Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Guzo

Nádherná hudba, které bych dal těch 5 hvězd bez nejmenšího zaváhání. Co se ostatního týče, po scénáristické stránce je Tenkrát na Západě ne úplně klasický western, ale je okořeněn o drobné vychytávky, které mu dodávají šmrnc. Herci jsou tu výborní a příjemně mě překvapila hlavně Claudia Cardinale (ale to je asi tím, že od ostatních jsem tak dobrý výkon čekal). Celkově jsou parádně natočené i vyhrocené situace, kdy dramatičnost okamžiku úměrně roste, ale jen do té výše, kdy je to akorát. Sečteno a podtrženo je TnZ určitě jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl a rád se na něj podívam v nejbližší době znova. Dost lidí ho porovnává s Hodný, zlý a ošklivý, ale ten mu nesahá ani na paty.. ()

s.e.p.p

Skvělá atmosféra, božská kamera a přenádherná Morriconeho hudba. A i když jsem měl v pár momentech co dělat, abych neusnul, mám chuť si film díky závěrečnému mrazení v zádech co nejdříve pustit znovu. Snad po druhém zhlédnutí docením na plný počet. 85% ()

Kosmik 1

Silný zážitek! Dokonalý western a já nemám slov. Všechno co bych zde rád napsal, už bylo stejně řečeno a jen bych se opakoval. Ale ten parádní závěr....klidně bych si nechal ještě pár minut líbit.... ()

J-o-k-e-r

S. Leone a jeho cit pro western je neskutečný! Po dolarové trilogii nám naservíroval další skvost, který určitě zasáhl mnoho filmových fanoušků. Rozsáhlý epos vyprávějící osudy 4 hlavních postav, doprovázený nepřekonatelnou hudbu E. Moricconeho. Právem označovaný jako nejlepší western (i když u mě možná trochu vede HZaO). Z hlavních postav mě nejvíce zaujal J. Robards coby bandita Cheyenne a okatá kráska Jill v podání C. Cardinale. ()

Ev.D.

Skěvělý western od kterého se nedá odpoutat. Film má opravdu silné své osobité kouzlo, na Claudii Cardinale po tomto skvostu určitě nezapomenete, herecké výkony a filmovou hudbu můžeme opět vyzdvihnout.. ()

Autogram

Na tento film som bol v letnom kine ešte ako malý a mal som sľúbené, že tam bude aj nejaký sex. Skoro žiadny tam nebol, alebo som mal inú predstavu a odvtedy mám na tento western ťažké srdce z toľkej nespravodlivosti. Skúsim si ho ešte raz pozrieť teraz, keď som veľký, a možno to prehodnotím. (12.1.2013) – Tak naozaj začínam tým pomalým scénam a dlhým kovbojským pohľadom prichádzať na chuť. Súboj s Morriconeho hudbou sa dá pomaly nazvať aj baletom a naviac každá hlavná postava má svoj vlastný hudobný motív. (21.12.2013) – Na tretíkrát som si všetko dokonale vychutnal a aj vďaka hudbe už neváham nad piatimi hviezdami. (3.8.2016) –––– Na cestu k vám si vemu černý šaty a stejnej klobouk, jaký jsem měla tenkrát. –––– Kdepak velký město, to už není nic pro mne. Já zůstanu na svým krásným klidným venkově. –––– Kdo je mrtvej, ten už nezlobí. –––– Jak se dá věřit chlapovi, který nosí kšandy i pásek a nedůvěřuje ani svým kalhotám. ()

mkubalikova

Nejlepší western všech dob. Oproti o dva roky staršímu dalšímu Leonemu westernu Hodný, zlý a ošklivý u mě vyhrává na body za absolutně nezapomenutelnou hudbu. 100% P.S. Ještě jednomu westernu jsem dala 100% - Sedmi statečným, to je totiž moje absolutní srdcovka. Kvalitu ale ocenit umím! ()

vyfuk

Můj první western. Leone je režisér, který dokáže vždy překvapit... Tenkrát na Západě je klasický western jak se patří a jeho příběh je nezapomenutelný. Hudba - ta je skorem bez komentáře, je to nejklesičtější filmová hudba všech dob. Příběh Západního světa byl tedy dokonalý, nicméně film nebyl přímo takový... Příběh se mi až tak nelíbil jako v následující klasice Hodný, zlý a ošklivý. ()

blackJag

Celkem zásek, teď při Projektu 100 jsem to viděl vůbec poprvé v originálním znění :-) Claudia pořád nejkrásnější... 100% ()

Mr.KarlAdler

Film absolutně dokonalý ve všech směrech se často hodnotí mnohem hůř než ty ostatní nevybroušené kousky, kterých je všude plno. Slyšel jsem názory, že se jedná snad o nejnudnější věc na světě, kdy se skoro tři hodiny zabírá písek nebo zamračené pohledy pistolníků a takřka nikdo nemluví. Tímhle já se zabývat nebudu, nad něčím podobným tak maximálně přezíravě mávnu rukou. Od malička jsem měl příležitost vidět Tenkrát na Západě hned několikrát, a dokonce se mi poštěstilo odnést si zážitek i z velkého plátna a s kvalitním zvukem v kině. Neskutečné napětí s grandiózním soundtrackem Ennia Morriconeho (Jak postačí variace na tři nezapomenutelné melodie!) vyvažované nadsázkou, ať už třeba hned úvodní scénou na nádraží nebo geniálně napsanou postavou lotra Cheyennea, přinutí soustředit se i usmívat. Krutost a chlad vyzařují z očí Henryho Fondy, naproti tomu klid a odhodlanost z počínání Harmoniky v podání Charlese Bronsona. Remarkable woman Claudia Cardinale dodává svou výjimečnou krásu - natolik nepostradatelnou ženskou část. A tak Sergio Leone vymýšlí neskutečný příběh, co dle nejpřísnějších kritérií obstojí i dnes, plný úžasných, detailních záběrů, a to už dávno - v roce 1968. Příběh, který se stal Tenkrát na Západě. ()

Taio

Moje posledné želanie pred smrťou v roku 2101? Pustite mi prosím Vtedy na Západe! OST♫ 5/5 Príbeh 5/5 Výkony 5/5 Napätie 4/5 Humor nebol ... 95% ()

TheRoller

"Tisíce tisícov." - "To sú milióny." Definitívne potvrdenie, že film sa bez hudby jednoducho nezaobíde. Popri všetko geniálnom, čo sa dá vo filme vyzdvihnúť by som vybral len jedno - Henry Fonda. ()

drackula

Skvelý Western ! Skvelý soundtrack ! Úžasné postavy, scenérie, detaily.....atď. Pri kompletnom zozname by sme tu boli asi do zajtra. 100% ()

Roseinka

Teď jsem si to pustila asi tak po patnácti letech a moje dojmy jsou takové. Film je to dobrý. Hudba je naprosto excelentní, jedna z nejlepších vůbec. Co mi však vadilo tehdy a vadilo mi to i teď jsou dlouhé (pro mě zbytečné) protahovací scény, které se linou celým filmem. Vím, že tím měl být kladen důraz na atmosféru, ale myslím, že bych jí získala tak nebo tak. Kvůli tomuto zase dlouho opravdu spouuustu let, než si to pustím znovu. Samozřejmě závěrečná pomsta je nezapomenutelná a opravdu úžasná, ale prostě to tak cítím.... A jako malá jsem si vždycky říkala, proč nejsou spolu? Proč odchází, určitě jí miluje, ne? A teď jsem si na konci řekla - aha, kdo by chtěl být s děvkou, co dobrovolně dala vrahovi svého manžela i vrahovi jeho bratra... Každopádně Claudia je krásná. To je jen takový dodatek mimo. ()

Pedross800

Tohle je fakt neskutečné, co dokáže HUDBA!!!! Právě končí xxx tá repríza a já z toho mám zase mrazení v zádech..... ()

jitrnic

Nějak jsem úplně nepochopil vztahy ústředního čtyřúhelníku, plus co tam vlastně dělal ten pán o berlích, i když uznávám, že to může být mojí menší bystrostí.Morriconeho hudba je jistě krásná, ovšem jako i v jiných Leoneho filmech zní podle mě občas v nesmyslných místech. Jinak je to natočeno a zahráno moc pěkně, to ano. ()

Jaro.Krafcik

Záner western neprestáva udivovat či už vo filmovom alebo hernom priemysle, ano spomínam práve rdr2 ktoré mám rozbehnuté. Ani by som nedúfal že sa mi ešte do konca januára podarí zdolať hranicu 2100 hodnotení. Je to už veľké číslo ktoré stále rastie. Späť ale ku tejto talianskej klasike ktorá v zbierke chýbala. Zbytočnostou mi prišlo najmä veľa postáv. Film je poriadne starý ale aj na svoj vek ma dokázal baviť . Perfektná zvuková stránka. A ani neviem ako zbehla tá hodina aj pol. 5* ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone