Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

ridik1

Tak to mě poser, labilní policista, kterej je za trest přidělen na práci tísňové lince!! Tak to je trochu mooc. Asger závodil s časem a já marně čekal kdy se to konečně rozjede. A hele, Asger to posral v cílové rovince.. ()

Ronkar

Aneb za málo peněz hodně muziky. One-man show thriller, který s ohledem na jak malé ploše se odehrává, nabídne divákovi překvapivě hodně. Čistě dějově bych to po příběhové stránce viděl spíš na tři hvězdy, protože dva podstatné zvraty mě napadly dřív, než mi je film naservíroval, ALE... to budování atmosféry (od rutinní práce do tísnivého dramatu, kde jde o život) je skvěle vystavěné. Je to napínavé, ani na moment to nenudí a výborně si to hraje s divákovou fantazií, protože vše, co se ve filmu odehraje (a není toho málo) je nám zprostředkována jen skrze jedno call centrum, jednoho herce a kontakt přes telefon se všemi aktéry. A funguje to bezvadně. Tísňové volání sice nepostradá nějaké to klišé a místy to ujíždí od realismu někam do severských kriminálek (kde se často na logiku nehraje), ale vůbec mi to nevadilo. Střípky příběhu se odhalují pozvolna a ve výsledku do sebe uspokojivě zapadnou. Velkou zásluhu má Jakob Cedergren, jehož projev je umírněný a uvěřitelný. Kvalitní evropská filmařina. ()

hony23

Až se bude jednou vyhlašovat nejlevněji natočený thriller, máme jasného vítěze. Stačí call centrum, jeden herec a nepočetný komparz. Něco přes hodinu sledujeme policistu na tísňové lince, který se po telefonu snaží vyřešit únos. Má to nápad, dějové zvraty i napětí a v klidu jsem tomu odpustil pár nelogičností. ()

listo

Komorní psychologické drama, vystavěné na thrillerovém základu, o přílišné snaze, chybném úsudku a katarzi, u nějž se nebudete nudit a odpustíte mu i nelogické momenty. Velmi silný film, který by s trochou nadsázky mohl fungovat i jako rozhlasová hra :-) ()

John Dunbar

Typický produkt současné Eurohujeřiny. Když se už tady všude točí o ničem, tak chtějí současní tvůrci této nicoty, aby si chudák divák, alespoň to něco představoval. Ano představil jsem si... tyto všechni rádoby umělce všude v Evropě na práci v kamenolomu. ()

Kushina

Příběh o člověku, který dokázal odhalit své démony světu pro to, aby zachránil život cizímu člověku, i za cenu, že ho to zničí. hezký film 65% ()

mouzi

Komorni, neprilis akcni a vcelku napinavy dej, ze ktereho se mozna dalo vytriskat mnohem vic. Mozna to tak bylo zamerne, ale ja jsem cekal vetsi jizdu. Jenze Skandinavci si jedou svoje :) ()

Saxos

Na rozdíl od převážně kladných poznatků k zpracování námětu dialogového tématu z prostředí tísňové linky, já nadšen nejsem. Zaměřil jsem se na nějakou hodnověrnost obsahu. Určitá rozdílnost při příjmu oznámení na tísňových linkách napříč státy, třeba Evropy, je. V České republice k lince 112 jsou stále zachovány předchozí tísňové linky policie, hasičů a záchranky. Jedno je však stejné. Přijmu oznámení a toto oznámení musím opravdu předat dál, aby bylo možno provádět koordinovanou činnost. Následně použité informační systémy jsou i u nás dostačující, aby v určité věci všichni potřební věděli vše k případu. Co přeřazený Asger porušil. Všechno. Informovat kolegy, natož vedoucího, že přijal hovor o možném únosu. Proč jsem dobrý, to vyřeším. Zavolám k nim domů, pokecám s dcerkou, pak s údajně unesenou i únoscem, kolegu pošlu na výzvědy, unesené dávám rady stylu Kobra 11, zavřu se vedle v kanclíku, pár věcí co mě přijde pod ruku rozbiju, v klidu si prodloužím si směnu. Vždyť je to jedno zítra jdu k soudu za něco horšího. No on by ho čekal soud další. Mimochodem nenechte se obalamutit klidem prostředí fiktivní filmové tísňové linky. Práce na tísňových linkách není opravdu žádný med. ()

Raz2

Mám rád minimalistické filmy, trochu mi to připomnělo Locke, kde se taky jen telefonuje. Tohle se mi velmi líbilo atmosférou. Byly chvíle, kdy jsem se přistihl, že skoro nedýchám. Co působilo místy rušivě, byly některé nelogičnosti a až příliš labilní hlavní hrdina. Prostě bych od policisty na dispečinku tísňové linky čekal trochu větší profesionalitu. Nicméně chápu, že aby bylo co hrát, nějaké emoce tam být musely. Ale celkově jsem si to užil, necelá hodinka a půl byla tak akorát a utekla jako voda. Za mě povedený film s pár chybkami, které se až na jednu (viz dále) dají odpustit. !!Následuje SPOILER!! Chyba, co mě asi nejvíc praštila do očí, byla skutečnost, že Asger sice nakonec zjistil, co se stalo, ale nikomu ze svých kolegů to neoznámil, ani nezrušil pátrání po dodávce, sbalil se a šel domů. Tohle už mi přišlo opravdu za hranou realističnosti i pro laika. ()

Naghavi

Tak dobře, dávám plné hodnocení, ten film si to asi nakonec zaslouží...Brilantní thriller, který si vystačí s minimem prostoru a skvělým hercem. ()

Goumen

Na to, že se to celé odehrává v podstatě v jedné místnosti a jde tudíž spíše o konverzační drama, je to neuvěřitelně napínavá a poutavá podívaná. Příběh, ač se zdá z počátku jasný, dokáže hodně překvapit. Navíc hodně pracuje s divákovou fantazií, podobně jako byste četli hodně napínavou knihu. Každopádně nejde o film, který by vám zvedl náladu, ale spíše naopak. Moc dobrých věcí se tam neděje a je to celkem depresivní záležitost, což je asi jediné, co mi trochu vadilo. Na druhou stranu to tomu dává trochu jinou hodnotu a působí to reálněji. ()

Kozlowski8

Ukázka toho, jak se dá - s jedním hercem v jedné místnosti - udržet diváka v napětí a zachovat si 85 minut jeho pozornost. 65%. ()

Tomas_PO

Výborný dánsky film, odohrávajúci sa výhradne v jednej miestnosti. Pripomenulo mi to filmy ako Locke, či Phone Booth. Napriek tomu, že sa takmer celý čas divák pozerá len na jednu osobu v jednej miestnosti, dynamika filmu ostáva dostatočná. Hlavný hrdina to zahral presvedčivo, dánsky jazyk filmu dodáva značnú autenticitu prostredia. ()

Hammond

Působivé severské drama, které se prakticky celé odehrává v jedné jediné místnosti... a také v divákově fantazii... napínavá, stísnená atmosféra - promíjím i občasné logické nesrovnalosti. ()

Doggie773

1 postava, 1 místnost a 1 hovor a přitom tak geniální film. Tento film je důkazem toho, že v jednoduchosti je krása. Dokonalá ukázka toho, že se s tak malým rozpočtem dokáže natočit velmi kvalitní a nápaditý snímek. U filmu jde hlavně o představivost daného diváka, ale napětí a strach z filmu by mělo působit na každého stejně. ()

Perunwit

Dlouho jsem odkládal, ale nakonec to za to stalo. Napínavost přebíjí občasné nelogičnosti, které život přinese a v omylnosti hlavního hrdiny vidím nakonec pozitivum. Zvláštní snímek. ()

moriero

Tak tady jela představivost na plné obrátky. Aneb za málo peněz hodně muziky. Jak už tu napsalo hodně uživatelů, výmluva na nízký rozpočet již nikoho nedojme. Bohatě postačí originální nápad. Tísňové volání je toho důkazem. Palec nahoru. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes