dutton, který všechno vidí z dlouhé perspektivy z náhlého pohnutí mysli zavrhne syna navždy. Všechny události jsou tam hlavně na efekt, ale zábavné to je. ()

Snaidi

Seriál Yellowstone mňa osobne chytil od samotného začiatku. Temná, rodinná dráma zasadená do nádherného prostredia prírody ale v skutočnosti "je na tom mieste niečo zlé". Mam pocit že Kevin Costner sa narodil pre túto úlohu. Ako hlava rodiny a celého ranču je perfektný, charizmatický a ide z neho strach. Jeho deti si počas série prechádzajú neuveriteľným vývojom a na konci série mame úplne postavy ako na začiatku. Hlavných postáv nie je veľa a tak sa divák nestráca. Za mňa seriál ktorý som mal vidieť už dávno. Kone, kovboj, intrigy, krásna príroda, strach o postavy, či už o ich život alebo spoločenské postavenie. Prvá séria rozohrala vynikajúcu hru. Uvidíme kam sa figúrky posunu v tej druhej. ()

Foltest

1. série Yellowstonu definitivině splnila mé očekávání. Přinesla totiž prostředí, které je tak neuvěřitelně odlišné od českého koloritu, až je jednoduše fasinující to sledovat. Amerika je úžasně kapitalistická, muži z Montany tvrdí a nelítostní a do toho všeho širé pláně a nádherné přírodní scenérie. Rodinné rozpory mě nudit nezačaly, naopak mi přijde, že do příběhu pěkně pasují. Asi nejvíce se mi na sérii líbila ta ukázaná brutalita amerického venkova; tohle si uvědomit je pro Evropany prostě strašně těžké. Některé postavy jsou mi sympatické, některé méně. Jsem přímo alergický na Beth, i proto mě moc nepotěšil závěr série; naopak mám rád Jimmyho, Jamieho a obecně ty skutečné kovboje tam. Rozhodně už se těším na další sérii a jsem přesvědče, že Yellowstone stojí za zhlédnutí. ()

stuj

Pletichy arogantních zazobanců, kteří si myslí, že jim patří celý svět. Nefandil jsem ani těm nezazobaným, protože i to jsou všechno velcí frájové, kteří vše vyřeší po svém. Příběh navíc ničím zvláštní, dokážu si představit, že by to byla soap opera natahovaná klidně do nekonečna. U první sezóny končím, do dalších nejdu. ()

horskejvlk

Costner jako Stařešina rodiny ve které je toxická armosféra. Postavy se chovají nelogicky a jsou  příliš barvotiskové. Největší sympaťák, nejstarší brácha zemře hned v pilotu.  Další:  úspěšný advokát je dle rozhodnutí dramaturga za idiota, manipulátorka pošahaná dcera je za hrdinku a benjamín rodiny, veterán za věčně se hledajícího syna.  Nejlepší je krásna příroda a ranč ve kterém bych klido makal zbytek tedy omáčka příběhu je katastrofa. ()

Davoss

První série byla velmi dobrá, nebál bych se jí dát 5 hvězdiček, kdyby scénář některých dílů nepůsobil, jak kdyby byl udělán pro TikTok algoritmy. Spousta dobrých postav, velmi zábavný děj, občas však příliš absurdní. Doufám, že v příští sérii se tvůrci více zaměří na větší realističnost a dají více prostoru Wes Bentleymu, kterej si to v téhle roli strašně dává. Costner jinak taky na jedničku a zbytek rodiny jakbysmet. Herecky se dá akorát vytknout Kelceyho manželka, která působí dost afektovaně a není příliš sympatická. Zatím teda 82% a těším se až mrknu na zbytek :) ()

Petbrab

Moc se mi nechtělo do dalšího "nekonečného" seriálu. Ale zatím pecka, od nádherného ranče přes krajinu v Montaně až do děje, kde postavy okolo Costnera vedou nelítostný boj na všech frontách - rančer bojující o staré časy a svůj ranč, jdoucí přes mrtvoly i přes své děti, indián věřící v odkaz předků a podnikatel s novými vizemi. ()