Reklama

Reklama

Heathers

(seriál)
Trailer

Epizody(10)

Obsahy(1)

Seriál Heathers, inspirovaný stejnojmenným kultovním filmem z roku 1988, je černočernou komediální antologií, odehrávající se v současnosti. Naše hrdinka Veronica Sawyerová se potýká s partičkou tří velmi odlišných, ale stejně krutých dívek jménem Heather. Veronica byla vždycky "hodná holka", to však platilo jen dokud se nezamilovala do nového kluka ve městě, jehož jméno je JD. Heather Chandlerová je nekonvenční vůdkyní "Heathers" a ovládá střední školu Westerburg High prostřednictvím strachu, nátlaku a úžasného smyslu pro módu. Její kumpánkou je největší mrcha ve škole Heather Dukeová, zatímco Heather McNamarová žije ve stínu druhých dvou Heather. Střední škola je poněkud temnější, než jak si ji pamatujete, když Veronica, JD a trojice Heather přináší do Westerburg High své vlastní nihilistické pojetí spravedlnosti. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Film neznám, tak nemůžu porovnávat. Seriál je teda dost absurdní a hodně tlačí věci na max. Hodně se tu řeší vraždy a sebevraždy. Celkově to je tak blbý, až to je občas i dobrý. Některé díly bavily, jiné moc ne. Brendan ten měl teda pořádnou ránu, chudák. Celkově to je hodně výstřední a dokáže to pobavit, ale mě tam chybělo něco víc. 60% ()

Jaroslaf 

všechny recenze uživatele

Grace Victoria Cox je tedy tady opravdu krásná, (podobná české čarokrásné herečce Janě Bergerové mimochodem), ale příběh působí naprosto nahodile, neuvěřitelně a navíc velmi otravným způsobem dodržuje dnešní standarty, takže jednou z Heathers je pánský gej, ústřední manipulátorka je obtloustlá zlá svině, kterou by v reálu nikdo nemohl obdivovat, natož si o ní opřít kolo (ale zas jí tu smrt opravdu přejete) a snímek se od prvních chvil dotýká genderových/rasových a jiných stereotypů a upozorňuje na ně, což je velmi otravné. Škoda, že to nedopadlo lépe,téma filmu Heathers je přitom nosné pro seriál a mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe. ()

Reklama

hansel97 

všechny recenze uživatele

Většinou se bojím remaků, které jsou dělány jen pro to, aby se materiál přenesl do nové doby srozumitelnější pro soudobé publikum. U Heathers ale není důvod. Z filmu vlastně nezůstal kámen na kameni a je to jen dobře, přenos do moderní doby se totiž prokázal jako kompletní úlet ukazující zvrácenosti soudobé generace s novými výbornými hlášky, opravdu epesním obsazením a celkově neo-provedením, které původní materiál vůbec nezahanbuje. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Tak neuveriteľne nehorázna satira, až som sa chvíľami čudovala, ako toto môže dnes vzniknúť v úzkoprsej pokryteckej Amerike a prehnane politicky korektnom Západe. Nechápte ma zle, nie som rusofil ani pansláv, len nemám ilúzie o žiadnej spoločnosti. Heathers si tak otvorene a brutálne strieľajú z každého stredoškolského stereotypu, ale aj zo súčasných sociálnych trendov, že ak by (pre istotu?) nevynechali islam, vystrieľali by ich ako Charlie Hebdo. Kým som na HBO GO vypozerala tých 10 častí, všetko ostatné šlo bokom. Pôvodný film som zatiaľ nevidela, ale určite to musím napraviť. ()

gstudio 

všechny recenze uživatele

Naprostá zbytečnost. Seriál pouze natahuje a rozmělňuje výživný a absurdně černý humor předlohy. Jedna z Heathers je gay, další nabubřelá nehezká tlustoprdka a ta poslední (byla tam vůbec?) nevýrazná tuctovka. Grace Victoria Cox je sice hezká tvářička, ale herecky nesahá praštěné Winoně Ryder ani po kotníky (přesto je zřejmě vizuálně jediným relativním kladem celého dílka). Naprostou tragedií je pak obsazení "ufňukánka s vlnou" Jamese Scullyho, který nemá ani stopové množství nevypočitatelnosti a charisma Christiana Slatera. Pokud máte chuť na něco netradičního a ulítlého o středoškolácích a chcete si to užít i v solidní kvalitě, pořiďte si rozhodně radějí stejnojmenný film z minulého století. ()

Galerie (128)

Zajímavosti (6)

  • V originální verzi Smrtící atrakce (1988) byly všechny tři Heathers bělošky představující typické ideály krásy. To se tvůrci rozhodli změnit, a tak mezi seriálovými Heathers najdeme jejich plnoštíhlou vůdkyni bojující proti fat-shaming, černošku a genderqueer muže. (hansel97)
  • Premiéra seriálu byla na Paramountu po odvysílání pilotní epizody přesunuta na červena, a to kvůli vystřílení školy v Parklandu, kvůli čemuž byla tematika seriálu nevhodná. V červnu ovšem došlo k podobné události na škole v Santa Fe, tudíž stanice kompletně zahodila plány odvysílat zbytek epizody. Ty tak byly odkoupeny HBO GO. (hansel97)
  • Shannen Doherty měla velký zájem o jednu z úloh a připojila se k natáčení po několik měsíčním boji s rakovinou prsu. (lucius789)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama