Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

Malarkyy

Jsem naprosto uchvácen, nejen že jsem hltal každou minutu dokumentu ale já měl po celou dobu husí kůži. Neuvěřitelně emocionálně zpracované dílo, záběry z turnaje doplněné o komentáře hráčů Kanady, USA a Ruska a zprostředkování pohledu z druhé strany a to všechno doplněné o záběry z naší revoluce a vůbec o nahlédnutí do našich životů v té době stojí prostě za to. Vzpomínám si na zápas proti USA, který jsme celá rodina sledovali u babičky, na zápas s Kanadou který nám pouštěli ve škole a samozřejmě nezapomenutelné finále s Ruskem na které mě musel budit můj taťka, proto že já byl ještě malé dítě. Jak jsme zápas sledovali doma s taťkou, bráchou a našim sousedem a nezapomenutelný výkřik GÓÓÓL mého otce. Ač je to sport jsou to krásné a nezapomenutelné vzpomínky a možná i proto je tento dokument tak famózní. ()

hony23

Hokejové zlato z Nagana pohledem zvenčí, aneb jak tento český úspěch vidí dnes v zámoří. Ani po 20 letech se neokoukají záběry na turnaj století! ()

Dezolátos

Pro mě je The Nagano Tapes nejlepší dokument. Je to film, od kterého nedokážete odtrhnout oči, film, u kterého máte husí kůži, z toho jak jste pyšní na to, že jste Češi. někomu se sice nelíbí, že se v prvních cca. 20 minutách shrnuje komunistický režim u nás a situace hokejistů v tehdejší době, ale já si myslím, že je to správně. Lidé by si měli připomínat, jak to tady vypadalo. Měli bychom si připomenout, že nejsme jenom malá zemička ve středu Evropy, ale země, co už toho hodně dokázala. Díky tvůrcům, že mohl tento film vzniknout! ()

DaNvYto

Petr Freedom! Největší, nezapomenutelný, nejemotivnější a nejdokonalejší úspěch českého sportu v celé jeho historii. Ty absolutně nejlepší scénáře píše život sám. ()

necrosrandist

Zatraceně kultivovaně natočený a jak jinak než pro našince silný. Jasně, můžu bejt pyšnej i na jiný český úspěchy ve světě, ale mně je dneska 33 a ty detaily si pamatuju jako by to bylo včera... Ten film je hlavně skvěle postavenej na histerickým pozadí s CCCP. Jak hokejově, tak mimo led. Prostě super, rád někdy kouknu znovu. ()

gu-staff

Vždycky mně svrběj ruce, když hrajou naší kucí ten balet s honbou za gumovym vdolkem, a každej vosranec si navlíkne na zrcátka u svý Octy 1.9 TDI návleky s vlajkou, jezdí jak kokot po Horních Počáplech (a podobnejch místech), troubí na celý kolo, a má pocit, že to on dal rozhodující gól finálovýho zápasu. Držej se za ruce u stolu v knajpě u zvětralýho gambáče a raděj. Když to našim nejde, tak je hrbolatej led, šišatej puk, moc teplo v hale, moc zima v hale, chybí štěstíčko, maj průjem ze žrádla v hotelu, kouč je debil, Jágr si v noci nepohonil atd...když to nejde soupeři, tak naši hrajou excelentně, česká chytrost vítězí nad fyzickou převahou Kanady, tým je semknutý, perfektní práce kouče, výborný Jágr atd...Kolem a kolem je ale nutno říct, že teď jsem si teprve dokonale užil celou atmosféru turnaje století. tenkrát mi bylo osmnáct a myslel jsem spíš na to, vypít víc piv, vykouřit víc bylin, a víckrát opíchat svou holku. V tomhle dokumentu bylo všechno podaný přehledně, nestranně a dokázalo to znovu navodit atmosféru, která tenkrát zcela určitě vládla u obrazovek. Jen si nemyslím, že jsme byli až zase takovým překvapením. Přece jen šlo o tým, který od té doby nenašel nástupce. Patera, Procházka, Šlégr, Reichel, Růžička, Hašek, Jágr, Ručinský, Straka, do prdele, když se kouknete na soupisku, tak je to jméno vedle jména individualita, která dokáže hrát týmově. Ne jako ty dnešní šamponi, který si v šatně honěj pinďoury, kdo má lepší smlouvu, rychlejší Veyron, nebo modelku s užší pindou. Troufám si tvrdit, že takový mužstvo jen tak mít nebudem. A ano - na konci jsem brečel stejně jako mnozí z vás. Protože pro český hokej to byla opravdu ikonická chvíle. Od tý doby jsou moje návleky na zrcátka v šuplíku a nemám důvod je vytáhnout, protože většinou hrajem tašku, a dobrý výsledky na Francií, Kazachstánem, nebo Slovenskem moji národní hrdost moc nepolechtaj. Byl jsem překvapenej, jak nás hodnotili hvězdy protivníků a jak moc byla tenkrát vnímaná hvězda Haškova. Protože já ho mám poslední dobou spojenýho jen s nějakejma debilníma reklamama na energy drink, co nikdo nepije a s hadrama, který nikdo nekupoval. A stále čekám na jeho asi tak dvacátý comeback...myslím, že jestli tohle uvidí, možná vopráší betony a uáže Francouzovi, že jsou střely, který se prostě nepouštěj nikdy. A pak ty, který se pouštěj vždycky, pokud zrovna nestojí v brance von. MYslim, že musel v Naganu srát všechny ostatní týmy přímo nebetyčně. Protože bez něj bychom nebyli možná ani ve čtvrtfinále. Protože on odvedl více jak 50% práce na výsledku, zatímco ostatních 20 hráčů ten zbytek. A to je fakt, jako že prd hoří! ()

O_Peki

V onen památný rok jsem byl asi jedinej v republice kdo neviděl jediný zápas. Ale tento dokument je fakt pecka. Natočeno i se společensko-politickým přesahem. ()

superzurda

Ono to v týhle zemi stálo všechno za hovno, ale když se vyhrálo Nagano, tak se vše obrátilo k lepšímu. Lidi proberte se. ()

geo.nohejl

Na tohle téma se nedá natočit nic špatného.. Stále trvající frustrace Kanaďanů mi vykouzlila blažený úsměv na tváři. Oceňuji i prostor věnovaný komunistické éře. U "Svoboda znamená freedom" jsem brečel jak malé děcko..a to jsem to ani nezažil.. :'( ()

MUNRO

No,Theo Fleury ani po 20 letech nedokáže evidentně náš triumf v Naganu kousnoutJen ať se trápí chlapec,Nagano bylo a bude vždycky naše!!!!!!!!!!! ()

Vikmstr

Někomu vlhnou oči u topícího se DiCapria, někomu u topící se sborné ve finále turnaje století. Krásný dokument, díky za něj :) ()

ZetDaElO

Brilantný dokument odhliadnuc od prinávratenia neskutočne silných emócií vtedy 12 ročného chlapca, ktorý so zatajeným dychom sledoval rozprávkový turnaj plný hrdinov z hokejových kartičiek. ()

HNTR

Obecně mě dokumenty nějak nezajímají, ale měl jsem strašnou chuť si to pustit, teď když zase fandíme! :) Celé je to strašně emotivní. Vyprávění je na skvělé úrovni a já jsem si celý dokument užíval. I hudba sedí. Myslím že nejoblíbenější dokument co jsem kdy viděl! :) Sláva vítězům, čest poraženým. 10/10 ()