Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

tchempi

Nesympatický, arogantní a vznětlivý fízl se snaží (poprvé v životě?) udělat dobrý skutek, ale na co sáhne, to posere. A posrali to i tvůrci, kteří vytvořili unylou zkazku. Jediným pozitivem filmu je krátká (dá se to přežít) stopáž. ()

brasek

Nudná komorná dráma. Hodnú chvíľu pozerám na policajta v call centre a naozaj keby ponúkal "ponožky cez telefón" by to bolo zaujímavejšie. Tieto severské kriminálne drámy sú síce ospevované, ale zatiaľ ma ani jedna veľmi nenadchla. ()

Astonko

Film s jedným (bravúrnym) hercom a dvomi miestnosťami, ktorý vás aj tak nenechá rozmýšľať nad iným. Nechá však vašu fantáziu vytvárať atmosféru a miesto deja, vďaka čomu z toho podľa vašich prianí vznikne krimi či triler 10/10 ()

mich4l.b

Yes! Tohle bylo skvělý. Minimalistický v maximální míře. Jednohubka, na kterou si určitě někdy ještě vzpomenu. Mám nakonec i příjemný pocit z tohohle filmu, protože v něm cítím lidský rozměr. Zaslouženě plný počet. ()

kolly13

Chtěl jsem silné emoce. Druhou půli jsem seděl potichu, nervy napnuté a "drama" doslova cítil. Není třeba velkých scén, mnoha herců či jen měnit kulisy. Vše zvládnuto na jednom místě, poměrně rychle, s jedním viditelným hercem a jeho lidským příběhem prolínajícím se s tragédií, před kterou není úniku. Den po shlédnutí cítím vnitřní pnutí nad ztrátou a probuzenými emocemi. Byl jsem zasažen. ()

bonovox

Ako málo stačí ku kvalitnému filmu...skvelý scenár, nápaditá réžia, výborný hlavný predstaviteľ. A vôbec nevadí že celý film sa odohráva prakticky v dvoch miestnostiach pred obrazovkou počítača a s telefónom na uchu. Nebyť menších nelogických lapsusov bolo by to za 5 hviezd, ale aj tak je to výborný thriller. ()

buchannon

Pekelně psycholgický zážitek. Takto na mě zapůsobí málokterý film. Skoro celou dobu jsem užasle sledoval prakticky jediného člověka v jedné místnosti a neskutečně mě to vtáhlo do děje. ()

SpicyNugget

Policistovi Asgerovi byla přidělena práce na tísňové lince, protože čeká na soud a policajt, co něco proved, logicky nemůže bejt do rozhodnutí soudu policajt. A je znát, že ho to sere. Na lidi je neskutečně arogantní a posílá je do háje (nebo do protialkoholní). Na konci šichty mu ale zavolá žena, která byla unesena. Po chvíli spojení vypadne a Asger musí nasadit všechny páky, aby ženu zachránil… No, předně se mi nelíbilo chování Asgera. Být arogantní na volající nebo jim hovor vytípnout si prostě pracovník linky nesmí dovolit. A taky to jeho všeználkovství bylo na facku. Solitér jak vyšitý, přitom by měl spolupracovat s ostatními na lince. Dále mi vadilo pár nelogičností ve filmu (jeden telefon s klidem zaměří a u druhého už to nějak nejde). Ale ať jen nehaním - námět byl super, zpracování taktéž. Bylo fakt děsivé být zavřená s hlavním hrdinou v kanclu a vše si jen představovat podle hlasů z telefonu. Konec mě překvapil, miluju takové zvraty. Dívat se na to dá, určitě tento film neurazí. ()

kokofek

Seveřani prostě umí udržet napětí i ve dvou místnostech a telefonu. Morální aspekty tohoto snímku jsou jsou třešnička na dortu,který ukrajujeme a každá část dortu má jinou náplň. ()

PTuranyi

Úžasná dráma, ktorá je sprostredkovaná hlavným hrdinom aj keď vlastne hlavnými hrdinami sú ľudia volajúci na tiesňovú linku. Pomalý, len telefonista a hlasy cez telefón. Ďalšiu linkou je samostatný život hlavného hrdinu a jeho kolegov. ()

Dvojirakri

Tohle je komorní jak jen může být, celou stopáž neopustíme jeden barák, neřku-li jednu kancelář, přesto snímek baví! Je to samozřejmě vynikajícím scénářem, správnou mírou napětí a vynecháním detailních záběrů, které právě díky povedenému scénáři nejsou potřeba a divák si tedy nemusí připadat že je k napětí manipulován. Jak už tu někdo napsal, byla by z toho výborná rozhlasová hra a po určitých úpravách klidně i divadlo jednoho herce! Přesto, jednu hvězdu si nechám v záloze... ()

krchopetra

Zlatý príklad dokazujúci, že pútavý film je možné natočiť v jednej miestosti, a len s pár hercami. Jednoduchosť scén však filmu nepoškodila, práve naopak, len mu pridala na dramatickosti. Dúfam, že Jakoba Cedergrena uvidím čoskoro zas. ()

hanca.uh

Návod, jak co nejlevněji natočit celý film? :-)): jeden hlavní herec (ostatní 4 tváře se na scéně fakt jen mihnou), jedna místnost, dobrá kamera, dobrý zvukař, ale hlavně skvělý nápad s citlivým a přesně odměřeným trefným vzrůstajícím psychonapětím - dát tohle všechno dohromady, napsat, natočit.....No a tady se to tomuhle švédskému režijnímu debutantovi maximálně povedlo, takže za mě - smekám! Film mě hned vtáhnul a usadil v sedačce kina, sotva jsem napětím a zvědavostí po celou dobu dýchala, doslova jsem jej hltala... Podobné pocity jsem měla i u zcela tématově odlišných snímků, kde se děj také odehrává v jednom prostoru, mezi pár osobami a kde je podstatná kamera a slova a jejich dopady (konverzační filmy Bůh masakru či Jméno nebo mě napadá i divadelní představení Dvě a půl hodiny zpoždění....jak píšu - naprosto jiný žánr, ale....:-)). Tady vysoké celkové hodnocení 86% je zcela na místě a já nemůžu jinak, než dát svých 100% a 5 hvězd:-) ()

thorax65

Tak tohle za mě teda YO. Oproti megalomanským blockbustrerům to stálo pár kaček, ale nápad to převážil na svoji stranu. Plkům, že se celý movik odehrává ve dvou cimrách. jsem nevěřil ani za mák. Ale když je výborný nápad (+) a kamera (++), tak není co řešit. Celých 90 minut jsem byl napnutý jak kšandy, jen ta závěrečná sebereflexe (-) tam snad ani...Přesto to je nadprůměr. 80/100 ()

Yvett.

Moc zajímavé. Vtáhne vás to do děje, v hlavě si můžete představovat, jak jednotlivé postavy vypadají a cítit, co prožívají. Na druhou stranu, hodně věcí tam nesedělo, někdy jsem se i nudila a konec byl na mě příliš rychlý. 70 % ()

uletov

Jedna místnost,jeden policajt a telefonní linka..ano i z tohohle jde udělat slušné pokoukání a dokonce mě to docela vtáhlo do děje i s překvapivým rozuzlením. Malý velký film. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes