Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak se do informací o filmu dostalo slovo "komedie"? A kde byly k vidění nějaké vykreslené postavy? Pro mě afektovaná a hysterická ženština v hlavní roli nutně neznamená propracovanou psychologii... Ovšem uznávám, že možná jsem to prostě jen nepochopila. (S tím už ale dovedu žít. :-)) Takže poslední hvězda patří výhradně podmanivému hudebnímu doprovodu a scéně, v níž se - SPOILER! - Maurice vykašle na ohledy a konečně vypění.(5.10.2011)

Mike Leigh je divnej, ale (nebo spíše "proto") ho začínám mít rád. "Secrets and Lies" sice trochu hyzdí přepjaté herectví permanentně ubrečené Brendy Blethyn, ale zbytek funguje naprosto dokonale - nenápadná mozaika náhledů do intimního života několika lidských ztracenců diváky nestrhne, ale spíše pomalu podemele. Timothy Spall, který po celou dobu exceluje v roli dobráckého fotografa, se nakonec geniálně blýskne v působivém proslovu před rozhádanou rodinou. Krásný, tichý, velmi anglický film.(7.7.2013)

• 007.

Nudný film s otřesným dabingem. V hlavní roli hysterická ženská, která pořád hláškuje "dušinko, zlato, zlatíčko", její druhá dcera se chová, jí a pije jako dřevorubec z největšího zapadákova na světě. Jaký kontrast s její nevlastní sestrou. Komedie to taky rozhodně není, zasmál jsem se akorát ke konci filmu, když všechno prasklo. 18%(12.1.2014)

vzhledem k zdejšímu vysokému hodnocení tohoto snímku jsem přistupoval s vyšším očekáváním a nevyplatilo se, i když rozhodně je to podnětný film o mezilidských vztazích. Určitě je nutné se připravit na to, že je to hodně konverzační film (pro mě problém, protože jsem to viděl se slovenskými titulky a občas jsem opravdu nestíhal). Taky působí stylově hodně obyčejně až civilně a spíš bych ho i tématem řadil k televizní tvorbě. Jako komedii bych ji také nezařadil, když už vyloudí úsměv na tváři, tak jen lehký. Ale jak jsem psal je to slušně a lidsky zpracované téma a herecky přesvědčivé - a lepšími třemi hvězdičkami to tady nezkazím. Jen je škoda, že zdejší obsah je vlastně spoiler, tak Vás nic nepřekvapí. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](6.12.2015)

Už dlouho jsem u žádného filmu neměla takový pocit opravdovosti jako právě u Secrets and lies. A největší zásluhu na tom má beze sporu neuvěřitelný výkon Brendy Blethyn, její postava ve mě vyvolávala celou škálu pocitů od naprostého odsouzení přes lítost a nakonec i soucit. Dovedu si živě představit, že taková podobná Cynthia bydlí třeba o dva baráky dál, nebo jsem ji potkala včera v obchodě....Celý film byl pro mě velký zážitek a nakonec mi nevadil ani přeci jen moc přehnaný happy end.(6.1.2013)