ABCD Marta

Fíííha, to je doba, co svátky vánoční jsou pryč, a já si tehdá sliboval, že co nejdříve začátkem nového roku napíši nějaký ten koment, jakožto vstup do nového desetiletí, leč ouha zabita byla moje touha něco vytvořit, protože má maličkost byla zavalena tolika věci, že jsem nevěděl, kde mi hlava stojí, tak se to odsunulo na dobu neurčitou, tedy do dnešní noci. Ale nebudu se piplat v mém osobním životě, o tom tento komentář býti nemá, a tak rovnou k věci a stranou všechny zbytečné kecy. Od snímku Rain Man jsem si sliboval mnohé, což jsem de facto dostal, a tak mne zahřálo u srdce, jakou proměnou prošla za film postava Charlie Babbitta (Tom Cruise), kdy se z původně po jmění lačnícím synovi změnila v milujícího bratra, pobavily mě vtipné momenty filmu (a že byly některé opravdu povedené), bravurně zvládnuty byly slovní výměny mezi protagonisty filmu a především se mi líbil, ba přímo srazil do kolen, respektuhodný herecký výkon Dustina Hoffmana, jenž mi do jisté míry nedá jistě nějakou dobu spát, přesto však plný počet tomuto dílu neudělím, protože, ke své i mé smůle, nemá silnější scénu či moment, který bych si po delší době pamatoval, a to zamrzí. ()

NoFiction

Panejo docela mazec, který vidím bohužel až nyní. Herecké výkony tu nebudu ani popisovat, to už udělali ti druzí. Jen nechápu, jak dlouho se na tuhle roli D. Hoffman připravoval? ()

Kosmik 1

Pětihvězdičková odměna za herecký výkon Dustina Hoffmana a Toma Cruise. Na tomhle filmu je všechno perfektní, dá se do něj tak krásně vcítit. "Rayi tys udělal vtip" :-) 100% ()

Taio

Takto som sa s filmom nezžil dosť dlho. Dustin Hoffman ma dokázal normalne srať cez telku presne vtedy ako aj Toma Cruisa a postupne som si ho obľuboval ako jeho brat. Silný film o bratsve a Dustinovi nechýbalo ďaleko od sĺz, videl som to! ()

xhonza09

Po dlouhé době jsem to teďka viděl v TV a uvědomil jsem si jak je to skvělý film.Musím smeknout před Dustinem Hoffmananem který předvádí neuvěřitelnou životní roly. ()

Autogram

K životnej role Dustina Hoffmana ťažko niečo dodať. Keď ho vidím v akomkoľvek inom filme, vždy si spomeniem, aha to je Rain man a až druhé v poradí mi napadne skutočné meno. K filmu snáď len to, že bol natočený príliš americkým okázalým spôsobom, ústredná dvojica je akoby vždy v centre svetového diania až po nevyhnutný záverečný happy-end. To ma ale neodrádza od maximálneho hodnotenia. ()

mcleod

Úžasná role Dustina Hoffmana v roli autisty Raymonda alias Rainmana mě nadchla i bavila. Bohužel si ale myslím, že mě film nezaujal ničím jiným než právě tímto hereckým výkonem. Ostatní postavy mi nepřipadaly až tak dobře a sympaticky zahrané, příběh byl dobrý, ale k dosažení hloubky, kterou bych ocenil (především v představení změn ve vztahu postavy Toma Cruise ke svému bratrovi), měl ještě určitou rezervu. ()

Jaro.Krafcik

1700. Hodnotený film, pomaly ale isto sa približujem na hranicu 2K. Rain Man je výnimočný film, ktorý jednoducho treba vidieť. Cruise a jeho brat s autismom bol zážitok. Dobre natočené. Človek uz len v napätí čakal ako to celé skončí. 5* ()

Nepi

Naprosto úchvatný film o dvou bratrech,kteří se poznali až po mnoha letech...Z nichž jeden je autista a druhý potřebuje sehnat peníze,protože je v dluzích...Výborné herectví předvádí hlavní duo Tom Cruise a ještě lepší Dustin Hoffman,který hraje postiženého Raymonda...Tenhle film je prostě napínavý a velmi dojemný... ()

Specs

Hlášky: Charlie Babbit: (k Raymondovi) - "Víš, co si myslím? Myslím, že autismus je pěknej kýbl sraček." & Susanna: - "Zatančíš si se mnou?" Raymond Babbit: - "Výtah stojí." Susanna: - "To je OK. Dej mi tohle. Ukaž. Ukaž mi jak bys tančil." Raymond Babbit: - "Charlie Babbitt mě učil." Susanna: - "Tančíme ve výtahu." Raymond Babbit: - "To je hezký." Susanna: - "Jsi velmi dobrý. Iris zmeškala nádherný tanec. A polibek." Raymond Babbit: - "Jo, a polibek." Susanna: - "Líbal jsi někdy dívku?" Raymond Babbit: - "Já nevím." Susanna: - "Ty nevíš? Otevři pusu. Otevři. Jako když ochutnáváš něco moc dobrého... A měkkého. Takhle. Zavři oči. To je dobrý." Raymond Babbit: - "Jo." Susanna: - "Jaké to bylo?" Raymond Babbit: - "Vlhké." Susanna: - "Tak to bylo správně." Raymond Babbit: - "Výtah je rozhodně porouchaný." Susanna: - "Ne, není." & Raymond Babbit: - "Uh-oh. Prd." Charlie Babbit: - "Ty ses uprdl, Rayi? Ty ses sakra uprd? Jak to můžeš vydržet?" Raymond Babbit: - "Nevadí mi to." & Charlie Babbit: - "Říkáte mi, abych se s tím smířil?" dr. Brunen: - "Jo, přesně tak. Jen tak ze zvědavosti, má nějaké zvláštní schopnosti?" Charlie Babbit: - "Má výbornou paměť a počítá párátka. Párátka se rozsypala na zem, a on je spočítal během chvilky." dr. Brunen: - "Ray, jsi dobrý v počtech?" Raymond Babbit: - "Jo." dr. Brunen: - "Rád bych něco zkusil." Raymond Babbit: - "400 Oak Street." Charlie Babbit: - "Řekl jsem ti potom." dr. Brunen: - "Ray, zkusíme něco?" Raymond Babbit: - "Jo." dr. Brunen: - "Víš kolik je třista dvanáct... Krát... sto dvacet tři?" Raymond Babbit: - "Třicet osm tisíc třista sedmdesát šest." dr. Brunen: - "Správně." Charlie Babbit: - "Cože?" dr. Brunen: - "Má pravdu. Ray, kolik je čtyři tisíce třista čtyřicet tři krát tisíc dvěstě třicet čtyři?" Raymond Babit: - "Pět milionů třista padesát devět tisíc dvěstě šedesát dva." dr. Brunen: - "Je geniální." Charlie Babbit: - "To je." dr. Brunen: - "Je génius. Ray, víš kolik je odmocnina z dvou tisíc sto třiceti?" Raymond Babbit: - "Čtyřicet šest celých jedna pět jedna devět dva tři nula čtyři." dr. Brunen: - "Dva tisíce třista čtyři. To je úžasné." Charlie Babbit: - "To je úžasné. Měl by pracovat pro NASA nebo tak něco." dr. Brunen: - "Kdybys měl dolar a utratil padesát centů, kolik peněz by ti zůstalo?" Raymond Babbit: - "Asi sedmdesát." dr. Brunen: - "Sedmdesát centů?" Charlie Babbit: - "Tak žádná NASA." ()

Borat

Rain man, aneb jak napínavý může být výlet s autistou. Dustin Hoffman zahrál nadlidsky. Snad ani chvíli si nemyslíte, že by nebyl autistou. Nejspíš další životní výkon zahrál i Tom Cruise. Tyto dva protiklady vyvolali v divákovi nespočet emocí během kterých se neuvěřitelně bavil. Rain man je proste kultovní dílko s už asi legendárně zahraným autistou v podání Dustina Hoffmana.|95%| ()

jenik71

Jeden z nejlepších filmů historie. Dojemný psychologický pohled na vztah dvou bratrů. Jedinečný, mimořádný, kolosální, geniální - takový je výkon Dustina Hoffmana v roli Raymonda. Přípravě na natáčení věnoval mnoho času, kdy se pohyboval mezi autisty a studoval jejich chování. A úsilí se mu neuvěřitelně vyplatilo. Jednoznačně je to jeho nejúžasnější role. Tento příběh je filmový poklad, který by neměl být nikdy zapomenut ... ()

BuryGol

Film, u kterýho jsem chvílema nevěděl, jestli se smát nebo brečet. Dustin Hoffman tady předved univerzitu herectví, protože tu roli autisty jsem mu fakt věřil. Ačkoli hrál relativně lehký postižení. Moje sestřenka má něco podobnýho, ale o dost vážnější fázi, bohužel. Tyhle lidi si žijou ve vlastním světě a někdy se u nich projeví zajímavý fakta. I když ty superpočty Raymonda mi přišly trošku přehnaný, ale co už. A taky tam hrála Valeria Golino, herečka s těma nejkrásnějšíma očima na světě! U tohohle filmu fakt nemusim hodnocení řešit, protože je to jasný. ()

U.Tarare

Dustin Hoffman rozhodně za plný počet, jenomže debilně napsaná role Cruise (nevěrohodný vývoj člověka během šesti dní) a s ním i zbytek filmu, který se na můj vkus až moc vleče, to všechno srazí na tři hvězdy. Navíc jsem čekal dramatičtější zakončení než tenhle konec-nekonec. Třeba taková smrt Raymonda po jednom z jeho záchvatů by mě i k těm slzám dohnala. ()

Liqid

Asi tyhle Dva ňoumy v autě nedokážu ocenit, ale byla to hororová nuda. Líbil se mi začátek a část v casinu. Celý film by se dal shrnout asi tak do půl hodiny. Nějak nechápu to závratné hodnocení. ()

Masrii

Výborný film se skvělým scénářem a hereckým obsazením. Dustin Hoffman svou roli zahrál opravdu skvěle (Oskar je naprosto zasloužený) a nemyslím si, že by byl Tom Cruise ve filmu jako vedlejší role Charlieho zastíněná Raymondem, jelikož i on odvedl svou práci na jedničku. Zkrátka super zážitek a tento film si rozhodně 5* zaslouží. 90% ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel