V úvodní epizodě je v noci z protějovské pošty ukraden bankomat. Strážmistr Topinka se vrhne se zápalem sobě vlastním do pátrání po zlodějích. Po několika neúspěšných pokusech o dopadení pachatelů je to nakonec paradoxně Irena, sestřička doktora Elingera, která Topinku navede na správnou stopu. A dá mu tak šanci předvést se i před kolegy z ostravské kriminálky. A to doslova. (Česká televize)

rakovnik

Lidé v Protějově si zvykli na to, že zde stačí hlídat pořádek místní jednoduchý dobrák (slovy majora z Ostravy idiot) Topinka. Ten se vrhl na vyšetřování velkého zločinu. Indicie mu padaly samy do klína, až překvapil kriminálku i pachatele. Že je idiot se ale opět ukázalo na konci. Vedle Bartošky je tento stav inteligence ještě více patrný. Parodie na jedno zhlédnutí. ()

Šandík

Tohle je čirá crazy komedie a jako taková mě dostala a nesmírně potěšila a to prakticky od prvního záběru. Mikuš je se svou zvláštní umanutostí, perfekcionismem a zároveň nepraktičností naprosto fantastický, ostatní herci mu přihrávají nesmírně zdatně a celý děj, až na několik menších zaškobrtnutí, téměř nemá slabá místa. Jestliže něco nechápu, tak snad jednině chladné přijetí zde... Celkový dojem: 80% ()

tron

Dosť tragický rozjazd. Topinka mi je vcelku nesympatický, čo by sa ale ešte ako-tak dalo prežiť, lebo tu má k dispozícii dosť hercov/postáv, ktorí sú na tom o poznanie lepšie (aj keď Gabika Marcinková si mohla účasť v tomto projekte odpstiť). Problém vidím v nefunkčnom humore, čudných dialógoch, wtf momentoch (prevrátanie stola v krčme) a dosť trápnom prípade. Nečakal som od neho dokument roka, ale policajné postupy sú tu prezentované skutočne dosť odvážne (okamžité pustenie šoféra auta, v ktorom sa našla zásadná stopa vedúca k odhaleniu závažného trestného činu). ()

EllienPM

Teda, to je drsný, napětím jsem ani nedutal. Mám rád, když se případ rozřeší v rámci daného dílu, detektivky na pokračování nemusím. Pominu, proč zrovna v Protějově muselo být v bankomatu přes milion a docela se bavím. Tohle bylo fajn a sexy Travolta neměl chybu! Ty zahnutý vlasy nahoru by měl Topi nosit pořád. :) ()

Pierre

Příjemné překvapení hlavně oproti filmu. Jenovéfa Boková je moc hezká a milá. . Dokonce i sám Topinka není tak otravný a páteční večer u notebooku s  touto dvojkou a kupou bonbónků na rozdíl od toho  minulého s trpaslíkem  nebyl špatný. Kriminální zápletka zas tolik nedrhne a jsem dost rád za Bartošku, který případně kdecos zachraňuje. Ale pořád to má dost vad a pořád je to tak nějak mimo realitu. Dá se to lehce shodit, ale je to celkem slušný rozjezd a zatím určitě lepší než film a druhá řada Martina. Hodnotit budu, až celý seriál. ()

• Majitel autoservisu Josef Chvojka (Jiří Ployhar) má v policejní databázi rodné číslo, kde u měsíce je číslo zvýšeno o 50. To ale mají v Česku ženy. Je zde uvedeno datum narození 16. 4. 1976, herec Jiří Ployhar se narodil 18. 4. 1976. (rakovnik)