Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

PanIncognito

Překvapivé je umístění snímku na MFF Karlovy Vary v nesoutěžní sekci. Křišťálový glóbus totiž film oprávněně zasluhuje. Forma i význam úžasně pracuje s fantazií diváka. I na severský thriller je zpracování nezvyklé. Dějství ve skutečném čase má hlubokou sílu a herecký výkon je vynikající. Nejde o akční snímek. Jde o kouzelně skvělé, originální a zajímavé pojetí, které jednak táhne do děje, ale také se hned tak nezapomíná. :-o ()

Barila

Film, odehrávající se prakticky v jedné místnosti s jedním člověkem a hlasem z telefonu, jsem sledovala celých 85 minut se zatajeným dechem. Je to natočené v podobném duchu jako Telefonní budka. Výborný scénář, skvělé dialogy, celkem nečekaný zvrat. Perfektní herecký výkon Jakoba Cedergrena. ()

Tim007

Stísněná atmosféra, přitom kamera neopustí tvář jednoho člověka. Představivost událostí na druhé straně hovoru funguje naprosto dokonale a možná je to ještě víc napínavé, než kdybychom události viděli. Po shlédnutí jsem si vzpomněl na film Telefonní budka, nicméně Tísňové volání je originální zase v jiných ohledech, rozhodně doporučuji. ()

evita_

Nevedela som čo očakávať od filmu s jedným hercom....ale vyšlo to.Severania sa nezaprú - typická brutalita severských filmov a pritom nevidíme ani kvapku krvi, či násilia. Naozaj niekedy netreba veci vidieť, aby sme z nich mali husiu kožu. Tomuto filmu sa to rozhodne podarilo. ()

Rupmen

Tak asi nic pro velké plátno, ale pro mě velký zážitek. Představa, že se vydržím hodinu a půl koukat na telefonující hlavu byla pro mě před tímto filmem těžko představitelná. Ale koukal jsem a ani nedutal. Autoři si to vůbec nezjednodušili, s minimem natočili překvapivě divácký film. Klobouk dolů. ()

mdf

Dáte do místnosti stůl,dva monitory,telefon,sluchátka,čtyři lidi jako komparz,nějaké hlasy na druhé straně aparátu,jednoho,rádoby zkušeného poldu a jen vymyslíte nějakou, zápletku,kterou všemožně napínáte,aby to bylo nějak zajímavé, no a máte docela průměrný film na jedno kouknutí. ()

LadyCarousel

Jako kdyby mi někdo řekl, že se budu dívat na film kde kamera zabírá přes hodinu člověka v pološeru, tak mu asi řeknu že se snad zbláznil. Zápletka ok, nečekané rozuzlení check, možnost představivosti check, otevřený konec(?) check, takže asi dobrý. Ale něco mi tam přeci en chybělo ale nedovedu pojmenovat co. ()

BStone

Výborný nápad, využitý kriminální námět a v podstatě takové one man show, které má spád, napětí i příběh. 65% ()

skipik12

za me velke zklamani:( jako vo cem ten film byl-ze se pacos ,co ma soud prizna a pujde si sednout,ze se v nem hnulo svedomi? Kua to byla ale fakt kokotina, se z toho vytahnout daaaleko vic.... ()

PMU

4* za prvotinu. Svíralo mě v krku celý film. Konec mohl být lepší. Jinak zajímavý nápad. Představivost jela na 100% ()

bilder

Dánské filmy mám ráda a něco jsem očekávala i od tohoto. A dostala vrchovatě. Na malém prostoru velké napětí. Neřeším technické nepřesnosti a detaily, podstatné je, že jsem se neodtrhla od obrazovky. Za mě teda 5*, které často nedávám. ()

lineker

Na 10 metrech čtverečních se odehrávající krimi drama, které má téměř vše. Solidní kriminální zápletku, gradující atmosféru a i slušnou pointu. Stačí vám k tomu telefonní sluchátku, dobrý herec a režisér. A zřejmě i severská produkce, která tomu všemu dává ten jinde nedosažitelný mrazivý nádech. ()

hujerita

Celkom výborný malý filmík. Napínavé to bola od začiatku do konca a malo to aj hlavu aj pätu. Hoci som pointu trafil v tretine filmu, tak aj tak ma to bavilo. Telefónna búdka bez telefónnej búdky. Paráda. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes