Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

Agent24

Pro mě není Nagano nostalgie, protože v roce 1998 jsem se o hokej vůbec nezajímal. Každopádně okolo roku 2000 mě hokej začal šíleně bavit a od té doby nepřestal. Co jsem dělal když bylo Nagano tudíž nemohu říct. Dokument vypadá moc dobře. Štvou mě dvě věci. První je Havel, stačil záběr asi na vteřinu a hned má člověk zkaženou náladu. Já toho chlapa prostě nesnášel. Druhá věc trochu zamrzí, že se v dokumentu nemluví jen česky. Chápu, že režii měl Ondřej Hudeček, ale dokument měl na starosti Olympic Channel. Má to být první dokument z řady. Měli být 2 verze, jedna česky a druhá s titulky. Když to bude chtít člověk pustit starším lidem tak se mu na titulky vyprdnou. Jinak nemám na dokument vůbec žádnou výtku. I když mě neovládá nostalgie tak závidím lidem co Nagano tenkrát v roce 1998 sledovali. Bylo to super a super je i dokument!!! 100%!!! ()

Mejkby

Bylo mi 12. Během semifinále jsme psali test, tuším z matiky, poslouchal jsem rádio na walkmanu pod lavicí. Finále jsem viděl doma s taťkou. Nezapomenutelné. Díky za tento dokument. ()

Reall

Já jsem osobně tenhle moment ještě neprožíval, protože mi byly sotva dva roky. Ale jsem na tenhle moment sakra hrdý. Byl to emociálně silný dokument. V dnešním Česku už tohle bohužel neexistuje, tak je pěkné se aspoň kouknout, jak to vypadalo a jak skvělý pocit to musel být :) Po stránce technický velmi dobře zpracovaný. Dlouho jsem neviděl, takhle povedený český dokumentární film. ()

jizvoun

Nemůžu dát míň než 5 hvězd. Přesně jak zaznělo, každý Čech si pamatuje, kde v tu dobu byl. A já díky tomuto dokumentu znovu pocítil to samé, co tehdy. A to nejsem žádný hokejový nadšenec. Ve škole jsme se neučili, ale koukali na televizi, to nedělní ráno jsem byl s rodinou vzhůru a koukal od začátku do konce, celý národ žil jenom touhle hrou. Prostě to tehdy bylo něco jiného, mladší ročníky to asi nepochopí. Žádná jiná zlatá medaile by už nebyla taková jako ta z Nagana. ()

kodwin

Skvělé. Je vidět, že když se všechno sejde, nejenže umíme vyhrát světový hokejový turnaj, ale i natočit světový film. I když tohle je "jen" dokument, navíc důležitý "jen" pro Čechy, tak tenhle koktejl sportu, politiky a emocí namíchal Ondřej Hudeček opravdu dobře. A navíc mu tam zahrály i světové hvězdy, i když "jen" hokejové. ()

Dharmma

Člověk si občas rád pobrečí. Tenhle dokument je neuvěřitelným propojením sportu, politiky a hrdosti národa. Těžko říct zda sport bude mít ještě někdy takový podtext, ale s Vláďovým vládnutím nikdy nevíme. Takže všichni Rusáci co se cpete na západ se vraťte a nejprve si ukliďte bordel ve vlastní zemi. ()

SantaCruz

Ke kladům netřeba se již vyjadřovat, ale rád bych zmínil můj drobný osobní záporek. Volba a vhodnost hudby v jednotlivých pasážích. ()

petrce

Skvely dokument z jineho a sirsiho pohledu, ktery mi vehnal slzy dojeti na vpominky tak nadherne euforie a soudrznosti, ktere nelze nikdy zapomenout... ()

DorianGreene

Jeden z nejlepších dokumentů, jaký jsem kdy viděl. Pomohl tomu odstup. Kromě pravidelného mrazení v zádech se o mě v závěru pokoušely i slzy. ()

PoprockCZ

Hezké přiblížení této významné události. Jak bylo v dokumentu zmíněno, nejde ani tolik o hokej (i když hokejsti byli fenomenální), ale o spojení celého národa, hledícího s vidinou naděje na lepší zítřky, tlustá čára za nepříjemnými skutky historie. ()

Dusin

Výborná práce a zpracování této jedinečné sportovní události. Nevěřil bych, že se po tolika letech, kdy jsem měl pocit, že už o turnaji vím hodně, dozvím tolik nového. Výborně zasazené do souvislosti dané doby i let dávno minulých. Prostě skvělé a za slzy se netřeba stydět. ()

copstp

Tak jasně. Je to hra na vzpomínky, připomínka toho, že zázraky se občas stávají. Asi jsem ochoten pochopit vysoké hodnocení tohoto průměrného dokumentu, ale že bych až tak sdílel vaše nadšení? To ne. Nagano jsem zažil, prožíval ten zázrak a náramně si ho užil. Dokument mě vrátil o dvacet let zpět, ale nemyslím že je až tak dobrý. Jedno ale vím jistě. Až za dvacet let někdo natočí příběh Ester Ledecké či Martiny Sáblíkové, bude to mít stejný úspěch jako Pásky z Nagana. Proč? Protože je krásné vědět, že zázraky opravdu existují. Děkuji všem těm, kteří dokázali vystoupit z davu a něco dokázali navzdory nepřízni okolí a osudu. A to opravdu nemyslím jen sportovce. ()

teckax

Děkuji! Tenkrát jsem byla malinká holčička, pamatuju si výrobu vlaječek ve výtvarce, hymnu v hudebce a že jsem se moc chtěla jmenovat Dominika...a nebo "mamiii, proč není brácha Dominik?" A teď jsem to konečně mohla vidět tak nějak pohromadě. S husí kůží a slzama v očích. Bez ohledu ba téma, které je samo o sobě dost silné... zpracování je naprosto fantastické. Ondřeji Hudečkovi přeju spoustu dalších zajímavých témat, budu se na jeho filmy těšit! ()