Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

sepp

Nechapu vytky kritizujici rutinovost hercu ci nudnost scenare, film me dokazal udrzovat v napeti po celou svou dobu a zpracovani je take slusne. Ano ano, jako vzdy je tu armada knihomolu, kteri dokazi jen kritizovat - nevim, proc by se mel film automaticky predlohy drzet zuby nehty a jeste radsi bych videl jak by se tito kritici zhostili ukolu zfilmovat knihu. Snimek je podle me kvalitni, pokud mam chut si ho pustit jeste nekdy znova a treba i nekolikrat a to Koule splnuje urcite. ()

-bad-mad-wolf-

Knihu mám rád. Film ne. Kam se ztratily krásné scény s podivnými zvířaty? Kde jsou nervydrásající scény s kalmarem? Proč je tak zoufale osekaná a nedotažená psychologická atmosféra, která v knize houstla skoro až k infarktu? Charisma kulovitého objektu (včetně jeho hvězdného nositele) je také pryč. Celé to na mě působí dojmem nehorázné odfláklosti. Rozpočtem to nejspíše nebude, když zvážím, jaká jména se objevila v hlavních rolích. Ach jo. ()

Phobia

"Koule" mě pokořila už 3x, nikdy jsem se nedočkala jejího konce. Navzdory lásce ke sci-fi a fascinaci mořskými hlubinami, přes dobré herce i slušné efekty, ani jednou se mi nepodařilo udržet pozornost přes celou stopáž. Ale knížka je beztak lepší, tak ať se jde Levinson bodnout rohlíkem, počtvrté mu nakašlu rovnou. 55% ()

Fiftis

Snímkov tohto druhu je veľa. Z vesmíru, kde ale nevyleziete z rakety a nepreletíte sa vesmírom a ste len zamknutý medzi železnými plechmi. Čo je pre mňa škoda, pretože práve to mi na vesmírnych filmoch chýba. Film nadhodnocujú hviezdy 90.rokov 20.storočia Dustin Hoffman, Samuel L Jackson a Sharon Stone, u ktorej mi však často vadí ten jej nechutný lezbický krátky účes. Niet nad The Quick and the Dead, kde jej to pristalo. Film je v skutku napínavý a vy až do finále neviete, kto je na zlej strane. Takže je to dobré aj ako Krimi, kde sa snažíte prísť na to, od koho dostanete dýku do chrbta. Veľmi dobrý filmový zážitok. ()

Shakers

Podobné filmu The Abyss, no bohužiaľ o dosť slabšie. Zaujímavý námet, ktorý nie je tak dramatický a zaujímavý ako práve Cameronov film. S filmu sa dalo vyťažiť určite viac. Prostrediu filmu je perfektné, rovnako tak aj herecké obsadenie, výprava alebo kostýmy. Úvod filmu je síce zaujímavý, ale chýba tomu napätie, ktoré je miestami dosť riedke, alebo sa stráca. Inak fajn film na jedno pozretie a slušný soundtrack Elliota Goldenthala. 65% - 3* ()

lamps

Nečekaně průměrná záležitost. Co na tom, že námět je k nezaplacení a v hereckém obsazení figuruje jedno hvězdnější jméno než druhé, když ve výsledku nemá film absolutně nic, co by ho alespoň trochu přiblížilo k žánrové elitě. A co zachraňují herci, působivý vizuál nebo vydařený soundtrack, sráží zpět do kolen nezáživný scénář a výrazně přemrštěná stopáž. Žádný propadák to tedy určitě není, ale když bych si měl vybrat nějaké podmořské dobrodružství, vždycky raději sáhnu po Cameronově Propasti. To je totiž nejen filmařsky, ale hlavně emocionálně mnohem barvitější a komplexnější dílo.. ()

Pepinec

Pojmenovat film Koule ještě neznamená, že hned nějaké bude mít... S touhle sestavou je to trestuhodně promrhaný (im)potenciál. ()

Big Bear

Knihu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat. Mně se film líbil a jeho opravdu nízké hodnocení zde moc nechápu. Jako sci-fi slušné, člověk se moc nebál, ale momentů překvapení tam bylo dost. Hvězdami nadupaný tým hraje dobře a já se fakt divím těm procentům. * * * ()

Boogeyman

Před chvílí jsem psal komentář na Cameronovu Propast, kde jsem si sice stěžoval na špatné přeufounované finále filmu, ale technickou dokonalost a chytlavou atmosféru musím vyzdvyhnout. Vzpomněl jsem si přitom na na geniální hi-tech Crichtonovu Kouli, kterou tak neobratně natočil jindy skvělý Barry Levinson. Jak by asi vypadala Koule v rukách Jamese Camerona? To se asi nikdy nedozvím, takže budu muset přenést přes srdce, že jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl vyznívá na plátně tak unyle na nezáživně, ačkoli co jméno v titulkách, to pojem! ()

Stegr

40% - Hodně průměrné, až podprůměrné a nezáživné. Hvězdné herecké obsazení nic moc nepředvedlo. SPOILER - Navíc mě dost naštvalo, že všichni tři hlavní hrdinové přežili... ()

Allien.9

Dala jsem 2* už kdysi a dávám je znovu. Potenciál v příběhu je, spěje ale k naprosto nezajímavému konci a provedení je taktéž prachbídné. Herecký ansámbl slibný, ale nemá de facto co hrát. ()

kingik

Doktor psychologie Norman Goodman je povolán k neobvyklému případu. V mořských hlubinách byla objevena obří kosmická lod, která tam klesla zhruba před třemi sty lety. Goodman, který kdysi pro vládu zpracoval směrnice, jak se chovat při setkání s mimozemskou civilizací, je pověřen vedením skupiny, která má lod prozkoumat. Ani slibné herecké obsazení čítající jména Jackson, Hoffman a Stoneová nemusí být vždy zárukou zajímavého filmu. A on by to jistě byl zajímavý film kdyby se režisérovi Barry Levinsonovi pomalu a jistě postupem času nerozpadnul na dobré a horší scény natočené seriálovou formou. Z počátku z dobré sci-fi se vyklube nesmyslná sci-fi ve které působí vše a všichni zmateně a nevěděl jsem jak to mám pojmout. Divný film a nelíbil se mně. Zhmotnění fobií a černých myšlenek na mě neúčinkovalo. 40% ()

Snorlax

Tenhle film by měl vejít do učebnic, kapitola Jak rozhodně nerežírovat. Slibný námět, poměrně povedený scénář, tedy až na ty ve vypjatých scénách selhávající dialogy, áčkoví herci a přesto je z toho něco, co připomíná osmdesátkový televizní film. Snímek je naprosto bez atmosféry, napětí, akční scény jsou k smíchu, dramatické jakbysmet. Závěrečná katarze je tragicky provedená, dokonce ani herci si nejsou jisti, co vlastně mají hrát, na koho se dívat (ano, pane režisére, když jsou na place tři, je potřeba dát pokyn, kdo na koho bude koukat). Přitom Crichtonovo poselství je výborné, jen v tomhle filmu zaniká, jak kdyby bylo deklamováno partičkou opilých mládežníků na vesnickém candrbálu. Levinson není připraven nejen na vstup do sféry, ale ani na režii filmu o něm. ()

Legas

Kniha Michaela Crichtona je vynikající. Ve filmu se dočkáte proti předloze několika změn, bohužel ne vždy šťastných. Také atmosféra je podstatně řidší a na obrovskou sépii produkci nezbyly už peníze. Tentokrát je ovšem porušeno pravidlo, že co není vidět, je děsivější. ()

Anderton

Levinson s až podozrivo veľa scenáristami sa snažia vyvolať atmosféru príťažlivého tajomstva. Dramaturgicky to príliš nefunguje, nechápem, ako môže spracovanie takéhoto námetu nudiť. Pointa je výborná, takže nakoniec stojí zato prekonať slabšie pasáže a nerozmýšlať nad tým, že títo herci sa sem typologicky nijak zvlášť nehodia a aký by to bol film pod Cameronovou taktovkou. ()

Campbell

Kouly jsem si maximálně užil a bavil se. Skvěle zahraný thriller který nenudí a má podmanivou hudbu. pravda knihu jsem nečetl, a možná proto mám tak vysoké hodnocení, ale možná mi prostě ke štěstí stačí máloco. Já se dost bavil, párkrát leknul, ale jakmile jsem si film pustil, naladil se na pohodovou vlnu a nechal se unášet skvělým příběhem a opravdu výtečnou hudbou. ()

Eawy

No. Zaujímavý nápad, lenže sa z toho dalo vykresať oveľa viac.Keď si vezmete veľmi pekné herecké obsadenie, príbeh a možnosť neuveriteľného scenáru, dopadlo to biedne. Teda pre tento film. Ako druh sci-fi je to veľmi dobre popierateľné, zapamätateľné a niečim nové. Sklamala som sa asi najviac v scenári. Strašne neprirodzené repliky na vás číhajú v každom rohu, posledných 20 minút bolo tvorených iba krikom a:,,Pomozte mi, uniká mi kyslík!" atď. soundtrack veľmi nevýrazný, aj keď neviem, či by sa pri takomto filme, dalo do príbehu strčiť pár obzvlášť dobrých pesničiek. Osobne ma Dustin Hoffman sklamal a Liev Schreiber prekvapil. Tak asi na 55% ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)