Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

gotham

Spike Lee nenatáčí úplně vynikající filmy, ale snad všechno, co jsem od něj viděl, je hodně kvalitní. A protože jsem v poslední době měl na filmy trochu pech, tak tenhle film byl pro mě takovým balzámem na duši. Asi bych ani nevypíchl nějakou scénu, postavu nebo příběh, ani zápletka není úžasná, ale celkově ten příběh úžasně drží pohromadě a žádá si divákovu ostražitost od začátku až do konce. I když vlastně postava Brodyho je celkem výstavní :-) 70% ()

Aniki

Moc hezkej filmík s uměleckejma ambicema, kterej sice dějově vychází ze skutečnýho vražednýho léta 77, ale přesto v něm nejde jen o sled syrově natočenejch násilnejch scén. Naopak, režisér nám zde nabízí spíš psychologickou sondu mezi mladý obyvatele NY na pozadí reálnejch událostí. Leguizamo, Brody, Mira Sorvino i Jennifer Esposito, tihle všichni v přímo fantastický formě. Až mi to připomnělo moje vlastní mládí v klučičí partě, plný prvních vztahů, tancovaček, chlastu a taky různých neshod, zášti, žárlivosti a rozchodů, byť v prostředí reálnýho socialismu. Tenhle snímek si rozhodně zaslouží, nejen za u mě vyvolanou nostalgii, krásný hodnocení - čtyři hvězdy plus. ()

a0001

Krimi? O vrahovi tak viacmenej nebola ani zmienka, 90% filmu je o makarónových "mafiaňikoch" v tielkach, ich nafúknutých hlúpych rečiach, trápnych scénach a o jednom homosexuálnom fajčibrkovi, ktorého stvárnil Brody (kupodivu jediný lepší herecký výkon). Dej o ničom, ten kto čaká dákeho "Samového syna" tak bude veľmi sklamaný. 15% max.. ()

Gortyna

Tak ukřičený film jsem dlouho neviděl, až uši z toho bolely. Všichni žvanili jeden přes druhého, ani rozumět jim nebylo. Sedmdesátá léta byla hnusná. Je kladem filmu, že to dokázal přesvědčivě zachytit. Ale snad to šlo i bez toho křiku. ()

Elessar.

Film ktorý som zvládla pozrieť celý na druhý pokus. Sú také filmy a neľutujem. Mohlo ma to len prekvapiť. A tak aj sa stalo. Zaujímavá sondička do života pár týpkov kdesi v Dead Ende. Kdesi na úplnom konci sveta... hudobne fajne spravená záležitosť. ()

mokrasek

Film slabý jako čaj, který ve mně vyvolal akorát obrovskou nudu. Šukací povaleči se snaží odhalit vraha, který většinu času huláká na štěkajícího hamrdála. Pěkně děkuji za ty dary, že už byl téhle slátaniny o ničem konec. ()

kolodej1

nejde ani tak o krimifilm. Je to o životě lidí ze čtvrti, která je zasažena strachem z vraždícího maniaka, což samozřejmě ovlivňuje atmosféru ve městě a také snahu vzít spravedlnost do vlastních rukou. Podezřelým se pak stává každý, kdo se nějak odlišuje od průměru. Velmi přesvědčivě zahrané, Sorvino, Leguizamo ani Brody rozhodně nezklamali. Psychologie postav, vývoj vztahů mezi lidmi, to je tu velmi dobře vykresleno, stejně jako rozklad jednoho manželství. Jedinou drobnou vadu vidím ve zbytečně dlouhé stopáži, kdyby byl film o půl hodiny kratší, nic by se nestalo ()

v.indruchova

Upřímně, nechápu tak vysoké hodnocení. Nepřišlo mi to zajímavé. Štvalo mě akorát, jak se ti lidi hloupě chovají. Přišlo mi to chaoticky natočené. Když bych to neviděla, nic by se nestalo. Herecky, stál za řeč, výkon Brodyho. I když je to natočené, dle skutečné události, tak mě to nezasáhlo. ()

BoKo_CzT

Ľudská malosť a predsudky v kulisách 70-tých rokov od kultového režiséra - ako stvorené na nedeľný večer. Bavilo ma kontrastné zobrazenie obdobia, napr. Klub 54 vs. CBGB. ()

RMN88

Film ve kterém můžeme vidět vraždy, muže který podvádí svojí manželku, tancujícího Adriena Brodyho, partu lidí co se tu vraždu snaží vyšetřit, chlapa který si stěžuje na psa, že štěká atd. Prostě je to dobrý film, ale znova bych si ho nedal. ()

brasek

Pokiaľ máte záujem o kvalitný kriminálny thriller ako ja, tak rozhodne sa tomuto snímku vyhnite. Toto je nejaká skazená romantická melodráma, kde sem tam niekoho zastrelia, niekedy sa o tom hlavné postavy dozvedia z novín. Žiadna atmosféra, málo napätia. ()

Saxos

Zvláštním způsobem zpracované. Věnujeme se skoro všemu co se v New Yorku 1977 šustlo, ale Samova syna cpeme do pozadí, Máme místní burany všeho typu, punkovou i disko scénu té doby, swingerspárty, drogy, vlnu veder, problémové části NY, výpadek elektřiny a rabování, ..... O Samovu synovi málo. /D. R. Berkowitz má přímo ideální profil - děcák, krádeže, zakládání požárů, změna chování po smrti náhradní matky, sekta, bodání nožem, střílení lidí - šest zavražděných, výsměch policii, pečlivé zapisování si co vše provedl, náhodné odhalení, doteď v base a asi nakoupil odpustky a hraje si na hrozně hodného křesťana/. Závěr: doporučuji. ()

PTuranyi

Výborný príbeh new yorkského manželského páru Vinnyho a Dionny na pozadí vyvádzania manického vraha. Je tu snaha čo najviac priblížiť život v New Yorku v tomto období - disco, mafia, punk, rôzne kultúry. Stres, panika a napätie v spoločnosti sa obráti proti inakosti. Takže hnev a nenávisť si vybijú na punkerovi Ritchiem. Dokonca ja jeho priateľ Vinny mu nedôveruje a podrazí ho. Herci sú výborní a film má šťavu. ()

SKAmilka

Tohle bylo moje velké zklamání, a to sem se na Krvavé léto těšila celý týden. Popravdě řečeno místo Krvavého léta bylo Nudné odpoledne ve Švýcarsku. ()